„Avia Solutions Group” akcijomis bus prekiaujama Varšuvos biržoje

 (3)
Gediminas Žiemelis
Gediminas Žiemelis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Aviacijos paslaugų įmonių grupė „Avia Solutions Group“ (ASG) taps pirmąją Lietuvos bendrove, kurios akcijomis prekiaujama Varšuvos vertybinių popierių biržoje. Prekybą numatyta pradėti kovo 3 dieną.

Vasario 11-15 d. ASG įgyvendino viešą pirminį akcijų siūlymą (angl. IPO), investuotojams pateikdama 1 473 333 vnt. akcijų (apie 25 proc. įstatinio kapitalo). Bendrovė pritraukė apie 68 mln. Lt (76,61 mln. zlotų) papildomų investicijų.

Pasak ASG valdybos pirmininko Gedimino Žiemelio, per viešą pirminį savo akcijų siūlymą akcijų paklausa apie tris kartus viršijo pasiūlą.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

Svaras šovė į viršų (7)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 10:52
Po Škotijos sprendimo pasilikti Jungtinės karalystės sudėtyje svaras sterlingų euro atžvilgiu šoko į dvejų metų aukštumas, skelbia BBC.

Akcijų rinkos įgavo kilimo pagreitį

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 10:22
Ketvirtadienį, antrą dieną iš eilės, Europos akcijų rinkose vyravo optimistinės investuotojų nuotaikos.

JAV palūkanų normos kol kas auga tik FED prognozėse

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 10:57
Janet Yellen
AP/Scanpix
Kaip ir tikėtasi, JAV Federalinių rezervų bankas (FED) vakar priėmė sprendimą nekeisti bazinių palūkanų normų (0-0,25 proc. ribose) ir iki 15 mlrd. JAV dolerių per mėnesį sumažino kiekybinio skatinimo programos apimtis, patvirtindamas apie ketinimus ją visiškai užbaigti kitame posėdyje spalio mėnesį. FED vadovės J. Jelen pranešime pasikartojo žodžiai „reikšmingas laiko tarpas“, kurie, kaip vėliau buvo pakomentuota, neturėtų būti traktuojami kaip FED įsipareigojimas laikytis konkretaus kalendorinio termino iki bus priimtas sprendimas kelti palūkanų normas.

Akcijų rinkose investuotojai teigiamai vertina centrinių bankų veiksmus

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 10:33
Trečiadienį daugumoje Europos akcijų rinkų investuotojų nuotaikos buvo teigiamos - didieji indeksai Euro Stoxx 50 ir Stoxx Europe 600 fiksavo 0,49 proc. ir 0,45 proc. teigiamus pakilimus. Dar rugsėjo 4 dieną ECB pateikus staigmeną dėl bazinių palūkanų normų sumažinimo ir pasisakymų, kad artimiausiu metu bus pradėta taikyti kiekybinio skatinimo programa, - nuo tos dienos bendrai akcijų rinkos kyla, investuotojams su nekantrumu laukiant spalio mėn. pradžioje numatyto ECB posėdžio. Didžiosios Britanijos indeksas FTSE 100 (-0,17 proc.) šiuo metu yra slegiamas šiandien vyksiančio referendumo rezultatų, kurio metu bus siekiama įvertinti piliečių nuomonę dėl Škotijos kaip nepriklausomos valstybės atkūrimo.

Antrindamas ECB, Kinijos centrinis bankas skatina ekonomiką. Ką šįvakar pasiūlys priešingoje stovykloje esantis FED? (2)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 11:05
Europos Sąjunga (ES) ir Ukraina vakar ratifikavo Asociacijos sutartį, nors ji visiškai įsigalios tik nuo 2015 metų gruodžio 31 dienos. Laisvosios prekybos su ES šalimis taisyklių galiojimo atidėjimas argumentuojamas silpna Ukrainos ekonomine padėtimi, tad iki kitų metų pabaigos į Ukrainą iš ES keliaujančioms prekėms bus tebetaikomi importo mokesčiai, o Ukrainai eksportuojant į ES bus laikomasi preferencinio režimo.