Devynių apleistų miesto statinių savininkai, kuriems savivaldybė grasina didesniu nekilnojamojo turto mokesčiu, gali nuo jo išsisukti – jei tik įrodys, kad neišgali jo sumokėti.
© "Panevėžio balsas"

Nutarė paauklėti

Apleistų pastatų savininkams miesto savivaldybė miegoti ramiai neleis. Vasario 20 dienos Tarybos posėdyje politikai patvirtino nekilnojamojo turto, kuriam 2010 metais bus taikomas 1 procento mokesčio tarifas, sąrašą. 

Į tą juodąjį sąrašą pateko net devynių apleistų pastatų savininkai. Jie už neprižiūrimus nenaudojamus miesto centre ir jo prieigose pastatus bus baudžiami dvigubai didesniais nekilnojamojo turto mokesčiais vietoj nustatytojo 0,5 procento nekilnojamojo turto vertės tarifo.
Į nemalonę pateko bendrovė Jungtinis duonos centras, kuriai priklauso buvęs konservų fabriko pastatas (įkeistas „Swedbank“ lizingui), Vilius ir Vida Radeckai, kuriems priklauso pastatas Kranto g. 4 (buvusi „Pingvino“ kavinė), bendrovė „Tamsuma“, kuriai priklauso buvęs mėsos kombinatas Smėlynės gatvėje 85, Darius Gaudiešius ir Saulius Sniečka, valdantys pastatą Staniūnų gatvėje 80.

Didesnį mokestį numatyta skirti ir garsiajam verslininkui Vladimirui Karpenkai už neprižiūrimą lauko tualetą Vasario 16-osios gatvėje 4A. Taip pat didesnis nekilnojamojo turto mokestis skirtas bendrovei „Plungės kooperatinė prekyba“ už kadaise panevėžiečių labai garbintą kavinę „Žalioji“ bei Bronei Šmitaitei – lauko tualeto greta minėtos kavinės savininkei. 

Miesto Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nadiežda Stragienė vakar negalėjo „Panevėžio balsui“ pasakyti, kiek tiksliai turės daugiau mokėti minėtų pastatų savininkai. Mokesčio dydis priklauso nuo nekilnojamojo turto vertės. 

„Pastatų savininkai kartą per metus užpildo deklaraciją, o nuo deklaruojamo turto vertės Valstybinė mokesčių inspekcija atskaito nekilnojamojo turto mokestį, – aiškino N. Stragienė. – Pastatų savininkai deklaracijas užpildyti turėjo iki vasario 1 dienos, o mokestis mokamas už 2009 metus. Todėl padidintą nekilnojamojo turto mokestį, kurį nustatė Taryba apleistų ir neprižiūrimų pastatų savininkams, mokės tik 2011 metais.“

Bus įspėti raštu

Tačiau, kaip netrukus paaiškino N. Stragienė, visų devynių apleistų pastatų savininkai, kuriems Taryba priėmė sprendimą padidinti nekilnojamojo turto mokestį iki 1 procento turto vertės, gali jo ir nemokėti. 

„Šiuo metu siunčiami perspėjamieji raštai, kad jų valdomas turtas įrašytas į sąrašą ir jiems uždėti didesni mokesčiais. Jeigu jie per 30 dienų atsakys Savivaldybės administracijai, kad dėl realių priežasčių negali tinkami prižiūrėti pastatų, padidintas mokestis nebus taikomas. Tačiau tai turi būti labai svarūs argumentai, kodėl negali tinkamai pasirūpinti nekilnojamuoju turtu. Visi jų atsakymai turi būti pagrįsti dokumentais, kas trukdo pasirūpinti įsigytu turtu“, – kalbėjo Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja ir pastebėjo, kad Taryba yra priėmusi sprendimą, kokiais punktais remiantis galima netaikyti padidinto nekilnojamojo turto mokesčio.

Savivaldybė nesitaikstys

Mero pavaduotoja Gema Umbrasienė „Panevėžio balsui“ sakė, kad patvirtintas sprendimas Taryboje įrodo, kad nebus taikstomasi su neprižiūrimų pastatų savininkais ir jiems nebus taikomos nuolaidos, jeigu nesiteikia tinkamai prižiūrėti įsigyto turto. 

„Juolab kad neprižiūrimi pastatai gadina miesto vaizdą, jie nesaugūs, – sakė vicemerė. – Todėl būtina kuo greičiau spręsti, kad jie būtų sutvarkyti. Taryba ir priėmė sprendimą, kad reikia padidinti nekilnojamojo turto mokestį. Galbūt tai sudrausmins verslininkus ir jie pradės tvarkyti įsigytą nekilnojamąjį turtą?“

Nors padidintas nekilnojamojo turto mokestis į Savivaldybės sąskaitą pateks tik kitąmet, G. Umbrasienė ramiai aiškino, jog pastatų savininkai kaip tik turės gražaus laiko susitvarkyti.
„Be to, kiekvienas verslininkas – pastato savininkas – skaičiuoja litus ir žino pinigo vertę, – pridūrė politikė. – Manau, kad Tarybos sprendimas – gera drausminanti priemonė. Neprižiūrimų pastatų savininkai susigriebs ir susitvarkys.“

Priminus, kad Panevėžyje yra ir daugiau neprižiūrimų pastatų, kurie gadina miesto įvaizdį, G. Umbrasienė su teiginiu sutiko ir pratarė: „Sudaryta darbo grupė, kuri tikrina, kaip prižiūrimi apleisti pastatai, darbo nebaigė. Todėl pastatų savininkų sąrašas, kam gali tekti mokėti padidintą nekilnojamojo turto mokestį, keisis. Pirmiausia sudrausminsim šituos devynių pastatų savininkus, o vėliau imsimės ir kitų. Juolab kad neprižiūrėtų pastatų mieste – ne vienas.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žemės ūkio ministerija baigė NŽT centrinės būstinės pertvarką atnaujinta (9)

Žemės ūkio ministerija baigė penkis mėnesius trukusią Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT)...

„Ober-Haus“: šių metų antrąjį ketvirtį sparčiausia biurų plėtra fiksuojama Kaune

2017 metų antrąjį ketvirtį sparčiausia biurų plėtra fiksuojama Kauno mieste – čia iš...

Lietuvoje statybos darbų pirmąjį pusmetį padaugėjo 6,7 proc. (6)

Lietuvoje statybos darbų pirmąjį šių metų pusmetį atlikta už 989,2 mln. eurų, arba 6,7 proc....

Parodė, kaip bus atnaujinamas Panevėžio centras (18)

Panevėžio miesto savivaldybė parodė visuomenei, kokius projektus pateikė architekai,...

Didžiausią įtaką būsto nuomos kainai daro nebe studentai

Būsto rinkoje stebimas nedidelis nuomos kainų kilimas.

Top naujienos

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (1)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (253)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (129)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (6)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (309)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (11)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

Ar išsiveržus superugnikalniui liktume gyvi? (1)

Ugnikalniai visais laikais kėlė didžiulę grėsmę gyvybei. Apie tai, ar šiais laikais...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (47)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą (2)

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti (1)

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...