Dėl pinigų nesusitarusi kabelinių TV grupė išjungė LNKatnaujinta 16.12

 (684)
Nuo penktadienio apie 100 tūkst. abonentų, besinaudojančių kabelinės TV bendrovių "Vinita" (Vilnius), "Init" (Kaunas) ir "Sugardas" (Visaginas) paslaugomis, nebegali matyti LNK televizijos programos, o taip pat LNK grupei priklausančių TV1, "Info TV" ir "Liuks" kanalų, rašo verslo naujienų portalas vz.lt.
© Corbis

Šių kanalų retransliavimą analoginiu formatu "Init" grupė nuo liepos 1 d. nutraukė, nes nepavyko susiderėti su LNK grupe dėl retransliavimo sąlygų.

Paulius Živatkauskas, bendrovės „Init“ generalinis direktorius ir Lietuvos telekomunikacijų operatorių asociacijos prezidentas, sakė, kad kanalus teko išjungti, nes LNK grupė už teisę rodyti šias programas paprašė pinigų.

Bendrovės savo tinklalapiuose skelbia, kad norintys matyti LNK, turi pasirinkti skaitmeniniu formatu transliuojama „STV Bazinį” paketą. Norintys matyti kitus šios televizijos grupės kanalus turėtų papildomai užsisakyti TV paketą „Lietuviškas”.

Vertina kaip spaudimą

„Tokį "Init" grupės žingsnį vertiname kaip spaudimą ir manipuliavimą žiūrovais. Mes nesitaikstysime su spaudimu", - sakė Zita Sarakienė, 4 minėtus kanalus valdančios UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ (LNK) generalinė direktorė.

Televizija išplatintame pranešime teigia, kad „nesitaikstys su vienos kabelinių televizijų grupės UAB „Vinita“ ir UAB „Init“ vykdomu spaudimu ir žiūrovų klaidinimu dėl lietuviškų televizijos programų retransliavimo.”

LNK teigia, kad visų jos kanalų kaina retransliuotojams nesiekia nė 20 centų abonentui mėnesiui, jei retransliuojamos visos keturios programos. Kabelinių televizijų mokestį žiūrovams LNK vadina „neadekvačiu”.

„Tokių nesutarimų neiškilo su kitais analogiškas paslaugas teikiančiais operatoriais. Visus lietuviškus kanalus žiūrovai gali ir toliau matyti pasirinkę kitą operatorių’, rašoma televizijos pranešime.

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojo Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kurios leidžia lietuviškoms televizijoms reikalauti atlygio už jų programų retransliacijas.

Konkurentai remia LNK

TV3 kanalas penktadienį popiet išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad „„Init“ sprendimą netransliuoti visų LNK grupės kanalų vertiname kaip skubotą ir neverslų.”

Pasak televizijos, dėl sprendimo nerodyti keturių lietuviškų kanalų pasikeitė ir kitų TV kanalų numeracija. Televizija teigia jau gaunanti skundų iš žiūrovų, nerandančių TV3 ir TV6 kanalų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Medija

LNK žinių tarnybai vadovauja L. Krisiūnaitė (10)

LNK televizijos žinių tarnybai, rengiančiai tiesiogines 18.30 val. ir 21.30 val. naujienų laidas bei 16. 30 val. programą „Labas vakaras, Lietuva“ vadovauja Ligita Krisiūnaitė.

Stabdomas savaitraščio „Veidas“ spausdinimas (11)

Savaitraštis „Veidas“ stabdo leidinio spausdinimą ir žada vystyti interneto portalą.

Finansų ministerijos komunikacijai vadovaus K. Malevskienė

Finansų ministerijos viešųjų ryšių skyriui nuo pirmadienio vadovauti pradeda komunikacijos konsultantė Kristina Malevskienė.

Lėšų skirstymą už tuščias laikmenas norima perduoti R. Skaisgirio vadovaujamai asociacijai (38)

Kultūros ministerija užsimojo keisti kompensacinio atlyginimo skirstymo bei išmokėjimo administratorių – mokėti išmokas kūrėjams už audiovizualinius kūrinius iš vadinamųjų tuščių laikmenų mokesčių lėšų norima patikėti vien audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijai AVAKA, rašo „Lietuvos žinios“.

Tūkstančiams klientų – nelegali televizija (90)

Klaipėdoje registruota bendrovė kelerius metus savo klientams už papildomą abonentinį mokestį teikė televizijos retransliavimo paslaugas, nors leidimo tam neturėjo, rašoma Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pranešime spaudai (FNTT).