Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos narė, viena „Lietuvos sąrašo“ partijos kūrėjų Eglė Pranckūnienė antradienį LRT tarybos posėdyje atsiprašė laidos „Savaitė“ vedėjos Nemiros Pumprickaitės. E. Pranckūnienė buvo pareiškusi, kad „Savaitės“ reportažas apie Darių Kuolį buvo „užsakytas“.
Eglė Pranckūnienė
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

E. Pranckūnienės iniciatyva antradienį LRT taryba diskutavo dėl objektyvumo ir subjektyvumo programose. E. Pranckūnienę papiktino laidos „Savaitė“ siužetas apie D. Kuolio vadovaujamam Pilietinės visuomenės institutui skirtus keturis milijonus litų. Pasak E. Pranckūnienės, siužetu tarsi norima pasakyti, kad projektui gautas finansavimas bus naudojamas pilietinių judėjimų skatinimui.

„Man pasirodė, kad tas siužetas yra tikrai labai labai tendencingas ir jis tiesiog skirtas diskredituoti konkrečiam asmeniui“, – kalbėjo E. Pranckūnienė. Jai užkliuvo, kad siužete kalbintas vienos mokyklos direktorius nepristatytas kaip liberalcentristų partijos narys. Būtent liberalcentritai, sako E. Pranckūnienė, inicijavo puolimą prieš D. Kuolį.

Tarybos narė LRT taip pat pasigenda „kai kurių visuomenės grupių manifestacijų“ parodymo. E. Pranckūnienei atrodo, kad kai kuriose LRT laidose neatskleidžiamas įvairus nuomonių spektras, įvairūs požiūriai, o stengiasi formuoti tam tikrą požiūrį.

Visgi objektyvumo siekianti E. Pranckūnienė neakcentavo, kad pats D. Kuolys su „Savaitės“ žurnalistais bendrauti atsisakė. Jis arogantiškai LRT apkaltino nesilaikant žurnalistinės etikos ir savos pozicijos neišsakė.

N.Pumprickaitė: pasakykite, kas užsakė, arba atsiprašykite

Posėdyje dalyvavusi laidos vedėja N. Pumprickaitė piktinosi tarybos narės išsakytais priekaištais. Labiausiai ją papiktino, kad E. Pranckūnienė rašte LRT vadovams reportažą pavadino „užsakomuoju“.

„Labiausiai man užkliuvo ir pikčiausia – „užsakomasis reportažas“. Aš labai norėčiau, kad ponia Eglė pasakytų, kas jį užsakė? Jeigu jūs turite tokių duomenų, prašau pasakyti, jeigu ne, aš manau, turėtumėte atsiprašyti laidos rengėjų už tai, kad apšaukėte juos užsakomaisiais reportažais ir ateityje to nedaryti. Nes užsakymą reikia įrodyti“, – rėžė N. Pumprickaitė.

Pasak N. Pumprickaitės, laidos kūrėjai sprendžia, kas tą savaitę aktualu ir į ką kreipti dėmesį. Jos teigimu, ši tema gimė Seimo nariams dėl D. Kuolio įstaigai skirtų milijonų kreipusis į Audito komitetą.

„Atsiprašau, jei jus įžeidžiau, aš neturiu jokios informacijos, kai tai buvo užsakomasis siužetas“, – atsiprašė E. Pranckūnienė. Ji teisinosi susidariusi nuomonę, kad reportažas turi užsakomąjį užtaisą.

Įžvelgė šmeižtą ir asmeninių reikalų tvarkymą

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius atkreipė dėmesį, kad E. Pranckūnienės lūpose skamba sąvokos „melaginga informacija“, „užsakomasis reportažas“. Pasak A. Siaurusevičiaus, žurnalistai už tokius žodžius atsidurtų teisme. Jis priminė, kad tokius žodžius reikia pagrįsti, antraip tai bus traktuojama kaip šmeižtas.

E. Pranckūnienės priekaištai užkliuvo ir Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto direktoriui profesoriui Žygintui Pečiuliui. Pasak jo, kovodami už objektyvumą, demonstruojame subjektyvumą.

Ž. Pečiulis sakė, kad jei LRT parodytų kritišką reportažą apie jo vadovaujamą Žurnalistikos institutą, jis neturėtų teisės šios klausimo įtraukti į LRT tarybos posėdžio darbotvarkę ir svarstyti „vos ne asmenines problemas“.

„Tai labai pavojingas precendentas, taryba ne tą turėtų daryti“, – E. Pranckūnienės skundą dėl partijos bendražygio D. Kuolio įvertino Ž. Pečiulis. Profesoriaus manymu, šiuo atveju išėjo toli gražu ne objektyvo ieškojimas, o sąskaitų suvedinėjimas.

Ž. Pečiulis siūlė nediskredituoti tarybos asmeninių reikalų tvarkymu. E. Pranckūnienė teisinosi šį klausimą iškėlusi dar prieš „Lietuvos sąrašo“ partijos sukūrimą. Minėtos partijos pirmininku išrinktas E. Pranckūnienės bendražygis D. Kuolys.

Posėdyje dalyvavusi Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos atstovė sakė, kad per pastaruosius dvejus metus dėl LRT skųstasi tris kartus. Nė vienu atveju nebuvo konstatuota etikos pažeidimų.

Lietuvos televizijos Naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis tvirtino, kad LRT nelikus kelių laidų vedėjų, sumažėjo ginčų, abejonių dėl objektyvumo, būdų, kaip aptarinėjamos temos. A. Matonio įsitikinimu, LRT palikę žmonės demonstravo visišką panieką Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksui, bet kokiems geros žurnalistikos standartams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Radijo ir televizijos komisijos akiratyje – du rusiški kanalai (188)

Į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos ( LRTK ) akiratį dėl pažeidimų vėl pateko rusų kalba...

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas (3)

Azerbaidžanas įšaldė vienintelės nepriklausomos šalies naujienų agentūros banko sąskaitas,...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (301)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (6)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

DELFI skaitytojams – patogesnis ir inovatyvesnis portalo dizainas (187)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI savo skaitytojams šiandien pristato naują portalo dizainą,...

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (31)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (818)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (23)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (73)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (1)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (33)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (26)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (625)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (21)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...