Televizija „Al Jazeera“ uždaro savo Amerikos kanalą

 (5)
Arabų naujienų televizijos „al Jazeera“ kanalas Amerikoje, nesugebėjęs pritraukti žiūrovų Jungtinėse Valstijose, likusių ištikimų kitiems kabeliniams naujienų kanalams, antradienio vakarą baigs transliacijas po trijų valandų tiesioginės atsisveikinimo laidos, per kurią bus apžvelgtas šio transliuotojo darbas nuo jo įkūrimo 2013 metais.
"Al Jazeera America"
© Reuters/Scanpix

Atsisveikinimo laida prasidės 18 val. JAV Rytų pakrantės (trečiadienį 1 val. Lietuvos) laiku ir bus dar kartą parodyta prieš nutraukiant „al Jazeera America“ transliaciją. Kabelinių ir palydovinių televizijų vietos operatorės kiekviena atskirai nuspręs, kurie kanalai pakeis išjungiamą amerikietiškąją „al Jazeera“.

Katare įsikūrusi „al Jazeera“ paskelbė uždarysianti Jungtinėse Valstijose įkurtą savo kanalą, sakydama, kad tokį sprendimą priėmė dėl ekonominių priežasčių. Turtingos tėvinės bendrovės remiama „al Jazeera America“ darbą pradėjo turėdama plačių užmojų, skelbdama turiningas naujienas ir laimėjusi apdovanojimų už savo darbą. Bet šį kanalą žiūrėjo tik nedaugelis, o nusmukus naftos kainoms bendrovė steigėja pasiekė ribą, kiek ji gali investuoti į nuostolingą kanalą.

„Al Jazeera America“ sekmadienį baigė rodyti kartu su Britanijos nacionaliniu transliuotoju BBC sukurtą keturių dalių dokumentinį filmą „Vilties ribos: žvilgsnis į Obamos Baltuosius rūmus“ (The Limits of Hope: Inside Obama's White House).

„Ne kartą suteikdavome balsą tiems Amerikoje, kurių istorijos nebūtų papasakotos taip nuodugniai, jeigu mūsų reporteriai nebūtų atkreipę dėmesio, – sakė „al Jazeera America“ prezidentė Kate O'Brian. – Esame neįtikėtinai dėkingi savo žiūrovams JAV ir labai didžiuojamės savo žurnalistika.“

Bene daugiausiai dėmesio sulaukęs šio kanalo darbas buvo gruodį rodytas dokumentinis filmas, atskleidęs ryšį tarp profesionalių sportininkų ir stimuliuojančių preparatų. Vienas iš paminėtų žaidėjų – amerikietiškojo futbolo žvaigždė Peytonas Manningas – pareiškė, kad tas reportažas yra „visiška nesąmonė“.

Daugelis žiūrovų ir kabelinių televizijų operatorių buvo įsitikinę, kad rinkoje, kurioje dominuoja CNN, „Fox News“ ir MSNBC, nebėra vietos naujam žaidėjui. „Al Jazeera“ nusipirko kanalą „Current TV“, įkurtą buvusio viceprezidento Alo Gore'o, ir jį uždarė, kad gautų vietą kabelinėse televizijose.

Tačiau „al Jazeera“ pavadinimas taip pat pasirodė esantis nepriimtinas kai kuriems žiūrovams, kai Jungtinės Valstijose buvo įsitraukusios į konfliktus Artimuosiuose Rytuose. Praeitais metais „al Jazeera America“ atleido savo generalinį direktorių dėl kaltinimų antisemitizmu ir neva išugdytos baimės kultūros tarp televizijos darbuotojų.

Kol kas neaišku, kiek žurnalistų praras darbą uždarius šį kanalą. Darbas „Al Jazeera America“ išgarsino Jungtinėse Valstijose kai kuriuos televizijos žurnalistus, tokius kaip Antonio Mora ir Ali Velshi.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Medija

Prie naujienų portalo DELFI komandos jungiasi D. Plikūnė (75)

Pirmadienį naujienų portalo DELFI politikos naujienų žurnaliste pradeda dirbti Dalia Plikūnė.

Alkoholio reklamos draudimas: į neigiamas pasekmes neatsižvelgta (61)

Žiniasklaidos priemonių savininkai neturės kaip kompensuoti dėl alkoholio reklamos prarastų pajamų, o valdžia į šią problemą žvelgė pro pirštus. Taip portalui LRT.lt sako Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto direktorius Deimantas Jastramskis. Jo teigimu, Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai buvo svarstyti tik visuomenės sveikatos kampu, o į galimas pasekmes žiniasklaidos rinkai – neatsižvelgta.

„The Guardian“ ir „The Observer“ bus leidžiamas mažesnio formato

Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“ nuo 2018 metų pradžios pereis prie mažesnio – „bulvarinio“ ( tabloid/compact) – formato, vykdant jo „trejų metų transformacijos programą“, antradienį pranešė žiniasklaidos įmonė „Guardian Media Group“ (GMG).

JAV leidybos bendrovė „Time Inc.“ masiškai atleidžia darbuotojus (6)

JAV leidybos bendrovė „Time Inc.“, leidžianti tokius žurnalus kaip „Time“, „People“, „Life“ ir „Sports Illustrated“, paskelbė apie planuojamus masinius darbuotojų atleidimus, praneša „The Wall Street Journal“.

A. Žakas: kodėl reklama socialiniuose tinkluose nervina? (5)

Kodėl žmonės jungiasi prie socialinių tinklų? Kodėl nėra gerai „daryti feisbuką“? Kodėl Facebook postukų dėliojimas netenka prasmės?