Kaimo naujienos

Ekologiškas pasirinkimas: sūrių receptai iš Smetonos laikų

2015 kovo mėn. 6 d. 09:40
Dalia Ėmužytė
NMA
„Mums parama sutaupė dvidešimt metų, nes iki tol neturėjome nieko – nei cecho, nei technikos. Viskam, ką jau turime šiandien, būtume taupę dar ilgus dešimtmečius“, – sako Dalia Ėmužytė, kuriai puoselėti ekologijos idėjas ūkyje padėjo Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Ekologinis ūkininkavimas“ parama.

Pirmosios lietuviškos daržovės: pigu nebus (116)

2015 kovo mėn. 5 d. 15:02
Pirmos šviežios lietuviškos daržovės – ilgavaisiai agurkai – prekybos centrus pasieks jau šį penktadienį, teigia „Kietaviškių gausos“ direktorius Mindaugas Pupienis. Pasak jo, pirmo derliaus agurkai bus skinami iš ryto, o jau vakare gulės ant prekystalių. „[Daržovės] ką tik nuskintos, o vakare jau bus galima valgyti – šviežias ir kokybiškas“, – tikina „Kietaviškių gausos“ vadovas.

Rusija uždraus galvijų importą iš Kanados (19)

2015 kovo mėn. 2 d. 14:49
Rusija įveda draudimą tiekti galvijus iš Kanados dėl toje šalyje užfiksuotų vadinamosios karvių pasiutligės atvejų. Apie tai pranešė Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos ("Rosselchoznadzor") spaudos atstovė Julija Trofimova. Pasak jos, tiksli draudimo data bus paskelbta artimiausiomis dienomis.

Lietuviškiems pieno produktams – dar viena nauja rinka (30)

2015 kovo mėn. 2 d. 14:14
Lietuviškiems pieno produktams – dar viena nauja rinka
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kovo 2 d. Argentinos nacionalinė sveikatos ir maisto kokybės tarnyba (SENASA) oficialiai patvirtino, kad lietuviški pieno produktai, pagaminti iš karvių, buivolių, avių ar ožkų pieno ir atitinkantys veterinariniame sertifikate nurodytus reikalavimus, gali būti eksportuojami į šią Pietų Amerikos valstybę.

Užsikrėtusi sulčių gamybos idėja (24)

2015 kovo mėn. 1 d. 08:00
Sandra Kuprevičiūtė
Autoriaus nuotr.
Kai jaunas žmogus prasitaria norintis pasistatyti fabriką, dažniausiai pagalvojame, kad tai tik saldi svajonė, kuriai nelemta išsipildyti, kaip ir tūkstančiams kitų, apie kurias taip dažnai svaičioja jaunimas. Tačiau kai apie naujo fabriko statybos idėją prakalbo Sandra Kuprevičiūtė, norisi ja tikėti. Jauna, graži mergina jau kuris laikas eina savojo tikslo link, o susipažinęs su jos veikla supranti, kad greičiausiai ji tą tikslą ir pasieks.

Rusija gali uždrausti galvijų tiekimą iš Kanados (8)

2015 vasario mėn. 27 d. 13:48
Rusija gali uždrausti galvijų tiekimą iš Kanados
AOP nuotr.
Rusija gali paskelbti draudimą tiekti galvijus iš Kanados dėl toje šalyje užfiksuotų vadinamosios karvių pasiutligės atvejų. Apie tai pranešė Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos ("Rosselchoznadzor") vadovas Sergejus Dankvertas, informuoja "RIA Novosti".

Grūdų augintojai – nepatenkinti (25)

2015 vasario mėn. 26 d. 22:50
Grūdų augintojai – nepatenkinti
K. Cemnolonskio nuotr.
Nepatenkinti europinės paramos 2014–2020 metams skirstymo tvarka grūdų augintojai Vyriausybei primygtinai siūlo ją keisti. Augintojų teigimu, Žemės ūkio ministerija, daugiau remdama mažesnius ūkius, iškreipia konkurenciją ir trukdo modernizuotis didesniems.

Sėklomis prekiaujantys verslininkai nustebę: tokių metų dar nebuvo (36)

2015 vasario mėn. 25 d. 23:39
Sėklomis prekiaujantys verslininkai sako, kad tokių metų, kaip šie dar nebuvo – žmonės perka viską ir daug. Spėjama, kad ankstesnę prekybą daržovių ir gėlių sėklomis paskatino šilta žiema.

Lietuvis sūrį gamina kaip Prancūzijoje: yra trys pagrindiniai dalykai (14)

2015 kovo mėn. 1 d. 16:00
Mažas gamintojas netaps žinomas visoje Lietuvoje, tačiau savo aplinkoje jis galėtų įveikti ir garsiausius prekių ženklus. Reikia dviejų sąlygų: kad smulkaus gamintojo produkcija būtų neabejotinai gera, o visuomenė nustotų vertinti gaminio turinį pagal jo etiketę.

Jei pavasaris nevėluos – laikas „želdinti“ palanges (2)

2015 vasario mėn. 21 d. 11:10
Sten­dai su spal­vin­gais dar­žo­vių ir gė­lių sėk­lų pa­ke­liais jau se­no­kai trau­kia akį, bet so­di­nin­kai ir dar­ži­nin­kai sėk­lų ber­ti į že­mę dar ne­sku­ba. Juk se­no­liai per­spė­ja, kad šil­tas sau­sis pra­na­šau­ja vė­ly­vą pa­va­sa­rį. Jei ba­lan­dį dar bus snie­go, po­mi­do­rų so­di­nu­kai iš­styps ir nu­si­lps, kol bus per­kel­ti į šilt­na­mį. Vi­są šei­mą dar­žo­vė­mis ap­rū­pi­nan­ti šiau­lie­tė Eu­ge­ni­ja sa­ko dar ne­sku­bi­nan­ti sė­jos, o po­mi­do­rų sėk­lų už­siau­gi­nan­ti pa­ti. Gau­siai vai­kams ir vai­kai­čiams dar­žo­vių kas­met pa­rū­pi­nan­ti Ade­lė ža­lu­my­nų nie­ka­da ne­prit­rūks­ta – prie­sko­ni­nius au­ga­lus ant pa­lan­gės au­gi­na vi­sus me­tus.

Pieno gamintojų kantrybės taurė perpildyta (65)

2015 vasario mėn. 21 d. 00:03
Žemės ūkio rūmai šį ketvirtadienį oficialiai pranešė, kad ateinantį antradienį, vasario 24-ąją, rengiamas visuotinis pieno gamintojų suvažiavimas.

Uždraus prekybą lietuviškais pieno produktais, pagamintais ne iš lietuviško pieno? (95)

2015 vasario mėn. 20 d. 08:27
Uždraus prekybą lietuviškais pieno produktais, pagamintais ne iš lietuviško pieno?
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė inicijuoja įstatymą, pagal kurį būtų reguliuojamos pieno supirkimo kainos, taip pat būtų draudžiama pardavinėti Lietuvoje pieno produktus, pagamintus ne iš lietuviško pieno, ir būtų reguliuojami antkainiai pieno produktams. Ar toks įstatymas gali būti priimtas Seime?

V. Baltraitienė prekybininkų sąskaita siekia skatinti pieno vartojimą LLRI šokiruotas (31)

2015 vasario mėn. 19 d. 13:08
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, pasiūliusi sureguliuoti ūkininkų, pieno perdirbėjų ir prekybininkų santykius, siekia pastarųjų sąskaita skatinti pieno vartojimą.

Premjeras palaiko ūkininkų ir pieno perdirbėjų santykių reglamentavimą (9)

2015 vasario mėn. 18 d. 16:23
Premjeras Algirdas Butkevičius palaiko pieno gamintojų, perdirbėjų ir prekybininkų santykius reglamentuosiantį laikinąjį įstatymą.

Ūkininkas iš JAV glūdumos: o jūs ką, ginklų neturite? (347)

2015 vasario mėn. 21 d. 19:25
Hai Lee ūkis Alabamoje
U. Karaliūnaitės nuotr.
70-metis amerikietis Hai Lee daugiau nei pusę savo gyvenimo praleido ūkininkaudamas. Vyras nepaveldėjo nė vieno hektaro, viską teko užsidirbti ir nusipirkti. Kelis šimtus hektarų turintis Alabamos ūkininkas pasakoja, kaip sekasi vienam išlaikyti gana didelį ūkį.

Paslaptingai sumažėjusios pieno supirkimo kainos kelia įtarimą: šešėlis krinta ant perdirbėjų (40)

2015 vasario mėn. 13 d. 22:19
Žemės ūkio ministrė mano, kad sausį ir vasarį perdirbėjai pieno supirkimo kainas sumažino, nes ūkininkai gavo paramą iš Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto. Virginija Baltraitienė sako, kad jei paaiškėtų neskaidrūs susitarimai tarp perdirbėjų, savo žodį turėtų tarti Konkurencijos taryba.

Lietuvai atvėrė priėjimą prie milijardų eurų (72)

2015 vasario mėn. 13 d. 15:41
Eurai
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
2014-2020 metų Lietuvos Kaimo plėtros programos patvirtinimas yra svarbus žingsnis, kuris leis šaliai pradėti naudoti finansinę paramą žemės ūkiui, sako Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje.

Dėl padėties pieno sektoriuje ūkininkai kreipiasi į prezidentę (20)

2015 vasario mėn. 13 d. 14:45
Karvėms negalima priartėti prie vandens
Komandos nuotr.
Ūkininkus vienijančių ir jiems atstovaujančių organizacijų vadovai viešu laišku kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami imtis "skubių ir ryžtingų" veiksmų Lietuvos pieno gamybos sektoriui gelbėti.

Pienininkams – 23 mln. eurų (31)

2015 vasario mėn. 10 d. 23:41
Pienininkams – 23 mln. eurų
AOP nuotr.
Nuo Rusijos embargo nukentėjusiems pienininkams pradėta mokėti parama. Ūkiams ruošiamasi išmokėti 23 mln. eurų.

L. Belickas. Ūkininkų technikos lizingas - Bermudų trikampyje (6)

2015 vasario mėn. 9 d. 08:28
Laimonas Belickas
Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuva yra turbūt vienintelė šalis Europos Sąjungoje, kurioje ūkininkai gaunantys ES paramą realiai negali pirkti įrangos ar technikos lizingu. Nors šį klausimą keliame jau ne pirmus metus, kol kas jo sprendimas pasiklydęs Bermudų trikampyje tarp Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA). Dėl tokios praktikos diskriminuojamos lizingo bendrovės, mažinama konkurencija ir didinama perkamų finansavimo paslaugų kaina.

Augina galvijus, kurie pievose išnaikino Sosnovskio barščius (66)

2015 vasario mėn. 14 d. 10:00
Raimundas Brizgys
R.Pasiliausko nuotr.
Ūkininkas Raimundas Brizgys per dvidešimt ūkininkavimo metų yra išbandęs daugybę dalykų. Ko tik jis neaugino: kiaules, mėsinius galvijus, nutrijas, triušius, įvairius naminius paukščius.

Atsakė, kodėl nepinga duona (117)

2015 vasario mėn. 7 d. 16:27
Praėjusį sezoną Lietuvoje, kaip teigia oficiali statistika, maistiniai grūdai buvo supirkti 20 proc. pigiau, tačiau duonos kaina parduotuvėse išliko nepakitusi. Nors miltai yra pagrindinė duonos ir jos gaminių sudedamoji dalis, o dėl pingančios energijos jos gamybos kaštai turėjo mažėti, vis dėlto šio kasdienio produkto kaina vartotojų nedžiugina.

Lenkijos kiaulių ūkyje diagnozuotas Afrikinis kiaulių maras (6)

2015 vasario mėn. 2 d. 16:56
Lenkijos veterinarijos tarnyba pranešė, kad nedideliame kiaulių ūkyje, penkioms iš septynių laikytų kiaulių diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM).

Ėmėsi auginti gyvulius, kurių mėsos Lietuvoje neteko matyti (19)

2015 vasario mėn. 8 d. 10:00
Ožkos
Autoriaus nuotr.
Prieš keletą metų nedidelę mėsinių ožkų bandą Remigijus Urbis įveisė norėdamas kompensuoti žemaitukų žirgų laikymo išlaidas. Tačiau atsitiko taip, kad šis Klaipėdos r. Šaipių kaimo ūkininkas vietoj vienos „ligos“ šiandien yra užsikrėtęs dviem ir nė nuo vienos vaistų neranda.

Skamba įspėjimai: Europoje plinta paukščių gripas (9)

2015 sausio mėn. 27 d. 18:20
Veterinarijos specialistai perspėja ūkius dėl Europoje plintančio paukščių gripo.

A. Stančikas. Ūkininkų traktoriai netelpa pro valdininkų duris (19)

2015 sausio mėn. 27 d. 13:23
Andriejus Stančikas
Asmeninio archyvo nuotr.
Artėjantis naujas Europos Sąjungos paramos periodas ir džiugina, ir neramina ūkininkus. Dabartinėje 2014-2020 metų kaimo plėtros programoje užverti visi keliai žemės ūkio technikos ir įrengimų įsigijimo finansavimui – ūkininkai nebegali įsigyjamos technikos užstatyti bankui, o lizingo išlaidos yra netinkamos finansuoti.

Išaiškino, kas ir kaip gali derėtis su Kremliumi specialiai DELFI iš Briuselio (118)

2015 sausio mėn. 26 d. 22:08
Pirmadienio vakarą Briuselyje, po Europos tarybos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdžio, Europai siunčiama žinia, kad sąjunga išlieka vieninga ir dėl susitarimų su Rusija derėsis vienu balsu.

Šifruoja Rusijos veiksmus: pasirinko taktiką – skaldyk ir valdyk (34)

2015 sausio mėn. 26 d. 21:17
Lietuvos žemės ūkio asociacijos parašė kreipimąsi į eurokomisarą Vytenį Andriukaitį, išreikšdamos savo nusivylimą, kad Europos Komisija (EK) sutiko, kad pati Maskva rinktųsi, kokias Bendrijos šalis atleisti nuo sankcijų, o kurias ne. Lietuvos Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas „Žinių radijui“ pirmadienį sakė, kad jam iškilo klausimų dėl pačios Europos Sąjungos vieningumo.

Lietuvos žemdirbiai nusivylė V. P. Andriukaičiu: jis suteikė galimybę Rusijai (212)

2015 sausio mėn. 26 d. 15:28
Vytenis Andriukaitis
AP/Scanpix
Lietuvos žemdirbiai teigia nusivylę už sveikatą ir maistą atsakingu eurokomisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu. Jam skirtame laiške ūkininkų organizacijos reiškia pasipiktinimą, kad V.P.Andriukaičio vadovaujamas direktoratas bando suteikti Rusijai galimybę pačiai pasirinkti, kurioms Europos Sąjungos valstybėms panaikins maisto produktų embargą.

Dėl pažeidimų uždarė Vilniaus Centrinę ūkininkų turgavietę (24)

2015 sausio mėn. 26 d. 13:37
Vilniaus Centrinė ūkininkų turgavietė
VMVT nuotr.
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai nustatė, kad sostinės Centrinėje ūkininkų turgavietėje (Ukmergės g. 259A) neužtikrinamas vandens tiekimas, nefasuoti maisto produktai neapsaugoti nuo taršos. Nefasuotais ir nepaženklintais žuvies produktais prekiaujama iš atvirų dėžių.