Kaimo naujienos

Inspektoriai neleido prekiauti gyvomis kiaulėmis (27)

2015 lapkričio mėn. 23 d. 20:00
Kalvarijos (Marijampolės apskr.) valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Kalvarijos policijos pareigūnais užkirto kelią nelegaliai prekybai gyvomis kiaulėmis, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Specifinio verslo kaimynystė apkartina gyvenimą (70)

2015 lapkričio mėn. 21 d. 00:10
D. Skirkevičienės nuotr.
Autoriaus nuotr.
Turbūt daugeliui žinomas garsus posakis, kad perkant namą svarbiausi yra trys dalykai – vieta, vieta ir dar kartą vieta. Kiekvienam sąvoka „vieta“ gali turėti skirtingų kriterijų, bet į ją paprastai visuomet įeina atsiveriantis vaizdas pro langą, balkoną ar iš savo kiemo.

Sodininkystės institute - neteisėtas kanapių perdirbimas (31)

2015 lapkričio mėn. 14 d. 16:01
Sodininkystės institute - neteisėtas kanapių perdirbimas
Policijos departamento nuotr.
Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Kauno VMVT) inspektoriai gavę skundą, atliko patikrinimą Babtų sodininkystės instituto laboratorijoje (Sodų g. 5, Babtai, Kauno r.) ir nustatė, kad čia perdirbamos pluoštinės kanapės neturint tokiai veiklai leidimo, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

ES Teisingume Teisme Lietuvos ūkininkai įrodė, kad parama buvo sumažinta neteisėtai (5)

2015 lapkričio mėn. 13 d. 11:01
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas paskelbė sprendimą byloje dėl 2012 metais Lietuvos ūkininkams skirtų tiesioginių išmokų mažinimo.

Medunešis šiemet nedžiugina (48)

2015 lapkričio mėn. 15 d. 08:00
Kai kurie bitininkai skaičiuoja iki trečdalio menkesnį nei pernai medaus derlių ir skundžiasi, kad vartotojai vis dar nelinkę mokėti už geros kokybės medų.

Apdovanoti geriausi ūkiai

2015 lapkričio mėn. 6 d. 17:12
Kaune apdovanoti geriausi šalies ūkiai. Renkant stipriausius, vertinta ūkininko kvalifikacija, ūkio veiklos rezultatai ir pažanga.

Nedideliame plote – pelningas verslas (27)

2015 lapkričio mėn. 7 d. 00:02
Monika ir Julija Rudvailių sode
Autoriaus nuotr.
Žemės sklypas, kuriame auga Rudvalių šeimos vaismedžių sodas ir šilauogės, tėra vos 24 arai, tačiau jis šeimai atneša nemažai pajamų. Julija Rudvalytė net ir studijas pasirinko siedama savo ateitį su šilauogių auginimu. Mergina įsitikinusi, kad tai perspektyvi šaka.

Iš A. Butkevičiaus – pažadai pieno kooperatyvui (16)

2015 lapkričio mėn. 4 d. 18:19
Iš A. Butkevičiaus – pažadai pieno kooperatyvui
Organizatorių nuotr.
Premjeras Algirdas Butkevičius pažadėjo pieno gamintojams per artimiausias dvi savaites pranešti, kuo valstybė galėtų prisidėti prie „Pienas LT“ kooperatinės pieno perdirbimo gamyklos, didinant ūkininkų kooperacijos galimybes ir padedant Lietuvos pieno sektoriui tapti konkurencingesniu, rašoma kooperatyvo pranešime spaudai.

Šinšilų ūkiai Lietuvoje: konkurencijos nėra, pelnas stulbina (161)

2015 spalio mėn. 23 d. 20:50
Utenos rajone, Vaikutėnų kaime atidarytas modernus šinšilų auginimo ūkis. Jame atliekami ir moksliniai tyrimai šinšilų auginimo normoms parengti, kurios galėtų būti taikomos ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje. Lietuvoje užauginama 5 procentai Europos kailinių gyvūnų.

Nesibaigia problemos dėl pieno supirkimo (7)

2015 spalio mėn. 22 d. 19:31
Karvės
NMA
Pagal vasarą įsigaliojusį vadinamąjį Pieno rinkos reguliavimo įstatymą, visas pienas Lietuvoje turi būti superkamas pagal ilgalaikes sutartis. Tikrinti, kaip jų laikomasi, privalo Žemės ūkio rinkos reguliavimo agentūra. Ši jau nustatė pažeidimų ir nežada sustoti. Tačiau Seime, Kaimų reikalų komitete, kilo abejonių, ar agentūros darbuotojai pajėgūs tinkamai dirbti jiems pavestą darbą.

Obuolių sulčių mėgėjams – specialistės patarimas (19)

2015 spalio mėn. 19 d. 10:12
Aly­taus ra­jo­no ben­dro­vė­je Luks­nė­nų so­duo­se šiuo me­tu sku­ba­ma su­do­ro­ti obuo­lių der­lių. Kuo jis iš­skir­ti­nis? Ko­kia so­dų at­ei­tis ma­to­ma iš šios ben­dro­vės po­zi­ci­jų?

Senoviškai gyvenantis ūkininkas dirba nuo aušros iki sutemų, bet nesiskundžia (147)

2015 spalio mėn. 23 d. 20:57
Vladas Kochanauskas
„Savaitraščio Kaunui“ nuotr.
Pagynėje gyvenantis ir fermų Panevėžiuke turintis Vladas Kochanauskas – šiandien vienas stambiausių Kauno rajono paukštininkų. Ūkininkas tikina, kad vištos aukso kiaušinių nededa, o verslo apimtys mažėja, nes kaimo žmonės nebenori laikyti paukščių.

Alytiškiai surado veiklą, kurioje konkurencijos nejaučia (85)

2015 spalio mėn. 12 d. 18:45
Daiva Kvedaraitė kartu su broliu Sigitu Kvedaru, prieš daugiau nei dešimtmetį Alytaus rajone pradėjusi kurti ekologišką šaltalankių ūkį, patyrė visko.

Lenkiškuose baravykuose – musmirių pėdsakai (38)

2015 spalio mėn. 12 d. 17:21
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF apie galimai nesaugius lenkiškus grybus, rašoma tarnybos pranešime spaudai.

N. Narauskas. Ar „pašalpų“ politika išgelbės Lietuvos pieno sektorių? (22)

2015 spalio mėn. 8 d. 07:00
Naglis Narauskas
Bendrovės nuotr.
Rugsėjo 21-24 dienomis Vilniuje įvyko savo turiniu turtingas pasaulinis pieninikystės kongresas. Vilnių aplankė per 1200 svečių iš maždaug 90 procentų pieno pasaulyje gaminančių ir perdirbančių šalių.

Patikrino prekybos centruose parduodamą medų (66)

2015 spalio mėn. 7 d. 19:05
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siekdama įvertinti, kokios kokybės medus parduodamas Lietuvoje, taip pat ar jis saugus, ištyrė didžiuosiuose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių prekybos centruose ,,Maxima LT“, ,,Norfos mažmena“, ,,Rimi Lietuva“, ,,Palink“ ir „Prisma“ parduodamo medaus mėginius.

Sulčių mėgėjams – nekokios žinios (154)

2015 spalio mėn. 7 d. 07:14
Sulčių spaudėjai prieš kelias savaites pasiruošė įrangą ir pradėjo šiųmetį sulčių spaudimo sezoną, tačiau klientų sulaukia ne tiek, kiek norėtų. Sulčių versle ne vienerius metus besisukantys pašnekovai LRT.lt teigia, kad derlius vėluoja, o ir obuolių šiemet yra gerokai mažiau.

Karves pjauti planavę ūkininkai prakalbo kitaip (22)

2015 rugsėjo mėn. 30 d. 11:32
Perdirbėjams ir ekspertams prakalbus apie tai, kad pieno sektoriaus krizė eina į pabaigą, sukluso ir ūkininkai, kai kurie jau mąsto ne apie išgyvenimą, bet apie plėtrą, rašo vz.lt.

Kauniečiai sutinka už grybus mokėti brangiau (6)

2015 rugsėjo mėn. 26 d. 14:00
Kauniečiai sutinka už grybus mokėti brangiau
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Plūstelėjęs rudeniškas oras išginė grybautojus į miškus. Ryte prisirinkę miško gėrybių, grybautojai keliauja į turgų. Pirmojo derliaus kainos kandžiojasi, tačiau kauniečiai vis tiek greit nušluoja prekystalius.

T. Povilauskas. Kokia bus kviečių kaina artimiausiais mėnesiais? (6)

2015 rugsėjo mėn. 25 d. 07:30
Tadas Povilauskas
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Tai - klausimas, dažniausiai kelis kartus per dieną kylantis ne tik „Investuok“ žurnalo skaitytojams, bet ir daugumai Lietuvos ūkininkų nuimant derlių.

Emigracijoje uždirbtus pinigus išleido taip, kaip patarė darbdavys danas (197)

2015 rugsėjo mėn. 23 d. 19:39
Emigracijoje uždirbtus pinigus išleido taip, kaip patarė darbdavys danas
sekunde.lt nuotr.
Emigracija tikriausiai nėra toks didelis blogis, dėl kurio dabar taip rypuoja politikai.

Įspūdžiai iš bulviakasio: daržovės tuoj taps prabanga (85)

2015 rugsėjo mėn. 21 d. 10:44
Savaitgalį dzūkai rankų sudėję nesėdi.

Atvykėliai iš miesto imasi kaimiečiams neįprastų veiklų (6)

2015 rugsėjo mėn. 20 d. 16:00
Penkiolika metų Londone gyvenusių kauniečių Aušros ir Vytauto Pupkevičių augintinės Stirbaičių kaime.
Valstiečių laikraščio nuotr.
Pastaruoju metu miestų gyventojai keliasi į kaimus ir čia pradeda ne visai tipiškas, kaimiečiams gal kiek neįprastas veiklas. Pažinę nemažai tokių „ateivių“, jau galime ir giliau pažvelgti į pamažu norma tampančią tendenciją, kai ištuštėjusius kaimus ima užpildyti miestų žmonės.

Ūkininkas - apie skanėsto iš kaimo legendą (7)

2015 rugsėjo mėn. 20 d. 08:00
Ūkininkas - apie skanėsto iš kaimo legendą
K. Cemnolonskio nuotr.
Sūris - tai vienas iš labiausiai mitais ir legendomis apipintų maisto produktų, mano sūrininkas Valdas Kavaliauskas.

Lietuva neįsileidžia GMO (63)

2015 rugsėjo mėn. 16 d. 21:15
Lietuva neįsileidžia GMO
AOP nuotr.
Baigiantis pereinamajam laikotarpiui, per kurį Europos Sąjungos šalys turi apsispręsti dėl genetiškai modifikuotų organizmų auginimo, vyriausybė trečiadienį pritarė draudimui juos auginti visoje Lietuvos teritorijoje.

Lietuvos pienininkams neskyrė nė pusės prašytų pinigų atnaujinta (129)

2015 rugsėjo mėn. 15 d. 15:36
Lietuvos pienininkams neskyrė nė pusės prašytų pinigų
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Lietuvos pienininkams Europos Komisija skyrė 12,63 mln. eurų paramos.

Vištų lenktynės - ir Lietuvoje (14)

2015 rugsėjo mėn. 12 d. 20:00
Minint Pabaisko mūšio jubiliejų Ukmergės rajone puikiai organizuotoje šventėje, be kitų atrakcijų, vyko ir vištų lenktynės.

Estijos ūkininkai: apie EK pagalbos efektyvumą kalbėti dar anksti (3)

2015 rugsėjo mėn. 8 d. 21:21
Europos Komisija skirs 0,5 mlrd. eurų vertės paramą nukentėjusiems nuo Rusijos maisto produkcijos embargo Europos ūkininkams. Kasmet jie dėl vykstančio prekybos karo praranda 5,5 mlrd. eurų. Estijos ūkininkai vadina pirmadienį priimtą Briuselio sprendimą teigiamu žingsniu, o savo šalies vyriausybę kaltina neveiklumu. Apie tai praneša Estijos naujienų portalas err.ee.

Kompostuodami ne tik pagerinsite dirvožemį ir sutaupysite pinigų (17)

2015 rugsėjo mėn. 13 d. 08:01
Svarbiausias argumentas, kodėl reikėtų kompostuoti, yra būtinybė mažinti atliekų, patenkančių į sąvartyną kartu su komunalinėmis atliekomis, kiekį, LRT RADIJUI sako ekologijos bendrovės „Ecoservice“ vykdančioji direktorė Daiva Skrupskelienė.

V. Baltraitienė žada, kad pienininkams skiriama parama paaiškės kitą savaitę papildyta 19:29  (25)

2015 rugsėjo mėn. 7 d. 19:08
Virginija Baltraitienė
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Kitą savaitę paaiškės, kokią dalį iš 500 mln. eurų visos Europos Sąjungos žemdirbiams skiriamos pagalbos Europos Komisija suteiks Lietuvos pieno gamintojams, teigia žemės ūkio ministrė.