Untitled Document

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų kaina šiandien nukrito 1,7 proc. iki 1,77 Lt, arba žemiausio visų laikų taško, o apyvarta išaugo iki 262 tūkst. litų. Kitos paskutiniųjų savaičių rinkos lyderės, "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų kaina išliko 3,35 Lt, o apyvarta siekė 55 tūkst. litų.

"Vilniaus Vingio" (VING) akcijų kaina šiandien nukrito 2,9 proc. iki 4,95 Lt, o apyvarta siekė vos 2 tūkst. litų. Antradienį vyksiančiame akcininkų susirikime bus svarstomas klausimas dėl "Vilniaus Vingio" įstatinio kapitalo mažinimo, akcijos nominalą mažinant nuo 5 Lt iki 4 Lt, o skirtumą akcininkams išmokant pinigais.

"Lietuvos dujų" (LDUJ) akcijų kaina pakilo 0,6 proc. iki 1,55 Lt. Keliems potencialiems investuotojams dar kartą viešai išreiškus susidomėjimą bendrovės privatizavimu, jos akcijų kaina vakar buvo pakilusi iki 1,56 Lt, tačiau šiandien ji vėl nusmuko. Vakar taip pat buvo pranešta, kad "Lietuvos dujų" privatizavimo programa laiku parengta nebus, bet pats privatizavimo procesas, kaip ir anksčiau, turėtų būti pabaigtas rudenį.

"Ekrano" (EKRA) akcijų kaina šiandien nukrito 0,2 proc. iki 6 Lt, o o apyvarta siekė vos 1,6 tūkst. litų. Vakar bendroje prekybos apžvalgoje buvo rašyta, kad tikėtina, jog gali būti paskelbtas privalomas oficialus pasiūlymas "Ekrano" akcijas supirkti po 5 Lt.

Bendrovės 2001 m. pirmojo ketvirčio ataskaitoje teigiama, kad kartu susiję asmenys - "Farimex S.A.", "Profilo Sanayi Ve Ticaret A.S.", Aydin Giz ir "Henley Trading Ltd." šiuo metu valdo 49,8 proc. "Ekrano" akcijų. Šie akcininkai tarpusavyje susiję dėl įgaliojimo balsuoti akcininkų susirinkimuose. Pagal Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymo 9 straipsnį, per septynias nuo balso teisės balsuoti savo nuožiūra suteikimo, turėjo būti pranešta apie akcijų paketo įsigijimą, tačiau to padaryta iki šiol nebuvo. Visuotinis eilinis "Ekrano" akcininkų susirinkimas vyko balandžio 27 dieną, ir teoriškai bet kuris akcininkas susirinkimo nutarimus gali apskųsti teismui. Pagal Akcinių bendrovių įstatymo 23 straipsnio 2 dalį, akcininkų susirinkimo nutarimai turi būti apskųsti per 30 dienų.
Šiuo metu yra nemažai investuotojų, kurie yra labai nepatenkinti minėtų susijusių asmenų iniciatyva priimtu sprendimu didinti įmonės įstatinį kapitalą, o ar sulauksime dar vieno teisminio proceso, kuriame bus ginami smulkiųjų akcininkų interesai, parodys netolima ateitis.

Šiandien paskelbta, kad "Lino" (LIN) keturių mėnesių pardavimai smuko 6,6 proc. iki 28,4 mln. litų. Tačiau balandį buvo parduota produkcijos už 6,14 mln. litų, arba 17 proc. mažiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Praėjusių metų paskutiniame ketvirtyje "Lino" veiklos rezultatai pradėjo prastėti, o kartu pradėjo pigti ir jo akcijos. Šiuo metu LIN akcijų kaina yra 37 proc. žemiau aukščiausio paskutinių metų taško.

"Snaigės" (SNAI) akcijomis šiandien nebuvo sudarytas nei vienas sandoris. Prekyba SNAI yra apmirusi nepaisant to, kad šių metų balandžio 4 dieną bendrovė išplatino pranešimą apie esminį įvykį, kuriame teigiama, jog keli investuotojai raštu išreiškė neįpareigojantį susidomėjimą bendrovės kontrolinio akcijų paketo įsigijimu. Prekyba SNAI akcijomis aprimo po neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo, vykusio šių metų sausio 13 dieną. Tuo tarpu praėjusių metų pabaigoje prekyba buvo labai pagyvėjusi. Viena iš pagrindinių tokio pagyvėjimo priežasčių - savo akcijų paketus keitė kai kurie stambūs įmonės akcininkai.

Jau seniau buvo aišku, kad savo akcijų paketą didina vienas iš bendrovės akcininkų, stebėtojų tarybos narys Andrea Pinzauti. Praėjusių metų trečiojo ketvirčio pabaigoje turėjęs 4,87 proc."Snaigės" akcijų, iki šių metų balandžio 1 dienos savo paketą padidino iki 6,02 proc. 2001 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje tarp stambiausiųjų akcininkų atsirado ir "Merita bank", kuri balandžio 1 d. valdė 5,57 proc. "Snaigės" akcijų. Pasaulinėje praktikoje situacija, kai įmonės akcijas aktyviai perka vadovai, smulkiųjų investuotojų vertinama teigiamai, nes vadovybė visada turi daugiau informacijos apie įmonės veiklą.
Per paskutinįjį pusmetį "Snaigės" akcijos buvo masiškai supirkinėjamos iš įmonės darbuotojų. 2000 m. spalio 1 d. 316 "Snaigės" darbuotojų bendrai turėjo 23,79 proc. "Snaigės" akcijų, tačiau jau po pusmečio bendrovės akcijų turėjo jau tik 172 darbuotojų, o jų turimas procentas sumažėjo iki 20,77 proc.

Tiesioginių sandorių rinkoje šiandien prekiauta tik vienos bendrovės akcijomis. "Invaldos" (INVL) akcijų parduota už 2,6 tūkst. litų, o vidutinė kaina siekė 0,20 Lt.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aukso kaina pirmą kartą šiais metais peržengė 1,3 tūkst. dolerių ribą (1)

Aukso ateities sandorių kaina penktadienio prekybos metu pirmą kartą šiais metais perkopė 1,3...

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas (4)

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (2)

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (2)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (2)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (168)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (11)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (17)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (43)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (289)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (19)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (110)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (82)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...