„Avia Solutions Group” akcijomis bus prekiaujama Varšuvos biržoje

 (3)
Gediminas Žiemelis
Gediminas Žiemelis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Aviacijos paslaugų įmonių grupė „Avia Solutions Group“ (ASG) taps pirmąją Lietuvos bendrove, kurios akcijomis prekiaujama Varšuvos vertybinių popierių biržoje. Prekybą numatyta pradėti kovo 3 dieną.

Vasario 11-15 d. ASG įgyvendino viešą pirminį akcijų siūlymą (angl. IPO), investuotojams pateikdama 1 473 333 vnt. akcijų (apie 25 proc. įstatinio kapitalo). Bendrovė pritraukė apie 68 mln. Lt (76,61 mln. zlotų) papildomų investicijų.

Pasak ASG valdybos pirmininko Gedimino Žiemelio, per viešą pirminį savo akcijų siūlymą akcijų paklausa apie tris kartus viršijo pasiūlą.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Rinkos

JAV akcijų rinkose optimistinės nuotaikos, investuotojai laukia Ženevos susitikimo rezultatų

2014 balandžio mėn. 17 d. 10:29
JAV rinkų investuotojai palankiai įvertino Kinijos BVP duomenis (DOW JONES +1 proc., S&P500 +1,05 proc.), taip pat rinkos dalyvių nenuvylė pramonės gamybos rezultatai. Gamyba kovą, palyginti su ankstesniu mėnesiu, ūgtelėjo 0,7 procento. Tuo tarpu ataskaita apie JAV ūkio būklę (angl. FED beige book) rodo iš šaltų orų įtakos išsivadavusį JAV ūkį, t. y. juntamas akivaizdus ekonomikos aktyvėjimas didžiausiuose JAV regionuose. Šiandien visas pasaulis su nekantrumu laukia Ženevoje įvyksiančio Europos Sąjungos, JAV, Rusijos ir Ukrainos aukščiausių pareigūnų susitikimo, kuriame bus ieškoma diplomatinio bendradarbiavimo galimybių.

Vilniaus biržos indeksas pasistiebė

2014 balandžio mėn. 16 d. 17:02
Trečiadienį NASDAQ OMX Vilniaus biržoje atlikti 269 sandoriai, akcijų perleista už 234 tūkst. eurų. Pigusių ir brangusių pozicijų skaičius buvo panašus, o biržos indeksas pasistiebė 0,54 proc.

Investuotojai palankiai įvertino Kinijos BVP duomenis, Azijos rinkos kyla

2014 balandžio mėn. 16 d. 10:12
Šįryt paskelbta, kad Kinijos BVP pirmą metų ketvirtį, lyginant su analogišku laikotarpiu prieš metus, augo 7,4 proc. ir 0,1 proc. viršijo analitikų prognozes. Nors tai lėčiausias augimo tempas per paskutinius 6 ketvirčius, duomenys vertinami palankiai - augimas pranoko analitikų lūkesčius ir labai nežymiai atsiliko nuo Kinijos valdžios oficialaus BVP augimo tikslo (7,5 proc.). Kinijos HANG SENG ir Japonijos NIKKEI indeksų reikšmės atitinkamai pašoko 0,63 proc. ir 3,01 procento (9:20 val. Lietuvos laiku).

K. Celiešius. Reputaciją praradusiai Rusijos akcijų rinkai iššūkiai dar nesibaigė (2)

2014 balandžio mėn. 16 d. 10:08
Kęstutis Celiešius
Bendrovės nuotr.
Nors užsienio investuotojai praėjusiais metais nebuvo per daug optimistiškai nusiteikę dėl Rusijos ekonomikos perspektyvų, Lietuvos didžiausios prekybos partnerės pagrindiniai akcijų indeksai, skirtingai nei kritę Kinijos ar Brazilijos indeksai, praėjusius metus užbaigė beveik nepakitę. Kita vertus, vargu, ar daug investuotojų tikėjosi, kad Rusija pasuks tokiu drastišku keliu pasibaigus Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms ir iki neregėtų aukštumų sukels riziką užsienio investicijų saugumui Rusijoje.

Dauguma pozicijų Vilniaus akcijų biržoje pigo

2014 balandžio mėn. 15 d. 17:07
Antradienį NASDAQ OMX Vilniaus biržoje akcijų perleista už 283 tūkst. eurų, atlikti 346 sandoriai. Dauguma pozicijų pigo, o biržos indeksas prarado 0,36 proc. savo vertės.