Metinė infliacija birželį – 2 proc.

 (5)
Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) birželio mėn. vidutinė metinė infliacija sudarė 2 proc. ir buvo 0,1 procentinio punkto mažesnė, nei apskaičiuota pagal vartotojų kainų indeksą (VKI).
Talino kainos
© DELFI / Adomas Pivoriūnas

Statistikos departamento duomenimis, birželio mėn. pagal SVKI apskaičiuota metinė infliacija sudarė 3,5 proc. ir buvo 0,1 procentinio punkto mažesnė, nei apskaičiuota pagal VKI.

Skaičiuojant pagal SVKI, 2017 m. birželio mėn., palyginti su gegužės mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,2 proc. Pagal VKI apskaičiuotas mėnesinis kainų padidėjimas sudarė 0,3 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Mano eurai

Banko klausimai sukėlė pasipiktinimą (266)

Dėl saugumo bankai prašo papildomos informacijos apie savo klientus, tačiau aiškumo per mažai, o klausimynai ne visai tinkami, todėl klientai piktinasi, o jų pateikiamos informacijos vertė – abejotina.

Dėvėtų drabužių pardavėja papasakojo, kas apsipirkti ateina dažniausiai (64)

Problemų šalies rajonuose yra, tačiau, jeigu liūdėsi, niekas nepasikeis. Taip sako žurnalistų Edvardo Kubiliaus ir Rūtos Kupetytės kelionėje aplink Lietuvą sutikta dėvėtų drabužių parduotuvėje dirbanti Aleksandra Krasnova.

Seimo narys: mūsų žmonės gauna nepadoriai mažus atlyginimus (718)

„Mūsų žmonės gauna, sakykim, nepadoriai mažus atlyginimus už savo darbą. Už 380 eurus neįmanoma išgyventi. Tai – ne atlyginimas, tai – pasityčiojimas“, – „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ rėžė Seimo socialinių reikalų ir darbo pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Kainų augimas nesustos: įvardijo, kas dar gali brangti (589)

Lietuvoje birželį fiksuota 3,5 proc. metinė infliacija – aukščiausias rodiklis visoje Europos Sąjungoje (ES).

Emigrantų pamėgtame mieste bankomatuose buvo tapę sukčių įrankiais (7)

Dešimtys žmonių neteko savo pinigų po to, kai pasinaudojo Rytų Anglijos mieste esančiais bankomatais: kai kurie įrenginiai tapo sukčių įrankiais, rašo peterboroughtoday.co.uk .