Kaimo naujienos

Ką žmonės veikia kaimo turizmo sodybose, kai nėra tikros žiemos su sniegu? (15)

2016 vasario mėn. 5 d. 18:00
Jei žiema asocijuojasi su sniegu ir šalčiu, tai panašu, kad iki pavasario jos galite nebesulaukti, sako klimatologas Justinas Kilpys.

Kaip baigiantis žiemai nusipirkti kokybiškų bulvių ir kaip jas laikyti (8)

2016 vasario mėn. 6 d. 08:00
Kaip baigiantis žiemai nusipirkti kokybiškų bulvių ir kaip jas laikyti
A.Solomino nuotr.
Artėjant pavasariui, pamažu baigiasi ramybės periodas ir bulvės, kaip ir gyvas sutvėrimas, lyg pradeda busti, tad, norint nusipirkti kokybiškų bulvių, parduotuvėje teks sugaišti daugiau laiko, LRT RADIJUI sako Aleksandro Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto Žemės ūkio ir maisto mokslų instituto profesorė Elvyra Jarienė.

Lietuviškos morkos – ant turkų stalų? (6)

2016 vasario mėn. 1 d. 23:12
Kas žino, gal jau netrukus Turkijos šeimininkės į tradicinį ėrienos troškinį dės ir lietuviškų morkų arba svogūnų. Statistikos duomenimis, morkų pernai daugiausiai eksportuota į kaimynines šalis – Baltarusiją, Latviją, kiek mažiau į Rusiją, Čekiją, Portugaliją, Estiją. Dabar jomis domisi ir ukrainiečiai. Vaisiais ir daržovėmis prekiaujantys verslininkai žvalgosi rinkų ir Turkijoje.

Gimtinės išsiilgusi lietuvė į kaimą parviliojo vyrą iš Australijos (167)

2016 sausio mėn. 10 d. 21:31
„Kad ir kur bebūtum, sava šalis vis tiek traukia grįžti atgal“, - įsitikinusi beveik dvidešimt metų kartu su vyru Australijoje pragyvenusi lietuvaitė Vaida Peteraitis.

Pasirašomas istorinis susitarimas dėl žemės ūkio subsidijų (3)

2015 gruodžio mėn. 21 d. 07:39
Žemės ūkis
shutterstock
Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) priklausančios šalys susitarė panaikinti subsidijas, taikomas eksportuojamai žemės ūkio produkcijai. Išsivysčiusios šalys paramą nutrauks nedelsiant, o besivystančioms rinkoms šią teks panaikinti iki 2018 metų pabaigos. Apie tai praneša BBC.

Genų nulemta ekologiška Leonpolio ūkininkės Ievos meilė žemei (31)

2016 sausio mėn. 22 d. 18:41
Ieva Stragytė
ukzinios.lt nuotr.
Jei Lietuvos ūkiui reikėtų reprezentacinio veido, jauna ekologinio ūkio savininkė iš Leonpolio (Ukmergės r.) Ieva Stragytė (27 m.) tam puikiai tiktų: šviesūs plaukai, madingi akiniai, ekonomisto diplomas ir ryžtas pramaišiui su idealizmu.

Prancūzijoje - paukščių gripo protrūkiai (6)

2015 gruodžio mėn. 11 d. 10:42
Prancūzijoje - paukščių gripo protrūkiai
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Šią savaitę Prancūzijoje, Dordogno, Landes ir Haute-Vienne regionuose nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo H5, H5N1, H5N2, H5N9 viruso potipių protrūkiai naminių paukščių laikymo vietose. Per pastaruosius keletą mėnesių šalyje užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų.

Emigracija pakeitė gyvenimą: suprato, kad nugaros svetimiems daugiau nelenks (119)

2015 gruodžio mėn. 5 d. 00:06
Akmenės rajone šiais metais geriausio jaunojo ūkininko vardą iškovojo Kristina ir Valdas Andruškos iš Dulbių kaimo. Tris sezonus šie Šiaulių miesto gyventojai plušėjo Škotijoje ir kūrė planus, kad sugrįžę į gimtąją šalį pakeis gyvenimo būdą – imsis žemdirbystės.

Didieji Lietuvos ūkininkai įspėja dėl laukiančio bulvių trūkumo (129)

2015 lapkričio mėn. 30 d. 21:35
Didieji Lietuvos ūkininkai įspėja dėl laukiančio bulvių trūkumo
A.Solomino nuotr.
Išaugus eksportui, sparčiai tuštėja bulvių saugyklos Lietuvos ūkiuose.

Inspektoriai neleido prekiauti gyvomis kiaulėmis (33)

2015 lapkričio mėn. 23 d. 20:00
Kalvarijos (Marijampolės apskr.) valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Kalvarijos policijos pareigūnais užkirto kelią nelegaliai prekybai gyvomis kiaulėmis, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Specifinio verslo kaimynystė apkartina gyvenimą (71)

2015 lapkričio mėn. 21 d. 00:10
D. Skirkevičienės nuotr.
Autoriaus nuotr.
Turbūt daugeliui žinomas garsus posakis, kad perkant namą svarbiausi yra trys dalykai – vieta, vieta ir dar kartą vieta. Kiekvienam sąvoka „vieta“ gali turėti skirtingų kriterijų, bet į ją paprastai visuomet įeina atsiveriantis vaizdas pro langą, balkoną ar iš savo kiemo.

Sodininkystės institute - neteisėtas kanapių perdirbimas (33)

2015 lapkričio mėn. 14 d. 16:01
Sodininkystės institute - neteisėtas kanapių perdirbimas
Policijos departamento nuotr.
Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Kauno VMVT) inspektoriai gavę skundą, atliko patikrinimą Babtų sodininkystės instituto laboratorijoje (Sodų g. 5, Babtai, Kauno r.) ir nustatė, kad čia perdirbamos pluoštinės kanapės neturint tokiai veiklai leidimo, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

ES Teisingume Teisme Lietuvos ūkininkai įrodė, kad parama buvo sumažinta neteisėtai (5)

2015 lapkričio mėn. 13 d. 11:01
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas paskelbė sprendimą byloje dėl 2012 metais Lietuvos ūkininkams skirtų tiesioginių išmokų mažinimo.

Medunešis šiemet nedžiugina (48)

2015 lapkričio mėn. 15 d. 08:00
Kai kurie bitininkai skaičiuoja iki trečdalio menkesnį nei pernai medaus derlių ir skundžiasi, kad vartotojai vis dar nelinkę mokėti už geros kokybės medų.

Apdovanoti geriausi ūkiai

2015 lapkričio mėn. 6 d. 17:12
Kaune apdovanoti geriausi šalies ūkiai. Renkant stipriausius, vertinta ūkininko kvalifikacija, ūkio veiklos rezultatai ir pažanga.

Nedideliame plote – pelningas verslas (31)

2015 lapkričio mėn. 7 d. 00:02
Monika ir Julija Rudvailių sode
Autoriaus nuotr.
Žemės sklypas, kuriame auga Rudvalių šeimos vaismedžių sodas ir šilauogės, tėra vos 24 arai, tačiau jis šeimai atneša nemažai pajamų. Julija Rudvalytė net ir studijas pasirinko siedama savo ateitį su šilauogių auginimu. Mergina įsitikinusi, kad tai perspektyvi šaka.

Iš A. Butkevičiaus – pažadai pieno kooperatyvui (16)

2015 lapkričio mėn. 4 d. 18:19
Iš A. Butkevičiaus – pažadai pieno kooperatyvui
Organizatorių nuotr.
Premjeras Algirdas Butkevičius pažadėjo pieno gamintojams per artimiausias dvi savaites pranešti, kuo valstybė galėtų prisidėti prie „Pienas LT“ kooperatinės pieno perdirbimo gamyklos, didinant ūkininkų kooperacijos galimybes ir padedant Lietuvos pieno sektoriui tapti konkurencingesniu, rašoma kooperatyvo pranešime spaudai.

Šinšilų ūkiai Lietuvoje: konkurencijos nėra, pelnas stulbina (162)

2015 spalio mėn. 23 d. 20:50
Utenos rajone, Vaikutėnų kaime atidarytas modernus šinšilų auginimo ūkis. Jame atliekami ir moksliniai tyrimai šinšilų auginimo normoms parengti, kurios galėtų būti taikomos ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje. Lietuvoje užauginama 5 procentai Europos kailinių gyvūnų.

Nesibaigia problemos dėl pieno supirkimo (7)

2015 spalio mėn. 22 d. 19:31
Karvės
NMA
Pagal vasarą įsigaliojusį vadinamąjį Pieno rinkos reguliavimo įstatymą, visas pienas Lietuvoje turi būti superkamas pagal ilgalaikes sutartis. Tikrinti, kaip jų laikomasi, privalo Žemės ūkio rinkos reguliavimo agentūra. Ši jau nustatė pažeidimų ir nežada sustoti. Tačiau Seime, Kaimų reikalų komitete, kilo abejonių, ar agentūros darbuotojai pajėgūs tinkamai dirbti jiems pavestą darbą.

Obuolių sulčių mėgėjams – specialistės patarimas (19)

2015 spalio mėn. 19 d. 10:12
Aly­taus ra­jo­no ben­dro­vė­je Luks­nė­nų so­duo­se šiuo me­tu sku­ba­ma su­do­ro­ti obuo­lių der­lių. Kuo jis iš­skir­ti­nis? Ko­kia so­dų at­ei­tis ma­to­ma iš šios ben­dro­vės po­zi­ci­jų?

Senoviškai gyvenantis ūkininkas dirba nuo aušros iki sutemų, bet nesiskundžia (147)

2015 spalio mėn. 23 d. 20:57
Vladas Kochanauskas
„Savaitraščio Kaunui“ nuotr.
Pagynėje gyvenantis ir fermų Panevėžiuke turintis Vladas Kochanauskas – šiandien vienas stambiausių Kauno rajono paukštininkų. Ūkininkas tikina, kad vištos aukso kiaušinių nededa, o verslo apimtys mažėja, nes kaimo žmonės nebenori laikyti paukščių.

Alytiškiai surado veiklą, kurioje konkurencijos nejaučia (85)

2015 spalio mėn. 12 d. 18:45
Daiva Kvedaraitė kartu su broliu Sigitu Kvedaru, prieš daugiau nei dešimtmetį Alytaus rajone pradėjusi kurti ekologišką šaltalankių ūkį, patyrė visko.

Lenkiškuose baravykuose – musmirių pėdsakai (38)

2015 spalio mėn. 12 d. 17:21
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF apie galimai nesaugius lenkiškus grybus, rašoma tarnybos pranešime spaudai.

N. Narauskas. Ar „pašalpų“ politika išgelbės Lietuvos pieno sektorių? (22)

2015 spalio mėn. 8 d. 07:00
Naglis Narauskas
Bendrovės nuotr.
Rugsėjo 21-24 dienomis Vilniuje įvyko savo turiniu turtingas pasaulinis pieninikystės kongresas. Vilnių aplankė per 1200 svečių iš maždaug 90 procentų pieno pasaulyje gaminančių ir perdirbančių šalių.

Patikrino prekybos centruose parduodamą medų (66)

2015 spalio mėn. 7 d. 19:05
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siekdama įvertinti, kokios kokybės medus parduodamas Lietuvoje, taip pat ar jis saugus, ištyrė didžiuosiuose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių prekybos centruose ,,Maxima LT“, ,,Norfos mažmena“, ,,Rimi Lietuva“, ,,Palink“ ir „Prisma“ parduodamo medaus mėginius.

Sulčių mėgėjams – nekokios žinios (154)

2015 spalio mėn. 7 d. 07:14
Sulčių spaudėjai prieš kelias savaites pasiruošė įrangą ir pradėjo šiųmetį sulčių spaudimo sezoną, tačiau klientų sulaukia ne tiek, kiek norėtų. Sulčių versle ne vienerius metus besisukantys pašnekovai LRT.lt teigia, kad derlius vėluoja, o ir obuolių šiemet yra gerokai mažiau.

Karves pjauti planavę ūkininkai prakalbo kitaip (22)

2015 rugsėjo mėn. 30 d. 11:32
Perdirbėjams ir ekspertams prakalbus apie tai, kad pieno sektoriaus krizė eina į pabaigą, sukluso ir ūkininkai, kai kurie jau mąsto ne apie išgyvenimą, bet apie plėtrą, rašo vz.lt.

Kauniečiai sutinka už grybus mokėti brangiau (6)

2015 rugsėjo mėn. 26 d. 14:00
Kauniečiai sutinka už grybus mokėti brangiau
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Plūstelėjęs rudeniškas oras išginė grybautojus į miškus. Ryte prisirinkę miško gėrybių, grybautojai keliauja į turgų. Pirmojo derliaus kainos kandžiojasi, tačiau kauniečiai vis tiek greit nušluoja prekystalius.

T. Povilauskas. Kokia bus kviečių kaina artimiausiais mėnesiais? (6)

2015 rugsėjo mėn. 25 d. 07:30
Tadas Povilauskas
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Tai - klausimas, dažniausiai kelis kartus per dieną kylantis ne tik „Investuok“ žurnalo skaitytojams, bet ir daugumai Lietuvos ūkininkų nuimant derlių.

Emigracijoje uždirbtus pinigus išleido taip, kaip patarė darbdavys danas (197)

2015 rugsėjo mėn. 23 d. 19:39
Emigracijoje uždirbtus pinigus išleido taip, kaip patarė darbdavys danas
sekunde.lt nuotr.
Emigracija tikriausiai nėra toks didelis blogis, dėl kurio dabar taip rypuoja politikai.