Garsiosios Garliavos bylos liudytojas Mindaugas Žalimas pagaliau atlėgo ir atleido jį internete įžeidusiai senjorei.
Bronislava Aurelija Juodaitienė
© "Sekundė"

Už neva jo garbę ir orumą įžeidžiantį komentarą po vienu straipsniu apie Kauno žudynes valstybės saugomas vyras paprašė 4 tūkst. litų neturtinės žalos, vėliau sumą sumažino perpus, kol galiausiai taikinamajame posėdyje susitaikė su 79-erių panevėžiete Bronislava Aurelija Juodaitiene, jį įžeidusio komentaro autore. Moteriai teks sumokėti tik 300 eurų už M. Žalimo patirtas teismo išlaidas.

Kaip „Sekundė“ jau rašė, B. A. Juodaitienė, buvusi pedagogė ir J. Balčikonio mokyklos direktoriaus pavaduotoja, į teisiamųjų suolą sėdo už tai, kad praėjusių metų vasarą viename portale po straipsniu apie Drąsiaus Kedžio bylą parašiusi komentarą, kuriame M. Žalimą palygino su A. Vienuolio spektaklio „Prieblanda“ vienu iš veikėjų: „Ar Žalimas savo liudijimais jums neprimena A. Vienuolio spektaklyje „Prieblanda“ talentingo aktoriaus V. Blėdžio sukurto personažo Samoduko? Ką užsakovai liepia, tą ir kalba. „Mačiau, kaip Valikoniokas įšoko į kanapes.“ Kai paaiškėja, kad Nakutis niekada kanapių nesėjo, personažas išgąstingai žvalgosi į bylos užsakovus. Ką Ūsylasai diktuoja tam puspročiui, tą jis ir kalba. Oi, dar čia visko bus prikurta“, – tada komentavo senjorė.
Toks palyginimas M. Žalimui pasirodė įžeidus ir užgaulus, tad jis iš karto kreipėsi į policiją dėl savo garbės ir orumo įžeidimo.

Taikinamajame teismo posėdyje Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Silvija Jakštienė bandė sutaikyti abi puses, tačiau M. Žalimas paprašė teisėją nušalinti dėl neva jos šališkumo ir daromos įtakos atsisakyti skundo reikalavimų.

Neva teisėja suabejojo dėl pareiškėjo patirtų išlaidų už skundo surašymą teismui, taip pat klausinėjo tokių dalykų, kurie rodo teisėjos palankumą B. A. Juodaitienei: pavyzdžiui, ar yra skaitęs A. Vienuolio pjesę „Prieblandoje“, ar nenorėtų vertindamas kaltinamo nusikalstama veika asmens amžių, sveikatos būseną susitaikyti ar atsiimti kaltinimą.

Nors objektyvių priežasčių nusišalinti teisėjai S. Jakštienei nebuvo, didelio visuomenės atgarsio sulaukusi byla buvo perduota kitai teisėjai – Gražinai Kazilionienei.

Vertino ne žmogų, o situaciją

Mindaugas Žalimas
Mindaugas Žalimas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Į pirmadienį vykusį teismo posėdį atvykęs M. Žalimas, lydimas trijų kaukėtų apsaugos darbuotojų ir advokato Sauliaus Zakarevičiaus, jau nebuvo nusiteikę taip kategoriškai ir sutiko taikytis.

B. A. Juodaitienė tvirtino, kad savo komentaru nenorėjusi įžeisti M. Žalimo, tiesiog norėjusi išsakyti savo nuomonę apie esamą situaciją, o ne konkretų asmenį. Todėl jai iškelta baudžiamoji byla – per didelė bausmė.

„Gyvenime būna visaip, kartais pasakai ir kokį šiurkštesnį žodį, bet atsiprašai ir susitaikai. Šiuo atveju irgi galiu atsiprašyti, bet savo nuomonės išsiginti jau nebegaliu. Tuo metu ji buvo tokia, nežinau, gal ir suklydau, bet už klaidas neturėtų būti taip griežtai baudžiama. Bet tai spręsti jau teismui. Ką darysi, teks atiduoti visus „pagrabinius“ pinigus“, – teismo posėdyje kalbėjo senjorė.

Jos teigimu, ji savo komentare vertino ne žmogų, kurio nepažįsta, bet situaciją. Žodžiu „pusprotis“ tiesiog norėjo paklausti, kodėl M. Žalimas savu noru lenda į tokią baisią bylą.

Nepriklausomybės pradžioje teko dirbti rajono teisme visuomenine tarėja, mačiau visokiausių bylų. Jauti, kada žmogus tvirtas, kalba savuoju „aš“, o kada – apsimestinai. Savo komentare kėliau retorinį klausimą, kad liudininkas nėra tvirtas. Pati kažkada buvau išvadinta pusprote, kai žmogui paskolinau pinigų, nors žinojau, kad jis negrąžins. Net neabejoju šio jauno žmogaus protu gyvenime, tik šioje situacijoje“, – aiškino B. A. Juodaitienė.

Komentarų neberašo

Moteris prisipažino, kad ši byla jai buvo gera pamoka. Nuo šiol ji komentarų visai neberašo, net jei knieti vienu ar kitu klausimu pasakyti savo nuomonę, ją pasilieka sau. B. A. Juodaitienę persekioja baimė parašyti ar pasakyti kažką ne taip, dėl ko vėliau gali turėti nemalonumų.

Nors vos kiek daugiau nei 200 eurų pensiją gaunančiai panevėžietei tenka skaičiuoti kiekvieną euro centą, jai svarbiausia ne pinigai, o tai, kad gresia teistumas. Tai užvertų jai kelius nuvažiuoti aplankyti Amerikoje jau du dešimtmečius gyvenančios dukros.

„Bijau, kad teistumas man labai skaudžiai atsilieps – nebegalėsiu nuskristi pas Amerikoje gyvenančią dukrą. Ne pinigais matuojamas ir patirtas stresas. Kada nebegaliu drebančiomis rankomis į arbatą įsidėti cukraus, o antidepresantus, nuo kurių prasidėjo epilepsijos reiškiniai, tenka gerti saujomis, pinigai pasidaro nebesvarbūs. Nežinau, gal ir amžius daro savo, gal būdama jaunesnė būčiau sureagavusi kitaip“, – guodėsi teismų išvarginta pensininkė.

Atrodo, moters atvirumas ir nuoširdumas suminkštino ir M. Žalimo širdį. Pasitaręs su savo advokatu jis nusprendė su B. A. Juodaitiene susitaikyti.

Jai baudžiamoji byla nutraukta, teks sumokėti tik 300 eurų M. Žalimui už patirtas teismo išlaidas, taip pat už jai paskirtos advokatės paslaugas. Mat „Sodrai“ pervedus krizės metais nusavintų pensijų dalį, B. A. Juodaitienė neteko galimybės gauti nemokamą teisinę pagalbą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (6)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

DELFI skaitytojams – patogesnis ir inovatyvesnis portalo dizainas (183)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI savo skaitytojams šiandien pristato naują portalo dizainą,...

„Eltos“ direktore paskirta ją perkanti G. Markovičienė (4)

Naujienų agentūros „Elta“ direktore paskirta buvusi „Respublikos leidinių“ komercijos...

„Žinių radijas“ – pirmoji radijo stotis Lietuvoje, savo laidas pritaikiusi kurtiesiems (4)

Iki šiol radijas buvo kurtiesiems nepritaikyta žiniasklaidos priemonė. „ Žinių radijas “...

„Disney“ atsisako „Netflix“ ir žada pati teikti analogiškas paslaugas

JAV pramogų pasaulio milžinė „ Disney “ paskelbė ketinanti pašalinti visus savo kino...

Top naujienos

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (74)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Populiariausioje Barselonos gatvėje sunkvežimis rėžėsi į minią nuolat pildoma (34)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (213)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Dviejų vaikų mama mirė dėl to, kad laikėsi jai netikusios dietos

Liepos 19 d. savo namuose Mandūroje, Vakarų Australijoje, buvo rasta be sąmonės parkritusi...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (51)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

G. Kirkilas sugalvojo planą koalicijai su „valstiečiais“ gelbėti (22)

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas inicijuoja partijos susitarimą su...

Pirmosios Bundeslygos istorijoje teisėjos moters netrikdo keisti F. Ribery pokštai

Po dešimtmečio Vokietijos antrame futbolo divizione Bibiana Steinhaus taps pirmąja moterimi...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (112)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (538)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...