Televizija „Al Jazeera“ uždaro savo Amerikos kanalą

 (5)
Arabų naujienų televizijos „al Jazeera“ kanalas Amerikoje, nesugebėjęs pritraukti žiūrovų Jungtinėse Valstijose, likusių ištikimų kitiems kabeliniams naujienų kanalams, antradienio vakarą baigs transliacijas po trijų valandų tiesioginės atsisveikinimo laidos, per kurią bus apžvelgtas šio transliuotojo darbas nuo jo įkūrimo 2013 metais.
"Al Jazeera America"
"Al Jazeera America"
© Reuters/Scanpix

Atsisveikinimo laida prasidės 18 val. JAV Rytų pakrantės (trečiadienį 1 val. Lietuvos) laiku ir bus dar kartą parodyta prieš nutraukiant „al Jazeera America“ transliaciją. Kabelinių ir palydovinių televizijų vietos operatorės kiekviena atskirai nuspręs, kurie kanalai pakeis išjungiamą amerikietiškąją „al Jazeera“.

Katare įsikūrusi „al Jazeera“ paskelbė uždarysianti Jungtinėse Valstijose įkurtą savo kanalą, sakydama, kad tokį sprendimą priėmė dėl ekonominių priežasčių. Turtingos tėvinės bendrovės remiama „al Jazeera America“ darbą pradėjo turėdama plačių užmojų, skelbdama turiningas naujienas ir laimėjusi apdovanojimų už savo darbą. Bet šį kanalą žiūrėjo tik nedaugelis, o nusmukus naftos kainoms bendrovė steigėja pasiekė ribą, kiek ji gali investuoti į nuostolingą kanalą.

„Al Jazeera America“ sekmadienį baigė rodyti kartu su Britanijos nacionaliniu transliuotoju BBC sukurtą keturių dalių dokumentinį filmą „Vilties ribos: žvilgsnis į Obamos Baltuosius rūmus“ (The Limits of Hope: Inside Obama's White House).

„Ne kartą suteikdavome balsą tiems Amerikoje, kurių istorijos nebūtų papasakotos taip nuodugniai, jeigu mūsų reporteriai nebūtų atkreipę dėmesio, – sakė „al Jazeera America“ prezidentė Kate O'Brian. – Esame neįtikėtinai dėkingi savo žiūrovams JAV ir labai didžiuojamės savo žurnalistika.“

Bene daugiausiai dėmesio sulaukęs šio kanalo darbas buvo gruodį rodytas dokumentinis filmas, atskleidęs ryšį tarp profesionalių sportininkų ir stimuliuojančių preparatų. Vienas iš paminėtų žaidėjų – amerikietiškojo futbolo žvaigždė Peytonas Manningas – pareiškė, kad tas reportažas yra „visiška nesąmonė“.

Daugelis žiūrovų ir kabelinių televizijų operatorių buvo įsitikinę, kad rinkoje, kurioje dominuoja CNN, „Fox News“ ir MSNBC, nebėra vietos naujam žaidėjui. „Al Jazeera“ nusipirko kanalą „Current TV“, įkurtą buvusio viceprezidento Alo Gore'o, ir jį uždarė, kad gautų vietą kabelinėse televizijose.

Tačiau „al Jazeera“ pavadinimas taip pat pasirodė esantis nepriimtinas kai kuriems žiūrovams, kai Jungtinės Valstijose buvo įsitraukusios į konfliktus Artimuosiuose Rytuose. Praeitais metais „al Jazeera America“ atleido savo generalinį direktorių dėl kaltinimų antisemitizmu ir neva išugdytos baimės kultūros tarp televizijos darbuotojų.

Kol kas neaišku, kiek žurnalistų praras darbą uždarius šį kanalą. Darbas „Al Jazeera America“ išgarsino Jungtinėse Valstijose kai kuriuos televizijos žurnalistus, tokius kaip Antonio Mora ir Ali Velshi.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Naujienų prenumerata

Medija

TV3 televizija gali atsidurti naujų savininkų rankose (62)

Oficialiai nepatvirtintais duomenimis, Švedijos žiniasklaidos koncernas „Modern Times Group“ (MTG) parduota verslą Baltijos šalyse, įskaitant TV3 televizijų grupę.

TV3 televizija – ant prekystalio? (5)

Rinkoje pasklido kalbos, kad Švedijos koncernas „Modern Times Group“ (MTG) parduoda Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje valdomas televizijas TV3. Koncerno atstovai informacijos nekomentuoja.

Jėgas suvienijo „Nextury Ventures“ ir „BZN start“

Investicinis fondas „Nextury Ventures“ ir jauno verslo portalas bei renginių organizatorius „BZN start“ oficialiai praneša vienijantys jėgas, rašoma pranešime spaudai.

Už iškiliausius tekstus – DELFI Titanai (311)

Trečiadienio vakarą pagrindinis naujienų portalas DELFI pakvietė į tradicinį autorių ir bičiulių vakarą. Specialiomis Titanų statulėlėmis už iškiliausius tekstus apdovanoti DELFI autoriai.

„Facebook“ atsidūrė dėmesio centre kaistant kovai dėl netikrų naujienų (7)

Hillary Clinton bus pareikšti kaltinimai, o popiežius Pranciškus išreiškė palaikymą Donaldui Trumpui – šios ir kitos klaidinančios naujienos kursto aistras Jungtinėse valstijose, baiminantis, kad dezinformacijos malūnas galėjo paveikti anksčiau šį mėnesį vykusių prezidento rinkimų rezultatus.