Sąjūdis gaivina "Atgimimo bangą"

 (42)
Lietuvos žiniasklaidos padangėje startuoja 1988-1989 metais eteryje pasirodžiusios, bet vėliau uždraustos laidos tęsinys "Atgimimo banga". Joje Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikėjai ieškos atsakymų į visuomenei opius klausimus, kritikuos ir girs valdžią, siūlys sprendimus, o laida taps taip šiandien pasigendamos tiesos ir nuoširdumo sakymo tribūna.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)
Pasak laidos redaktorės Evelinos Uždavinytės, "Atgimimo bangą" kūdikiu pavadinti negalima, nes laidos idėja gimusi dar 1988 metais, tačiau dėl susiklosčiusių istorinių aplinkybių tegyvavo vos metus. E. Uždavinytės teigimu, interneto svetainėje adresu www.nepriklausomybe.lt tris kartus per savaitę - pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį - bus transliuojama iki 10 min. pokalbių laida.

"Tai bus ne žinios, tai bus aktualijos. Tai, kas mums skauda, rūpi šiandien. Tai bus tribūna tiems, kurie nori veikti, turi ką pasakyti ir nori kažką padaryti Lietuvai. Tikrai reaguosime į tuos įvykius, problemas, kurios rūpi visuomenei ir kiekvienam iš mūsų", - trečiadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė E. Uždavinytė.

Anot jos, dabartinę Lietuvos žiniasklaidą yra užvaldžiusi korupcija, joje pasigendama vietos rimties dalykams ir temoms. Dėl to naujoje laidoje bus keliamos opios problemos, apie jas kalbės Sąjūdžio aktyvistai, kiti iškilūs mūsų šalies žmonės, kuriems svarbios Sąjūdžio vertybės, kilnūs tikslai.

Be kita ko, taip pat tikimasi, kad laida bus ir savotiškas metraštis, įamžinantis garbių žmonių kalbas bei mintis.

"Laikas taip nenumaldomai bėga. Mes jau praradome dalį iniciatyvinės grupės klubo narių. Tai bus ir savotiškas Sąjūdžio grupės metraštis, įamžinimas tų minčių, sukauptos patirties, kurią reikia išsaugoti, paskleisti, perduoti visuomenei, kad daugiau susipažintų ir žinotų", - kalbėjo laidos redaktorė.

Tuo tarpu Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo (LPSIGK) pirmininkas Zigmas Vaišvila buvo kritiškesnis ir teigė, kad "Atgimimo banga" užims aktyvią pilietinę poziciją, nevengs valdžiai kritikos strėlių.

"Jeigu valdžia darys tinkamus ir teisingus sprendimus, mes tikrai paremsime bei pagirsime. Jeigu valdžia darys ne taip, mūsų ir didelės žmonių dalies nuomone, darys klaidas ir pati tai prisipažins, tai, be jokios abejonės, mes apie tai kalbėsime, įvardinsime tas klaidas ir problemas ir siūlysime receptus", - sakė Z. Vaišvila.

Pasak jo, šiuo metu visuomenėje kaip niekad trūksta teisingos informacijos ir nuoširdumo, o "Atgimimo banga" būtent tai ir stengsis puoselėti.

"Turime skleisti teigiamą, pozityvią žinią, pagrįsti ją, motyvuoti, atsakyti žmonėms į klausimus dėl visų aktualijų. Turime teisę sakyti tiesą, kritikuoti, sakyti, jog kažkas daroma ne taip. Nepriklausomybė. lt ir "Atgimimo banga" bus ta vieta be jokių iškraipymo ar interpretacijų", - kalbėjo LPSIGK pirmininkas.

Naujosios laidos rengėjai tikisi, kad atgaivinta "Atgimimo bangos" idėja ne tik sulauks didelio susidomėjimo visuomenėje, bet ir galbūt ateityje išplauks į nacionalinio transliuotojo vandenis.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Medija

Prie naujienų portalo DELFI komandos jungiasi D. Plikūnė (75)

Pirmadienį naujienų portalo DELFI politikos naujienų žurnaliste pradeda dirbti Dalia Plikūnė.

Alkoholio reklamos draudimas: į neigiamas pasekmes neatsižvelgta (61)

Žiniasklaidos priemonių savininkai neturės kaip kompensuoti dėl alkoholio reklamos prarastų pajamų, o valdžia į šią problemą žvelgė pro pirštus. Taip portalui LRT.lt sako Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto direktorius Deimantas Jastramskis. Jo teigimu, Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai buvo svarstyti tik visuomenės sveikatos kampu, o į galimas pasekmes žiniasklaidos rinkai – neatsižvelgta.

„The Guardian“ ir „The Observer“ bus leidžiamas mažesnio formato

Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“ nuo 2018 metų pradžios pereis prie mažesnio – „bulvarinio“ ( tabloid/compact) – formato, vykdant jo „trejų metų transformacijos programą“, antradienį pranešė žiniasklaidos įmonė „Guardian Media Group“ (GMG).

JAV leidybos bendrovė „Time Inc.“ masiškai atleidžia darbuotojus (6)

JAV leidybos bendrovė „Time Inc.“, leidžianti tokius žurnalus kaip „Time“, „People“, „Life“ ir „Sports Illustrated“, paskelbė apie planuojamus masinius darbuotojų atleidimus, praneša „The Wall Street Journal“.

A. Žakas: kodėl reklama socialiniuose tinkluose nervina? (5)

Kodėl žmonės jungiasi prie socialinių tinklų? Kodėl nėra gerai „daryti feisbuką“? Kodėl Facebook postukų dėliojimas netenka prasmės?