Kaip teigia projekto autoriai iš architektų studijos „10 Design“, šią idėją jie pasiskolino iš pačios motinos Gamtos, stebėję, kaip stichijai iš anksto pasiruošia gėlės ir vėžliai.

Namo dalis, esanti virš žemės, iš tiesų bent iš dalies primena gėlės pumpurą, o po žeme įrengtas specialus bunkeris - gėlės šaknis, abi namo dalis jungia savotiškas „stiebas“ su hidrauliniais mechanizmais, padedantis, esant reikalui, namą perkelti po žeme.

Tačiau tai dar ne viskas: viršutinė namo dalis sukasi, sekdama saulę – saulės šviesa būtina saulės energijos plokštėms pasikrauti. Kai namas slepiasi po žeme, sukaupta saulės energija gali būti naudojama namo apšvietimui.

Ateityje architektai taip pat planuoja sienų statybai naudoti ypatingas medžiagas. Šios medžiagos sugers toksinus, purvą, anglies dvideginį ir neleis teršalams prasiskverbti į namo vidų.

Modernaus namo kūrėjai įsitikinę – didžiausią naudą vietovėse, kur gresia uraganai, atneš ne individualūs tokie namai, o visi kvartalai, apstatyti „protingais“ namais. Jeigu tikėtume žiniasklaida, su „10 Desing“ derybas jau pradėjo kai kurios JAV ir Afrikos kompanijos.

Tačiau kaip gi be skeptikų trigrašio. Idėjos kritikai mano, kad potvynio atveju toks namas greičiausiai nepasirodys jau toks sumanus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją