Buvusios TV3 naujienų tarnybos vadovės Jolantos Butkevičienės ir televizijos ginče – netikėtas posūkis. Penktadienį televizijos atstovė teisme pareiškė, kad norėtų pamatyti žurnalistės prezidentui ir Seimo pirmininkui pasirašytų raštų originalus, nes esą iš jų paaiškėtų, kas pasirašė TV3 vardu - ar J. Butkevičienė, ar akciją organizavę žurnalistai.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Be to, paaiškėjo, kad televizija sutiktų sumokėti kompensaciją J. Butkevičienei, bet nėra linkusi jos priimti atgal į darbą. Pasak televizijai atstovaujančios advokatės Rūtos Andriulevičiūtės, pareigybė, kurias ėjo J. Butkevičienė, jau yra panaikinta „optimizuojant kaštus“, todėl esą „faktiškai neįmanoma“ patenkinti žurnalistės prašymo dėl grąžinimo į darbą.

„Mane tenkina grąžinimas į darbą ir kompensacija, o viešas atsiprašymas į teismo kompetenciją neįeina“, - bylą nagrinėjančio teisėjo Mariaus Bajoro paklausta, ar sutiktų su atsakovu sudaryti taikos sutartį, sakė J. Butkevičienė.

Vis dėlto, teisėjas besibylinėjančioms šalims pasiūlė dar prisėsti prie bendro stalo ir apsvarstyti galimybę darbo ginčą baigti taikiai. Ar ji bus sudaryta, turėtų paaiškėti jau po dviejų savaičių.

J.Butkevičienės advokatė prašė priimti sprendimą už akių

Vilniaus miesto pirmajam apylinkės teismui penktadienį atvertus J. Butkevičienės ir TV3 ginčą paaiškėjo, kad jis užsitęs – per tris savaites transliuotojas nesugebėjo pateikti atsiliepimo į žurnalistės ieškinį, nes esą teismo dokumentus televizijos administratorė įteikė ne generalinei direktorei Laurai Blaževičiūtei, o tiesiog juos padėjo ant atostogaujančio programų direktoriaus stalo.

Pasak advokatės, tik iš atostogų kovo 2-ąją grįžęs programų direktorius rado svarbius dokumentus, kuriuos perdavė generalinei direktorei.

J.Butkevičienė norėtų grįžti, bet TV3 nebepriims <font color=#6699CC><b>(atnaujinta)</b></font>
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

„Gal suveikė žmogiškasis faktorius, tačiau vos tik sužinojusi apie ieškinį televizijos vadovybė kreipėsi į advokatus“, - R. Andriulevičiūtė sakė, kad už darbo tvarkos taisyklių nesilaikymą bus nubausta aplaidžiai dirbusi administratorė, o televizija stengėsi kuo greičiau ištaisyti klaidas.

Tuo tarpu J. Butkevičienė mano, kad buvę jos darbdaviai vilkina teisminį procesą ir teisėjui pateikė neįtikėtiną versiją. Pasak buvusios naujienų tarnybos vadovės, administratorė daug metų dirba televizijoje, yra be galo kruopšti ir visą laiką teisinius dokumentus pirmiausia pateikdavo generalinei direktorei.

J. Butkevičienei atstovaujanti advokatė Reda Kurlavičienė teisėjui M. Bajorui siūlė neatnaujinti termino atsiliepimui ir įrodymams pateikti bei prašė priimti sprendimą už akių. Vis dėlto, teismas atsižvelgė į TV3 išsakytus argumentus ir atnaujino terminą bei prie bylos prijungė atsiliepimą į ieškinį.

Pasak teisėjo, televizijos nurodytos priežastys neturėtų būti pripažįstamos svarbiomis, tačiau esą klaidų visur gali pasitaikyti. Vis dėlto, kad tokie atvejai nepasikartotų ateityje, teisėjas M. Bajoras TV3 įspėjo, kad elgtųsi sąžiningai ir nepiktnaudžiautų procesinėmis teisėmis bei bendradarbiautų su teismu.

TV3 norėjo pamatyti Prezidentūroje ir Seime saugomas peticijas

TV3 žurnalistę J.Butkevičienę atleido iš karto po to, kai ji pasirašė žurnalistų inicijuotą peticiją prezidentui Valdui Adamkui ir Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui dėl žiniasklaidos atstovų teisių ribojimo Seime. Televizijos advokatė teisme pareiškė, kad pageidautų susipažinti su raštų originalais, nes esą nori įsitikinti, ar tikrai J. Butkevičienė pasirašė TV3 vardu.

J. Butkevičienė tikino, kad peticijoje ji parašė tik savo vardą ir pavardę bei padėjo parašą, o prierašą „TV3“ padarę akcijos organizatoriai. Be to, ji pabrėžė, kad akcija buvo rengiama siekiant palaikyti Lietuvos žurnalistų sąjungą, kuri politikams bandė įrodyti, jog šie pažeidžia įstatymus.

Pasak TV3 advokatės, tik pamačius originalus būtų galima spręsti, ar J. Butkevičienė kalba tiesą. Tiesa, raštų originalai yra saugomi Seime bei Prezidentūroje.

„Kol nėra prašymo skirti rašysenos ekspertizę, šis prašymas nėra tenkintinas“, - pareiškė teisėjas M. Bajoras.

„Dabar susidaro toks įspūdis, kad reikalaudama raštų originalų TV3 siekia pateisinti savo skubotus veiksmus atleidžiant J. Butkevičienę“, - pabrėžė jos advokatė R. Kurlavičienė.

Gali būti, kad ateityje į teismą bus iškviesta ir žiniasklaidos atstovų parašus rinkusi DELFI komunikacijos vadovė Aistė Žilinskienė.

"Noriu pabrėžti, kad tai buvo Žiniasklaidos priemonių, o ne eilinių piliečių kreipimasis į aukščiausius valstybės vadovus, nes klausimas dėl kurio kreiptasi, liečia tik žiniasklaidos kanaluose dirbančius žurnalistus, operatorius ir fotografus. Dėl to po šiuo kreipimusi laisva valia ir savo noru pasirašė televizijų, radijo, spaudos ir interneto Žinių tarnybų vadovai arba direktoriai.

Visų buvo prašoma pasirašyti savo parašu, parašyti savo vardą, pavardę, pareigas ir žiniasklaidos kanalą, kuriame jie dirba, kad valstybės vadovams, į kuriuos kreiptasi, būtų aišku, jog jie dirba žiniasklaidos kanale, kuriam aktualus šis klausimas, o ne šiaip su žurnalistine veikla nesusijusioje įmonėje.

Visų žiniasklaidos kanalų atstovai taip ir pasirašė, ką matė ir pati J. Butkevičienė. Į J. Butkevičienę buvo kreiptasi tik dėl to, jog ji tuo metu vadovavo TV3 televizijos Žinių tarnybai, ir jos taip pat buvo paprašyta, jei kanalas, kuriame ji dirba, sutinka su šiuo kreipimusi, padėti savo parašą, pasirašyti savo vardą, pavardę ir pareigas.

J. Butkevičienė išreiškė pritarimą šiam kreipimuisi ir padėjo savo parašą, parašė savo vardą ir pavardę po juo, bet neparašė pareigų, todėl vardan tikslumo, kad būtų aišku, kokiame žiniasklaidos kanale ji dirba, prirašiau to kanalo pavadinimą, t.y. TV3, nes ji iš tiesų tame TV kanale tuo metu dirbo Žinių tarnybos vadove bei vedė savaitės aktualijų laidą "Savaitės komentarai". Tai kiekvieną savaitę matė ir žinojo visi Lietuvos žmonės, žiūrintys TV3", - kad patikslino, kokiam žiniasklaidos kanale dirba J. Butkevičienė, neneigė DELFI komunikacijos vadovė Aistė Žilinskienė.

J. Butkevičienė taip pat užsiminė, kad darbdaviai jai darė spaudimą – esą kilus konfliktui su Seimo pirmininku buvo nurodyta „elgtis kitaip nei kiti žurnalistai“, o po peticijos pasirašymo pareikalavo iš darbo išeiti savo noru.

Nubaudė už viršytus įgaliojimus

DELFI primena, kad J. Butkevičienė iš pareigų TV3 televizijoje buvo atleista sausio 20 d., kaip pati teigia, dėl to, kad, nesuderinusi su televizijos vadovybe, pasirašė žiniasklaidos kreipimąsi į prezidentą ir Seimą dėl Seimo pirmininko inicijuotų žurnalistų darbo ribojimų Seime.

Televizijos vadovybė šiuos pranešimus neigia, tačiau pripažįsta, kad naujienų tarnybos vadovei skirta drausminė nuobauda už viršytus įgaliojimus. „Kompanijos vadovams nėra priimtina situacija, kai darbuotojas, užimantis tokią svarbią poziciją, savavališkai viršija jam suteiktus įgaliojimus. TV3 vadovybė bandė su J. Butkevičiene geranoriškai ieškoti dialogo ir labai gaila, kad šiuo atveju abiejų šalių požiūris į susidariusią situaciją išsiskyrė. Mes esame dėkingi už J. Butkevičienės ilgametį darbą ir nuopelnus. Šios dienos sprendimas nėra susijęs su draudimu kovoti už žurnalistų teises. Kaip tik, mes jau daug metų esame vertinami už objektyvias ir patikimas žinias“, – atleidimo dieną išplatintame pranešime spaudai buvo cituojamas TV3 valdančio MTG koncerno Baltijos šalių vadovas Kasparas Ozolinis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Radijo ir televizijos komisijos akiratyje – du rusiški kanalai (120)

Į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos ( LRTK ) akiratį dėl pažeidimų vėl pateko rusų kalba...

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas (2)

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas,...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (258)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (6)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

DELFI skaitytojams – patogesnis ir inovatyvesnis portalo dizainas (186)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI savo skaitytojams šiandien pristato naują portalo dizainą,...

Top naujienos

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (20)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (17)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (4)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (12)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (9)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (70)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (31)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (20)

Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (48)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (63)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....