Kaimo naujienos

D. Grybauskaitė sukritikavo A. Butkevičių dėl pieno (125)

2016 balandžio mėn. 28 d. 18:01
Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikuoja premjero Algirdo Butkevičiaus pareiškimus apie siekius susitarti dėl stabilių pieno supirkimo kainų vasaros mėnesiais ir teigia, kad pienininkų problemas gali išspręsti tik ilgalaikės priemonės.

Lietuviškas skilandis įtrauktas į ES tradicinių gaminių registrą (17)

2016 balandžio mėn. 28 d. 17:25
Lietuviškas skilandis įtrauktas į ES tradicinių gaminių registrą
Asmeninio archyvo nuotr.
Nuo šiol į Europos Sąjungos (ES) tradicinių gaminių registrą bus oficialiai įtrauktas naujas pavadinimas – „Lietuviškas skilandis“. Iki tol šiame registre buvo įregistruotas pavadinimas „Skilandis“, tačiau šiam mėsos gaminiui nebuvo taikoma pavadinimo apsauga.

V. Baltraitienė: ūkininkai kooperaciją įsivaizduoja kaip suvarymą į kolūkius (7)

2016 balandžio mėn. 28 d. 09:06
„Aš visada sakiau, kad smulkieji ūkiai išgyvens tik tada, jeigu kooperuosis. Jeigu žmogus vienas su dviem karvėmis gyvens, jis niekada nebus konkurencingas. Numatoma, jau yra pateikti įstatymai, kad kooperatyvams būtų taikomas nulinis pelno mokestis, jeigu jis gauna pelną iš to, kad teikia paslaugas savo kooperatyvui. Siūloma, kad PVM mokestis būtų tik 5 proc., jeigu kooperatyvui teikia paslaugas. Visa tai yra daroma būtent tam, kad žmonės suprastų kooperavimosi naudą“, – apie planuojamus pokyčius kalba žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Ekologinio ūkio savininkas pateko į nemalonę (57)

2016 balandžio mėn. 26 d. 20:05
ly­taus ra­jo­no Aly­taus se­niū­ni­jos Kar­kly­nų kai­mo ūki­nin­kas Ge­di­mi­nas Kruš­na į Aly­taus vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos ne­ma­lo­nę pa­te­ko ko­vo vi­du­ry­je.

Kodėl neįmanoma įsigyti lietuviškų sėklų? (25)

2016 balandžio mėn. 30 d. 10:00
Lietuviškų sėklų neįmanoma įsigyti, nes jas tiesiog nenaudinga auginti, LRT RADIJUI sako bendrovės „Sėkluva“ direktorius Kazys Noreikis. Jo teigimu, vienintelė daržovė, kurios sėklos dar auginamos mūsų šalyje – ridikėlis.

Neatsispiria pagundai ūkininkauti Černobylio zonos pakraščiuose (2)

2016 balandžio mėn. 26 d. 16:25
Neatsispiria pagundai ūkininkauti Černobylio zonos pakraščiuose
AP/Scanpix
Šiuo metu rimtą ekonomikos nuosmukį išgyvenančios Ukraina ir Baltarusija neatsispiria galimybei bandyti išnaudoti milžiniškų radiacija vis dar užkrėstų žemių potencialą.

Seimas – kaimo parduotuvės privalo supirkti vienkartines pakuotes (14)

2016 balandžio mėn. 21 d. 17:52
Pirmojo taromato pristatymas
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Seimas nesutinka kaimo parduotuvėms naikinti prievolę supirkti vienkartines pakuotes. Parlamentarai nesutiko priimti svarstyti tai numatančių įstatymo pataisų.

V. Baltraitienė: Lietuvai gali atsirūgti parama „Pienas LT“ (23)

2016 balandžio mėn. 14 d. 18:18
Kooperatyvo „Pienas LT“ naujos gamyklos projektą remianti Lietuva gali sulaukti Europos Komisijos (EK) sankcijų, įspėja žemės ūkio ministrė. Tačiau, pasak Virginijos Baltraitienės, konsultuotis su EK bijoma, tačiau kartu baiminamasi, kad gavęs papildomų pinigų, „Pienas LT“ panaudos juos ne pagal paskirtį.

Ūkininkams, turintiems 500 hektarų, neduos paramos? (62)

2016 balandžio mėn. 14 d. 00:00
Stambieji ūkininkai ir bendrovės piktinasi grupės Seimo narių užmojais uždrausti ūkiams, valdantiems daugiau nei 500 hektarų, pretenduoti į ES paramą. Esą taip daugiau tektų smulkiesiems. Žemdirbiai nepatenkinti ir ketinimais apmokestinti tiesiogines išmokas, didesnes nei 80 tūkst. eurų per metus.

Siūloma kurį laiką garantuoti pieno supirkimo kainas gamintojams (16)

2016 balandžio mėn. 12 d. 16:25
Po Vyriausybėje antradienį vykusio susitikimo su pieno perdirbėjais žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad bus ieškoma būdo bent 2-3 mėnesius garantuoti gegužės mėnesio pieno supirkimo kainas gamintojams.

Japonams – lietuviškos kanapės (3)

2016 balandžio mėn. 12 d. 13:20
Japonams – lietuviškos kanapės
Bendrovės nuotr.
Ekologiškų pluoštinių kanapių augintoja UAB „Agropro“, 95% visų produktų eksportuojanti į Europos Sąjungos šalis ir JAV, žengia į Japonijos rinką.

Briuselis daugiau paramos pienininkams kol kas neduos (22)

2016 balandžio mėn. 11 d. 21:50
Virginija Baltraitienė
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Lietuvos pieno ūkių padėčiai vis blogėjant, Europos Sąjunga (ES) kol kas neketina šaliai padėti finansiškai, nes lėšų tam nenumatyta ES biudžete, sako Lietuvos žemės ūkio ministrė.

Konkursas dėl NŽT vadovo gali būti skelbiamas iš naujo papildyta 20:05 (35)

2016 balandžio mėn. 11 d. 12:26
Nacionalinė žemės tarnyba
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė žada svarstyti galimybę skelbti naują konkursą dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo.

Pieno supirkimo kainų reguliavimas ir toliau lieka migloje (6)

2016 balandžio mėn. 7 d. 10:49
Ketvirtadienį, balandžio 7 d., Seime parlamentarai trumpam grįžo prie superkamo pieno kainų reguliavimo klausimo.

Specialistas nuramino: savo derlių dar galima užsiauginti (6)

2016 balandžio mėn. 9 d. 18:00
Pavasarį norisi lengvesnio maisto, todėl įprastai daugiau vartojame vaisių ir daržovių. Ypač vertinamas namuose užaugintas derlius.

Ūkininkai nori susitikti su prezidente (7)

2016 balandžio mėn. 6 d. 11:29
Ūkininkai nori susitikti su prezidente
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Neseniai šalies pienininkus protestui prieš valdžią subūrusi Lietuvos pieno gamintojų asociacija savo padėtį norėtų aptarti su prezidente Dalia Grybauskaite.

Ką reiškia kiaušinių žymėjimas? (13)

2016 balandžio mėn. 9 d. 10:00
A klasės kiaušiniai, skirti žmonių maistui ir prekybai, privalo būti paženklinti gamintojo kodu, iš kurio galima sužinoti vištų laikymo sąlygas, pašarą, kilmės šalį ir kitus svarbius dalykus.

Mažas vabalėlis grasina Europos bičių ūkiams (11)

2016 balandžio mėn. 2 d. 00:00
Mokslininkai ne veltui aušina burnas, kad įsivežame bičių kenkėjus, – kalba Metų bitininkas, Žemės ūkio rūmų bitininkystės konsultantas Juo­zas JANKAUSKAS. – Būtent taip Europoje atsirado mažasis avilio vabalas, kurį mūsų kalbininkai siūlo vadinti žvig­vabaliu.

Seimas iš naujo imasi pieno supirkimo kainų reguliavimo (27)

2016 balandžio mėn. 1 d. 10:46
Seimas iš naujo imasi pieno supirkimo kainų reguliavimo
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Penktadienį Seimo nariai buvo iškviesti į neeilinę sesiją, kad toliau nagrinėtų pieno supirkimo kainų klausimą. Praėjusią savaitę skubos tvarka priėmus įstatymo projektą, kuriuo nustatytos minimalios pieno supirkimo kainos, Seimo Etikos komisija nusprendė, kad ypatingos skubos tvarka priėmus įstatymo pakeitimus buvo pažeistos Seimo statuto nuostatos.

EK svarsto skirti papildomą paramą Lietuvos pieno gamintojams (5)

2016 kovo mėn. 31 d. 17:24
Europos Komisija (EK) svarsto suteikti papildomą finansinę pagalbą Lietuvos ir kitų ES šalių pieno gamintojams bei mokėti avansines išmokas, sako už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras.

„AgroBalt“ mugėje lankosi eurokomisaras Ph. Hoganas (2)

2016 kovo mėn. 31 d. 07:16
Pasaulio ir Lietuvos pieno sektorių krečiant krizei, Lietuvoje lankosi už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Philas Hoganas.

Prezidentės patarėja: dėl pieno supirkimo kainų reguliavimo gali nukentėti smulkieji ūkininkai (20)

2016 kovo mėn. 29 d. 09:12
Prezidentės patarėja: dėl pieno supirkimo kainų reguliavimo gali nukentėti smulkieji ūkininkai
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Seimo sprendimas reguliuoti minimalią pieno supirkimo kainą yra keistas, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja. Lina Antanavičienė mano, kad jo efektas, tikėtina, bus priešingas - perdirbėjai visai nesupirks pieno iš mulkiųjų ūkininkų.

Pieno supirkimo kainą reguliuojančios pataisos užstrigo Seime (18)

2016 kovo mėn. 25 d. 17:00
Pieno supirkimo kainą reguliuojančios pataisos užstrigo Seime
Vida Press
Ypatingos skubos tvarka ketvirtadienį priimtos pieno supirkimo kainą reguliuojančios pataisos užstrigo parlamente - jas dar vertins Seimo etikos ir procedūrų komisija. Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko socialdemokrato Juliaus Sabatausko, Seimui gali tekti iš naujo balsuoti dėl pataisų.

V. Baltraitienė pasisakė apie pieno supirkimo kainų reguliavimą (33)

2016 kovo mėn. 25 d. 16:15
Virginija Baltraitienė
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Seimui nustačius minimalias pieno supirkimo kainas, tokį sprendimą anksčiau sveikinusi žemės ūkio ministrė pareiškė, kad kainų reguliavimas laisvoje rinkoje nėra geriausias variantas spręsti sektoriaus problemas. Vis dėlto Virginija Baltraitienė pakartojo, kad įstatymas turėtų apginti smulkiuosius pieno gamintojus, kurie kenčia dėl smukusių pieno supirkimo kainų.

Pieno gamintojai skundžiasi kainų reguliavimu (29)

2016 kovo mėn. 25 d. 08:59
Pieno gamintojai skundžiasi kainų reguliavimu
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Pieno gamintojai ir perdirbėjai siekia sustabdyti Seimo priimtas pataisas, kuriomis reguliuojama pieno kaina. Dėl to jie kreipėsi į Seimo Kaimo reikalų komitetą, prašydami panaikinti ne tik kainų reguliavimą, bet ir pernai priimtą Pieno įstatymą.

Ūkininkai paklausė švedų ir ėmėsi sėkmingos veiklos (39)

2016 kovo mėn. 27 d. 00:00
Ūkininkai paklausė švedų ir ėmėsi sėkmingos veiklos
A.Aleksandravičiaus nuotr.
Jonas Vizgaitis iš Alšėnų seniūnijos 1989 m. pirmasis Kauno rajone pradėjo ūkininkauti pagal Valstiečio ūkio įstatymą ir iki šiol išlaikė pirmuoju numeriu paženklintą pažymėjimą. Po beveik dviejų dešimtmečių jis tapo ir šilauogių auginimo pionieriumi pakaunėje.

Po Seimo sprendimo įspėja apie didėsiančias kainas (322)

2016 kovo mėn. 24 d. 13:15
Seimo sprendimu laikinai, iki 2017 m. sausio 1 d., nustatytos minimalios ūkio subjektų superkamo žalio pieno supirkimo kainos.

Dėl situacijos pieno sektoriuje protestuos apie 3000 ūkininkų (48)

2016 kovo mėn. 23 d. 14:35
Kovo 30 dieną į protestą prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ketina susirinkti ne mažiau kaip 3000 ūkininkų, jie neatsižada minties atsivesti į protestą ir karvių.

Miestiečiai keliasi į kaimą ir tampa savo laiko šeimininkais (175)

2016 kovo mėn. 28 d. 08:31
Tuštėjantį ir senstantį kaimą atranda pasaulio matę, sprangią emigracijos duoną krimtę ar tiesiog miestu pasibodėję lietuviai. Į kaimą traukiantys miestiečiai kaime nėra sutinkami išskėstomis rankomis, bet sociologai fiksuoja visuomenės norma tampančią tendenciją: tikri miestiečiai tampa ūkininkais.

Seime – svarstymas dėl pieno supirkimo kainų (11)

2016 kovo mėn. 22 d. 10:44
Seimas antradienį spręs, ar svarstyti siūlymą nustatyti minimalias pieno supirkimo kainas. Jos galiotų laikinai – iki 2017 metų sausio.