Kaimo naujienos

Iš miesto persikėlė į kaimą ir pradėjo auginti kanapes (22)

2016 liepos mėn. 25 d. 20:16
Pluoštinės kanapės
K. Cemnolonskio nuotr.
Verslas iš smalsumo. Taip savo avantiūrą vadina Ukmergės rajone įsikūrusi Kęstučio ir Monikos Zinkevičių šeima: nieko bendra su žemės ūkiu neturėję žmonės metė darbus, iš miesto persikėlė į kaimą ir augina pluoštines kanapes.

Kaip tinkamai laistyti daržoves šiltnamyje? (4)

2016 liepos mėn. 23 d. 15:00
Kaip tinkamai laistyti daržoves šiltnamyje?
K. Cemnolonskio nuotr.
Šiltnamis yra naudingas tuo, kad suteikia galimybę daržovių derlių skinti kur kas ilgesnį laiką nei auginant juos paprastose lysvėse.

Ar galima tujomis apsodinti sklypo ribas? (33)

2016 liepos mėn. 24 d. 15:00
Ar galima tujomis apsodinti sklypo ribas?
Asmeninio albumo nuotr.
Norint ant sklypo ribos sodinti aukštas tujas, privaloma su kaimynais pasirašyti susitarimą. Mažesniems krūmams taisyklės švelnesnės, sako Vilniaus universiteto botanikas dr. Darius Ryliškis.

Pienininkai sulauks dar 24 mln. eurų paramos (35)

2016 liepos mėn. 22 d. 17:19
Dairy cattle
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Žemės ūkio ministrė sako, kad Europos Komisijai patvirtinus 13 milijonų eurų paramą pieno gamintojams, Vyriausybė savo ruožtu skirs dar 11 milijonų, kurie buvo pažadėti anksčiau.

V. Baltraitienė: reikia griežtinti sankcijas ūkininkams dėl AKM (30)

2016 liepos mėn. 21 d. 18:49
Būtina griežtinti sankcijas kiaulių augintojams, kurie nesilaiko dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) įvestų prevencinių priemonių, teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Neatmetama galimybė, kad III apsaugos zonoje esančių apsileidusių ūkininkų kiaulės bus prevenciškai išskerstos sumokant kompensaciją.

Maro kontrolė: pažeidimų daro ir smulkūs, ir stambūs kiaulių ūkiai (14)

2016 liepos mėn. 19 d. 19:01
Maro kontrolė: pažeidimų daro ir smulkūs, ir stambūs kiaulių ūkiai
DELFI (U.Karaliūnaitės nuotr.)
Žemės ūkio ministerijos surengtame susitikime su Seimo nariais, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistais, kiaulių augintojais ir medžiotojų atstovais žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pabrėžė, kad nuolat baksnojantys kaltinančiu pirštu į smulkiuosius kiaulių ūkius, stambūs komerciniai ūkiai dabar turėtų suklusti.

Lietuvos pieno gamintojams – 13,3 mln. ES parama (17)

2016 liepos mėn. 18 d. 15:09
Lietuvos pieno gamintojams – 13,3 mln. ES parama
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Įvertinusi kritinę situaciją mūsų šalies pieno sektoriuje, smulkių ūkių padėtį ir dėl Rusijos embargo patirtus didžiulius nuostolius, Europos Komisija Lietuvos pieno gamintojams palaikyti skyrė didžiausią galimą sumą – beveik 13,3 mln. eurų rašoma Žemės ūkio ministerijos pranešime spaudai.

Sunerimo, kaip auginamas derlius (110)

2016 liepos mėn. 16 d. 00:03
Herbicidais purkšti laukus reikia specialios aprangos ir dujokaukės, tačiau vėliau išaugę produktai ramiausiai tiekiami vartotojams
AOP nuotr.
Nuslopus draudimui naudoti kenksmingus neonikotinoidus, žemdirbius į neviltį varo nauji europiniai sprendimai. Šį kartą užsimota prieš plačiai naudojamą veikliąją medžiagą – glifosatą (kartu prieš populiariuosius raundapą, „Dalgį“ ir kitus šios medžiagos turinčius herbicidus).

V. Baltraitienė: Lietuva tikisi didesnės ES paramos pienininkams (35)

2016 liepos mėn. 14 d. 19:10
Lietuva tikisi, kad Europos Komisija pieno gamintojams skirs didesnę paramą nei proporcingai pagal pagamintą pieno kiekį, sako žemės ūkio ministrė. Tačiau Virginija Baltraitienė teigia, kad daugiau paramos šį kartą gali tikėtis į kooperatyvus susijungę ūkininkai.

Smulkiems uogų, vaisių ir daržovių pardavėjams VMVT išimčių dėl saugos nedarys (6)

2016 liepos mėn. 14 d. 13:40
Kauno turgūs
R.Guigos nuotr.
Ūkininkams ir sodininkams, auginantiems ir parduodantiems nedidelius vaisių, daržovių, uogų kiekius, taip pat renkantiems miško gėrybes pardavimui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) supaprastino tvarkymo, sandėliavimo, fasavimo bei kitus higienos reikalavimus.

Parduodant mažus vaisių ir daržovių kiekius – minimalūs reikalavimai (12)

2016 liepos mėn. 14 d. 12:51
Parduodant mažus vaisių ir daržovių kiekius – minimalūs reikalavimai
Vida Press
Ūkininkams ir sodininkams, auginantiems ir parduodantiems nedidelius vaisių, daržovių, uogų kiekius, taip pat renkantiems miško gėrybes pardavimui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) supaprastino tvarkymo, sandėliavimo, fasavimo bei kitus higienos reikalavimus.

Prasideda vėžiavimo sezonas

2016 liepos mėn. 14 d. 11:12
Vėžiai / N. Žitkevičiaus nuotr.
LGF nuotr.
Šeštadienį, liepos 16-ąją, prasideda vėžiavimo sezonas, kai leidžiama gaudyti plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius. Jis tęsis iki spalio 14-osios.

Pupų ir žirnių augintojai baiminasi ilgo lietaus (1)

2016 liepos mėn. 14 d. 08:44
Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos direktorė Dalia Ruščiauskienė teigia, kad ankštinėms kultūroms kokybės reikalavimai eksportui yra gana dideli, todėl labai svarbu, kad ilgam neįsivyrautų lietingi orai.

Šviežios lietuviškos braškės pusę metų – ne utopija (25)

2016 liepos mėn. 16 d. 23:58
Braškių ūkis Babtuose
R.Guigos nuotr.
Jau visai greitai turgeliuose nebemasins lietuviškų braškių kvapas. Jei ir aptiksime, jos bus gerokai brangesnės arba atvežtinės.

Mėlynių supirkėjai puola į neviltį (44)

2016 liepos mėn. 12 d. 15:55
Mėlynių supirkėjai puola į neviltį
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Miškuose jau gausiai dera mėlynės, tačiau supirkėjai nesulaukia rinkėjų, o pasiūlyti didesnės kainos jie negali dėl konkurentų Ukrainoje ir Baltarusijoje.

Lietuviškos vyšnios ir trešnės – rasti galima ne bet kur (14)

2016 liepos mėn. 11 d. 16:43
Uogas lietuviai mėgsta saldžias, todėl mieliau renkasi trešnes, o vyšnių prekybos centruose rasti beveik nepavyks. Tiesa, čia nepavyks rasti ir lietuviškų trešnių, LRT.lt pažymi prekybos tinklų atstovai.

Avininkystė: plėtros galimybės Lietuvoje ir Baltarusijoje

2016 liepos mėn. 11 d. 10:50
Avininkystė: plėtros galimybės Lietuvoje ir Baltarusijoje
shutterstock
Avininkystė – viena iš aktualiausių temų, kuri įdomi tiek Lietuvos, tiek Baltarusijos veislininkystės specialistams.

Planuojama ūkininkų turgelių plėtra pajūryje (1)

2016 liepos mėn. 11 d. 10:20
Žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė", valdantis mobiliuosius ūkininkų turgelius, tebeplečia savo veiklą - antroje liepos pusėje ūkininkai planuoja kartą per savaitę rinktis Palangoje ir Šventojoje. Taip pat šiemet ketinama pradėti prekybą Mažeikiuose.

Visą gyvenimą žvejojusiam lietuviui teko pamiršti tinklus: pradėjo pats auginti žuvį (32)

2016 liepos mėn. 9 d. 00:00
Visą gyvenimą žvejojusiam lietuviui teko pamiršti tinklus: pradėjo pats auginti žuvį
U. Karaliūnaitės nuotr.
Drevernoje ilgus metus su broliu žvejojusiam Algirdui Stančaičiui prieš šešerius metus teko pamiršti plaukimą į jūrą ir marias ir sugalvoti, kokiu būdu užsidirbti. Šiandien verslininkas pasinėręs į visiškai naują verslą.

Sau atsipūsti leidžiantis ūkininkas: stengiuosi išgyventi nepersistengiant (35)

2016 liepos mėn. 8 d. 19:38
Sau atsipūsti leidžiantis ūkininkas: stengiuosi išgyventi nepersistengiant
J.Adomaičio nuotr.
„Mano verslo modelis – išgyventi nepersistengiant", – atvirauja Burčių kaime (Jurbarko r.) ūkininkaujantis Vidmantas Karabinas, šiltuoju metų laiku su šeima gyvenantis sodyboje, o žiemą grįžtantis į namus Raseiniuose.

Lietuvos ūkiams trūksta kooperacijos (10)

2016 liepos mėn. 7 d. 16:06
Lietuvoje nesustoja ūkių stambėjimo procesas - palyginti su 2015-aisiais, šiemet pateikta apie 2 tūkst. paraiškų mažiau, bet deklaruotas plotas padidėjo 29 tūkst. ha.

Nustojo pardavinėti pieną ir ėmėsi gaminti sūrius: pavyko ne iš karto (7)

2016 liepos mėn. 9 d. 21:26
63-ejų ūkininką iš Padrečių kaimo kauniečiai pažįsta kaip sūrininką, prie kurio produkcijos nutįsta ilgiausios eilės. Šiandien jų gal ir nebūtų, jei ne Jurgio Pažėros apsukrumas ir gebėjimas pakeisti veiklos kryptį kritus pieno supirkimo kainoms.

Grūdų aruode šiemet pastebimų pokyčių nebus (7)

2016 liepos mėn. 5 d. 11:13
Šiemet grūdinių augalų derlius gali siekti 6,5 mln. tonų. Panašus kiekis užfiksuotas ir 2015 m. Kaip ir anksčiau, du trečdalius laukiamo derliaus sudarys kviečiai - 4,34 mln. tonų.

Anykščių rajone nustatytas afrikinis kiaulių maras (13)

2016 liepos mėn. 4 d. 17:23
Afrikinis kiaulių maras (AKM) liepos 2-ąją nustatytas Anykščių rajone, Debeikių seniūnijos Puodžių kaime esančiame smulkiame kiaulių ūkyje, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Čia buvo laikomos dvi kiaulės.

Augalus auginantiems ūkininkams mokslininko įspėjimas (4)

2016 liepos mėn. 4 d. 15:43
Žemdirbystės instituto mokslininkas Sigitas Lazauskas mano, kad daugelyje Lietuvos rajonų nulijęs ir šią savaitę žadantis nepasitraukti lietus pagelbės žemės ūkio augalams, jei po to vėl nesugrįš alinantys karščiai.

Estijos kiaulių ūkyje užfiksuotas pirmasis AKM atvejis (6)

2016 liepos mėn. 1 d. 18:33
Pastarosiomis savaitėmis Baltijos regione užregistruoti 3 afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai naminių kiaulių laikymo vietose. Pirmieji šiais metais ligos židiniai patvirtinti Lenkijoje ir Lietuvoje. Penktadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją apie AKM židinį Estijos Jogėvos apskrities ūkyje.

Žemdirbiams dar teks palaukti neišmokėtų tiesioginių išmokų dalies už 2012 metus (1)

2016 liepos mėn. 1 d. 15:09
Rytinė pieva
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Vyriausybė teigia, kad kol kas nėra galimybių iškart sumokėti neteisėtai neišmokėtos žemdirbiams tiesioginių išmokų dalies už 2012 metus.

Šilauogių kaina turguje šokiruoja (149)

2016 birželio mėn. 30 d. 20:28
Lietuviškos šilauogės turėtų pasirodyti pirmos liepos savaitės pabaigoje. Tuo tarpu atvežtinės Vilniaus turguose kainuoja net 14 Eur už kg.

Patvirtintas šiemet pirmasis kiaulių maro židinys (7)

2016 birželio mėn. 29 d. 17:43
Patvirtintas šiemet pirmasis kiaulių maro židinys
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad 3 kiaulėms, laikytoms smulkiame kiaulių ūkyje Juodelių kaime (Elektrėnų savivaldybė), nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM).

Grybų supirkimo sezonas vėluoja (1)

2016 birželio mėn. 29 d. 11:49
Voveraitės
A.Užkalnio nuotr.
Nors pakelėse, didmiesčių turguose ir aikštelėse prie prekybos centrų jau yra žmonių, pardavinėjančių voveraites ir baravykus, supirkėjai miško gėrybių rinkėjų dar nesulaukia.