Valstybės iš dalies kompensuojamiems būsto kreditams – daugiau pinigų

 (2)
Išaugus valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų prašančiųjų skaičiui, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija patenkino abiejų tokius kreditus teikiančių bankų prašymus ir pagal poreikį bei galimybes padidino patvirtintus bankų kredito išteklių metinius limitus šiems metams 6 mln. eurų.
© Shutterstock nuotr.

„Mūsų tikslas sudaryti galimybes, kad kuo daugiau asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui įsigyti, gautų valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą iš jų pasirinkto banko ir susikurtų saugų, jaukų ir stabilų gyvenimą", - sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Metiniai limitai valstybės iš dalies kompensuojamiems kreditams teikti buvo padidinti to prašiusiems ir vieninteliams tokius kreditus teikiantiems bankams: AB „Swedbank" - nuo 6 mln. eurų iki 8 mln. eurų, ir AB SEB - nuo 6 mln. eurų iki 10 mln. eurų.

Esant poreikiui valstybės iš dalies kompensuojamus kreditus pagal gyvenamąją teritoriją dar galima gauti Akademinėje kredito unijoje (Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r.), Kaišiadorių kredito unijoje (Kauno m., Kaišiadorių r., Elektrėnų sav., Prienų r., Jonavos r., Trakų r., Širvintų r.), Raseinių kredito unijoje (Kėdainių r., Kauno r., Jurbarko r., Tauragės r., Kelmės r., Radviliškio r., Raseinių r.), Šiaulių kredito unijoje (Šiaulių m., Kelmės r., Joniškio r., Radviliškio r., Pakruojo r., Akmenės r., Telšių r.).

Šios įstaigos limitų kreditams teikti padidinti neprašė.

Valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą gali gauti asmenys ir šeimos, kurių turtas ir metinės pajamos neviršija šių dydžių: asmens be šeimos grynosios metinės pajamos - 8976 eurų ir turtas - 13158 eurų; dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos - 12546 eurų ir turtas - 26724 eurų; keturių ar penkių asmenų šeimos grynosios metinės pajamos - 15096 eurų ir turtas - 35598 eurų; šešių ar daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui - 2550 eurų ir turtas vienam asmeniui - 8466 eurų.

Asmuo, norintis gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, turi kreiptis į savivaldybę, kurioje jis yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą ir kredito įstaigai pristatyti savivaldybės išrašytą nustatytos formos pažymą apie tai, kad jis gali pretenduoti į subsidiją.

Savivaldybės išduota pažyma kredito įstaigai turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos.

Subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie gavo valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, ir jeigu jie yra likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, - apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos.

Taip pat jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas š vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, - apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos.

Asmenims ir šeimoms suteikta subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti gali būti panaudota šio kredito pradiniam įnašui ar jo daliai padengti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Nekilnojamasis turtas

Paveldosaugininkai bando užkirsti kelią Belmonto užtvankos Vilniuje griovimui (5)

Aplinkos ministerijos norima išardyti Belmonto užtvanka Vilniuje yra kultūros vertybė, teigia paveldosaugininkai. Siekiant tam užkirsti kelią, pradėta procedūra įtraukti užtvanką į kultūros vertybių registrą.

Statybos inspekcija aiškinasi, ar teisėtai išduotas leidimas statyboms prie Misionierių vienuolyno (14)

Statybos inspekcija aiškinasi, ar teisėtai išduotas leidimas daugiabučio statyboms sostinės senamiestyje prie Misionierių vienuolyno, vietoje buvusio Vaikelio Jėzaus vaikų prieglaudos pastato, kuriame sovietmečiu veikė ligoninė.

Jungiasi „Re/Max“ ir „Reon“ (2)

Lietuvos nekilnojamojo turto rinka sulaukė pokyčių - „Re/Max“ kompanija jungiasi su gyvenamosios paskirties patalpų nuomos rinkos lydere „Reon“.

Havanoje duris atvėrė pirmasis prabangus viešbutis (6)

Kubos sostinėje Havanoje duris atvėrė pirmasis prabangus viešbutis.

Apklausa: pagal kokius kriterijus būstą renkasi lietuviai

Naują būstą lietuviai renkasi vadovaudamiesi trimis pagrindiniais kriterijais: vieta, kaina ir statytojo patikimumu.