Valstybės iš dalies kompensuojamiems būsto kreditams – daugiau pinigų

 (2)
Išaugus valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų prašančiųjų skaičiui, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija patenkino abiejų tokius kreditus teikiančių bankų prašymus ir pagal poreikį bei galimybes padidino patvirtintus bankų kredito išteklių metinius limitus šiems metams 6 mln. eurų.
© Shutterstock nuotr.

„Mūsų tikslas sudaryti galimybes, kad kuo daugiau asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui įsigyti, gautų valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą iš jų pasirinkto banko ir susikurtų saugų, jaukų ir stabilų gyvenimą", - sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Metiniai limitai valstybės iš dalies kompensuojamiems kreditams teikti buvo padidinti to prašiusiems ir vieninteliams tokius kreditus teikiantiems bankams: AB „Swedbank" - nuo 6 mln. eurų iki 8 mln. eurų, ir AB SEB - nuo 6 mln. eurų iki 10 mln. eurų.

Esant poreikiui valstybės iš dalies kompensuojamus kreditus pagal gyvenamąją teritoriją dar galima gauti Akademinėje kredito unijoje (Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r.), Kaišiadorių kredito unijoje (Kauno m., Kaišiadorių r., Elektrėnų sav., Prienų r., Jonavos r., Trakų r., Širvintų r.), Raseinių kredito unijoje (Kėdainių r., Kauno r., Jurbarko r., Tauragės r., Kelmės r., Radviliškio r., Raseinių r.), Šiaulių kredito unijoje (Šiaulių m., Kelmės r., Joniškio r., Radviliškio r., Pakruojo r., Akmenės r., Telšių r.).

Šios įstaigos limitų kreditams teikti padidinti neprašė.

Valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą gali gauti asmenys ir šeimos, kurių turtas ir metinės pajamos neviršija šių dydžių: asmens be šeimos grynosios metinės pajamos - 8976 eurų ir turtas - 13158 eurų; dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos - 12546 eurų ir turtas - 26724 eurų; keturių ar penkių asmenų šeimos grynosios metinės pajamos - 15096 eurų ir turtas - 35598 eurų; šešių ar daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui - 2550 eurų ir turtas vienam asmeniui - 8466 eurų.

Asmuo, norintis gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, turi kreiptis į savivaldybę, kurioje jis yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą ir kredito įstaigai pristatyti savivaldybės išrašytą nustatytos formos pažymą apie tai, kad jis gali pretenduoti į subsidiją.

Savivaldybės išduota pažyma kredito įstaigai turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos.

Subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie gavo valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, ir jeigu jie yra likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, - apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos.

Taip pat jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas š vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, - apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos.

Asmenims ir šeimoms suteikta subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti gali būti panaudota šio kredito pradiniam įnašui ar jo daliai padengti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Nekilnojamasis turtas

LRT ketina renovuoti savo pastatus (5)

Lietuvos radijas ir televizija (LTR) ketina renovuoti savo pastatus Vilniuje, S. Konarskio gatvėje.

Po gaisro Londone saugos patikrinimo laukia 600 daugiabučių

Didžiosios Britanijos pareigūnai skubiai organizuoja daugiau nei 600 daugiaaukščių pastatų, kurių išorė dengta specialiomis apdailos plokštėmis, saugos patikrinimus. Neseniai per gaisrą viename iš tokių daugiabučių žuvo 79 žmonės.

Pamatykite, kaip dabar atrodo Mindaugo „Maxima“ (11)

Prieš du mėnesius atnaujinimui uždarytoje Vilniuje Mindaugo gatvėje esančioje „Maximoje“ jau sudėtos grindys ir lubos. „Maxima LT“ korporacinių reikalų departamento direktorius Jaunius Špakauskas sako, kad parduotuvė duris ir vėl atverti turėtų rugpjūčio viduryje.

Atostogas primenantis lietuvės ir prancūzo būstas Paryžiuje (29)

Prie pat Paryžiaus esančiame nedideliame Issy-les-Moulineaux rajone slepiasi daug jaukių kampelių ir architektūros deimantų, padedančių užmiršti netoliese šurmuliuojantį miestą.

Šalia Vilniaus parduodamas išskirtinis namas su sraigtasparnių nusileidimo aikštele (264)

Netoli Vilniaus esančiuose Kairėnuose šiuo metu parduodamas išskirtinis namas, kurio teritorijoje yra ir sraigtasparnių nusileidimo aikštelė.