„Avia Solutions Group” akcijomis bus prekiaujama Varšuvos biržoje

 (3)
Aviacijos paslaugų įmonių grupė „Avia Solutions Group“ (ASG) taps pirmąją Lietuvos bendrove, kurios akcijomis prekiaujama Varšuvos vertybinių popierių biržoje. Prekybą numatyta pradėti kovo 3 dieną.
Gediminas Žiemelis
Gediminas Žiemelis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vasario 11-15 d. ASG įgyvendino viešą pirminį akcijų siūlymą (angl. IPO), investuotojams pateikdama 1 473 333 vnt. akcijų (apie 25 proc. įstatinio kapitalo). Bendrovė pritraukė apie 68 mln. Lt (76,61 mln. zlotų) papildomų investicijų.

Pasak ASG valdybos pirmininko Gedimino Žiemelio, per viešą pirminį savo akcijų siūlymą akcijų paklausa apie tris kartus viršijo pasiūlą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Rinkos

FED naujų užuominų apie sprendimą kelti palūkanas nepateikė, investuotojai laukia JAV BVP duomenų

Vakar, kaip ir buvo tikėtasi, JAV Federalinė rezervų sistema (FED) paliko galioti istoriškai žemiausią palūkanų normą (0,25 proc.). Šįkart FED vadovės spaudos konferencija nevyko, tad investuotojai užuominų dėl artėjančio pinigų politikos griežtinimo momento dairėsi kiekvieną federalinio atvirosios rinkos komiteto (angl. FOMC) posėdį lydinčiame pranešime. Jame, panašiai kaip ir birželio mėnesį, apibendrinta, kad šalies ekonomika išlaiko vidutinį plėtros tempą. Primename, kad birželio mėnesio posėdyje didžioji dalis FOMC narių balsavo už palūkanų normos didinimą jau šiais metais. Vakarykščiu pranešimu FED rinkos dalyviams nepatikslino, kada (rugsėjį ar tik gruodį) tokį sprendimą ketinama priimti – aiškiau tai, kad, kaip buvo ne kartą pabrėžta, palūkanų norma bus didinama lėtu tempu.

Prognozuojama, kad JAV preliminarus BVP augs 2,5 proc.

Trečiadienį investuotojų optimizmą Europoje (Stoxx Europe 600 +1,02 proc.; DAX +0,34 proc.) kėlė bendrovių skelbiami veiklos rezultatai. Vokietijos vaistų gamybos milžinė „Bayer AG“ paskelbė prognozes pranokusius veiklos rezultatus, o tai automatiškai stumtelėjo pastarosios bendrovės akcijos vertę į viršų daugiau nei 3,9 proc. Taip pat regione toliau tęsiasi bendrovių apsipirkimas, stengiantis įsitvirtinti ir užimti didesnę rinkos dalį. Vokietijos statybos gaminių bendrovė „Heidelbergcement AG“ (-6,3 proc.) vakar paskelbė, kad ketina įsigyti Italijos bendrovę „Italcementi SpA“, o tai, žinoma, padidino prekybą pastarosios bendrovės akcijomis, kilstelint jų vertę net 49,4 proc. Už Atlanto investuotojų nuotaikos taip pat buvo optimistinės.

JAV akcijos nutraukė 5 dienas trukusį nuosmukį, rinkos laukia FED sprendimo

JAV akcijos nutraukė 5 dienas trukusį nuosmukį – ilgiausią nuo šių metų sausio mėnesio („Dow Jones” +1,11 proc., „S&P 500“ +1,24 procento). Tam įtakos turėjo sustojęs Kinijos akcijų rinkos kritimas, taip pat geri bendrovių veiklos rezultatai. Iš iki šiol antrojo ketvirčio veiklos rezultatus paskelbusių „S&P 500“ sąrašo bendrovių 76 proc. jų viršijo analitikų prognozes. Vakar rinkos dalyvius nudžiugino „Pfizer Inc.“, „Ford Motor Co.“, „United Parcel Service Inc.“ veiklos rezultatai.

Bendrovių jungimasis Europoje investuotojus nuteikia teigiamai

Po penkių iš eilės prekybos dienų kritimo Stoxx Europe 600 indeksas pakeitė kryptį ir antradienį pasistiebė +1,07 proc. Taip pat ir kitose didžiosiose regiono biržose jautėsi investuotojų atokvėpis, Vokietijos DAX, Prancūzijos CAC 40, Ispanijos IBEX 35 indeksams kylant atitinkamai po 1,0 proc. Vakar dieną Europoje nebuvo skelbiama svarbesnių naujienų, o pozityvias investuotojų nuotaikas kėlė naujienos apie bendrovių jungimąsi. Farmacijos kompanija „Hikma Pharmaceuticals Plc.“ vakar šoktelėjo net 11,59 proc. po informacijos, kad bendrovė nusprendė įsigyti kita vaistų tyrimų kompaniją, tokiu būdu išplėsdama savo veiklą. „RSA Insurance Group Plc.“ kilo 18,43 proc. pasklidus kalboms, kad kita draudimo milžinė „Zurich Insurance Group“ svarsto apie pastarosios įsigijimą.

Kinijos akcijų rinka atsigauna

Trečiadienį, po drastiškų nuostolių, patirtų per pastarąsias dienas, akcijų rinka žemyninėje Kinijos dalyje atsigauna, informuoja BBC.