Kanadietis Mohamedas Fahmy (Mohamedas Fahmis) ir egiptietis prodiuseris Baheras Mohamedas nuosprendį išklausė teismo salėje. Latvių kilmės australas žurnalistas Peteris Greste (Piteris Grestė), deportuotas anksčiau šiais metais, buvo nuteistas už akių.

Ši byla pradėta nagrinėti 2013 metų gruodį, kai Egipto saugumo pajėgos surengė reidą vieno prabangaus viešbučio apartamentus, kuriais tuo metu naudojosi palydovinė televizija „al Jazeera“, kurdama reportažus šioje šalyje.

Pareigūnai suėmė latvių kilmės australą Peterį Greste (Piterį Grestę), kanadietį Mohamedą Fahmy (Mohamedą Fahmį) ir egiptietį prodiuserį Baherą Mohamedą, kurie vėliau buvo apkaltinti bendradarbiavimu su nuversto islamiškų pažiūrų prezidento Mohamedo Morsi (Mohamedo Mursio) judėjimu „Musulmonų brolija“, paskelbtu Egipte teroristine organizacija. Žurnalistai taip pat kaltinti suklastotų vaizdo įrašų platinimu, siekiant pakenkti Egipto nacionaliniam saugumui.

Egiptas vasarį deportavo P.Greste, nors kaltinimai jam nebuvo panaikinti. M.Fahmy ir B.Mohamedas vėliau buvo paleisti už užstatą.

Tuo metu palydovinė naujienų televizija „al Jazeera“ šeštadienį pasmerkė Egipto teismo skirtą trejų metų įkalinimo bausmę trims jos žurnalistams, sakydama, kad toks sprendimas yra „sąmoninga ataka prieš žiniasklaidos laisvę“.

Katare įsikūrusio transliuotojo pranešime, paskelbtame praėjus kelioms minutėms po to, kai Kairo teismas paviešino savo sprendimą, sakoma, kad jis „kertasi su logika ir laisve“ ir kad „al Jazeera“ nenurims, kol jos visi darbuotojai „bus paleisti“.

„Al Jazeera“ anglų kalba transliuojančio kanalo direktoriaus pareigas einantis Gilesas Trendle'as (Džailsas Trendlas) pridūrė, kad teismo nuosprendis yra „negarbingas, pasibjaurėtinas, o mes esame sukrėsti“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)