Dėl netinkamos rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą ant savivaldybei priklausančių objektų kontrolės kurortas praėjusiais metais negavo keliasdešimties tūkstančių litų. Kiek dar galimų pajamų negauta nesukontroliavus nelegaliai skleistos reklamos, apskaičiuoti sudėtinga.
Palanga, tiltas
© K.Šatūno nuotr.
Negavo tūkstančių

Praėjusiais metais Savivaldybės administracijos Verslo ir turto skyrius išdavė 11 leidimų išorinei reklamai įrengti ant Savivaldybės turto. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, iki spalio vidurio už šią reklamą surinkta 313 tūkst. 868 litai. Tačiau akivaizdu, kad šios pajamos galėjo būti didesnės, jei visa ant Savivaldybės turto esanti reklama būtų apmokestinta.

Savivaldybės kontrolieriaus tarnybos specialistės, audito metu patikrinusios vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą apskaitą, konstatavo – teisingai apmokestinus reklaminį plotą, biudžeto pajamos galėjo būti apie 20 tūkst. litų didesnės. Kiek pajamų negauta dėl to, kad reklama ant Savivaldybės turto skelbta nelegaliai, anot Kontrolieriaus tarnybos darbuotojų, apskaičiuoti labai sudėtinga, tačiau akivaizdu – šie skaičiai turėtų būti įspūdingi.

Niekas neprižiūri

Vietinės rinkliavos už leidimo įrengti vaizdinę komercinę reklamą ant Savivaldybei priklausančių ar valdytojo teise valdomų objektų išdavimą nuostatuose nurodoma, jog rinkliavos dydžiai turi būti diferencijuojami bei, miesto Tarybos sprendimu, indeksuojami. Bet kurorto Savivaldybėje nėra įgalioto asmens, kuris stebėtų vartojimo kainų pokyčius, to pasekmė - nuo 2001 m. nė karto nebuvo teiktas sprendimo projektas indeksuoti rinkliavos tarifus.

Tačiau Savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą labiausiai nustebino tai, kad nė viename teisės akte nėra numatyta, kas apskritai turėtų spręsti šiuos klausimus. „Gal yra ir objektyvių priežasčių – Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriuje specialistai pastaruoju metu labai dažnai keitėsi. Bet tai – miesto biudžeto pajamos, ir, jei neadministruosime tinkamai, miestas praras ne vieną tūkstantį litų“, - kalbėjo kontrolierė.

Nelegali reklama

Savivaldybės kontrolieriaus tarnybos specialistės pastebėjo, jog ne visada reklamos plotas buvo apskaičiuojamas teisingai, dėl to miesto biudžetas negavo apie 20 tūkst. litų pajamų.

Miesto biudžeto nepapildė ir pinigai už reklamą, įrengtą neturint tam leidimų. Galimai nelegali reklama puikavosi pačiame kurorto centre – Vytauto g., Ganyklų g., netgi ant jūros tilto apšvietimo atramų. Kiek pajamų dėl to negavo miesto biudžetas, anot E.Kuznecovos, pasakyti labai sudėtinga – reikėtų atlikti tikslius skaičiavimus. „Mūsų tarnyba fiksuoja patį faktą“, - sakė kontrolierė.

Daro, ką nori

Nuo vietinės rinkliavos atleidžiami Savivaldybės organizuotų renginių rėmėjai, o Palangos miesto savivaldybė buvo viena iš festivalio „Palangos vasara“ organizatorių. Tačiau operatyvinio patikrinimo metu Kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad ant jūros tilto apšvietimo atramų buvo iškabintos įmonių, nesančių šio festivalio rėmėjais, reklama. Už jos sklaidą turėjo būti sumokėta vietinė rinkliava.

Tokia pati situacija vasarą buvo ir poilsiautojų itin gausiai lankomoje J.Basanavičiaus g. Čia ant apšvietimo stulpų buvo iškabintos festivalio „Palangos vasara“ bei šio renginio mecenato „Teo“ vėliavėlės. Tačiau Palangos kultūros centrui nebuvo suteikta teisė šioje gatvėje vykdyti festivalio reklaminę veiklą – konstatavo Kontrolieriaus tarnybos specialistės.

„Gal tai susiję su tvarkos trūkumu – Savivaldybė buvo šio festivalio organizatorius, Kita vertus mecenatas remia neprašydamas jokių nuolaidų sau, vadinasi, už reklamą turėjo susimokėti“, - “Vakarinei Palangai“ sakė kontrolierės pavaduotoja Aušra Kedienė.

Pakartotinio tikrinimo metu nustatyta, kad dar lapkričio viduryje mieste tebestovėjo trijų pusių reklaminiai stendai, ant kurių iš dviejų pusių tebesipuikavo atsisveikinimo su festivaliu „Palangos vasara“ reklaminiai plakatai, nors tokiai veiklai leidimas nebuvo išduotas.

Apstu paplūdimyje

Miesto piniginę buvo galima papildyti ir dar didesne suma, jei nebūtų užsimerkta prieš be jokių leidimų ant Savivaldybės turto įrengtą komercinę reklamą, už kurią rinkliava nebuvo sumokėta. Tokios reklamos apstu buvo paplūdimyje.

Prie netoli jūros tilto įrengtos paplūdimio tinklinio aikštelės komercinė reklama buvo eksponuojama tiesiog ant kopų, uždengiant jas. Taip pat įrengta reklaminiai skydai ir vėliavėlės ant laikinų įrenginių, nors tokiai veiklai leidimas nebuvo išduotas.

Kontrolieriaus tarnyba jau ne kartą į tai yra atkreipusi Savivaldybės administracijos dėmesį, tačiau kokių priemonių imtasi bei kokių rezultatų pasiekta, nebuvo informuota.

Galimybe papildyti miesto piniginę ne vienu šimtu litų nepasinaudota ir Šventojoje – čia paplūdimiuose ant persirengimo kabinų puikavosi komercinė reklama, kurią vykdyti nebuvo leista. Rinkliava už tai nesumokėta.

Nebuvo dailininkės

Turto ir verslo skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė „Vakarinei Palangai“ pripažino – vietinės rinkliavos už leidimo rengti išorinę reklamą Savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarką reikia keisti, nes joje yra netikslumų, nenumatyta, kas privalo kontroliuoti padėtį. Tačiau ne su visomis Kontrolieriaus tarnybos pastabomis skyriaus vedėja sutiko.

„Aišku, yra problemų, nes vyriausiosios dailininkės vasarą nebuvo, o mūsų skyrius neturi teisės rašyti protokolų. Mes tik suskaičiuojame rinkliavą. Projektus derina miesto dailininkė, o mūsų skyriaus specialistai, atsižvelgdami į dailininkės parengtą administracijos direktoriaus įsakymą, tik apskaičiuoja rinkliavą ir išduoda leidimus“, - laikraščiui sakė Z.Strikaitienė.

Turto ir verslo skyriaus vedėja taip pat atkreipė dėmesį, jog kontroliuoti nelegaliai skleidžiamą reklamą – miesto dailininkės kompetencija.

Kontroliuoti nėra kam

Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo, miesto dailininkė E.Kuzmienė pareigas eiti pradėjo tik liepą, ir, kol susipažino su esama situacija, paprasčiausiai pritrūko laiko bei pajėgų kontroliuoti. Juo labiau kad didesnis dėmesys šiemet buvo sutelktas į leidimų reklamai išdavimą, o ne jos kontrolę.

Be to, anot V.Kuznecovo, Vietinės rinkliavos už leidimo įrengti vaizdinę komercinę reklamą ant Savivaldybei priklausančių objektų nuostatuose yra spragų, kurias lopyti imtasi kaip tik dabar. „Leidimai reklamai išduodami, o kontroliuoti lyg ir nėra kam“, - pripažino administracijos direktorius.

V.Kuznecovas „Vakarinė Palangą“ patikino, jog į Kontrolieriaus tarnybos pastabas bus atsižvelgta. „Jau dabar revizuojami reikiami dokumentai. Bandysime kontrolę stiprinti“, - teigė valdininkas.

"Vakarinė Palanga"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Radijo ir televizijos komisijos akiratyje – du rusiški kanalai (192)

Į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos ( LRTK ) akiratį dėl pažeidimų vėl pateko rusų kalba...

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas (3)

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas,...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (305)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (6)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

DELFI skaitytojams – patogesnis ir inovatyvesnis portalo dizainas (187)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI savo skaitytojams šiandien pristato naują portalo dizainą,...

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (48)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (44)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (38)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (100)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (99)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1139)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...