Turguje pinga daržovės, bet neilgam

 (37)
Paskutinį pavasario mėnesį turguose ant prekystalių ir močiučių pintinėse atsiranda vis daugiau žalumynų.
Kauno turgūs
© R.Guigos nuotr.

„Jaunatvės“ turgelyje Kėdainiuose pirmadienį buvo gausu šviežių krapų, agurkų, salotų, pomidorų, svogūnų laiškų. Taip pat net keli prekeiviai pardavinėjo braškes, tiesa, jie atskleidė, kad uogos ne lietuviškos, o atvežtinės, iš Lenkijos.

Prekybininkai taip pat sakė, kad kainos krito tik trumpam, nes vėstant orams kils ir daržovių kainos.

Pigimas laikinas?

Jau daugelį metų turguje prekiaujantys kraštiečiai teigė, kad daržovių ir vaisių kainos turguje jau apie savaitę pinga, nes sušilus orui derlius tapo gausesnis.

„Agurkus parduodame po 2 eurus, pomidorus – nuo 1,5 iki 2,5 euro. Kainos krito, nes šilo oras. Agurkai – kėdainietiški, pačių rankomis užauginti, o štai pomidorai dar ne mūsų. Visuomet pirkėjams pasakome, kas mūsų, o kas atsivežta iš kaimynų. Beje, agurkų ir kitų daržovių kainų kritimas, prognozuojame, kad gali būti laikinas, mat sinoptikai žada, kad orai vės, tai gali būti, kad ir kainos kils“, – turgaus aktualijas apibendrino vienas prekybininkų.

Pinga ir žalumynai

Tiesa, vyras atkreipė dėmesį į tai, jog turguje ant prekeivių stalų vis dažniau matyti žalumynų – svogūnų laiškų, ridikėlių, krapų, salotų. Po žiemos žmonės šias prekes tikrai perka.

„Pagrindinės daržovės, kuriomis dabar prekiaujame, tai – bulvės, svogūnai, burokėliai, agurkai, obuoliai.

Tiesa, dabar labai dažnai į turgų užsukę pirkėjai dairosi žalumynų – ridikėlių, krapų, svogūnų laiškų. Už šių žalumynų ryšulėlį (apie 100 gramų) prašome įvairiai – nuo 30 iki 60 centų.

Kitų daržovių kainos įvairios – už kilogramą bulvių ar burokėlių prašau 30 euro centų, morkų – 50 euro centų, svogūnų – 40 euro centų. Obuolių kainos svyruoja, jos priklauso nuo vaisiaus dydžio bei prekinės išvaizdos. Obuolių kaina taip pat šiek tiek kritusi – prasideda nuo 40 centų už kilogramą“, – pasakojo prekybininkas.

Braškių pasiutpolkė

Turgelyje pasirodė pirmosios braškės, tiesa, ne lietuviškos. Už pusės kilogramo indelį šių gražių uogų prašoma 2,5 euro. Kilogramas – 5 eurai.

Palyginimui Kauno miesto ir rajono turguose braškės parduodamos po 3 eurus. Taigi Kėdainiai braškių kainomis net dvigubai lenkia savo didįjį kaimyną Kauną.

„Dar tik pati pradžia, dar ir braškės ne mūsų. Bet jau greitai bus. Auginame ir šiltnamyje, ir po agroplėvele. Žmonės labai laukia braškių, o mes laukiame pirmojo derliaus, nes kainos tikrai būna neblogos, o žmonės išsiilgę lietuviškų uogų“, – konstatavo braškėmis prekiavusi moteris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Mano eurai

Ieškomas daugiau nei 200 tūkst. eurų Aukso puodo laimėtojas (10)

Sekmadienį žaidėjui, bilietą pirkusiam internetu, atiteko 200 260 eurų „Teleloto“ Aukso puodas, rašoma pranešime spaudai.

Švęsdamos didžiulį laimėjimą britės suplėšė loterijos bilietą (3)

Vidurio Anglijoje dviejų seserų sėkmę netrukus pakeitė nesėkmė – jos netyčia suplėšė nutrinamąjį loterijos bilietą su 300 tūkst. svarų sterlingų piniginiu prizu.

Ieškomas daugiau nei 470 tūkst. eurų aukso puodo laimėtojas (13)

Praėjęs savaitgalis atnešė ne tik puikius, vasariškus orus, bet ir didelį piniginį laimikį vienam „Teleloto“ žaidėjui, rašoma loterijos organizatorių pranešime spaudai.

Senienų turguje už skatikus britė įsigijo brangenybę (25)

Sendaikčių turguje moteris už kelis svarus sterlingus įsigijo žiedą, kuris vertas šimtus tūkstančių daugiau, skelbia BBC.

Paslaugas su kvitais siūloma leisti auklėms, namų ūkio darbams (17)

Nuo kitų metų dirbti su kvitais siūloma leisti ne tik žemės ūkyje ir miškininkystėje, bet ir namų ūkyje, pavyzdžiui, valant namus, prižiūrint vaikus ar neįgaliuosius, tvarkant teritorijas, prižiūrint sodus ir daržus.