Kaimo naujienos

Žemės ūkio įmonės pasisakė apie ministerijos iškeldinimą į Kauną (93)

2016 lapkričio mėn. 28 d. 16:43
Žemės ūkio įmonės pasisakė apie ministerijos iškeldinimą į Kauną
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Kol kas rimtų argumentų, kodėl Žemės ūkio ministeriją reikėtų iškelti į Kauną, nėra, pranešime spaudai teigia Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija.

Tramdys sukčiaujančius ūkininkus (35)

2016 lapkričio mėn. 27 d. 22:53
Tramdys sukčiaujančius ūkininkus
sekunde.lt nuotr.
Prieš trejetą metų žemdirbiams leidusi be atlygio prekiauti savo produkcija automobilių stovėjimo aikštelėje ties Klaipėdos bei Dariaus ir Girėno gatvių sankirta, Panevėžio savivaldybė imasi ieškoti būdų, kaip sutramdyti įsisiūbavusius ūkininkus, atvežtines daržoves pristatančius kaip savo.

Įspūdingos daržovės džiugina net lapkritį (9)

2016 lapkričio mėn. 23 d. 22:34
Įspūdingos daržovės džiugina net lapkritį
sekunde.lt nuotr.
Nors bulviakasis baigtas prieš porą mėnesių, Panevėžio rajono Venslaviškio kaime daržoves auginanti Angelė Skuržinskienė rudens gėrybėmis negali atsidžiaugti iki šiol.

Planuojama atšaukti ekstremalią situaciją dėl AKM (5)

2016 lapkričio mėn. 22 d. 12:41
Planuojama atšaukti ekstremalią situaciją dėl AKM
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nutarus siūlyti Vyriausybei atšaukti valstybės lygio ekstremalią situaciją, paskelbtą dėl afrikinio kiaulių maro (AKM), specialistai pabrėžia, kad tai nereiškia, kad pavojinga liga įveikta ar atšaukiamos AKM prevencijai ir kontrolei taikomos priemonės.

Kai kuriose Europos dalyse išaugo paukščių gripo grėsmė (2)

2016 lapkričio mėn. 17 d. 20:11
Prancūzija kai kuriuose savo regionuose paukščių gripo protrūkio grėsmę nuo „nedidelės“ pakėlė iki „padidintos“, o visoje šalyje nuo „nedidelės“ grėsmės – iki „vidutiniškos“, rašo „Euronews“.

Gali būti atšaukta ekstremali situacija dėl kiaulių maro (14)

2016 lapkričio mėn. 17 d. 15:04
Gali būti atšaukta ekstremali situacija dėl kiaulių maro
AFP/Scanpix nuotr.
Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija Ministrų Kabinetui siūlo atšaukti dėl afrikinio kiaulių maro paskelbtą ekstremalią situaciją 7-iose Lietuvos savivaldybėse.

VMVT paukščių augintojus perspėja apie paukščių gripo protrūkį (12)

2016 lapkričio mėn. 10 d. 18:16
Lenkijoje, Vokietijoje, Kroatijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje laukinėje faunoje nustatyti penki aukšto patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo atvejai, skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Ūkininkams sužibo viltis (86)

2016 lapkričio mėn. 4 d. 17:32
Lie­tu­vos pie­no ga­min­to­jų aso­cia­ci­ja, nuo­lat su­si­tik­da­ma su Aly­taus ra­jo­no pie­ni­nin­kais, ak­cen­tuo­ja, kad tik esant vie­nin­giems įma­no­ma pa­siek­ti svar­biau­sią da­ly­ką ūki­nin­kams – kiek ga­li­ma la­biau juos ten­ki­nan­čią pie­no su­pir­ki­mo kai­ną.

Rusijoje nustatytas naujas snukio ir nagų ligos atvejis galvijų fermoje (12)

2016 spalio mėn. 26 d. 16:28
Rusijoje nustatytas naujas snukio ir nagų ligos atvejis galvijų fermoje
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją iš Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos apie Rusijos Federacijoje nustatytą naują gyvūnų snukio ir nagų ligos atvejį.

A. Stančikas mažintų kaimo emigracijos mastą ir keistų žemės ūkio kryptį (29)

2016 spalio mėn. 24 d. 14:19
Andriejus Stančikas
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos vienas kandidatų į žemės ūkio ministrus arba Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkus, Žemės ūkio rūmų vadovas Andriejus Stančikas tvirtina, jog užėmęs šias pareigas, daugiausiai dėmesio skirtų kaimo žmonių emigracijos mažinimui, atsisakytų nereikalingų Žemės ūkio ministerijos funkcijų, keistų bendrą žemės ūkio kryptį.

Trąšos už dyką – Dzūkijos krašto ūkininkams (15)

2016 spalio mėn. 19 d. 11:24
Jau antri metai iš bendrovės „Dzūkijos vandenys“ Pietų Lietuvos krašto ūkininkai nemokamai gali gauti išdžiovinto nuotekų dumblo, kuris daugelyje šalių naudojamas kaip pakankamai efektyvi trąša, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Dėl mažų supirkimo kainų naujas lietuviškų bulvių derlius keliaus į užsienį (12)

2016 spalio mėn. 11 d. 13:23
Dėl mažų supirkimo kainų naujas lietuviškų bulvių derlius keliaus į užsienį
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Lietuvos prekiniai bulvių ūkiai, nukasę menkesnį derlių nei pernai, nepatenkinti, pasak jų, per mažomis kainomis, kurias moka vietiniai prekybininkai, – pradeda eksportuoti naują bulvių derlių į Skandinavijos, Balkanų šalis. Augintojai ieško ir kitų rinkų.

Patyrusiesiems nuostolių dėl afrikinio kaulių maro skirta dar paramos (3)

2016 spalio mėn. 10 d. 16:32
Kiaulių laikytojams, patekusiems į afrikinio kiaulių maro (AKM) teritorijas, kuriose taikomi sugriežtinti reikalavimai tiek kiaulių laikymui, tiek jų realizavimui, papildomai skirta apie 1,6 mln. Eur parama.

Gimtinės trauka nenugalima: iš emigracijos Islandijoje grįžo į kaimą (18)

2016 spalio mėn. 9 d. 19:12
Radviliškio rajono Vedreikių kaimo ūkininkai Rasa ir Židrūnas Urbonai prieš dešimt metų sugrįžo iš Islandijos, kur keletą metų ten dirbo.

Specialistai: gąsdinimai pieno produktų kainų augimu nepagrįsti (13)

2016 spalio mėn. 7 d. 14:28
Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto ekspertai teigia, kad viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie 40 proc. didėsiančias pieno produktų kainas yra nepagrįsta. Nors vidutinė pieno supirkimo kaina pastaruoju metu ir pakilo, nėra jokio pagrindo teigti apie tokį didelį kainų augimą.

Afrikinis kiaulių maras pasiekė Moldovos kiaulių ūkius (7)

2016 spalio mėn. 6 d. 17:52
Afrikinis kiaulių maras pasiekė Moldovos kiaulių ūkius
DELFI (U.Karaliūnaitės nuotr.)
Moldovoje užfiksuoti du afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai kiaulių laikymo vietose. Tokią informaciją iš šios šalies kompetentingų institucijų gavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Seimo Pirmininkė: pieno perdirbėjai gąsdina žmones (20)

2016 spalio mėn. 5 d. 08:52
Seimo Pirmininkė: pieno perdirbėjai gąsdina žmones
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Prašydami kelti pieno produktų kainas, prekybininkai kalba neatsakingai ir gąsdina žmones, sako Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Šalies ūkininkai už natūralų pieną jau gauna europinę kainą (76)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 16:08
Dairy cattle
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Natūralaus pieno supirkimo kainos stambiems ūkiams Lietuvoje per pastaruosius tris mėnesius pakilo 43 proc. ir jau pasiekė europinį vidurkį.

Nuo emigracijos sustabdė kianai (27)

2016 spalio mėn. 1 d. 22:49
Šiųmetės Algirdiškyje (Panevėžio r.) vykusios veislinių gyvūnų parodos metu ir eilinių lankytojų, ir veislininkystės specialistų akį itin traukė iki šiol Lietuvoje nematyti balti ilgakojai galvijai.

VMVT: šalies ūkininkai pesticidus naudoja atsakingai (7)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 15:02
VMVT: šalies ūkininkai pesticidus naudoja atsakingai
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Prasidėjus javapjūtei, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patikrino grūdus ir ankštines kultūras dėl pesticidų likučių.

Pieno gamintojų banko sąskaitas netrukus papildys 25 mln. eurų (6)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 12:49
Daugiau kaip 26 tūkst. pieno gamintojų rugsėjo 29 ir 30 dienomis pasieks išskirtinio dydžio – beveik 25 mln. eurų – tikslinė parama iš Europos Sąjungos ir nacionalinio biudžeto.

Šilauogių auginimas – svajonių verslas? (17)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 23:15
Šilauogių auginimas – svajonių verslas?
VU Botanikos sodas
Šilauogių auginimas jau imamas vadinti svajonių verslu. Šiemet šilauogių augintojai ir džiaugiasi, ir stebisi – derlius geras, bet prasidėjo ir baigėsi neįprastai anksti.

Pieno supirkimo kaina didės ir spalį, bet ūkininkai džiaugtis neskuba (14)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 09:30
Dairy cattle
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Pieno perdirbėjai žada pieno supirkimo kainų didinimą iki 15 proc. per rugsėjį ir dar antra tiek per spalį. Nuostolingai dirbantys ūkininkai sako biją, kad tai nebūtų trumpalaikės tendencijos.

Lietuviškos spanguolės laukia pripažinimo (1)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 21:45
Lietuviškos spanguolės laukia pripažinimo
Vida Press
Kauno botanikos sode renkamas spanguolių derlius. Šių uogų lietuviškus pavyzdžius tyrinėjantys mokslininkai tikisi, kad bent keli mūsų šalies pelkėse surinktų spanguolių pavyzdžiai bus pripažinti pirmosiomis lietuviškomis veislėmis.

Lietuvoje baigėsi javapjūtė (10)

2016 rugsėjo mėn. 22 d. 17:43
Lietuvoje baigėsi javapjūtė
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Daugelyje šalies savivaldybių iš esmės baigtas nuimti javų ir rapsų derlius, skelbia Žemės ūkio ministerija. Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos duomenimis, nenupjauti liko tik nedideli vėliau bręstančių kultūrų plotai, daugiausia – grikių.

Lietuvoje išaugo pievagrybių paklausa (25)

2016 rugsėjo mėn. 19 d. 21:42
Pasak augintojų, pastaraisiais metais Lietuvoje išaugo pievagrybių paklausa, tačiau didžioji dalis šių mūsų šalyje užaugintų grybų iškeliauja į užsienį. Europos rinkoje Lietuvos grybų augintojams konkuruoti tenka su gerokai pigesne lenkų produkcija.

Javapjūtė Lietuvoje eina į pabaigą (4)

2016 rugsėjo mėn. 12 d. 15:43
Javapjūtė Lietuvoje eina į pabaigą
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Liepą prasidėjusi javapjūtė po truputį eina į pabaigą. Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos (ŽŪMPRIS) duomenimis, Lietuvoje nupjauta 87,9 proc. grūdinių augalų ir 89,6 proc. rapsų pasėlių. Nenupjauti liko tik nedideli plotai vėliau bręstančių kultūrų, pirmiausia grikių.

„Estrellai“ paskelbus apie pasitraukimą lietuvių ūkininkams sužibo viltis (97)

2016 rugsėjo mėn. 9 d. 12:02
Praeitą savaitę per šalį praskriejo sukrečianti žinia apie net dviejų stambių tarptautinių kompanijų gamyklų uždarymą Lietuvoje. Iš Alytaus traukiasi „Coca – Cola“, o Kaune nebebus daromi bulvių traškučiai „Estrella“. Šių produktų gamyba iškeliauja į kaimyninę Lenkiją.

Siūloma uždrausti afrikinio kiaulių maro prevencijai taikyti kiaulių išskerdimą (10)

2016 rugsėjo mėn. 7 d. 11:52
Siūloma uždrausti afrikinio kiaulių maro prevencijai taikyti kiaulių išskerdimą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Atsižvelgiant į masinį gyventojų nepasitenkinimą siūloma uždrausti Lietuvoje afrikinio kiaulių maro prevencijai taikyti kiaulių išskerdimą, išskyrus tas fermas, kur yra nustatytas afrikinis kiaulių maras.

Lietuviai jau traukia į miškus spanguolių (14)

2016 rugsėjo mėn. 4 d. 16:35
Lietuviai jau traukia į miškus spanguolių
AOP nuotr.
Nuo rugsėjo pirmosios galima rinkti spanguoles. Būriai spanguoliautojų iš pelkių nešasi ne tik raudonų, bet ir vos rausvų ar visai žalių uogų.