"Snaigės" (SNAI) akcijos pabrango 4,11 proc. iki 38 litų, o jų apyvarta centrinėje rinkoje buvo didžiausia ir siekė 259 tūkst. litų. Vėl atsiradus paklausai kaina grįžo į gana įprastą 38 litų poziciją.

Dar dviem tiesioginiais sandoriais "Snaigės" akcijų nupirkta už 2,993 mln. litų, o už akciją šiuose sandoriuose mokėta po 41 litą.

Tikėtina, jog akcijas vėl pradėjo pirkti "Hermis fondų valdymo" (HFV) antrinė bendrovė "Snavesta", prieš daugiau nei savaitę pr anešusi, jog įsigijo 34,6 proc. "Snaigės" akcijų. Galima prognozuoti, jog "Snavesta" dėl planuojamų oficialaus pasiūlymo skelbimo tvarkos pakeitimų sieks dar šiemet įsigyti daugiau nei 40 proc. įmonės akcijų, tačiau 50 proc. ribos neperžengs, nes skelbti oficialųjį pasiūlymą likusioms akcijoms supirkti tuomet, kai užsitikrintas įmonės valdymas, nėra prasmės.

Jau kitais metais gali įsigalioti (jei tam pritars Seimas) naujasis Verty binių popierių rinkos įstatymas, numatantis, jog oficialus pasiūlymas turi būti skelbiamas tuomet, kai įsigyjama daugiau nei 40 proc. kokios nors įmonės akcijų. Kadangi numatoma, jog oficialaus pasiūlymo kaina turės būti didžiausia kaina, kurią investuotojas mokėjo prieš peržengdamas 40 proc. ribą, stambiems investuotojams oficialūs pasiūlymai gali tapti gana brangūs.

Todėl egzistuoja tikimybė, jog atsiradus strateginiam investuotojui, kuriam užtenka įmonės kontrolės, tačiau nereikia kontrolinio akcijų paketo, HFV parduos ne "Snaigės", o "Snavestos" akcijas. Taip būtų išvengta oficialaus pasiūlymo skelbimo, o tuo pačiu HFV galėtų gauti kiek geresnę kainą.

Žinoma, tai kol kas tėra viena iš galimybių, o akcininkai kur kas labiau gali tikėtis nemažų dividendų bei galbūt įstatinio kapitalo mažinimo išmokant laisvas lėšas.

Stabilizavosi "Lietuvos telekomo" (LTE L) akcijų kaina, trečiadienį padidėjusi 0,85 proc. iki 1,18 lito. Tesudaryti tik keturi sandoriai, tačiau vienu iš jų nupirkta 100 tūkst. akcijų ir tai lėmė, jog apyvarta siekė 139 tūkst. litų.

Šiuo metu telekomo akcijų paklausa yra didesnė už pasiūlą. Panašu į tai, jog kiek stabilizavosi ir Europos telekomunikacijų bendrovių akcijų kainos.

Grafike galite matyti, jog nuo rugsėjo pradžios "Lietuvos telekomo" akcijos atpigo kiek daugiau, nei sumažėjo Dow Jones Stoxx Europos telekomunikacijų bendrovių indekso reikšmė, o kylant indeksui, pradėjo po truputį brangti ir "Lietuvos telekomo" akcijos.

Po spekuliacinio brangimo pirmosiomis savaitės dienomis, trečiadienį gana smarkiai atpigo "Lietuvos dujų" (LDU J) akcijos. Jų kaina sumažėjo 6,59 proc. iki 1,7 lito, o apyvarta siekė 39 tūkst. litų.

"Lietuvos dujų" akcijos buvo pradėjusios brangti po to, kai vienas iš įtakingiausių Lietuvos verslininkų Bronislavas Lubys per dienraštį "Verslo žinios" pareiškė, jog jo kontroliuojama "Achema" (suvartojanti apie ketvirtadalį į Lietuvą importuojamų gamtinių dujų) jau pradėjo pirkti "Lietuvos dujų" akcijas ir sieks įsigyti 9 proc. akcijų, kurios, tikėtina, bus parduodamos per biržą.

Tokių kortas atskleidžiančių pareiškimų motyvai nėra aiškūs, gali būti, jog buvo siekiama kiek apkartinti gyvenimą tiems potencialiems "Lietuvos dujų" akcijų pirkėjams, kurie akcijas realiai perka per biržą.

Neskaitant Vakarų pramonės ir finansų korporacijos pareiškimo, jog "Lietuvos dujų" akcijos tevertos 0,56-0,69 lito už akciją, rimtesnės diskusijos dėl galimos pardavimo kainos dar neprasidėjo.

Galima prognozuoti, jog po to, kai "Lietuvos dujos" paskelbs trečiojo ketvirčio rezultatus, kai kurie potencialūs pirkėjai pareikš, jog bendrovės akcijos dėl prastų rezultatų vertos mažai. Trečiąjį ketvirtį lito atžvilgu smarkiai pabrango euras. "Lietuvos dujoms", kurių didžioji dalis įsipareigojimų yra būtent šia valiuta, iš finansinės veiklos turėtų patirti nuostolių, todėl bendras trečiojo ketvirčio rezultatas gali būti grynasis nuostolis.

Per pirmąjį pusmetį bendrovė gavo 25,8 mln. litų pelno, tačiau didžiąją dalimi tokį pelną lėmė tik smukęs euro kursas, dėl ko bendrovė gavo neplanuotų finansinės veiklos pajamų.

"Kalnapilio" (KAL N) akcijos pabrango 0,22 proc. iki 4,5 lito, o apyvarta siekė 15 tūkst. litų. Trečiadienį agentūra BNS pa teikė nemažai rinkos dalyvių minčių apie tai, kokia gali būti "Kalnapilio" pardavimo kaina.

Žemesnė nei dabartinė rinkos kaina buvo tik viena prognozė, kurią pateikė "Hermis fondų valdymo" generalinis direktorius Nerijus Dagilis. Jo teigimu, 4 litai yra didžiausia ekonomiškai pagrįsta kaina, kurią galėtų mokėti pirkėjas.

Išskyrus vieną neįvardintą BNS šaltinį, iš pašnekovų N. Dagilis bene labiausiai yra susipažinęs su alaus rinka - daugelis dar prisimena jo atliktas šios rinkos analizes bei HFV investiciją į "Švyturį" (oficialaus pasiūlymo metu parduotos ne visos akcijos). Tai, jog vienas iš aktyviausiai Lietuvos akcijų rinkoje veikiančių asmenų nesitiki aukštos "Kalnapilio" pardavimo kainos, gali būti šioks toks pavojaus signalas smulkiems akcininkams.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aukso kaina pirmą kartą šiais metais peržengė 1,3 tūkst. dolerių ribą (1)

Aukso ateities sandorių kaina penktadienio prekybos metu pirmą kartą šiais metais perkopė 1,3...

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas (4)

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (2)

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (2)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

Top naujienos

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (115)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (74)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (122)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Kauniečiai butų pirkėjai pakeitė kryptį (9)

Nekilnojamojo turto ekspertai stebi kintančius kauniečių poreikius renkantis gyvenamąjį būstą....

Ką veikti už paplūdimio ribų?

Atvykus į pagrindinius mūsų šalies kurortinius mietus, Palangą bei Šventąją, ko gero,...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (29)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (88)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

9 drabužius gadinantys įpročiai, apie kuriuos nepagalvojote

Nepriklausomai nuo to, ar renkatės naujus garderobo elementus paprasčiausioje, ar itin prabangioje...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (286)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Odos vėžio simptomai, kurie dažnai būna nematomi (12)

Dažniausiai – 99 atvejais iš 100 – odos vėžys yra aiškiai regimas kūno paviršiuje (nors...