Vilniuje parduota mažiau būsto nei pernai

 (12)
Bendros šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkos pernykščius rodiklius aplenkė tiek šio birželio, tiek bendri pirmojo pusmečio rezultatai. Didžiausias augimas užfiksuotas gyvenamųjų namų rinkoje, rašoma Registrų centro pranešime spaudai.
© DELFI / Andrius Ufartas

Būsto rinkoje vasaros pradžia buvo aktyvesnė nei įprasta: gyvenamųjų namų pardavimų rodikliai net 19,9 proc. viršijo pernykščio birželio rezultatus kai buvo parduoti 865 gyvenamieji namai. Išaugusį susidomėjimą individualiais namais rodo ir pusmečio statistika.

Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius savininkus jau spėjo pakeisti 4951 namai – 7,8 proc. daugiau nei pirmąjį 2016 m. pusmetį, kai jų buvo parduota 4592. Tuo metu butų pirkėjai naujo būsto dairėsi panašiu aktyvumu.

Pardavimai kilo 1,9 proc. – nuo 2873 gegužę iki 2964 birželį.

Sandoriais perleistų gyvenamųjų patalpų skaičius per pirmąją metų pusę augo nuo 16 051 pernai iki 16 295 šiemet.


Birželį Vilniuje NT pirkėjai įsigijo 929 gyvenamąsias patalpas. Lyginant su šių metų gegužės mėnesiu pirkėjų aktyvumas buvo didesnis 13,3 proc., tačiau jis vis tiek buvo 4,6 proc. mažesnis nei pernai birželį.

Lyginant su praėjusių metų pradžia, būsto pardavimai nedaug smuktelėjo. Per pirmąjį pusmetį sostinėje iš viso buvo perleisti 5038 butai ir 348 individualūs namai, o tai yra atitinkamai 3,3 proc. ir 7 proc. mažiau nei per pirmuosius šešis praėjusių metų mėnesius, kai buvo įsigyta 5212 gyvenamųjų patalpų ir 374 namai.


Negalutiniais Registrų centro duomenimis, pirmąjį vasaros mėnesį, lyginant su praėjusiais metais NT prekybos rinka išaugo 7 proc. Šių metų birželį Lietuvoje sandoriais perleisti 11 645 nekilnojamojo turto objektai, pernai – 10 881. Iš viso per pirmąjį metų pusmetį šalyje sandoriais perleista 60 457 pastatais ir sklypais – 3,6 proc. daugiau, nei per tą patį laikotarpį pernai kai buvo perleista 58 346 NT objektai.

Didesnis aktyvumas šiais metais pastebimas ir žemės sklypų rinkoje. Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje sandoriais buvo perleisti 30 232 sklypai.

Palyginimui, per tą patį laikotarpį pernai buvo perleisti 28 953 sklypai, o 2015-aisiais – 24 852 sklypai.

Vasaros pradžioje kaip jau įprasta smuktelėjo sklypų pardavimo rodikliai. Lyginant su pavasario pabaiga, birželį sklypų pardavimai smuktelėjo 7,2 proc. ir siekė 5764.

Vis dėlto, net ir vasaros pradžiai įprastas sulėtėjimas nesutrukdė šio birželio rezultatams būti aukščiausiems per pastarąjį dešimtmetį, praėjusių metų sklypų pardavimų rodiklius, kai buvo parduoti 5421 sklypas, viršijant 6,3 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Nekilnojamasis turtas

Vilniuje pradėtas statyti naujas baseinas (10)

Vilniuje, Fabijoniškėse, ketvirtadienį oficialiai pradėtos naujo baseino statybos. Aštuonių takelių 25 metrų ilgio baseiną numatoma užbaigti per metus.

Nutraukiama antrinės PST įmonės veikla Švedijoje (5)

AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) dėl nuostolingos veiklos nusprendė nutraukti antrinės įmonės AB „PST Nordic“ veiklą. Įmonė priversta trauktis iš Švedijos rinkos, prie kurios specifikos i nesugebėjo prisitaikyti.

„Vičiūnų grupės“ 30 mln. eurų vertės būstinę Kaune statys „Kaminta“ (9)

Vietoje griaunamo apleisto „Respublikos“ viešbučio Kaune naują 30 mln. eurų vertės „Vičiūnų grupės“ pagrindinį biurą statys Kauno statybų bendrovė „Kaminta“.

Kurie Vilniaus rajonai tarp būsto pirkėjų populiariausi? (42)

Pilaitė, Naujamiestis ir Šnipiškės. Šiuos tris Vilniaus rajonus nekilnojamojo turto ekspertai įvardija kaip populiariausius šiuo metu tiek tarp vystytojų, tiek tarp potencialių ir esamų pirkėjų, rašoma NT bendrovės „Eika“ pranešime spaudai.

Statybų inspekcija perspėja dėl gruntinių inkarų

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) pastaruoju metu sulaukė dažnesnių visuomenės kreipimųsi dėl gruntinių inkarų statybos.