Kelerius metus vidutinio mokyklinio krepšelio suma praktiškai nekito. Šiemet gyventojai skiria panašią pinigų sumą, kaip ir pernai, seka nuolaidas ir nelaukia paskutinės minutės. Šiaulietės mamos įvardija sumas, kiek ketina išleisti pinigų, ruošdamos vaikus mokyklai ir kas kainuoja daugiausiai.
Mokyklinės prekės
© "Sekundė"

Kuprinei – didžiausia suma

Trijų dukrų mama Jovita jau dabar dairosi mokyklinių prekių savo vyresnėlei. Moteris sako, kad nors iki rugsėjo dar tolokai, tačiau akcijų dairosi jau dabar. Už 20 Lt ji nupirko ketvirtokei akvarelės, guašo, vaškinių kreidelių, rašalinį parkerį, pieštukų.

„Ketiname nupirkti kuprinę. Jai esame numatę skirti iki 100 Lt. Kuprinė ir bus brangiausias pirkinys, bet reikia tikėtis, kad užteks ne vieneriems metams. Uniformos pirkti nereikės, tačiau marškinėlius teks, o kur dar sportinė apranga, bateliai? Praėjusiais metais pratybų sąsiuvinius pirkome už 80 Lt, manau, kad ir šiemet bus panaši suma“, – vardijo Jovita.

Moteris su vyru mano, kad rugsėjo pirmajai pasiruošti teks pakloti apie 200 Lt, tačiau į šią sumą neįskaičiuota rūbų, avalynės kaina.

Nesistengia įsigyti daugiau

Nuolaidas parduotuvėse seka ir šiaulietė Rasa su vyru auginanti keturias dukras – trys jų –  mokyklinio amžiaus. Ji džiaugiasi, kad su 50 proc. nuolaida pavyko nupirkti trintukų, pieštukų, drožtukų, piešimo sąsiuvinių. Moteris sako, kad norėdama vaikui nupirkti geresnį rašalinį parkerį, turi nepagailėti 15 Lt, tvirtesnei 30 cm ilgio liniuotei gali prireikti 4,50 Lt, o geram skriestuvui – 25 Lt.

Rasa skaičiuoja, kad vieną dukterį paruošti mokyklai šeimos biudžetui atsieis apie 230 Lt, o jeigu dar pridėti uniformos, pratybų, rūbų, avalynės kainas, tai suma išaugtų iki 500-600 Lt. „Taip skaičiuoju, turėdama galvoje kokybiškas mokyklines prekes, nes prastesnės kokybės vėliau tenka keisti naujomis“, – paaiškina šiaulietė.  
Kanceliarinių prekių kainos, anot moters, nėra pasikeitusios, o su nuolaida prekių galima įsigyti pigiau. Visiems metams kanceliarinių prekių ji sako neperkanti. „Daugiau įsigyju tik sąsiuvinių. Nemanau, kad atėjus eurui, kainos išaugtų“, – kalba Rasa.

Didžiausia pinigų suma, kurią teks atseikėti – tai kuprinei ir rankinėms, kurių pageidauja vyresnėlės. „Paprastesnę kuprinę galima nupirkti už 60 Lt, o su paveikslėliais, įmantresnę – apie 100-150 Lt. Vyresnės dukros nori vadovėlis dėtis į rankines, kurios kainuoja apie 60 Lt“, – vardija šiaulietė.

Mokyklinių prekių pardavimas auga

Prekybos tinklo specialistai skaičiuoja, kad vien sąsiuvinių, kuprinių pardavimai, palyginus su ankstesniais metais, sparčiai auga.

Nei alinantis karštis, nei laikas, likęs iki mokyklinių metų pradžios, nestabdo pirkėjų nuo pasiruošimo mokslams. Nors mokyklinių reikmenų pirkimo vajus įprastai prasideda rugpjūčio paskutinėmis savaitėmis, šiemet jis startavo anksčiau.

Šiemet pagrindinių mokyklinių priemonių: kuprinių, sąsiuvinių, rašymo priemonių, šiauliečiai suskubo ieškoti dar liepos pabaigoje.

„Pastebime, kad ypatingai tokių priemonių, kurias galima įsigyti dabar, o naudoti visus metus, pirkimas įsibėgėjo. Daugiau nei įprasta ankstesniais metais perkama sąsiuvinių, rašiklių, pieštukų, piešimo albumų. Manome, kad nepaisant užtikrinimų, kad įsivedus eurą, kainos nekils, pirkėjai elgiasi apdairiai ir perka su kaupu, kad užtektų ir tam laikotarpiui, kai bus įvestas euras“, – teigė UAB „Senukų prekybos centras“ komunikacijos projektų vadovė Laima Petraitytė.

Daugiau perkama pirmokams

Anot L. Petraitytės, pastebima, kad pernai ir šiemet daugiau perkama pirmokams. „Dabar į pirmąją klasę eina tie vaikai, kurie gimė tuo laikotarpiu, kai šalyje buvo itin palankios motinystei socialinės garantijos. Mes jau pernai pastebėjome pirmokui skirtų prekių didesnę paklausą, todėl šių metų pasiruošimui pasirengėme, siūlydami įvairesnes prekes ir didesnius jų kiekius. Jau dabar matome, kad neapsirikome – pirmokams skirtos mokyklinės prekės itin paklausios“, – teigia prekybos centro atstovė.

Prekybos tinklo skaičiavimu, būtiniausioms pirmoko mokyklinėms priemonėms šiemet prireiks nuo 120 iki 680 Lt. Už šią sumą galima įsigyti kokybišką kuprinę, krepšelį sportinei aprangai, sąsiuvinių ir knygų aplankų, įvairių dėklų sąsiuviniams ir piešiniams, spalvoto popieriaus, pieštukinių klijų, liniuotę, žirkles, guašą, akvarelių, teptukų rinkinį, indelį vandeniui, plastiliną, kreideles, flomasterių ir spalvotų pieštukų rinkinių, trintuką, parkerį ir kitus būtinus smulkius pirkinius.

Pirmoko paruošimas mokyklai ir išleidžiama pinigų suma priklausys nuo to, kokio gamintojo prekes rinksis moksleivio tėvai, kiek nuspręs investuoti į mokyklinę kuprinę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apribota Namų kredito unijos veikla (2)

Lietuvos banko (LB) Priežiūros tarnyba iki 2017 m. spalio 20 d. apribojo Namų kredito unijos...

Tyrimas: lietuviai skiria vaikams kišenpinigių, bet kaip elgtis su pinigais nemoko

„Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad daugiau nei pusė (55...

Demografinis kūjis kirto ir dėvėtų drabužių verslui (194)

Dėvėtų prekių parduotuvių ypatinga gausa pasižyminčiame Panevėžyje šio verslo atstovai...

Turgums vis sunkiau konkuruoti su prekybos centrais (51)

Turgaviečių padėtis dabartinėje rinkoje tampa vis sudėtingesnė, o norint sudominti pirkėją...

Trys vietos Kaune, kur galima pigiai pavalgyti (229)

Kai kavinėse ir baruose kainos stiebiasi į rekordines aukštumas, kauniečiai atranda, kur...

Top naujienos

Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (14)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (5)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Azija kuria savo pasaulio tvarką (4)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (11)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (234)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (1)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs (5)

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (17)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (24)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (58)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...