Metų pradžioje išdalyta daugiau kaip pusaštunto milijono litų iš Spaudos, radijo ir televizijos (SRT) rėmimo fondo. Valstybės paramą gavo ne tik žinomi kultūriniai leidiniai, vos suduriantys galą su galu. Dešimtimis tūkstančių sušelpti ir milijonieriai, valdantys komercines žiniasklaidos priemones. Nemažos sumos teko net telefono abonento neturinčioms viešosioms įstaigoms, pamaitinti skambiais pavadinimais besipuikuojantys institutai, kurių veikla yra mįslė, jų naudos kultūrai ir švietimui neįmanoma nustatyti, rašo lrytas. lt.
Vaiva Žukienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Liūto dalį paramos gavo Kauno milijonieriaus Vladimiro Romanovo valdomos žiniasklaidos grupė „Diena media news". Projektui (laikraščio priedui Klaipėdoje) „Durys" skirta 120 tūkst.Lt, Kaune leidžiamo dienraščio priedas „Santaka" sušelptas 98 tūkst. Lt. V. Romanovo grupės leidiniai remiami ne tiesiogiai, o per Druskininkuose registruotą kompiuterių firmą „Sorestum".

Tik 20 tūkst. Lt savo vadovaujamo fondo „Už teisingumą Lietuvoje" programai „Aktualiausi istorijos aspektai" gavęs signataras Romualdas Ozolas jaučia nuoskaudą.

R. Ozolas pasakojo, kad jo fondas leidžia žurnalą „Nepriklausomybės sąsiuviniai" ir rūpinasi įsteigti regionų švietimo centrą.

„Tautinį tapatumą puoselėjanti kultūra keliasi į regionus, nes didmiesčiuose ją greitai užgoš migrantų masė. Deja, lėšų iš SRT fondo šiemet pagailėta, jų užteks tik leidybai", - apgailestavo R. Ozolas.

Organizacijai, pasivadinusiai „Dešiniosios minties centras" duota 20 tūkst. Lt projektui, kuris skirtas valstybės šimtmečiui. Tai turėtų būti labai rimtas, tęstinis projektas, nes Lietuva valstybės šimtmetį minės tik 2018 metais.

Daugiau sužinoti apie šį projektą sudėtinga - viešoji įstaiga „Dešiniosios minties centras" registruota Vilniuje, Eitminų gatvėje, bet joks kontaktinis telefonas nenurodytas.

SRT rėmimo fondo administracijos vadovas, rašytojas Mykolas Karčiauskas lrytas.lt tvirtino, kad projektus atidžiai išnagrinėja ekspertai, bet kokia rašliava esą tikrai nefinansuojama.

SRT steigėjai yra kūrybinės organizacijos, dalininkai - Kultūros ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

Šiais metais fondas gavo 485 paraiškas paramai gauti, patenkinta 321 paraiška, išdalinta 7 mln. 573 tūkst. Lt už kultūrinius, švietėjiškus projektus.

Fondo tarybos pirmininkė, kabelinės televizijos „Rygveda" direktorė Vaiva Žukienė paaiškino, kad yra Vyriausybės nustatyti kriterijai.

Šaulių sąjungos leidinys „Trimitas" gavo 25 tūkst. Lt už projektą „Lietuva - globali valstybė, ar žemės sklypas prie Baltijos". „Trimito" redaktorė Lolita Sipavičienė paaiškino, kad už šiuos pinigus bus parengtas straipsnių ciklas, kuris turėtų telkti po visą pasaulį išsibarsčiusią lietuvių jaunuomenę, ugdyti jos patriotinius jausmus.

Nuo tautinių vertybių puoselėjimo neatsilieka ir su žemės ūkiu susijusios įmonės. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) direktorius Edvardas Makelis iš pradžių nustebo sužinojęs, kad jo įmonei SRT fondas skyrė 12 tūkst. Lt už projektą „Lietuvių tautinio tapatumo potėpiai kaimo gyvenimo paveiksle".

„Oho, koks pavadinimas, neįsiminsi net... negirdėjau apie tokį projektą, ir kad pinigai dar skirti", - stebėjosi E. Makelis. Paaiškėjo, kad parama skirta LŽŪKT leidinio „Mano ūkis" priedui „Mano gyvenimas".

„Bus parengtas straipsnių ciklas apie kaimo, rajoninių miestų ir miestelių šviesuolius, žymius žmones", - projekto tikslą paaiškino „Mano ūkio" redaktorė Danguolė Skarbalienė.

Tarp paramos prašytojų yra ne tik daugybė viešųjų įstaigėlių, nekomercinių leidinių, bet ir verslo milžinų valdomų žiniasklaidos priemonių. „Senukų" asociacijos prezidentui Augustinui Rakauskui priklausančiam „Žinių radijui" už 4 projektus iš viso skirta 30 tūkst. Lt.

„Pūko radijo" savininkui Kęstučiui Pūkui priklausančios įstaigos (bendrovė „Pūkas" ir viešoji įstaiga „Pūko" kūrybinis centras) gavo 71 tūkst. Lt. už penkis kultūrinio, istorinio, šviečiamojo pobūdžio projektus.

Tai - tautiniam muzikos ir istorijos paveldui skirtos radijo ir televizijos laidos.

Vienai didžiausių Lietuvoje įmonių - „Achema Group" valdomam laikraščiui „Lietuvos žinios" skirta 40 tūkst. Lt iš SRT fondo.

SRT fondas ypač storą pyrago riekę atriekė Druskininkuose registruotos kompiuterių sistemas kuriančios įmonės „Sorestum" projektams. Už šviečiamojo pobūdžio leidinį „Vilniaus ir Lietuvos kultūrinio gyvenimo atspindžiai" atseikėta 44 tūkst. 500 Lt., projektui „Santaka" - 98 tūkst. Lt. Už paprastai ir kartu paslaptingai skambantį projektą „Durys" skirta net 120 tūkst. Lt. Iš viso „Sorestum" atseikėta 252 tūkst. Lt.

Didelė dalis - 210 tūkst. SRT paramos fondo lėšų teko žurnalui „Literatūra ir menas". Kultūrinio-religinio su politine orientacija į dešinę portalas bernardinai.lt jau ne pirmus metus gavo 15 tūkst. Lt Jauno teatro programai, už viešosios erdvės puoselėjimą - 50 tūkst. Lt.

Bernardinai.lt taip pat gavo 30 tūkst. Lt paramą projektui „LUX jauniems: užuot keikę tamsą, uždekite žvakę" vykdyti. Kasmetinę paramą, 100 tūkst. Lt, gavo intelektualams gerai žinomas laikraštis „Šiaurės Atėnai". Jam dar skirta lėšų portalui atnaujinti, rašo lrytas.lt.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Radijo ir televizijos komisijos akiratyje – du rusiški kanalai (146)

Į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos ( LRTK ) akiratį dėl pažeidimų vėl pateko rusų kalba...

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas (2)

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas,...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (267)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (6)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

DELFI skaitytojams – patogesnis ir inovatyvesnis portalo dizainas (187)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI savo skaitytojams šiandien pristato naują portalo dizainą,...

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (55)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (11)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

Hobis tapo antrąja profesija (8)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (7)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (26)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (81)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (26)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (9)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (22)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (12)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...