Specialistai ramina dėl kiaulių maro

 (47)
Specialistai ramina, kad Jonavos rajone dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio utilizuojant kiaules, kenksmingų medžiagų į aplinką nepateks. Šilų gyventojai baiminasi, kad išskerdžiant „Beržų komplekso“ kiaules nebūtų užterštas vanduo.
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Šilų gyventojai baiminasi, skambina. Ten yra Šilų kaimo vandenvietė, ji prižiūrima, spinduliu yra beveik 2 kilometrai nuo tos laidojimo vietos. Spindulys pakankamai didelis – apsauginės vandenvietės zonos yra 10 metrų spindulys, taip kad tie atstumai pakankamai dideli.

Vanduo tiriamas tiek chemiškai, teik mikrobiologiškai. Aišku, po šitų laidojimų tuos tyrimus mes sudažninsime ir dar atliksime geriamojo vandens kontrolę“, – sako Maisto ir veterinarijos tarnybos Jonavos padalinio vadovė Diana Šutovienė.

Beveik visame Jonavos rajone įvesti griežčiausi kiaulininkystės apribojimai. Kaip jau skelbta, „Beržų komplekse“ teks išskersti beveik 24 tūkst. kiaulių.

Taip pat aiškinamasi, ar maras nepasiekė ir dar trijų rajone esančių fermų. Įvedus kiaulininkystės apribojimus, kiaulienos nebus galima vežti į Europos Sąjungos ar trečiąsias šalis. Vidaus rinkoje produkciją realizuoti bus galima tik atlikus papildomus tyrimus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kaimo naujienos

Investuoja Lietuvoje: Šiaulių rajone atidaryta bendrovės EWA atstovybė (10)

Žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „East West Agro“ (EWA) plečia verslą Lietuvoje − Šiaulių rajone, Kairiuose, atidaryta bendrovės techninės priežiūros ir prekybos atstovybė. Į Šiaurės bei Vidurio Lietuvos ūkininkus aptarnausiančią atstovybę bendrovė investavo daugiau kaip 0,5 mln. eurų. Lėšų investicijoms EWA pritraukė per biržą, šiemet sėkmingai įgyvendinusi pirminį viešą akcijų pasiūlymą.

Žada arbatžolių ir prieskonių brangimą: lietūs reikalus sugadino ir žolininkams (11)

Merkiantys lietūs bėdų kelia ne tik ūkininkams, bet ir žolininkams. Dėl vėlyvo pavasario augalai vėluoja žydėti, o lietūs neleidžia laiku nuimti derliaus. Prognozuojama, kad šiemet jis gali būti perpus mažesnis nei pernai, tad arbatžolės gali brangti.

Lietuviškų vaistažolių gali ir nelikti: jų laukai sunyko 9 kartus (49)

Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, vaistažolių auginimo, rinkimo ir perdirbimo verslams yra itin palankios sąlygos. Žemė ir oras nėra smarkiai užteršti, o temperatūros ir kritulių kiekis yra pakankamas derėti įvairiems vaistiniams augalams. Vis dėlto, su vaistažolių auginimu ir rinkimu susijusiems verslams Lietuvoje sunkiai sekasi įsitvirtinti.

Kiaušiniai rinką pasieks paprasčiau (5)

Lietuvoje pastaraisiais metais atsiranda vis daugiau norinčių užsiimti vištų dedeklių laikymu, be to, didėja ir tokių kiaušinių paklausa.

Saugokitės sukčių: jie ateina ir pasiima gyvūnus (29)

Lietuvoje užfiksuoti keli neteisėti gyvūno nusavinimo atvejai, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Ji sulaukė pranešimų iš kelių Žemaitijos miestų.