Po audros: gyventojai skaičiuoja tūkstančius eurų siekiančią žaląpapildyta

 (37)
Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ iki trečiadienio 11 valandos ryto po antradienio itin stiprios liūties jau sulaukė 110 pranešimų iš klientų apie patirtą žalą jų turtui.
© DELFI / Andrius Ufartas

Pranešama, kad labiausiai nukentėjo rūsiai, sandėliukai, pirmųjų aukštų patalpos, yra visiškai apsemtų automobilių, užvirtusių medžių. „Lietuvos draudimo“ Žalų centras registruoja pranešimus apie stichijos sukeltą žalą iš visos Lietuvos.

„Kol kas nuostolių dydis labai preliminarus, tiksliau bus galima įvertinti išdžiuvus apsemtam turtui. Aplietų patalpų žalos vidutiniškai siekia 1 000 eurų“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

„Vienas klientas pranešė apie visiškai apsemtą automobilį, kurį lietus apsėmė jam stovint prie gyvenamojo namo. Automobilis – praėjusių metų laidos, todėl nuostolis tikrai sieks keliolika tūkstančių eurų.

Automobilis – praėjusių metų laidos, todėl nuostolis tikrai sieks keliolika tūkstančių eurų.

16 valandos duomenimis, „Lietuvos draudimas“ buvo užregistravęs 215 vakarykščio lietaus ir audros žalų, manoma, kad žalų skaičius dar augs iki 250–280 pranešimų, preliminariai nuostoliai klientams sieks ketvirtį milijono eurų. Šios liūties nuostoliai prilygs prieš dvi savaites buvusios audros nuostoliams.

Apie 20 proc. žalų – apsemti automobiliai: jie skendo ir stovintys (garažuose, parkavimo vietose, žemiau esančiose gatvėse), taip pat patyrė hidrosmūgius.

Apie 20 proc. visų žalų sudaro dėl žaibavimo kilusių viršįtampių žalos, kai buvo sugadinta elektronika gyventojų namuose ar verslo įstaigose.

„Lietuvos draudimas“ yra registravęs keletą inžinerinio pobūdžio žalų – paplautas gruntas, nuplauti remontuojamo kelio šlaitai ir panašūs atvejai.

Įmonė, kuri remontuoja kelius, pranešė iš Pietų Lietuvos apie išplautus remontuojamo kelio šlaitus. Dominuoja pranešimai apie aplietas patalpas – gyvenamąsias ar verslo, taip pat gyventojų turtas nukentėjo nuo žaibavimo“, – komentuoja A. Juodeikis.

Prieš beveik dvi savaites dėl stipraus lietaus ir audros „Lietuvos draudimas“ užfiksavo 350 klientų pranešimų, šiems nuostoliams atlyginti prireiks beveik ketvirčio milijono eurų. „Lietuvos draudimo“ žalų ekspertai prognozuoja, kad šios paros liūtis nuostolių dydžiu bus kiek mažesnė.

Patyrusiems žalą gyventojams „Lietuvos draudimo“ ekspertai primena, kad pirmiausia reikia imtis neatidėliotinų gelbėjimo veiksmų, jei reikalinga, iškviesti avarines tarnybas, registruoti įvykius klientai gali jiems patogiausiu būdu – telefonu ar internetu, užregistravus įvykį žalų ekspertas susisieks dėl apžiūros laiko. Liūties ir vandens sukelti nuotoliai bus vertinami turtui išdžiūvus, kad būtų galima tiksliau nustatyti nuostolių dydį.

Draudimo ekspertai, remdamiesi ne vienerių metų statistika sako, kad šių metų „audrų sezonas“ tik prasideda.

Nuo gegužės gamtos stichijų sukeliami nuostoliai išauga 4–5 kartus, palyginti su kitais metų laikais. Iš viso šiemet nuo metų pradžios dėl įvairių gamtos stichijų „Lietuvos draudimas“ yra atlyginęs daugiau nei pusę milijono eurų, pastaroji audra šią sumą kilstels iki pusės milijono eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Mano eurai

Palangos verslininkai apie turistus: dabar tai – ponai ir ponios (49)

Palangoje atostogaujančių poilsiautojų įpročiai keičiasi. Mažėja rusų, o ir tie, kurie čia atvažiuoja, yra kultūringesni. J. Basanavičiaus gatvėje mažiau triukšmo, mažiau peštynių. Vasaros sostine tituluojamo kurorto verslininkai svarsto, kas galėjo lemti šiuos pokyčius.

Vilnietė iš atostogų Lenkijoje grįžo nustebinta kainų (142)

Lenkija jau kurį laiką yra viena populiariausių lietuvių turistinių kelionių krypčių, o pastaraisiais metais kaimyninėje šalyje gyventojai atostogauja vis dažniau. Viena tokių poilsiautojų – vilnietė Miglė, kuri pasakojo Gdanske nusistebėjusi mažomis kainomis.

A. Veryga siekia naujo mokesčio, kuris atsirūgs smaližiams (1148)

Vadinamasis cukraus mokestis paskatintų žmones gyventi sveikiau, teigia tokios priemonės šalininkai. Tačiau skeptikai abejoja, ar ji tikrai duotų rezultatų ir siūlo valstybei geriau nesikišti į privatų gyvenimą.

Nespėjo pasidžiaugti didesne parama: atėmė daugiau (158)

Padidino pensiją, bet atėmė paramą maistu – tokią žinią iš socialinio darbuotojo pastaruoju metu išgirdo dalis senatvės pensininkų, neįgaliųjų ir kitų mažiausias pajamas gaunančių Lietuvos gyventojų.

Tyrimas: „bananų karai“ maskuoja kylančias kainas (96)

2017 metų liepą racionalaus pirkimo ir kainų palyginimo portalas Pricer.lt atliko kasmėnesinį maisto kainų tyrimą Lietuvos maisto prekių parduotuvėse. Išanalizavus pigiausių maisto prekių krepšelio kainas, nustatyta, kad palyginus su birželio mėnesiu, pigiausios prekės brango visose parduotuvėse.