Kaimo naujienos

ES nustojančios galioti pieno kvotos gąsdina ūkininkus

2015 balandžio mėn. 1 d. 11:30
ES nustojančios galioti pieno kvotos gąsdina ūkininkus
Komandos nuotr.
Po daugiau nei trijų dešimtmečių galiojimo Europos Sąjungoje (ES) nustoja galioti pieno kvotos. Smulkieji ūkininkai bijosi, kad iš tokio žingsnio pasipelnys tik stambiosios pienininkystės sektoriaus įmonės. Apie tai praneša BBC.

Ekologinis ūkis žirgininkei leido išsaugoti svajonę (2)

2015 kovo mėn. 31 d. 17:19
Ekologinis ūkis žirgininkei leido išsaugoti svajonę
K. Cemnolonskio nuotr.
Ekologinis ūkis – garsios Utenos rajono žirgininkės, daugybės ristūnų žirgų varžybų nugalėtojos Viktorijos Jovarienės pragyvenimo šaltinis. Moteris pasakoja, kad karvių banda ne tik išmaitino jos šeimą, bet ir padėjo ūkyje išlaikyti jos dievinamus žirgus.

„Arvi“ netesi pažadų (14)

2015 kovo mėn. 31 d. 00:00
Suvalkijos krašto cukrinių runkelių augintojai surengtame susirinkime tarėsi, ką daryti, kad UAB „Arvi cukrus“ ir „Arvi“ įmonių grupė laikytųsi duotųjų pažadų ir atsiskaitytų taip, kaip buvo sutarta mėnesio pradžioje vykusiame žemdirbių ir šių įmonių vadovų susitikime.

Gervuogės – skanios ir maistingos, bet tautiečių dar neįvertintos uogos (6)

2015 kovo mėn. 31 d. 07:28
Anykščiuose ūkininkaujantis ir išskirtinės kokybės gervuoges auginantis Gediminas Barkauskas teigia, kad šios uogos – itin vertingos savo maistinėmis savybėmis. Ūkininkas viliasi, kad ilgainiui atsiras daugiau gervuogių augintojų, o pirkėjai pripras prie savito šių uogų skonio bei dažniau rinksis šias vitaminingas uogas.

Europos ūkininkai rengiasi pieno gamybos kvotų naikinimui

2015 kovo mėn. 30 d. 12:08
Nuo trečiadienio naikinama tris dešimtmečius Europos Sąjungoje galiojusi pieno gamybos kvotų sistema kelia nerimą Europos ūkininkams. Viena vertus, kvotų panaikinimas leis geriau patenkinti augančią paklausą besivystančiose rinkose, tačiau, kita vertus, gali gerokai nusmukdyti pieno kainas. Apie tai praneša "Eubusiness".

Ūkininkės atgaiva – vaistažolių laukai ir bitynas (5)

2015 kovo mėn. 30 d. 15:32
Ūkininkės atgaiva – vaistažolių laukai ir bitynas
Autoriaus nuotr.
72 m. ūkininkė iš Utenos Janina Milašienė pavasarį butą iškeičia į gamtos prieglobstyje – Zarasų rajone, Gražutės regioniniame parke – esančią sodybą. Moteris prisipažįsta, kad buvimas gamtoje, vaistažolių rinkimas ir bitininkavimas yra atgaiva jos širdžiai.

Ūkininkas: natūralus pienas – sveikesnis ir lengviau pasisavinamas (3)

2015 kovo mėn. 30 d. 11:27
Rokiškio rajone jau 20 metų ūkininkaujantys Adriana ir Almantas Šedžiai gamina natūralius, išskirtinės kokybės pieno produktus, kurie, pasak ūkininkų, yra lengviau pasisavinami žmogaus organizmo. Daugiau nei 20 skirtingų rūšių gaminiais prekiaujantys ūkininkai nuolat ieško kuo sudominti pirkėją ir krentant pieno kainoms ieško įvairių panaudojimo formų.

Parodė paukščius už 1000 eurų - sudomino net A. Bosą (25)

2015 kovo mėn. 28 d. 14:01
Antanas Bosas
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Dekoratyvinės vištos ir balandžiai, kurių tarptautinė paroda šeštadienį surengta Klaipėdoje, prikaustė daugybės žmonių dėmesį. Tarp lankytojų buvo ir verslininkas Antanas Bosas, kuris pats augina nemažai balandžių, tad jų veislės jį ypač domina.

Norite imtis avininkystės – atsakykite sau į esminį klausimą (15)

2015 kovo mėn. 28 d. 00:00
Norite imtis avininkystės – atsakykite sau į esminį klausimą
K. Cemnolonskio nuotr.
Naujoji Lietuvos kaimo plėtros programa gyvulininkystės krypties ūkiams žada ir didesnį prioritetą, ir storesnį finansinį voką. Tai, tikėtina, turėtų dar paspartinti pastaraisiais metais šalyje ėmusią populiarėti avininkystę. Ir pradedančiajam augintojui visų pirma teks atsakyti į klausimą, kurią šaką – mėsinę ar pieninę – rinktis.

Naujiena vilniečiams – Lėtas turgus (25)

2015 kovo mėn. 28 d. 08:00
Lėtas turgus
Organizacijos nuotr.
Ūkininkų užaugintus ir paruoštus produktus iš pirmų rankų vilniečiai galės įsigyti ne tik ketvirtadieniais. Nuo šiol Tymo kvartale bus prekiaujama ir šeštadienio rytais, o greta maisto bus siūloma artimiau pažinti kaimo gyventojus, jų gyvenimo būdą bei auginamus produktus.

EK nagrinės, ar Lietuva teisėtai apribojo investicijas į žemę (10)

2015 kovo mėn. 26 d. 14:56
EK nagrinės, ar Lietuva teisėtai apribojo investicijas į žemę
M.Milinio nuotr.
Europos Komisija (EK) nagrinės, ar Lietuva nepadarė pažeidimų, apribojusi investicijas į žemės ūkio paskirties žemę.

Ekologinio ūkio savininkė dalijasi ropių receptais (10)

2015 kovo mėn. 27 d. 08:39
Ekologinio ūkio savininkė dalijasi ropių receptais
Asmeninio archyvo nuotr.
Ukmergės rajono ūkininkė Ieva Stragytė gali didžiuotis savimi – nesulaukusi nė 30 metų turi 73 ha ekologinį ūkį. Leonpolio kaime ūkininkaujanti mergina augina tiek populiarias, tiek rečiau parduotuvėse sutinkamas daržoves ir augalus, pavyzdžiui, burnočius, Briuselio kopūstus, ropes. Pastarosios, ūkininkės teigimu, yra labai maistingos ir gali padėti apsisaugoti nuo įvairių ligų.

Kaune startavo didžiausia ūkininkų paroda: eksponatai – įspūdingi (10)

2015 kovo mėn. 26 d. 12:59
Ketvirtadienį pakaunėje, Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) prasidėjo tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2015“. Tai dvidešimtoji pavasarinė ir iš viso keturiasdešimtoji paroda rengiama universitete.

Medus – ir imuniteto stiprinimui, ir kovai su celiulitu (5)

2015 kovo mėn. 26 d. 12:17
Mažeikių rajone su šeima bites auginantis Vidmantas Alčauskis apie medų ir jo gydomąsias savybes galėtų kalbėti nesustodamas. Vyras teigia, kad bičių produktai leidžia jo artimiesiems išlikti sveikiems. Medaus naudingosiomis savybėmis susidomėjo ir Vidmanto dukra, kuri rengia mokslinį darbą apie medaus poveikį celiulitui.

Jau pasodino bulves: startą nulėmė ūkininko nuotaika (16)

2015 kovo mėn. 26 d. 00:03
Kėdainių rajono ūkininkas Saulius Dambrauskas neužleidžia novatoriško bulvių augintojo pozicijų. Antradienį jis bene pirmasis Lietuvoje pradėjo bulviasodį.

Smidrų patiekalai – prieš pirmąją jaunųjų naktį (5)

2015 kovo mėn. 25 d. 15:34
Smidrų patiekalai – prieš pirmąją jaunųjų naktį
D.Lauručio nuotr.
Kauno rajone su šeima ūkininkaujanti Zita Rimkienė augina ekologiškus smidrus. Moteris pastebi, kad šie augalai tampa vis labiau mėgiami tautiečių ir ima papildyti maisto racioną. Pasak ūkininkės, smidrai – itin maistinga daržovė, kuri senovėje buvo valgyta kaip afrodiziakas.

Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų prieš Kiniją (1)

2015 kovo mėn. 25 d. 15:05
Europos Sąjunga (ES) trečiadienį nusprendė šešiems mėnesiams įvesti antidempingo muitus nerūdijančio šaltai valcuoto plieno iš Kinijos ir Taivano importui, informuoja "EUbusiness". Naujieji tarifai nuo kovo 26 dienos galios kai kurioms bendrovėms. Pagal naująsias taisykles bus taikomi nuo 10,9 iki 25,2 proc. muitai. "Official Journal" duomenimis, plieno lakštams iš Kinijos galios 24-25 proc., Taivano produkcijai - 11-12 proc. muitai.

Ekologiškų česnakų augintoja: pirkėjams vis dar trūksta supratimo (11)

2015 kovo mėn. 24 d. 15:09
Kauno rajone ūkininkaujantys ir ekologiškas daržoves, vaisius bei uogas auginantys Rima ir Petras Keparučiai vienu svarbiausiu sveikatai augalu įvardiją česnaką. Nors šeima pastebi, kad ekologiškų produktų paklausa po truputį auga, pirkėjams vis dar trūksta supratimo apie ekologiškų daržovių vertę.

Lietuviškos avietės – ir maistui, ir kosmetikai

2015 kovo mėn. 23 d. 15:44
Kelmės rajone aviečių ūkį su vyru prižiūrinti Audronė Ispiryan ieško būdų, kaip našiai panaudoti šias uogas.

Vaistinėje nusipirko arbatos – ir gyvenimas apvirto aukštyn kojom (82)

2015 kovo mėn. 28 d. 16:00
Buvę šiauliškiai Rūta ir Dainius Petkauskai prieš aštuonerius metus įsigijo sodybą ir persikėlė gyventi į nuošalų Šiaulių rajono Minaičių kaimą.

Graikiniai riešutai puikiai dera ir Lietuvos laukuose (16)

2015 kovo mėn. 23 d. 14:07
Ūkininkės iš Kauno Ritos Bulaukienės valdose auga ne tik ekologiški šaltalankiai, slyvos, trešnės, braškės, avietės, juodieji serbentai, bet ir vis dar egzotiški Lietuvoje medžiai – graikiniai riešutmedžiai. Kantrybės reikalaujantis medis tik pastaraisiais metais ūkininkę pirmą kartą pradžiugino derliumi – teko laukti net dešimt metų.

Ekologiškos arbatos atkeliauja iš kvapnios vaistažolių karalijos (1)

2015 kovo mėn. 23 d. 14:07
Visas profesionalios farmaceutės Jadvygos Balvočiūtės gyvenimas susijęs su augalais – ilgą laiką ji dirbo mokslinį darbą Kauno botanikos sode, vėliau dėstė. O šiemet jos ekologiškas žolelių ūkis Mažeikių rajone švenčia jau 15-ąjį gimtadienį. Tiek laiko prabėgo ir nuo tada, kai čia buvo pagaminta pirmoji ponios Jadvygos arbata. Visą gyvenimą gydančiųjų augalų savybių atskleidimui pašventusi moteris įsitikinusi: „Žinome tik milijardinę dalį apie tai, kuo žmogui naudingi augalai“. Vystyti prasmingą ir įdomų natūralių arbatų verslą žolininkei padėjo parama, gauta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programą „Ekologinis ūkininkavimas“.

Braškių augintojas prognozuoja gerą uogų derlių (16)

2015 kovo mėn. 21 d. 13:13
Uogų augintojas iš Radviliškio Vigantas Šlėvė nuolat seka braškių veislių madas ir, atsižvelgęs į pirkėjų poreikį, savo ūkį papildo vis naujomis. „Per daug metų žmonės išmoko atskirti braškių veisles ir pageidauja įsigyti tik tam tikrų“, – sako jis. V. Šlėvė prognozuoja, kad šią vasarą braškių trūkumu pirkėjai neturėtų skųstis.

Grikių augintojas paaiškino, kuo naudingi žalieji grikiai (7)

2015 kovo mėn. 20 d. 10:19
Grikių augintojas paaiškino, kuo naudingi žalieji grikiai
A.Stackevič nuotr.
Biržų rajone ūkininkaujanti Romualdo ir Astos Misevičų šeima – sveikos gyvensenos propaguotojai, ekologinio ūkio ir kaimo turizmo sodybos savininkai. Šeima apylinkėse garsėja kaip ekologiškų grikių augintojai – iš šių kruopų pagamintais blynais Asta vaišina ir sodybos svečius.

Ekologišką pieną atskirtų tik jo ragavęs (6)

2015 kovo mėn. 19 d. 07:51
Mindaugas Petkevičius
Asmeninio archyvo nuotr.
„Ekologija – ne religija, ir ekologijos sektos nėra. Tai yra verslas.“ Būtent tokia frazė nuskamba pokalbyje su Kristina ir Mindaugu Petkevičiais, kurie, nepaisant visų iššūkių, jau trylika metų ekologiškai ūkininkauja ir ryžtingai planuoja ateitį. Apie iki šiol lydėjusią Fortūną ir sėkmingai plečiamą pienininkystės ūkį ponas Mindaugas pasakoja paprastai: „Galbūt ir galima buvo ūkį tobulinti tik savo lėšomis, tačiau jei ne Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Ekologinis ūkininkavimas“ parama, pusę darbo laiko tikrai tektų skirti senos technikos remontui, dar – samdytis daugiau žmonių atlikti darbui, kurį dabar galiu padaryti vienas.“

Į ekologiškus šaltalankius žvalgosi suomių mokslininkai (3)

2015 kovo mėn. 18 d. 07:39
Į ekologiškus šaltalankius žvalgosi suomių mokslininkai
L.Velykienės nuotr.
Naujojoje Akmenėje, Menčių kaime gyvenantis ūkininkas Linas Šliauteris daugiau nei 15 metų augina ekologiškus šaltalankius. Šaltalankių produkciją ir pačias uogas, pasak ūkininko, mielai perka tiek Lietuvos gyventojai, tiek užsieniečiai. Pastaruoju metu šaltalankiais ypač susidomėjo mokslininkai iš Suomijos.

Ekologiško aliejaus ūkyje sukasi kelios kartos (4)

2015 kovo mėn. 16 d. 15:59
Lazdijų rajone gyvenantis ir kelias šeimynykščių kartas ūkininkavimu užkrėtęs Edmundas Henrikas Jastramskas apylinkėse žinomas kaip įvairių ekologiškų aliejų gamintojas. Vyras tikina, kad jo produktai – ne tik sveiki ir vitaminingi, bet ir kuo puikiausiai tinka grožio procedūroms.

Metė darbus mieste ir išvažiavo į kaimą: esame senovinis jaunimas (42)

2015 kovo mėn. 21 d. 10:00
Kristina ir Artūras Dovidaičiai
Autoriaus nuotr.
„Esame tikri Lietuvos kaimo žmonės. Džiaugiamės, kad gyvename kaime ir nebijome pasakyti, kad esame iš kaimo“, – tvirtina jauni ūkininkai Kristina ir Artūras Dovidaičiai, gyvenantys Krūvanduose, Vilkijos seniūnijoje, Kauno rajone.

Į ekologišką ūkį miestiečiai traukia kaip į muziejų (1)

2015 kovo mėn. 16 d. 08:06
Į ekologišką ūkį miestiečiai traukia kaip į muziejų
D. Dokšaitės nuotr.
Švenčionių rajone ūkininkaujantis Giedrius Čičiurka jau pokalbio pradžioje pripažįsta – ekologinių daržovių auginimas Lietuvoje pilnas nuosmukių ir pakilimų. Kai jis prieš 16 metų pradėjo ekologiškai ūkininkauti, mažai kas tikėjo šios veiklos perspektyvomis, o dauguma vartotojų Lietuvoje tik dabar atranda ekologijos idėjų vertę.

Kėdainietis morkomis ir kopūstais aprūpina visą šalį (1)

2015 kovo mėn. 15 d. 15:13
Lietuvoje vienam gyventojui išauginami šimtai kilogramų daržovių. Statistikos departamento duomenimis, 2013 m. vienam gyventojui teko apie 144 kg bulvių, 327 kg cukrinių runkelių ir 86 kg kitų daržovių. Kėdainių rajone ūkininkaujantis Virgilijus Kuprevičius taip pat skaičiuoja savo daržoves ir teigia, kad jo ūkyje užauginama tiek morkų, kad jas padalinus kiekvienam šalies gyventojui tektų po 34 morkas per metus.