Ketvirtadienį biržos prekyboje didesnių struktūrinių pokyčių neįvyko – didžioji dalis apyvartos vėl teko investicijoms į “Šiaulių banko” ir “Lietuvos telekomo” vertybinius popierius. Iš viso investuotojai sudarė 516 sandorių bendrovių akcijomis, iš kurių 14 kaina pakilo, 9 nukrito, o bendra akcijų apyvarta prekybos sesijos metu siekė 5,214 mln. litų.

Dabartinis sujudimas “Šiaulių banko” (SAB1L) pozicijoje vis dar yra sietinas su užvakar įvykusiu tiesioginiu sandoriu, kuriuo buvo įsigyta 2,1 proc. banko akcijų, už vieną mokant kiek pigiau nei biržoje - po 2,94 lito. Šiandien didžioji dalis banko vertybinių popierių apyvartos vėl buvo sukaupta 2 stambiais atpirkimo sandoriais, kuriais buvo perleista 470 tūkst. akcijų arba 0,84 proc. “Šiaulių banko” įstatinio kapitalo, o viena akcija buvo įvertinta po 3 – 3,01 lito. Iš viso “Šiaulių banko” apyvartumas sudarė 1,46 mln. litų, o kaina centrinėje rinkoje išliko nepakitusi ir siekė 3,54 lito.

Šiandien toliau buvo aktyviai prekiaujama “Lietuvos telekomo” (LTK1L) akcijomis – sudarius 88 sandorius apyvarta perkopė 1.145 mln. litų, o kaina šiandien kryptelėjo į viršų dar 2,7 proc. iki 2,32 lito. “Lietuvos telekomo” akcijų kursas šiuo metu vis dar ieško naujo kainos lygmens, kuris atitiktų vakar paskelbtus lūkesčius viršijusius bendrovės pirmojo pusmečio veiklos rezultatus.

2,3 lito psichologinį tašką “Lietuvos telekomo” kursas kirto greičiau nei buvo galima tikėtis, taip ir nesutikęs aktyvesnio pasipriešinimo, o iš viso per dvi prekybos sesijas bendrovės vertybiniai popieriai jau spėjo subrangti 6,4 proc. Po to, kai vakar buvo paskelbta, kad per du šių metų ketvirčius telekomas gavo 360 mln. litų pajamų ir uždirbo 37 mln. litų pelno, rinkoje pastebimai atsitraukė pardavėjai, todėl investuotojai, šiuo metu norintys įsigyti didesnį kiekį šių akcijų, priversti siūlyti aukštesnę kainą.

Dabartinis kainos lygmuo užtikrintų 4,5 proc. pelną gyventojams, kurie šį rudenį nemokamai turėtų gauti telekomo akcijų mainais už valstybės negrąžintą nekilnojamą turtą, taigi, dar nėra tas, kuris paskatintų juos rinkoje pardavinėti šias akcijas. Kita vertus, pastarosios “Lietuvos telekomo” vertybinių popierių pasiūlą rinkoje galėtų padidinti apie 13 mln. litų, o tai nėra daug šioms akcijoms, todėl artimiausiu metu ženklesnių neigiamų kainos korekcijų sulaukti šioje pozicijoje vargu ar būtų galima tikėtis.

Mažeikių naftos” (MNF1L) vertybiniai popieriai pastaruoju metu taip pat sulaukia vis didesnio rinkos dalyvių dėmesio, o tai rodo, kad taip pat nekantriai laukiama žinių apie antrojo ketvirčio rezultatus iš naftos perdirbėjų stovyklos. Ketvirtadienį jų apyvarta nepertraukiamos prekybos metu sudarė 903 tūkst. litų, o kaina kilstelėjo į viršų 0,6 proc. iki 8,9 lito. Veikiausiai kainos kilimą iššaukė naujojo Ūkio ministro patikinimas, kad Vyriausybė yra pajėgi suvaldyti galimo kontrolinio akcijų paketo pardavimo Kremliui pavaldžiai Rusijos įmonei grėsmę, nes turi pakankamai svertų atsispirti Rusijos valdžios siekiams sumažinti galimų investuotojų į bendrovę skaičių.

Didesne apyvarta išsiskyrė ir “Lietuvos jūrų laivininkystės” (LJL1L) akcijos, kurių buvo perleista už 364 tūkst. litų, o kaina nusirito 4,4 proc. iki 0,65 lito. Rinkos dalyviai puolė pardavinėti šias akcijas nepaisant to, kad LJL paskelbtas pirmojo šių metų pusmečio ikimokestinis pelnas 170 kartų viršijo praėjusių metų atitinkamo laikotarpio rezultatą. Atrodo, kad investuotojus sutrikdė tai, jog bendrovė paskelbė iš viso šiemet numatanti uždirbti apie 18 - 19 mln. litų pelno prieš apmokestinimą, kai vien pirmo pusmečio ikimokestinis rezultatas jau siekė 17 mln. litų. Neigiamą reakciją galėjo paskatinti ir tai, jog anksčiau teigta, kad per penkis mėnesius iš laivų pardavimo uždirbta 13 mln. litų, o vakar bendrovės vadovai patvirtino, kad laivų pardavimo pusmetinis rezultatas tesiekė 8,1 mln. litų.

Šiandien jau pasibaigus prekybai paskelbta, kad “Pieno žvaigždės” (PZV1L) pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 6,1 mln. litų neaudituoto ikimokestinio pelno - 2,2 karto mažiau nei pernai per šešis mėnesius, kai buvo gauta 13,5 mln. litų pelno (neįvertinant “Panevėžio pieno” pelno). Šiandien prekyba pieninės akcijomis nevyko, tačiau rytoj galima tikėtis aktyvios rinkos dalyvių reakcijos į paskelbtus rezultatus, kurie buvo prastesni nei buvo galima tikėtis – dėl išaugusių žaliavinio pieno kainų ir perdirbamo kiekio, sumažėjusių subsidijų už eksportuojamus sūrius, o taip pat didesnių investicijų ir nusidėvėjimo “Panevėžio pieno” pelningumas nesiekė planuoto 4 – 5 proc. pelningumo lygio. Vis tik bendrovės vadovybė pusmečio rezultatus vertina teigiamai, nes pasiektas rezultatas yra geresnis, nei planavo per pirmąjį pusmetį, o metiniai apyvartos ir pelno planai išlieka nepakitę. Kita vertus, juos pasiekti bus sunku, nes antrąjį pusmetį investicijoms teks skirti dar 30 mln. litų, o paskutinis praėjusių metų ketvirtis bendrovei pelno prasme apskritai buvo tuščias.

JT finansų analitikas Andrius Adomkus

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia Finansų maklerio įmonė “Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aukso kaina pirmą kartą šiais metais peržengė 1,3 tūkst. dolerių ribą (1)

Aukso ateities sandorių kaina penktadienio prekybos metu pirmą kartą šiais metais perkopė 1,3...

Teroras Barselonoje penktadienį supurtė Europos akcijų biržas (4)

Po teroro išpuolio Barselonoje Europos kelionių bendrovių akcijos krito, kartu su savimi...

D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (2)

Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo...

„Biržos laikmatis“: akcijų kainoms – dvigubas smūgis (2)

JAV akcijų biržose – antras didžiausias kritimas šiais metais („S&P 500“ -1,54 proc.,...

ECB pastabos nusmukdė eurą iki trijų savaičių minimumo (5)

Euras po ketvirtadienį paviešintų Europos centrinio banko ( ECB ) liepos susitikimo pastabų...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (146)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (59)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (29)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1216)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (339)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (4)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (18)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...