Autorių darbdaviams siūloma mokėti įmokas ir „Sodrai“

 (76)
Autorių darbdaviams, kuriems pagal sutartis autoriai atliks vienkartinius darbus, siūloma už juos pervesti įmokas "Sodrai". Apie tai pirmadienį per susitikimą su Verslo žurnalistų klubo ir Žurnalistų sąjungos atstovais informavo kandidatas į finansų ministrus Algirdas Šemeta.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
"Išmokėdamas pinigus užsakovas turėtų sumokėti tą darbą atlikusiam autoriui ir įmokas "Sodrai", - kalbėjo A.Šemeta.

Jis pabrėžė, kad žurnalistai ir kiti pagal autoriaus sutartis dirbantys asmenys, kurie gaus nuolatinių pajamų, bet nuo jų dabar nemoka socialinio draudimo įmokų, visą tarifą "Sodrai" pradės mokėti po trejų metų.

"Tai valstybės atsakomybė, jei to nepadarysime, po 10-20 metų galime turėti tokią socialinę žmonių tragediją. Kai jie sulauks senatvės, suvoks, kad jie nėra apginti", - kalbėjo kandidatas į premjerus Andrius Kubilius.

Nuo 2009 metų darbdavys už pagal autoriaus sutartį dirbantį darbuotoją "Sodrai" turėtų mokėti 10 proc., o dar 1 proc. mokėtų pats darbuotojas, 2010 metais - atitinkamai 20 proc. ir 2 proc., o 2011 metais - įprastus tarifus, nors dėl jų dydžio dar diskutuojama - minimi variantai "28 proc. +3 proc." ir "31 proc. + 3 proc.".

A.Šemeta sakė, kad pastarasis variantas yra "darbinis" ir jis gali keistis.

Į "Sodrą" dabar darbdavys perveda 30,98 proc. darbuotojo darbo užmokesčio, o pats darbuotojas - dar 3 procentus.

A.Kubilius sutinka, kad dėl išaugusios mokesčių naštos padidės leidėjų sąnaudos, tačiau jis prognozuoja, kad tas padidėjimas nebus perkeltas tik darbuotojams.

"Mes įsitikinę, kad kaip ir valstybė, taip ir leidėjai gali rasti, kaip sutaupyti, ir tikimės, kad tai nebus daroma žurnalistų sąskaita", - sakė A.Kubilius.

Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius piktinosi, kad svarstomi įmokų "Sodrai" tarifai už honorarus yra per dideli.

Jis sakė, kad nuo kitų metų pradedamos mokėti įmokos "Sodrai" negali būti tokios pat, kokias moka dirbantieji pagal darbo sutartis, nes valstybė negalės suteikti visų garantijų.

"Neaišku, kokiomis socialinio draudimo garantijomis bus galima naudotis. Pavyzdžiui, "Sodroje" yra daugiau nei 7 draudimo rūšys, o viena jų - draudimas nuo nelaimingo atsitikimo darbe. Akivaizdu, kad autoriaus sutartys nėra įprastos darbo sutartys - nėra nei darbo laiko apskaitos, nei tikslios darbo vietos. Akivaizdu, kad "Sodra" kompensacijų nemokės, o jeigu nemokės, tai ir neturi rinkti įmokų", - sakė D.Radzevičius.

Naujoji valdžia nuo kitų metų visus tris svarbiausius mokesčius ketina suvienodinti iki 20 proc. Tokiu tarifu ketinama apmokestinti ir pajamas, gaunamas dirbant pagal autoriaus sutartis - dabar joms taikomas 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas, bet nuo jų neskaičiuojamos įmokos "Sodrai".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Medija

Iš CNN pasitraukė trys žurnalistai, prisidėję prie atšaukto straipsnio apie Trumpo ir Rusijos ryšius (30)

CNN pirmadienį patenkino trijų savo žurnalistų prašymus atleisti iš darbo, kuriuos jie pateikė, kai šiai žiniasklaidos priemonei teko atšaukti straipsnį, kuriame teigiama, kad prezidento Donaldo Trumpo vieno iš bendražygių prieš inauguraciją neva buvo susitikęs su vieno Rusijos investicinio fondo vadovu.

Žiniasklaida: CNN griežtina taisykles skelbiamai informacijai, susijusiai su Rusija (5)

JAV naujienų televizijos CNN vadovybė nusprendė sugriežtinti informacijos, susijusios su Rusija, skelbimo tvarką, sakoma kompanijos vidaus dokumente, sekmadienį paviešintame naujienų portalo „BuzzFeed“.

Prie naujienų portalo DELFI komandos jungiasi D. Plikūnė (75)

Pirmadienį naujienų portalo DELFI politikos naujienų žurnaliste pradeda dirbti Dalia Plikūnė.

Alkoholio reklamos draudimas: į neigiamas pasekmes neatsižvelgta (61)

Žiniasklaidos priemonių savininkai neturės kaip kompensuoti dėl alkoholio reklamos prarastų pajamų, o valdžia į šią problemą žvelgė pro pirštus. Taip portalui LRT.lt sako Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto direktorius Deimantas Jastramskis. Jo teigimu, Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai buvo svarstyti tik visuomenės sveikatos kampu, o į galimas pasekmes žiniasklaidos rinkai – neatsižvelgta.

„The Guardian“ ir „The Observer“ bus leidžiamas mažesnio formato

Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“ nuo 2018 metų pradžios pereis prie mažesnio – „bulvarinio“ ( tabloid/compact) – formato, vykdant jo „trejų metų transformacijos programą“, antradienį pranešė žiniasklaidos įmonė „Guardian Media Group“ (GMG).