Besidomintiems sveika mityba super-maisto sąvoka tikrai žinoma ir artima, o personalo atrankų specialistams „super-klausimų“ tema pažįstama iki kaulo, tačiau sukelia nemažai galvos skausmo.
Alina Stepanovienė
© Asm. albumo nuotr.

Ar tikrai egzistuoja klausimas, vienu šūviu galintis patiesti net 500 zuikių? O gal personalo atrankų specialistai per daug galvoja apie „teisingus“ klausimus ir galimus atsakymus, bet nesureikšmina to, kas lieka darbo pokalbio paraštėse? Nesuklyskite – tikrai vertėtų...

Nėra „super-klausimo“, bet yra „super-atsakymas“


Ar „super-klausimas“ egzistuoja?

Kiekvienas, susidūręs su personalo atranka, sutiktų: samdyti-nesamdyti dilema gali tęstis net ir sulaukus atsakymo. Juk svarbiausia – ne įmantrus klausimas, o gebėjimas išgauti mums aktualią informaciją. Net ir neteisingas atsakymas gali būti vertingas – tai puiki galimybė įvertinti kandidato mąstymą, jo charakterio bruožus, gebėjimą įveikti stresines situacijas. Svarbiausia – išsiaiškinti, ar kandidatas tinkamai elgiasi net ir tuomet, kai yra priverstas išeiti iš savo komforto zonos.

Apie išėjimą iš komforto zonos, kad ir netiesiogiai, straipsnyje „Super-klausimai“ kandidatams sprendžiant samdyti ar nesamdyti dilemą“ šiek tiek užsiminė Rūta Ratavičiūtė. Pravėrusi „super-klausimų“ lobynų skrynią, R. Ratavičiūtė netrukus vožė jos dangčiu per nagus ir konstatavo: jie neveikia.

Savo teiginį specialistė pagrindė Google pavyzdžiu ir didžiavosi, kaip sėkmingai plėtoja temą toliau – juk „žmogus yra per sudėtingas sutvėrimas, kad jį pavyktų įminti vienu klausimu“...

Vienu klausimu, tiesa, žmogaus gal ir neįminsi, tačiau teisingai interpretuodamas tai, kaip žmogus atsako į tą klausimą, gausi net labai vertingos informacijos.

Neverbalinis atsakymas – svarbesnis nei tas, kurį išgirstame


Kokiu principu kandidatas atsako į pateiktą klausimą? Kaip jis kalba – galbūt skuba, o gal kalbėjimo tempas tapo lėtesnis? Ar pastebėjote intonacijos pokyčių, dažnesnį mirksėjimą ar šokinėjantį žvilgsnį? Ar taip žmogus elgėsi ir anksčiau, o gal elgsena pasikeitė uždavus tam tikrą klausimą? Visa ši informacija – labai svarbi ir ją lengviausia išgauti užduodant netikėtus klausimus (net ir apie mašinos kondicionieriaus veikimo principą!).

R. Ratavičiūtė teisingai pastebėjo, kad „siekiant gautu atsakymu pagrįsti daromas išvadas, visų pirma reikia statistiškai įvertinti, ar šis klausimas tikrai parodys tą paslėptą reikšmę, kurios tikimės“. Gaila, kad mintis taip ir nebuvo išplėtota. Manau, kad įmantriai sugalvotas klausimas – tai ne tik skatinimas pateikti teisingą atsakymą, bet ir provokacija išsiduoti kūno kalba, balso tembru, ar intonacija.

Apdorokite visą kandidato pateiktą informaciją


Kodėl neaišku, kaip interpretuoti atsakymą į itin sudėtingą klausimą?

Baltapūkis personalo vadovas gal ir pasimestų, tačiau kiekvienas profesionalas suskubs gilintis į susiklosčiusią situaciją. Tai puiki proga pasidomėti kandidato vaikyste, pomėgiais, sužinoti apie papildomą išsilavinimą ir gyvenimo aprašyme nepaminėtus gebėjimus. Tai, kad kandidatas tiksliai nurodo, kiek Vilniuje troleibusų ar koks Laisvės alėjos plotis ir ilgis, simbolizuoja smulkmeniškumą. Galbūt tai sužinota visai netyčia, o gal šios žinios sietinos su pomėgiais… Bet kokiu atveju, toks atsakymas personalo atrankos specialistui – be galo naudingas.

Tiesa, dažniausiai tokio kalibro klausimai pateikiami kūrybinių sričių specialistams arba tiems, kurie darbe turėtų susidurti su nenumatytomis situacijomis.

Tinkama tai ne visiems, tačiau užduoti tokį klausimą – gera idėja.

Galima remtis ne tik Google, bet ir Apple ar kitų didžiųjų kompanijų pavyzdžiais. Kandidatuojantys į pozicijas Microsoft korporacijoje taip pat gauna netradicines užduotis – iš 100 monetų visiškai atsitiktinai atrinkti tik tam tikras, sugalvoti, kokiose dėžėse slepiasi obuoliai, o kuriose – apelsinai, nors galima atidaryti tik vieną dėžę iš daugelio...

Iš pirmo žvilgsnio užduotys atrodo sudėtingos ir nelogiškos, tačiau jos atskleidžia kandidato mąstymo būdą. Toks interviu – tai elgsenos tyrimo ir techninių klausimų mišinys, kurio tikslas – nebūtinai teisingas atsakymas, bet informacija, padedanti priskirti kandidatą strategų, vykdytojų ar kitam darbuotojų tipui.

Nori gero darbuotojo – klausk apie darbą


Skaitydama R. Ratavičiūtės straipsnį, norėjau draugiškai patapšnoti per petį už pastebėjimą, kad tikslingiau klausti ne apie asmenines savybes, bet apie darbo tikslus, jų siekimą ir pasiektus rezultatus. Tokiu principu vadovaujasi ir jau anksčiau mano minėta Microsoft korporacija – kandidatams užduodami hipotetiniai (kaip elgtumėtės, jei…) ir reflektiniai (kaip elgėtės, kai…) klausimai.

Taip įvertinama kandidato patirtis, gebėjimas orientuotis situacijoje ir spręsti iškilusias problemas. Galbūt praeityje susiklosčiusi problema buvo išspręsta vienaip, bet panašią dilemą ateityje kandidatas spręstų kitaip? Atsakymai į šiuos klausimus atspindi kandidato kaip žmogaus ir kaip specialisto progresą.

Platesnis žvilgsnis

Sutikite su manimi, dažniausiai darbuotojo ieškome tam tikroms pareigoms užimti. Visgi pasitaiko situacijų (įmonė smarkiai plečiasi, išaugo įvairesnių specialistų poreikis ar kt.), kai personalo vadovai į kandidatą žvelgia visai kitu kampu. „Ar jis tiktų mano kompanijai?“ – štai kur esminis klausimas.

Technologijų milžinė Google potencialius darbuotojus vertina ne tik pagal konkrečiai pozicijai tinkamas žinias ir įgūdžius, bet ir pagal tai, kaip žmogų galima deleguoti skirtingiems darbams ir vaidmenims. Čia svarbiausia – kad kandidatas pasižymėtų plačiu mąstymu ir gebėtų į tą patį klausimą pažvelgti iš skirtingų perspektyvų. Tai parodo, ar žmogus apskritai galėtų būti organizacijos dalimi.

Taigi, grįžtu prie idėjos, kad nėra „super-klausimo“, yra tik geros provokacijos. Vertinant kandidatą, svarbiausia ne tai, ko teiraujamės, o tai, kaip interpretuojame gaunamą verbalinę ir neverbalinę informaciją.

Balso intonacija, klaidžiojantis žvilgsnis ar netikėtai pasikeitęs elgesys suteikia vertingos informacijos apie kandidato gebėjimą prisitaikyti prie situacijos ir susidoroti su stresu. Nevertinkite žmogaus vien pagal atsakymus į Jūsų pateiktus klausimus – tai apgaulinga. Verčiau pamėginkite suvokti kandidato mąstymo būdą ir jo pritaikomumą tam tikroje pozicijoje.

Štai ir Jūsų atsakymas į samdyti – nesamdyti dilemą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

R. Vainienė. Verslo liudijimas – šešėlis ar būdas jį įveikti? (9)

Pastebėjau, kad valdžiai labai nepatinka paprasti dalykai.

D. Ulickas. Ar A. Jagelavičiūtė teisėtai reklamavo paskolų bendrovę? (14)

Socialiniame tinkle „Facebook“ stilistės Agnės Jagelavičiūtės paskelbtas įrašas, kuriuo...

P. Stankevičius. Darbo rinkai toliau kaistant, atlyginimų ir kainų spiralė suksis toliau (42)

Paspartėjus ekonomikos augimui, nedarbo lygis Lietuvoje antrąjį metų ketvirtį nukrito iki 7 proc....

G. Zubavičius. Lietuva jau išaugo euroremontus. Kas toliau? (6)

Kokybę ir prabangą anksčiau reiškusią sąvoką euroremontas dabar suprantame kaip plastiko...

I. Genytė-Pikčienė. Lietuvos infliacija dar paspartėjo (5)

Kainų tendencijos pastaruoju metu – viešojoje erdvėje ypač populiari tema. Augantis infliacijos...

Top naujienos

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (1)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (95)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (174)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (262)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

S. Skvernelis: socialdemokratų pasitraukimas nebūtų būtina sąlyga trauktis jų ministrams (22)

„Prognozuojant socialdemokratų tarybos sprendimą trauktis, galbūt frakcija Seime galėtų...

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (2)

Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje...

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (551)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero (49)

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje trečiadienį...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (189)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (25)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...