Apdovanotieji gavo statulėles, kurių vienoje pusėje matosi pasaulis, kitoje – laikrodis. Ceremonijos metu buvo apdovanoti šie asmenys ir organizacijos:

Metų pilietiškumas (už lyčių lygybės idėjų sklaidą) – Donatas Paulauskas. Tekstus portale DELFI publikuojantis D. Paulauskas – vienas aktyviausių ir jauniausių žmogaus teisių aktyvistų Lietuvoje. D. Paulauskas aktyviai kovoja už lyčių lygybę, inicijuoja ir dalyvauja įvairiose visuomeninėse akcijose. Jo iniciatyva gimė keletas peticijų. Viena ryškiausių – peticija dėl moters teisės į apsisprendimo laisvę – teisės į kūno integralumą. Aktyvistas pasižymėjo įvairiomis iniciatyvomis ugdyti visuomenę, jo švietėjiški straipsniai žmogaus teisių, tarp kurių ir lyčių lygybės, temomis didžiausiame šalies portale DELFI – vieni ryškiausių per 2013 metus.

Metų pergalė (už apgintą piliečių susirinkimų laisvę) – Vytautas Mizaras

Metų žmogaus teisių advokatas (už pažeidžiamiausių grupių atstovavimą) – Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė

Metų žurnalistas (už nuopelnus viešinant LGBT tematiką) – Eglė Digrytė

Metų verslo įmonė (už įvairovę puoselėjamą įmonės komandos gretose) – RIMI

Metų įžvalgos (už rūpestį visuomenės psichikos sveikata) – Dainius Pūras

Metų dialogas (už kartų dialogo stiprinimą) – Monika Jakimavičienė

Metų fotografija (už religinės įvairovės viešinimą) – Ieva Budzeikaitė

Apdovanojimas už visą gyvenimą puoselėtą toleranciją buvo įteiktas Halinai Kobeckaitei.

Metų muzikos grupe už atvirumą multikultūriškumui tapo SKAMP. Viktoras Diawara, dėkodamas už apdovanojimą teigė: „gyvename demokratiškoje šaly, kur žmonės naudoja žodžio laisvę ne visada teisingai... Man irgi dažnai sakoma – praleidai progą patylėti. Šiandien mūsų tokių čia daug – žmonių, kurie netyli“. Vilius Alesius, kalbėdamas apie šiandieninę situaciją Lietuvoje, sakė turintis laisvoje šalyje kovoti už savo laisvę.

Apdovanojimus teikė Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Maryse Berniau; Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė; Teisingumo viceministras Paulius Griciūnas; tarptautinės nevyriausybinės organizacijos ,,Amnesty International” atstovė Helle Jacobsen; Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė dr. Margarita Jankauskaitė; Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky; LR Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Arminas Lydeka; Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas bei Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narys Dainius Radzevičius; Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė; Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, einanti Lygių galimybių kontrolierės pareigas Edita Žiobienė.

Ceremonijos metu taip pat buvo apdovanoti jaunųjų kūrėjų trumpametražių filmų konkurso „Atmerk akis, pamatyk, kurk!” laureatai: Ovidijus Pamedytis su Laukuvos gimnazistais už filmą „Patyčios“, Vilniaus Balsių pagrindinės mokyklos kūrybinė grupė už filmą „Ne kliūtis“. Pagrindinį prizas atiteko Titui Mičiuliui už „Toleranciją“.

Renginyje koncertavo Sasha Song, Monika Linkytė bei prancūzų pianistas Nicolas Stavy. Renginį vedė Dominykas Vaitiekūnas.

Šie apdovanojimai surengti padedant Europos Komisijos programai „Progress“ ir Prancūzijos ambasadai.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai – tai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo (http://nlif.lt/apie-foruma/) iniciatyva, kilusi siekiant skatinti prisidėti prie lygybės ir įvairovės idėjų sklaidos Lietuvoje asmenis, įmones, organizacijas bei institucijas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)