Didžiausio akcijų rinkos dalyvių dėmesio šiandien susilaukė "Mažeikių naftos" (MAZN) akcijos. MAZN kaina nukrito iki 0,80 Lt - į žemiausią lygį nuo lapkričio 20 dienos, o apyvarta buvo didžiausia tarp visų nepertraukiamos prekybos metu kotiruotų bendrovių vertybinių popierių.

.

Po penktadienį dienraštyje "Lietuvos rytas" pasirodžiusio straipsnio apie tai, kad Lietuvos naftos koncernas ketina įsigyti Lenkijos naftos perdirbimo įmonę "Rafineria Gdanska", MAZN akcijų apyvarta buvo pasiekusi 147 tūkst. litų, o vidutinė kaina pakilusi iki 0,85 (plačiau apie tai galite paskaityti gruodžio 8 dienos bendroje prekybos apžvalgoje). Šiandien viena iš MAZN akcijų pigimo priežasčių ir buvo ta, kad penktadienį "Mažeikių nafta" paskelbė daugiau nebesidominti "Rafineria Gdanska". Prie šio kritimo prisidėjo ir tai, kad išlieka labai mažai šansų, jog šiais metais bus pasirašyta ilgalaikė naftos tiekimo sutartis su "LUKoil".

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų apyvarta šiandien pasiekė 58 tūkst. litų, o kaina pakilo 1 centu iki 2,11 Lt. Prekyba telekomo akcijomis nebuvo aktyvi, o kaina svyravo siaurose 2,10-2,11 Lt ribose. Šiandien "Lietuvos telekomas" pasiūlė naują produktą - galimybę neribotai naudotis internetu nedarbo valandomis už fiksuotą 99 Lt mėnesinį mokestį. Iki šiol "Lietuvos telekomas" buvo kritikuojamas už silpnas pozicijas interneto rinkoje, o šis žingsnis sustiprins jo pozicijas tarp interneto vartotojų. Telekomas vienintelis iš Lietuvos bendrovių turi galimybę pasiūlyti naudotis internetu per telefono linijas, visiškai nemokant mokesčio už praleistas minutes.
"Lietuvos telekomas" nepateikia duomenų, kiek procentų vartotojų per mėnesį už interneto paslaugas bei už telefono liniją, užimtą naudojantis internetu, sumoka daugiau nei 100 Lt.
Bet kokiu atveju, šis telekomo sprendimas gaunamas pajamas paveiks minimaliai. Per devynis šių metų mėnesius "Lietuvos telekomas" iš interneto paslaugų ir duomenų perdavimo gavo 23,196 mln. litų pajamų, o "dial-up" ryšio pajamų buvo gauta dar mažiau. Iš viso per devynis mėnesius telekomas gavo 773 mln. litų pajamų. Nauji interneto tarifai LTEL pajamas bei pelną paveiks minimaliai, tačiau tai turėtų pagerinti pačios bendrovės įvaizdį.

Praėjusią savaitę "Lietuvos telekomo" akcijų kainai pakilus iki 2,13 Lt, o apyvartai visomis dienomis viršijus 100 tūkst. litų, šiandien LTEL akcijų prekybos aktyvumas sumažėjo. LTEL akcijų paklausa šiuo metu didesnė už pasiūlą, tačiau didelių kainos šuolių tikriausiai nesulauksime. Grafike matome, kad tiek ilgesnio, tiek trumpesnio laikotarpio LTEL kainos slankieji vidurkiai nerodo nei kylančios, nei krentančios tendencijos.

Prasidėjus "Vilniaus Vingio" (VING) akcijų paketo pardavimui, augo šios bendrovės vertybinių popierių kaina. Apyvartai siekus 38 tūkst. Lt, kaina pakilo iki 4,30 Lt. Šiandien vykusiame valdybos posėdyje buvo nustatytos įmonės valdomų akcijų pardavimo proporcijos ir sąlygos, tačiau jos kol kas nedetalizuojamos. Akcijos bus parduotos 10 valdančios komandos narių, o jų pardavimo kaina priklausys nuo kitų metų VING rezultatų.
Šiandien buvo pranešta, Vilniuje registruota UAB "Asreta" sukaupė 34,26% Panevėžio "Lietkabelio" akcijų paketą. Lapkričio 21 dieną "Vilniaus Vingis" Konkurencijos Tarybai pateikė prašyma, kuriame buvo siekiama gauti leidimą supirkti iki 50 proc. "Liekabelio" akcijų. Nors šiuo metu VING Panevėžio gamyklos akcijų neturi, tačiau beveik 40% paketą valdo pagrindinis VING akcininkas UAB "Hermis fondų valdymas" ("Hermis fondų valdymas" per antinę įmonę "Vinvesta" turi 30,14 proc. VING akcijų).

"Vilniaus baldų kombinato" (VBK) akcijų kaina nukrito 1 centu iki 2,85 Lt. Per vienuolika šių metų mėnesių VBK pardavimai išaugo 2,1 karto - iki 58,1 mln. litų. Dar 100% pardavimų augimą VBK generalinis direktorius Petras Čėsna tikisi pasiekti ir kitais metais (apie tai šiandien paskelbta dienraštyje "Lietuvos rytas"). Kiek anksčiau buvo pranešta, jog pagrindiniam pirkėjui koncernui IKEA įmonė tikisi parduoti 25%. daugiau produkcijos, o produkcijos kainas bus priversta sumažinti 15%.

"Ekrano" (EKRA) akcijų apyvarta pasiekė 38 tūkst. Lt, o kaina nukrito 0,4% iki 6,86 Lt. Šiandien dar prekybos metu buvo paskelbta apie tai, kad "Ekranas" per vienuolika mėnesių uždirbo 55,8 mln. litų grynojo pelno. Tai reiškia, kad jo lapkričio mėnesio pelnas yra 5,4 mln. litų. Jau tradiciškai, paskelbus mėnesio pelną, kyla ir šios bendrovės akcijų kaina - taip atsitiko ir šiandien. Sesijos pradžioje EKRA akcijos pigo, tačiau po rezultatų paskelbimo jos pradėjo brangti. Rytoj EKRA akcijos taip pat turėtų būti vienos iš aktyviausiai prekiaujamų.

Po daugiau nei savaitės pertraukos ir vėl atgijo prekyba "Sanito" (SANI) akcijomis. Šiandien jų parduota už 9,3 tūkst. litų, o vidutinė kaina pakilo 0,5% iki 10,05 Lt. Per vienuolika mėnesių SANI pardavė produkcijos už 1,962 mln. litų, arba 22% mažiau nei spalį. Lapkričio mėnesio pardavimai buvo tik 1% didesni nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. "Sanito" pardavimų lygis labai priklauso nuo sezono - SANI gaminami vaistai, vitaminai geriau parduodami žiemos metu. Mažas SANI pardavimų pokytis lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai gali būti aiškinamas sėkmingu praėjusių metų lapkričiu. Nuo kitų metų SANI padėti turėtų pagerinti neseniai pasirašyta sutartis su "Grindeks", pagal kurią Kauno įmonė gamins 9 mln. ampulių.

Tiesioginių sandorių rinkoje aktyviausiai prekiauta "Vilniaus Vingio" akcijomis, kurių parduota už 315 tūkst. litų, o vieno vieneto kaina buvo 3 Lt. "Lietuvos telekomo" akcijos kainavo 1,90 litų, o apyvarta siekė 202,5 tūkst. Lt.

JT finansų analitikas
Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aukso kaina pirmą kartą šiais metais peržengė 1,3 tūkst. dolerių ribą (1)

Aukso ateities sandorių kaina penktadienio prekybos metu pirmą kartą šiais metais perkopė 1,3...

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas (4)

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (2)

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (2)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (172)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (197)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1614)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (89)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Dvi didžiausios teroro atakos Ispanijoje: asmuo, kuris sieja Barselonos ir Madrido atakas (1)

Aiškėja, kad musulmonų dvasininkas, vadovavęs Barselonoje teroristinį išpuolį surengusiems...

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (36)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant,...

Tragiška avarija Kaune – BMW kaktomuša susidūrė su vilkiku, žuvo mergina (63)

Sekmadienį Kaune, netoli IX forto įvyko tragiška nelaimė. Vos 20 metų turinti mergina žuvo eismo...

Jay-Z pagerbė savo bičiulį Ch. Benningtoną atlikdamas jo garsųjį hitą (1)

Garsusis reperis Jay-Z ne kartą koncertavo kartu su neseniai iš gyvenimo pasitraukusiu Chesteriu...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (23)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...