Lėšų skirstymą už tuščias laikmenas norima perduoti R. Skaisgirio vadovaujamai asociacijai

 (38)
Kultūros ministerija užsimojo keisti kompensacinio atlyginimo skirstymo bei išmokėjimo administratorių – mokėti išmokas kūrėjams už audiovizualinius kūrinius iš vadinamųjų tuščių laikmenų mokesčių lėšų norima patikėti vien audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijai AVAKA, rašo „Lietuvos žinios“.
© Lietuvos ryto televizija

Šiuo metu kompensacinį atlyginimą audiovizualinių kūrinių autoriams ir gamintojams už jų kūrinių kopijavimą į tuščias laikmenas ir įrenginius paskirsto dvi asociacijos – LATGA ir AVAKA. Tačiau Kultūros ministerija sumanė, kad ateityje tuo turėtų užsiimti tik viena jų – AVAKA. „Tai daryti pretenduoja dar viena asociacija (Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA – red.).

Patenkinus jos prašymą, būtų sukuriama nenaudinga konkurencija tarp trijų kolektyvinio administravimo organizacijų ir kiltų teisinių neaiškumų teisių turėtojams. Esant nesutarimams tarp asociacijų, trikdomas operatyvus kompensacinio atlyginimo išmokėjimas, teisių turėtojai laiku negauna jiems priklausančio atlyginimo“, – pertvarkos būtinybę aiškino kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson patarėjas Viktoras Bachmetjevas.

Asociacijai AVAKA vadovauja į korupcijos skandalą kartu su partija „Tvarka ir teisingumas“ prieš porą metų klimpęs prodiuseris Rolandas Skaisgirys. Šis prodiuseris yra kūręs ir bendrus projektus su dabartinės valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime seniūnu bei Kultūros komiteto pirmininku Ramūnu Karbauskiu.

LATGA direktorius Jonas Liniauskas Kultūros ministerijos sumanymą pavadino visiškai nepriimtinu ir Kultūros ministerijai adresuotame rašte pabrėžė, kad jo vadovaujamos asociacijos atstovai pritaria tam, jog vadinamąjį kompensacinį atlyginimą pagal administruojamas sritis skirstytų trys organizacijos. Jis atkreipė dėmesį, kad AVAKA taiko 12 proc. administravimo mokestį, tuo metu LATGA – 8,41 procento.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Medija

„Sostų karų“ gamintojai filmuodami naują miniserialą Lietuvoje išleis milijonus eurų (37)

JAV televizijos HBO planuojamas miniserialas apie Černobylio branduolinę katastrofą Lietuvoje paliks ne mažiau nei ankstesnis didelis čia filmuotas projektas, britų nacionalinio transliuotojo filmas „Karas ir taika“.

LNK žinių tarnybai vadovauja L. Krisiūnaitė (10)

LNK televizijos žinių tarnybai, rengiančiai tiesiogines 18.30 val. ir 21.30 val. naujienų laidas bei 16. 30 val. programą „Labas vakaras, Lietuva“ vadovauja Ligita Krisiūnaitė.

Stabdomas savaitraščio „Veidas“ spausdinimas (11)

Savaitraštis „Veidas“ stabdo leidinio spausdinimą ir žada vystyti interneto portalą.

Finansų ministerijos komunikacijai vadovaus K. Malevskienė

Finansų ministerijos viešųjų ryšių skyriui nuo pirmadienio vadovauti pradeda komunikacijos konsultantė Kristina Malevskienė.

Lėšų skirstymą už tuščias laikmenas norima perduoti R. Skaisgirio vadovaujamai asociacijai (38)

Kultūros ministerija užsimojo keisti kompensacinio atlyginimo skirstymo bei išmokėjimo administratorių – mokėti išmokas kūrėjams už audiovizualinius kūrinius iš vadinamųjų tuščių laikmenų mokesčių lėšų norima patikėti vien audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijai AVAKA, rašo „Lietuvos žinios“.