Daugiabučio, tauragiškių vadinamo kariškių namu, renovacija Gedimino gatvėje, kaip ir baimintasi, užtruko ilgiau nei planuota. Iš pradžių daugiabutis naujam gyvenimui turėjo prisikelti pernai rudenį, vėliau – vėlyvą rudenį. Darbai užsitęsė iki pat šalnų, persirito į gruodžio mėnesį. Užsnigo... Sniegas seniai nutirpo, o namo aplinka atrodo taip, lyg darbininkai būtų išėję vos vakar: tebesimėto pradėtos naudoti statybinės medžiagos, statybininkų rakandai...
© DELFI / Kiril Čachovskij

Viena bėda – ne bėda

Darbininkai, pernai triūsę prie Gedimino 24-ojo namo, gyventojus ramina: grįš tęsti darbų vos baigs dabar gautą užduotį Pagėgiuose.

– Kai prasidėjo šalnos, darbininkai viską metė ir išvyko. Nuo to laiko jų nematėme. O daiktai pasiliko – iš kiemo pusės prie namo tebestovi pastoliai, tebesimėto statybinės medžiagos, riogso statybininkų vagonas, kilnojamasis tualetas. Atrodo baisiai, bet mums, gyventojams, svarbu ne tik tai. Kur kas svarbiau, kad renovacija, bent jau pirmojo aukšto gyventojams, neduoda laukto rezultato. Žiemą šalome kojas. Skirtumas kambario palubėse ir prie grindų – 5 laipsniai. Iki renovacijos to nebuvo. Rūsyje būdavo apie 20 laipsnių šilumos, tad grindys buvo šiltos, o praėjusią žiemą – 7–8 laipsniai. Kita kaimynė guodėsi, kad norėjo sumažinti šildymą, bet sistema neleido, jog būtų 18 laipsnių šilumos. O ir šiuo metu negalime vėdinti kambarių: vos praveri langą, įsijungia šildymas. Ar taip bus visada, nežinome. Jeigu teisingai suprantame, statybininkai dar grįš, dar kažką darys. Gal ir šildymo sistemą reguliuos, – kalbėjo daugiabučio gyventoja.

Moteris mano, kad pastoliai stovi dėl to, jog darbininkai nespėjo sudėti naujų palangių. Jos žodžiais, vyrai pernai guodėsi, kad negauna skardos, o kai skardą gavo, neteko bokštelio jai užkelti.

Santechnikai nebegrįš

Šildymo sistemą šiame daugiabutyje renovavo bendrovė „JK santechnika“. Jos vadovas Žydrūnas Juščius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad darbai šiame statybų objekte yra baigti ir atiduoti naudoti, taigi jie čia nebegrįš.
– Jeigu gyventojams kyla klausimų, jie turėtų kreiptis į UAB Tauragės butų ūkį. Ši bendrovė buvo mūsų darbų užsakovė, renovacijos iniciatorė. Užsakovams viską paaiškinome. Garantuoju, kad sistema veikia puikiai. Jeigu kažkas ne taip, tai tik dėl to, kad tarp gyventojų ir daugiabutį administruojančio Butų ūkio nėra tinkamai kontaktuojama, – sakė santechnikų vadovas.

Tauragės teisme vakar priimtas sprendimas civilinėje byloje. Keturi buvę „JK santechnika“ darbininkai kreipėsi į teisėtvarką dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu, darbo užmokesčio priteisimo, neturtinės žalos atlyginimo. Teismo procesas neprasidėjo – buvęs darbdavys ir buvę darbuotojai pasirašė taikos sutartį. Tačiau iki šiol darbdavys sutartyje numatytų sąlygų nevykdė. Todėl trys iš keturių dar kartą kreipėsi į teismą, kad būtų išduotas vykdomasis dokumentas ir jie galėtų kreiptis į antstolį. Ž.Juščius sakė, kad su darbuotojais neatsiskaitė, nes pinigai už atliktus darbus dar nepasiekė bendrovės sąskaitos. Tačiau jis garantavo, kad finansinių sunkumų jo vadovaujama įmonė neturi – su visais darbuotojais atsiskaitoma.

Darbus atnaujins kitą savaitę

Daugiabučio Gedimino gatvėje renovacijos darbų rangovė yra pagėgiškių bendrovė „Meliovesta“. Jos vadovas Bronislovas Budvytis yra sakęs, kad projektuotojai jiems „pakišo kiaulę“ – pasiūlė renovuoti mažesnį plotą nei teko iš tikrųjų. UAB „Meliovesta“ šis daugiabutis gyvenamasis namas, kaip renovacijos objektas, buvo pirmasis. Konkursą bendrovė laimėjo pasiūliusi mažiausią kainą. Darbams įsisukus paaiškėjo, kad bendrovė už tiek pinigų darbų neatliks. Darbai ėmė strigti: darbininkai streikavo, gyventojai nerimavo, kas jų laukia artėjant šalčiui. UAB „Meliovesta“ vadovai visus ramino, kad viskas susitvarkys, kad visais bus pasirūpinta, o darbai baigti laiku. Paklaustas, kodėl darbų nebaigė, kaip buvo žadėjęs, praėjusiais metais, B.Budvytis atsakė:

– Atsirado papildomų darbų. Darbų vadovas jau buvo nuvažiavęs į šį statybos objektą, apžiūrėjo. Jis sakė, kad saulės neapšviečiamoje namo pusėje ir prie pat pamatų įšalas dar tebėra. Tad darbų atnaujinti kol kas negalime. Tikimės, kad oro sąlygos pagerės ir mes jau kitą savaitę galėsime į Tauragę siųsti bent vieną darbininkų brigadą. Manau, jie užtruks neilgai. Darbų turime 2–3 savaitėms, ne ilgiau, – aiškino UAB „Meliovesta“ direktorius.

Užsiminus, kad prie šio daugiabučio išmėtyta daugybė statybininkų daiktų, B.Budvytis paaiškino, kad gali būti, jog kažkas šiemet ten jau apsilankė, kažką darė...
– Kaip tik šiandien ten važiuosime pasiimti statybininkų vagono. Darbuojamės Pagėgiuose, renovuojame kultūros namus, – paskubomis vakar aiškino direktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prokurorai ėmėsi tirti, ar Lietuvos įmonės pažeidė ES Rusijai taikomas sankcijas (17)

Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kad Lietuvos įmonės galėjo pažeisti Europos Sąjungos...

Lietuvos paštas: sprendimo dėl centrinių paštų pardavimo nėra atnaujinta (12)

Valstybės valdomas Lietuvos paštas, savo tinklalapyje skelbiantis apie centrinio pašto pastatų...

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (153)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Skelbiamas S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rangovo konkursas (20)

Kauno savivaldybė ruošiasi S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos darbams: pradedama...

Būsto statyba Rusijoje šiemet sumenko dešimtadaliu (5)

Per septynis šių metų mėnesius Rusijoje pastatyta 33,4 mln. kvadratinių metrų naujo gyvenamojo...

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (152)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (192)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1558)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (74)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Barselonoje išpuolį organizavęs asmuo gali būti susijęs su sprogimais Madride

Aiškėja, kad musulmonų dvasininkas, vadovavęs Barselonoje teroristinį išpuolį surengusiems...

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (17)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant,...

Tragiška avarija Kaune – BMW kaktomuša susidūrė su vilkiku, žuvo mergina (37)

Sekmadienį Kaune, netoli IX forto įvyko tragiška nelaimė. Vos 20 metų turinti mergina žuvo eismo...

Jay-Z pagerbė savo bičiulį Ch. Benningtoną atlikdamas jo garsųjį hitą

Garsusis reperis Jay-Z ne kartą koncertavo kartu su neseniai iš gyvenimo pasitraukusiu Chesteriu...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (17)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...