Gruodžio 11 d. duomenimis, tai jau padarė 360 šalies gyventojų, kurie deklaravo, jog į valstybės biudžetą sumokės per 1,3 mln. litų nekilnojamojo turto mokesčio.

Pernai 2,2 tūkst. šalies gyventojų į biudžetą sumokėjo 5,2 mln. litų nekilojamojo turto mokesčio.

Pagal nuo 2012 metų sausio mėnesio galiojančią įstatymo nuostatą nekilnojamojo turto mokesčiu apmokestinami tokie gyventojams nuosavybės teise priklausantys arba įsigyjami gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statiniai ar patalpos, žuvininkystės statiniai ir inžineriniai statiniai, kurių vertė viršija 1 milijoną litų (išskyrus atvejus, kai šis turtas naudojamas pajamoms iš žemės ūkio veiklos gauti (uždirbti), teikiant laidojimo paslaugas, švietimo darbui, kaip kūrybinės dirbtuvės (studijos) individualiai kūrybinei veiklai, kulto apeigų reikmenų gamybai, taip pat socialinei globai ir socialinei priežiūrai.

„Apmokestinama tik ta turto mokestinės vertės dalis, kuri bendrai susumavus nuosavybės teise valdomą ar įsigyjamą nekilnojamąjį turtą, viršija neapmokestinamąjį dydį, t.y. 1 milijoną litų. 1 milijono litų neapmokestinamoji vertė taikoma visam nurodytos paskirties nekilnojamam turtui, kuris nuosavybės teise priklauso šeimos nariams arba yra jų įsigyjamas,“- pasakoja VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, primindama, kad šeimos nariais laikomi sutuoktiniai, asmenys, vieni auginantys vaikus ar įvaikius, ir su jais gyvenantys jų vaikai ar įvaikiai iki 18 metų. Vadinasi, sprendžiant dėl prievolės mokėti ar nemokėti nekilnojamojo turto mokestį, sudedamos visų šeimos narių atskirai, dalinės ar bendros jungtinės nuosavybės teise valdomo ar įsigyjamo išvardintų paskirčių nekilnojamojo turto vertės ir jei bendra nekilnojamojo turto mokestinė vertė viršija 1 milijoną litų, atsiranda prievolė nuo viršijančios dalies apskaičiuoti ir sumokėti 1 procento nekilnojamojo turto mokestį.

Gyventojai, kuriems yra prievolė deklaruoti ir sumokėti nekilnojamojo turto mokestį, iki gruodžio 15 dienos turi pateikti Fizinio asmens (šeimos) nekilnojamojo turto mokesčio deklaraciją (forma KIT715). O tie gyventojai, kurie moka nekilnojamojo turto mokestį nuo komercinės paskirties patalpų, deklaraciją KIT711 turės pateikti ir mokestį sumokėti sena tvarka, t. y. iki kitų kalendorinių metų – 2015 - vasario 2 dienos.

VMI primena, kad, pavėlavus mokėti, už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)