Rusijos piliečiai ėmė aktyviai domėtis nekilnojamuoju turtu Lietuvos pajūryje. Į jų akiratį pakliuvo ir milijonų litų vertės sklypai prie Klaipėdos. Nekilnojamojo turto kompanijos „Lit West House“ direktorius Darius Sadeckas tvirtino, jog pastaruoju metu Rusijos piliečių susidomėjimas nekilnojamuoju turtu pajūryje ypač išaugo. Anksčiau tokio sujudimo nebuvo.
© Corbis/Scanpix
„Sulaukiame daug skambučių. Keletas rusų jau buvo atvykę apžiūrėti sudominusių sklypų, butų ar namų. Pernai aktyvesnės buvo Rusijos kompanijos, kurios Klaipėdoje norėjo įkurti filialus. Jos ieškojo komercinių patalpų“, – pastebėjo direktorius.

Dažniausiai kreipiasi didžiųjų Rusijos miestų gyventojai. Pajūryje Rusijos piliečiai domisi išskirtinai nekilnojamuoju turtu. Labiausiai juos vilioja arba esantis arčiau jūros, arba Klaipėdos centre.

Šiems pirkėjams įdomūs dideli, prabangūs butai, namai, kurių plotas yra per 300 kvadratinių metrų. Apsilankiusieji uostamiestyje apžiūrėjo ne vieną tokį būstą. „Įprastas nekilnojamasis turtas jiems neįdomus“, – pažymėjo D.Sadeckas.

Už sklypą – 7 milijonai

D.Sadeckas pasakojo, jog pirkėjai iš Rytų domėjosi ant jūros kranto Karklėje esančiu 38 arų sklypu, kuriame suplanuoti keturi pastatai. Nuo jo iki kopų yra 40, iki jūros – 110 metrų.

Šio sklypo kaina – per 7 mln. litų. Rusijos piliečiai domėjosi ir tarp Palangos ir Šventosios esančiu hektaro dydžio žemės plotu, kurio dabartinė paskirtis – žemės ūkio.

Šioje vietoje jie norėtų įgyvendinti didelius projektus. „Nors rusai ir negali įsigyti žemės sklypo Lietuvoje, jie vis tiek domisi. Nori vis tiek čia turėti nekilojamojo turto“, – aiškino kompanijos direktorius.

Kamuoja pinigų perteklius

D.Sadeckas neįvardijo, kodėl Rusijos piliečiai nori investuoti Lietuvoje: „Vienintelis motyvas, kurį išgirdau, yra tas, kad pas juos pinigų perteklius. Ar rusams neliko ko pirkti savo šalyje, negaliu pasakyti“.

Uostamiestyje nekilnojamojo turto ieškantys Rusijos piliečiai prasitarė, kad Lietuvoje vasaroms norėtų turėti ir rezidenciją, į kurią galėtų atvažiuoti pailsėti.

„Klausiau, kodėl jie neieško poilsio vietos Čekijoje, Ispanijoje. Klientai atsakė, kad jiems gerai ir Lietuvoje. Jiems reikia rezidencijos pajūryje, kuri kainuotų penkis šešis milijonus litų. Svarbiausias traukos taškas – jūra. Jų negąsdina ir griežtesnė vizų į Lietuvą gavimo tvarka“, – pabrėžė D.Sadeckas.

Perka ir kiti užsieniečiai

Rusijos piliečiai dėl nekilnojamojo turto pajūryje kreipiasi ir į kitas uostamiesčio nekilnojamojo turto agentūras. Joje interesantai iš Rytų paprastai ieško gyvenamojo būsto.

Nekilnojamojo turto agentūros „Vestus“ direktorius Vytautas Šimanskis tvirtino, jog pavasarį, prieš vasarą visada sulaukiama didesnio susidomėjimo iš Rusijos piliečių. Tokia tendencija vyrauja kasmet.

„Klientai iš Rytų domisi įvairiais variantais – butais, namais, komercinėmis patalpomis. Vieni ieško prabangos, kiti – kaip dauguma lietuvių, paprastesnių būstų“, – dėstė V.Šimanskis.

Pajūryje nekilnojamuoju turtu domisi ir kitų šalių piliečiai. Didelį projektą prie Šventosios įgyvendinti nori Didžiosios Britanijos verslininkai. Atvyksta investuotojų iš Švedijos, Vokietijos, Baltarusijos.

Pernai Norvegijos piliečiai savo ketverių metų sūnui nupirko butą Klaipėdos senamiestyje. „Žmonės turi pinigų ir perka“, – teigė „Lit West House“ vadovas D.Sadeckas.

Paaiškinti nesugebėjo

Išsiaiškinti, ar Rusijos piliečiai gali įsigyti žemės sklypą Lietuvoje, nėra paprasta. Gauti aiškios ir paprastam žmogui suvokiamos informacijos iš Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos „Klaipėdai“ nepavyko.

Atsakymus dienraščiui rengusi Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Natalija Soroko atsiuntė sunkiai suprantamą raštą, kuriame minima Konstitucija ir įstatymai.

Tarnybos darbuotoja rašė, jog žemę Lietuvoje leidžiama įsigyti „užsienio subjektams, atitinkantiems Lietuvos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus“.

N.Soroko tvirtino, jog juos atitinka užsienio juridiniai asmenys, kitos užsienio organizacijos, įsteigtos Europos Sąjungos narėse bei šalyse, sudariusiose kitas sutartis.

„Klaipėdai“ paprašius atsakyti konkrečiai, ar Rusijos piliečiai gali įsigyti žemės sklypą, N.Soroko stebėjosi, kodėl netinka raštiški atsakymai: „Ten viskas parašyta“. Specialistė teigė negalinti pasakyti, kaip yra su Rusijos piliečiais. „Daugiau nieko nekomentuosiu“, – nukirto moteris.

Nebuvo vieningi

Nekilnojamojo turto agentūrų vadovai šiuo klausimu taip pat nebuvo vieningi. Jie neslėpė, kad sklypų pardavimo tvarka Rusijos piliečiams yra paini ir sudėtinga.

„Su tokiais atvejais buvome susidūrę, tačiau vienareikšmiškai atsakyti negaliu. Vienais atvejais būna, kad parduoda žemę Rusijos piliečiams, kitais – ne“, – sakė nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ vadovas Gediminas Valantinas.

Bendrovės „Aidila“ direktorius, teisininkas Algimantas Bružas aiškino, kad Europos Sąjungai priklausančių šalių piliečiai Lietuvoje gali įsigyti ne žemės ūkio paskirties žemę.

Kaip yra su Rusijos ir kitų valstybių piliečiais, jis negalėjo pasakyti. „Reikia pasidomėti. Ši sistema yra labai paini“, – neslėpė A.Bružas.

Šaltinių teigimu, nekilnojamąjį turtą gali įsigyti Lietuvoje registruotos įmonės. Jų savininkai gali būti ir Rusijos piliečiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prokurorai ėmėsi tirti, ar Lietuvos įmonės pažeidė ES Rusijai taikomas sankcijas (8)

Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kad Lietuvos įmonės galėjo pažeisti Europos Sąjungos...

Lietuvos paštas: sprendimo dėl centrinių paštų pardavimo nėra atnaujinta (9)

Valstybės valdomas Lietuvos paštas, savo tinklalapyje skelbiantis apie centrinio pašto pastatų...

Skelbiamas S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rangovo konkursas (18)

Kauno savivaldybė ruošiasi S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos darbams: pradedama...

Būsto statyba Rusijoje šiemet sumenko dešimtadaliu (5)

Per septynis šių metų mėnesius Rusijoje pastatyta 33,4 mln. kvadratinių metrų naujo gyvenamojo...

„Capital PRO“ konsultuos „Lietuvos draudimą“ (1)

Didžiausiam Baltijos šalyse nekilnojamojo turto verslo tinklui „Capital“ priklausantis „...

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (9)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (1)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (21)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (66)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (20)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (7)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...