Kaune daugiau nei perpus sumažėjo neteisėtai pastatytų metalinių garažų

 (11)
Kauno miesto savivaldybei ėmusis konkrečių veiksmų, o ne mėginimų raštais budinti neteisėtai valstybinėje žemėje metalinius garažus pasistačiusių gyventojų sąžinę, Kaunas vasarą pasitiko gerokai apsivalęs.
© DELFI / Valdas Kopūstas

Metų pradžioje tokių neteisėtų garažų skaičius Kaune siekė beveik 900.

Naujausiais duomenimis, per pusmetį „skardinukų“ gerokai sumažėjo - liko mažiau nei 400.

Tiesa, be raštų neapsieita. Praėjusių metų pabaigoje, pasak savivaldybės atstovės Renatos Bartusevičiūtės, ant neteisėtų statinių buvo užklijuoti informaciniai lapeliai, perspėjantys, kad iki kovo pradžios nenusikėlus garažų, jie bus utilizuoti.

Po įspėjimų patys gyventojai nusikėlė daugybę garažų. Kita dalimi nelegalių pastatų pasirūpino miestas, - jie buvo supjaustyti ir išvežti į bendrovės „Kauno švara“ teritoriją.

ELTA primena, kad garažo demontavimą stebi antstoliai, kurie užtikrina, jog garažo nukėlimas vyktų teisėtai. Nugriovus statinį šiukšlės surenkamos, o aplinka sutvarkoma.

Tuo tarpu gyventojams atsirado vietos statyti automobilius, įsirengti vaikų žaidimų aikšteles arba kitaip prasmingai panaudoti atlaisvintus plotus. Supjaustytos garažo dalys kurį laiką sandėliuojamos ir saugomos, o neatsiradus teisėtiems šeimininkams - utilizuojamos.

Kaunui pradėjus švarinimosi akciją, metalo supirktuvėse gerokai išaugo parduodamų garažų skaičius. Remiantis įvairiais šaltiniais, būta mėnesių, kuomet garažų pardavimas šoktelėdavo net iki 20 per kelias savaites.

„Noriu padėkoti visiems kauniečiams, kurie savo noru nusikėlė turtą. Žinoma, dalis gyventojų, išardę garažus, palieka netvarką, tad ją tenka kuopti miestui. Vis dėlto prieš pradėdami žygį žinojome, su kuo teks susidurti. Nors kova dar nebaigta, į priekį einame užtikrintai“, - pabrėžė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius.

Pasak jo, metaliniai garažai ne tik teršia aplinką, kelia pavojų aplinkiniams, bet ir be jokio teisinio pagrindo užima valstybinę žemę.

Panemunės seniūnės Rasinos Žolynienės teigimu, 8-iose iš 11-os miesto seniūnijų liko vos po keletą dar nenugriautų garažų. Didžioji dalis likusių metalinių garažų koncentruojasi trijose seniūnijose - Šančiuose, Petrašiūnuose ir Panemunėje.

„Istoriškai susiklostė, kad daugiausiai tokių garažų turime Petrašiūnuose. Panemunėje ir Šančiuose jų šiek tiek mažiau, tačiau panašu, kad likę garažai šeimininkų neturi arba jie visiškai nesirūpina savo turtu“, - teigė R. Žolynienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Nekilnojamasis turtas

Druskininkuose pastatytas apverstas namas (38)

Joninių savaitgalį Druskininkuose pradėjo veikti nauja pramoga – pačiame kurorto centre pastatytas apverstas namas.

Iš keliams tiesti skirtų betono vamzdžių architektas pasistatė namus (7)

Viename lauko pakrašty Kipre riogsanti stirta betoninių vamzdžių iš pirmo žvilgsnio primena statybų aikštelę, bet iš tikrųjų tai – modernus gyvenamasis namas „AB house“, kuriame su savo šeima įsikūrė architektas Andreas Vardas.

G. Nausėda: gaisras gali kilti tik viename NT segmente (105)

Šiuo metu į būsto nuomai rinką ateina taip vadinami „suprakaitavę, uždusę ir vėluojantys“ pirkėjai, sako SEB prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Dėl NT sostinės senamiestyje įsigijusių bendrovių - ginčas dėl kiemo (2)

Bankrutavusios bendrovės Leidybos centras nekilnojamąjį turtą Vilniaus senamiestyje, šalia klubo „Tamsta“, įsigiję naujieji savininkai susiginčijo dėl kiemo.

LRT ketina renovuoti savo pastatus (15)

Lietuvos radijas ir televizija (LTR) ketina renovuoti savo pastatus Vilniuje, S. Konarskio gatvėje.