Pristato architektų siūlymus viešosioms erdvėms vietoje buvusio Žalgirio stadiono

 (10)
Antradienį Vilniaus savivaldybėje pristatomi architektų pasiūlymai, kaip visuomenei pritaikyti viešąsias erdves buvusio Žalgirio stadiono teritorijoje.
© DELFI / Andrius Ufartas

Konkursą gegužės pabaigoje skelbė bendrovė „Hanner“, buvusio stadiono teritorijoje statanti viešbutį, verslo centrą bei gyvenamuosius namus. Pasiūlymus per beveik du mėnesius pateikė keturios architektų studijos: lietuvių komandos „B17“, „Arches“ ir savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ bei tarptautinė kraštovaizdžio architektų studija „Martha Schwartz Partners“.

Konkurso metu tikimasi atrinkti geriausias idėjas ir pasiūlymus bei sukurti estetiškai patrauklią aplinką verslo ir administraciniame centre.

Pateiktus darbus vertins komisija, sudaryta iš kraštovaizdžio specialistų, Vilniaus miesto savivaldybės ir „Hanner“ atstovų, geriausi darbai bus apdovanoti piniginėmis premijomis.

Pačias statybas ketinama pradėti jau šį rudenį. Iki 2017 metų pabaigos numatoma įrengti pirmąją pėsčiųjų promenados atkarpą. Iš viso į viešųjų erdvių sukūrimą ir įrengimą planuojama investuoti daugiau nei 2 mln. eurų.

Buvusioje stadiono teritorijoje šiuo metu statomas 200 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott“, ir 15,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto verslo centras. Netrukus čia bus pradėtos ir gyvenamųjų namų statybos. Iš viso į šios teritorijos plėtrą planuojama investuoti daugiau nei 200 mln. eurų.

Vasario pabaigoje Nacionalinė žemės tarnyba pranešė prokurorų nurodymu ketinanti nutraukti valstybinės žemės sklypo nuomos sutartį su „Hanner “, esą sklypai išnuomoti ne aukcione, todėl ši žemė gali būti naudojama tik pagal įteisintą jos paskirtį – stadiono veiklai. Gegužę „Hanner“ pakeitė detalųjį planą, kuriame priešingai nei ankstesniame, jau buvo numatyta vieta sporto objektui, nors jo statyti realiai neketinama. Statybos bendrovės savininkas Arvydas Avulis teigė, jog tikisi, kad miesto valdžia pakeis bendrąjį planą, kuriame nebebus stadiono. Šiuo metu naujas Vilniaus bendrasis planas dar rengiamas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Nekilnojamasis turtas

Statybų inspekcija perspėja dėl gruntinių inkarų

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) pastaruoju metu sulaukė dažnesnių visuomenės kreipimųsi dėl gruntinių inkarų statybos.

Vietoje „Marks & Spencer” įsikurs „Sportland" (8)

Konkurencijos taryba antradienį leido UAB „Sportland LT“ vykdyti koncentraciją įsigyjant Vilniaus Gedimino pr. 20 esančias komercinės paskirties patalpas.

Griaunamo Vilniaus Lazdynų baseino vaizdai iš paukščio skrydžio (16)

Pirmadienį pradėtas griauti prieš 36 metus statytas Vilniaus Lazdynų baseinas - baigus griovimo darbus, bus pradėtas statyti naujas sporto kompleksas su 50 metrų plaukimo takeliais.

Šveicarijoje atsisakyta statybininkų paslaugų - namą stato robotai (15)

Prie Šveicarijoje statomo trijų aukštų namo petys į petį darbuojasi žmonės ir robotai. Tai pirmas kartas, kai taikomos eksperimentinės statybų technologijos.

Būsto kainos veja žmones iš Londono (5)

Londone smarkiai išsipūtusios būsto kainos verčia gyventojus emigruoti į užmiestį - gyventojai nebeišgali susimokėti už stogą virš galvos.