Medija

Iš CNN pasitraukė trys žurnalistai, prisidėję prie atšaukto straipsnio apie Trumpo ir Rusijos ryšius (20)

2017 birželio mėn. 27 d. 13:27
Donaldas Trumpas
DELFI montažas / Scanpix
CNN pirmadienį patenkino trijų savo žurnalistų prašymus atleisti iš darbo, kuriuos jie pateikė, kai šiai žiniasklaidos priemonei teko atšaukti straipsnį, kuriame teigiama, kad prezidento Donaldo Trumpo vieno iš bendražygių prieš inauguraciją neva buvo susitikęs su vieno Rusijos investicinio fondo vadovu.

Žiniasklaida: CNN griežtina taisykles skelbiamai informacijai, susijusiai su Rusija (5)

2017 birželio mėn. 26 d. 12:12
Žiniasklaida: CNN griežtina taisykles skelbiamai informacijai, susijusiai su Rusija
Sipa / Scanpix
JAV naujienų televizijos CNN vadovybė nusprendė sugriežtinti informacijos, susijusios su Rusija, skelbimo tvarką, sakoma kompanijos vidaus dokumente, sekmadienį paviešintame naujienų portalo „BuzzFeed“.

Prie naujienų portalo DELFI komandos jungiasi D. Plikūnė (75)

2017 birželio mėn. 19 d. 11:31
Pirmadienį naujienų portalo DELFI politikos naujienų žurnaliste pradeda dirbti Dalia Plikūnė.

Alkoholio reklamos draudimas: į neigiamas pasekmes neatsižvelgta (61)

2017 birželio mėn. 15 d. 20:16
Žiniasklaidos priemonių savininkai neturės kaip kompensuoti dėl alkoholio reklamos prarastų pajamų, o valdžia į šią problemą žvelgė pro pirštus. Taip portalui LRT.lt sako Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto direktorius Deimantas Jastramskis. Jo teigimu, Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai buvo svarstyti tik visuomenės sveikatos kampu, o į galimas pasekmes žiniasklaidos rinkai – neatsižvelgta.

„The Guardian“ ir „The Observer“ bus leidžiamas mažesnio formato

2017 birželio mėn. 14 d. 14:25
Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“ nuo 2018 metų pradžios pereis prie mažesnio – „bulvarinio“ ( tabloid/compact) – formato, vykdant jo „trejų metų transformacijos programą“, antradienį pranešė žiniasklaidos įmonė „Guardian Media Group“ (GMG).

JAV leidybos bendrovė „Time Inc.“ masiškai atleidžia darbuotojus (6)

2017 birželio mėn. 14 d. 12:08
JAV leidybos bendrovė „Time Inc.“, leidžianti tokius žurnalus kaip „Time“, „People“, „Life“ ir „Sports Illustrated“, paskelbė apie planuojamus masinius darbuotojų atleidimus, praneša „The Wall Street Journal“.

A. Žakas: kodėl reklama socialiniuose tinkluose nervina? (5)

2017 birželio mėn. 13 d. 18:50
Kodėl žmonės jungiasi prie socialinių tinklų? Kodėl nėra gerai „daryti feisbuką“? Kodėl Facebook postukų dėliojimas netenka prasmės?

Saudo Arabija sustabdė su Kataru siejamos sporto televizijos abonementų pardavimą (2)

2017 birželio mėn. 13 d. 16:16
Saudo Arabijoje laikinai sustabdyta galimybė užsisakyti su Kataru siejamą palydovinę televiziją „ beIn Sports“, kuri yra pagrindinis tarptautinių futbolo rungtynių transliuotojas regione.

„MG Baltic Media“ pelnas pernai smuko 22 proc. iki 2,5 mln. eurų (12)

2017 birželio mėn. 12 d. 12:10
Verslininko Dariaus Mockaus netiesiogiai valdoma žiniasklaidos ir telekomunikacijos įmones vienijanti grupė „MG Baltic Media“ praėjusiais metais gavo 65,858 mln. eurų konsoliduotų pajamų - 2,8 proc. mažiau nei 2015 metais, kai gauta jų 67,032 mln. eurų.

Lietuvos bankas: teismas įpareigojo „Lietuvos rytą“ paneigti tikrovės neatitinkančias žinias (11)

2017 birželio mėn. 12 d. 10:55
Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad dienraštis „Lietuvos rytas“, „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Patriotai“ ir naujienų portalas lrytas.lt skelbė tikrovės neatitinkančias, Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko garbę ir orumą žeminančias žinias.

Konkurencijos taryba leido „Bitei“ įsigyti TV3 (33)

2017 birželio mėn. 1 d. 17:23
Konkurencijos taryba birželio 1 d. posėdyje leido vykdyti koncentraciją bendrovei „Bitė Lietuva“ įsigyjant 100 proc. bendrovių TV3, „TELE-3“ radijas bei Estijos įmonės „VIASAT AS“ akcijų ir įgyjant šių įmonių kontrolę, rašoma pranešime spaudai.

Belgijos karališkajai šeimai nepatiko karaliaus atvaizdo naudojimas „Burger King“ reklamoje

2017 gegužės mėn. 29 d. 15:14
Amerikiečių greitojo maisto restoranų tinklas „Burger King“ apie savo atėjimą į Belgijos rinką paskelbė humoristine reklama, kurioje tenka rinktis ne belgų karalių, o kompanijos talismaną, tačiau tai nepatiko šalies karališkajai šeimai, pranešė britų transliuotojas BBC.

Alkoholio reklamos draudimas: lietuvių gamintojų laukia sunkūs laikai? (34)

2017 gegužės mėn. 29 d. 10:24
Šalies gamintojai nuogąstauja, kad visiškai uždraudus alkoholio reklamą, jie atsidurs nelygiavertėje padėtyje su užsienio gamintojais, kurių reklama liks pasiekiama per kitų šalių žiniasklaidos kanalus ir socialinius tinklus, rašoma pranešime spaudai.

Žiniasklaidos asociacijos priešinasi valdžios siekiui viešinti jų komercinius duomenis (18)

2017 gegužės mėn. 27 d. 12:40
Žiniasklaidos priemones atstovaujančios transliuotojų, internetinės žiniasklaidos asociacijos priešinasi Kultūros ministerijos siekiams įpareigoti viešinti jų komercinę informaciją, numatyti prievolę žiniasklaidos kontrolės institucijoms ginti juridinių asmenų pažeistą dalykinę reputaciją.

Lygių galimybių kontrolierė: pažinčių svetainės reklama žemina moteris atnaujinta (4)

2017 gegužės mėn. 26 d. 12:13
Lygių galimybių kontrolierė pripažino, kad interneto pažinčių svetainės filrtas.lt reklama deklaruoja moters priklausomybę nuo vyro, nepagarbų požiūrį į moterį ir formuoja nuostatas, kad ji nėra lygiavertė vyrui.

„Samsung“ tęs perėmimų ir susijungimų politiką (2)

2017 gegužės mėn. 22 d. 16:17
Pietų Korėjos bendrovė „Samsung Electronics“ toliau ieškos susijungimo ir perėmimo galimybių, pareiškė technologijų milžinės vadovas, nes įmonė siekia pagerinti pasiūlą siūlydama vartotojams naują programinę įrangą ir paslaugas, informuoja „Reuters“.

Feisbuko žvaigžde tapęs pardavėjas: žmonės tikrai myli garažus (16)

2017 gegužės mėn. 21 d. 10:30
Garažas
Asm. archyvas
Televizijoje dirba kūrybingi žmonės. Šio fakto įrodymas – laidos „TV pagalba“ montuotojas kaunietis Juozas Surblys. Jo parašytas skelbimas apie parduodamą garažą, nors ir trumpam, tapo tikra interneto sensacija.

Mirė vienas „Fox News“ įkūrėjų R. Ailesas (4)

2017 gegužės mėn. 18 d. 17:32
Eidamas 78-uosius metus mirė Rogeris Ailesas, vienas televizijos „Fox News“ įkūrėjų ir ilgametis žiniasklaidos magnato Ruberto Murdocho patikėtinis, pranešė amerikiečių televizija.

Atliekų tvarkytojai apžiojo auksinį kąsnį (105)

2017 gegužės mėn. 19 d. 05:30
Atliekų tvarkytojai apžiojo auksinį kąsnį
Mindaugas Milinis
Klaipėdos miesto planai nuo liepos 1-osios pakeisti komunalinių atliekų išvežimo kainos skaičiavimo metodiką suerzino uostamiesčio verslo bendruomenę.

EK nubaudė „Facebook“ už apgaulę perkant „WhatsApp“ (5)

2017 gegužės mėn. 18 d. 14:26
Europos Komisija (EK) ketvirtadienį nubaudė JAV socialinį tinklą „Facebook“ 120 mln. JAV dolerių bauda už tai, kad ši suteikė melagingą informaciją pirkdama bendrovę „WhatsApp“, teikiančią susirašinėjimo išmaniaisiais telefonais paslaugą, informuoja BBC.

Sudirbo siūlomą pataisą dėl dalykinės reputacijos: gali turėti tik neigiamų pasekmių (60)

2017 gegužės mėn. 17 d. 13:30
Seimo Kultūros komitetas trečiadienį svarstė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas dėl juridinio asmens dalykinės reputacijos gynimo. Teisininkai ir žiniasklaidos atstovai komitetą įtikinėjo, kad pataisa perteklinė ir turėtų tik neigiamų pasekmių.

V. Pranckietis pataisoms dėl dalykinės reputacijos pritarti neskuba (31)

2017 gegužės mėn. 17 d. 05:30
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako nepritariantis naujai Visuomenės informavimo įstatymo nuostatai, kuria ginama juridinių asmenų reputacija.

Japonijos kompanijos „Hitachi“ kompiuterių sistemas užkrėtė virusas „WannaCry"

2017 gegužės mėn. 15 d. 07:50
Dalis didelės Japonijos elektronikos gamintojos kompanijos „Hitachi“ kompiuterių tapo programišių atakos naudojant virusą „WannaCry“ taikiniu. Tai sakoma pirmadienį išplatintame bendrovės pranešime.

„Microsoft“ prezidentas: kenkėjiškos programos ataka - „neramus signalas“ visam pasauliui (12)

2017 gegužės mėn. 15 d. 07:39
Microsoft
Scanpix nuotr.
„Microsoft“ prezidentas ir vyriausiasis teisininkas Bradas Smithas sekmadienį pareiškė, kad penktadienį 150-čiai šalių smogusi pasaulinė kibernetinė ataka turėtų būti vertinama kaip „neramus signalas“ visam pasauliui, informuoja BBC.

Sustabdytos akimirkos: Auksinius kadrus laimėjusių DELFI fotografų darbai (5)

2017 gegužės mėn. 12 d. 21:24
Konkurse „Lietuvos spaudos fotografija 2017“ DELFI fotografai pelnė net tris apdovanojimus. Domantas Pipas nugalėjo dvejose kategorijose: „Naujienos“ ir „Portretas“, Andrius Ufartas apdovanojimą pelnė temoje „Gyvenimas“.

Prezidentė susirūpinimą dalykine reputacija vadina pertekliniu (58)

2017 gegužės mėn. 11 d. 10:46
Pasiūlymą juridinio asmens dalykinę reputaciją pažeidžiančią informaciją laikyti neskelbtina prezidentė Dalia Grybauskaitė laiko pertekliniu. Tuo metu Seimas atidėjo šio klausimo pateikimą.

„Facebook“ saugos savo vartotojus nuo „žemos kokybės“ tinklalapių (3)

2017 gegužės mėn. 11 d. 09:03
Feisbuką valdanti JAV kompanija „Facebook“ pranešė įgyvendinanti pokyčių, kuriais siekiama apsaugoti vartotojus nuo jų nukreipimo į „žemos kokybės“ interneto puslapius. Taip esą siekiama kovoti su interneto šiukšlėmis ir dezinformacija.

Susirūpinimas dėl dalykinės reputacijos – tik priedanga? (324)

2017 gegužės mėn. 11 d. 05:30
Žurnalistų etikos inspektorė nori naujos nuostatos, ginančios juridinių asmenų reputaciją, tačiau Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius šį pasiūlymą vertina įtariai, o žiniasklaidos teisės ekspertas Andžejus Čaikovskis tvirtina, kad ir dabartinis reglamentavimas yra pakankamas.

TV3 ir kitus MTG verslus perka „Bitė“ (26)

2017 gegužės mėn. 10 d. 14:37
Aiškėja JAV privataus kapitalo investicijų bendrovės „Providence Equity Partners“ ir Švedijos žiniasklaidos koncerno „Modern Times Group“ sandorio detalės. Pastarosios valdytą televiziją TV3 ir kitus verslus amerikiečiai perka per „Bitę“, kurią įsigijo maždaug prieš metus.

Padidėjusios ESPN išlaidos smukdė „Disney“ akcijas

2017 gegužės mėn. 10 d. 09:38
Sumažėjęs sporto kanalo ESPN žiūrovų skaičius bei padidėjusios programų kainos atsvėrė didesnį, nei prognozuota, ketvirtinį „Disney“ pelną bei 2,4 proc. nusmukdė kompanijos akcijas, informuoja „Reuters“.