Rinkimams skirtos Eltos interneto svetainės pristatyme trečiadienį dalyvavę Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) direktorius Raimundas Lopata linkėjo išlaikyti objektyvumą bei dėkojo už pagalbą politologams.
V.Valentinavičius, Z.Vaigauskas ir R. Lopata
© ELTA
"Linkėčiau, kad informacijos kanalai suteiktų apie kandidatus naujausią, objektyviausią informaciją", - pažymėjo Z. Vaigauskas. Savo ruožtu R. Lopata pripažino, kad rinkimams skirtos svetainės projektas yra ir tam tikra pagalba politologams, kuriems svarbus kuo išsamesnis politinių įvykių pateikimas.

Speciali Europarlamento, Prezidento ir Seimo rinkimams skirta interneto svetainė http://www.elta.lt/rinkimai2004 bus laisvai prieinama visiems besidomintiems svarbiausiais šių metų Lietuvos politiniais įvykiais - birželio bei rugsėjo mėnesiais vyksiančiais rinkimais.

Eltos interneto svetainėje bus pateikiamos su rinkimais susijusios naujienos, interviu su kandidatais į renkamas valdžios institucijas, politikos apžvalgininkų komentarai, politinių partijų pranešimai spaudai, svetainės skaitytojų nuomonės bei kita informacija.

VRK pirmininkas per svetainės pristatymą atkreipė dėmesį į tai, kad stebėti rinkimų į Lietuvą šįkart neatvyksta tarptautiniai stebėtojai. "Tai svarbus įvertinimas to, kad Lietuvoje tvirtai įsiteisėjo laisvų demokratinių rinkimų institutas. Tarptautinių stebėtojų poreikio nebėra, jie gali nukreipti jėgas į kitas - sunkesnes vietas, kur yra daugiau rinkimų organizavimo problemų", - teigė Z. Vaigauskas.

Pasak jo, demokratinių rinkimų institutas nereiškia, kad rinkimai vyksta be trūkumų. Tačiau, Z. Vaigausko žodžiais, per rinkimus esama savireguliavimo mechanizmų. "Galima kreiptis į teismą, apskųsti VRK sprendimus, ginčytis dėl teismų sprendimų", - tvirtino VRK pirmininkas.

Jo teigimu, rengiamas naujas Politinių kampanijų finansavimo kontrolės įstatymo projektas yra pažangus, lyginant su esamais rinkimų kampanijų teisinio reguliavimo mechanizmais.

"Manyčiau, tai bus pažanga, nes iki 1998 metų politinių kampanijų finansavimo kontrolės nebuvo. Kad tai būtų galima daryti, visuomenė turi pasiekti tam tikrą brandą. Kaip rodo kitų valstybių patirtis, įstatymai tampa griežtesni, labiau detalizuoti, detaliau sprendžiantys realias problemas", - pažymėjo Z. Vaigauskas.

Anot jo, rinkimų finansavimo skaidrumo klausimas neturėtų užgožti kito itin svarbaus tikslo - sąžiningo rinkėjų balsų skaičiavimo. "Anksčiau buvo sunkus uždavinys pasiekti, kad balsai būtų skaičiuojami sąžiningai. Dėl pinigų yra naujas dalykas, ir tikrai pasiekta toli gražu ne viskas. Tai reikalauja papildomų sąnaudų iš partijos, valstybės institucijų", - teigė VRK pirmininkas.

Jo požiūriu, skaidresnį rinkimų kampanijos finansavimą padėtų pasiekti pačių rinkėjų pilietinis aktyvumas. "Manau, kad svarbiausias dalykas yra būtent rinkėjų domėjimasis ir noras, kad partijų finansai būtų skaidrūs, šaltiniai - tesėti. Tada bus galima tikėtis, kad šis mechanizmas veiks", - pabrėžė Z. Vaigauskas.

TSPMI direktoriaus R. Lopatos nuomone, prasidėjusioje artėjančių Prezidento rinkimų kampanijoje matyti idėjų trūkumas. "Man atrodo, niekas nepasikeitė po to, kai buvo pasiekti strateginiai valstybės tikslai: išlieka idėjų vakuumas", - teigė jis.

Pasak R. Lopatos, Lietuvos politinė sistema yra griaunama. "Turiu omenyje du dešiniųjų kandidatus ir Viktoro Uspaskicho manevrus. Nepaisant V. Uspaskicho motyvų, kurie yra ne tiek politiniai, kiek finansiniai, vis dėlto akivaizdu, kad mūsų politinė dešinė yra diskredituojama. Gali atsitikti taip, kad ji apskritai išnyks kaip rimta politinė jėga. Esama ir V. Uspaskicho pastangų, ir dešiniųjų nesugebėjimo jų atsverti", - tvirtino politologas.

Prezidento rinkimų pirmasis turas vyks kartu su Europos Parlamento rinkimais birželio 13 dieną.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Radijo ir televizijos komisijos akiratyje – du rusiški kanalai (217)

Į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos ( LRTK ) akiratį dėl pažeidimų vėl pateko rusų kalba...

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas (3)

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas,...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (297)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (6)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

DELFI skaitytojams – patogesnis ir inovatyvesnis portalo dizainas (187)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI savo skaitytojams šiandien pristato naują portalo dizainą,...

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (9)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (6)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (15)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (66)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (117)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (213)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (2)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (82)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...