Kaimo naujienos

Kauno rajone vyks paroda „Ką pasėsi... 2017“ (5)

2017 kovo mėn. 27 d. 10:57
Kauno rajone vyks paroda „Ką pasėsi... 2017“
DELFI / Paulius Garkauskas
Ateinantį savaitgalį Kauno rajono Akademijos miestelyje šurmuliuos minios žmonių – Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) kovo 30-balandžio 1 dienomis vyks tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2017“.

„Sofos ūkininkams“ – prastos naujienos (519)

2017 kovo mėn. 24 d. 21:17
Deklaruojančiųjų žemę laukia pokyčiai. Šiemet pareiškėjai, teikdami paraišką, turės pasirašyti, jog žino ir įsipareigoja deklaruoti tik tuos plotus, kuriuos patys dirba.

Norint įsigyti dirbamos žemės Latvijoje teks mokėtų latvių kalbą (12)

2017 kovo mėn. 23 d. 14:10
Latvijos parlamentas priėmė pataisas dėl dirbamos žemės privatizavimo, skelbiančias, jog jos įsigyti siekiantieji privalo mokėti latvių kalbą A1 lygiu.

Agronomas pataria: pirmieji pavasario darbai – nuo ko pradėti? (5)

2017 kovo mėn. 23 d. 11:24
Patyrę daržovių augintojai jau žino, kad kovo mėnesio pabaiga yra pats tinkamiausias laikas planuoti derlių ir imtis paruošiamųjų darbų.

Kaimo reikalų komitetas nepritaria mokesčių ūkininkams didinimui (62)

2017 kovo mėn. 22 d. 16:57
Seimo Kaimo reikalų komitetas nepritaria mokesčių žemės ūkio subjektams didinimui.

Žemės ūkio bendroves papiktino dešimteriopai padidėjęs mokestis už komunalines atliekas (12)

2017 kovo mėn. 19 d. 22:04
Žemės ūkio bendrovės, kitos įmonės piktinasi dešimteriopai didesniais nei pernai pagal naujas taisykles suskaičiuotais mokesčiais už komunalines atliekas.

Žadamas didesnis grūdų eksportas leis pasiūlyti ūkininkams geresnes supirkimo kainas (7)

2017 kovo mėn. 16 d. 07:57
Grūdų eksportas per Klaipėdos uostą ateinantį sezoną, planuojama, išaugs mažiausiai ketvirtadaliu. Daugiau žemės ūkio produktų išgabenti ketina bendrovė „Baltic Agro“, sudariusi ilgalaikę sutartį su krovinių kompanija „Bega“. Teigiama, kad didesnės krovos apimtys leis ūkininkams pasiūlyti geresnes grūdų supirkimo kainas.

Žadama, kad „sofos ūkininkai“ finansinės paramos nebegaus (40)

2017 kovo mėn. 15 d. 07:19
Žemės ūkio ministerija ūkininkams jau pažadėjo, kad vadinamieji sofos ūkininkai Europos Sąjungos (ES) ir valstybės skiriamų tiesioginių išmokų nebegaus. Tačiau manyti, kad taip nutiks vien tik ministrui pasirašius įsakymą, būtų naivu, – trečiadienį rašo „Valstiečių laikraštis“.

Aštrėjanti konkurencija skatina investuoti į techniką (4)

2017 kovo mėn. 10 d. 15:47
Aštrėjanti konkurencija skatina investuoti į techniką
Bendrovės archyvas
Aštrėjant konkurencijai žemės ūkio srityje, žemdirbiai vis daugiau investuoja į žemės ūkio techniką.

Ūkininkai: dirbant be pelno mokėti mokesčius sunku (127)

2017 kovo mėn. 9 d. 16:26
Vyriausybei peržiūrint mokesčių lengvatų politiką, Lietuvos ūkininkai ragina į jų situaciją žvelgti kompleksiškai ir kritikuoja viešumoje plintantį esą tendencingą požiūrį į jų mokamų mokesčių dydžius.

„Sofos“ ūkininkų laukia permainos (56)

2017 kovo mėn. 9 d. 10:57
Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia užkirsti kelią apsimestiniam ūkininkavimui.

Paukščių gripas baugina ne visus augintojus (16)

2017 kovo mėn. 6 d. 18:27
Lietuvoje nuo paukščių gripo praėjusią savaitę nugaišus pirmiesiems sparnuočiams, valdžios institucijos imasi prevencinių veiksmų skelbdamos rekomendacijas ir vykdydamos informacinę kampaniją. Naujienų agentūros ELTA kalbinti paukščių augintojų atstovai teigia, kad priemonės būtinos ir kol kas jų pakanka, bet esą perspėjimų paiso ne visi augintojai.

Afrikinis kiaulių maras patvirtintas dar 13 šernų (11)

2017 kovo mėn. 6 d. 16:58
Šernai
Stopkadras
Vasario 27 - kovo 6 dienomis Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus šernų gaišenų ir sumedžiotų šernų mėginius, afrikinis kiaulių maras (AKM) patvirtintas 12 nugaišusių ir vienam sumedžiotam šernui.

Kaimo turizmas tikisi tolesnio augimo (7)

2017 kovo mėn. 3 d. 15:21
Dzūkijoje Nojaus laivo sodybą įkūręs verslininkas tikisi panašia veikla užsiimti ir Didžiojoje Britanijoje
DELFI / Ugnė Karaliūnaitė
Lietuvos kaimo sodybose daugėjant poilsiaujančių turistų, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) prezidentas Linas Žabaliūnas teigia, kad ši tendencija turėtų išlikti ir šiemet, o pats sektorius dabar didžiausią dėmesį skiria paslaugų kokybei.

Raudondvaryje – šalies žemdirbių konferencija ir dar nematytos technikos paradas (6)

2017 kovo mėn. 2 d. 07:04
Raudondvaryje – šalies žemdirbių konferencija ir dar nematytos technikos paradas
Bendrovės archyvas
Žemės ūkio naujovės ketvirtadienį bus pristatytos Raudondvario menų inkubatoriuje, kur Kauno rajono savivaldybė bei akcinė bendrovė „Lytagra“ rengia respublikinę konferenciją žemdirbiams „Modernus ir šiuolaikiškas ūkis“.

Šeduvos gyventoja susikūrė išskirtinę sodybą (74)

2017 vasario mėn. 25 d. 10:35
Šeduvos gyventoja susikūrė išskirtinę sodybą
Kainū muziejaus archyvo nuotr.
„Visko noriu čia ir dabar“, – sako Šeduvoje gyvenanti Alma Kuprinskienė. Moteris negaili laiko ir pastangų sodybos aplinkai puoselėti. Malonus ir procesas, ir rezultatas: sodas, tvenkinėlis, gėlynas – paprasti, bet didelį džiaugsmą teikiantys dalykai.

Pristatytos svarbiausios ateities kaimo raidos kryptys (19)

2017 vasario mėn. 22 d. 11:41
Įvardyti svarbiausi Lietuvos žemės ūkio iššūkiai ir strategiškai svarbiausios kaimo raidos kryptys iki 2030 m. Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) pristatyta Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto (LAEI) parengta strategija "Tvarus Lietuvos žemės ūkis - gyvybingam kaimui".

Ukmergės rajono ūkininkių sūriai pripažinti tautinio paveldo produktu (8)

2017 vasario mėn. 14 d. 20:51
Ukmergės rajono ūkininkių sūriai pripažinti tautinio paveldo produktu
Asmeninio archyvo nuotr.
Ukmergės rajono Petronių kaimo ūkininkės du dešimtmečius gamina pieno produktus, dalijasi receptais, kartu prekiauja ir sako tarpusavyje nekonkuruojančios. Jų sūriai pripažinti tautinio paveldo produktu.

Pieno supirkimo kainos augo (16)

2017 vasario mėn. 14 d. 10:59
Pieno ūkis Čekiškėse
R.Guigos nuotr.
Šių metų sausio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 303,2 euro už toną.

Kada ką sėsime išsamus sėjos kalendorius (35)

2017 vasario mėn. 12 d. 08:10
Nors dar žiema, artėja sėjos ir daiginimo metas. Daugelis sodininkų įsitikinę, jog augalų augimo kokybę lemia Mėnulio įtaka, todėl sodina ir prižiūri augalus stebėdami mėnulio fazes. Jei esate pradedantis sodininkas ar daržininkas, patogu turėti sėjos kalendorių. Prieš imdamiesi sodinimo darbų pažiūrėkite, ar pasirinkote tinkamą dieną.

Primena apie biologinio saugumo priemones kiaulių ūkiuose (8)

2017 vasario mėn. 6 d. 21:46
Primena apie biologinio saugumo priemones kiaulių ūkiuose
Sekundė.lt
Veterinarijos specialistams kelia nerimą nesiliaujantys afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai ir protrūkiai. Šiais metais Lietuvoje užregistruoti 103 AKM užsikrėtę šernai, o praėjusią savaitę ligos protrūkis užfiksuotas ir kiaulių laikymo vietoje Biržų rajone, teigiama pranešime spaudai.

B. Ropė: mūsų šalis dar turi daug galimybių patobulinti būsimą žemės pardavimo tvarką (113)

2017 vasario mėn. 4 d. 08:37
Lietuvos valstybės institucijos be reikalo skuba keisti žemės pardavimo tvarką, ypač tokiu metu, kai pati Europos Komisija keičia savo požiūrį į šią problemą ir atsisako ketinimų nedelsiant duoti žemės pardavimą ribojančias valstybes nares į teismą. Tai pažymėjo Europos Parlamento narys Bronis Ropė, komentuodamas šį trečiadienį Vyriausybės priimtą nutarimą dėl Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo.

Tarp daugybės veiklų ūkininkams pats mieliausias – avių auginimas (29)

2017 vasario mėn. 16 d. 23:15
Zapyškio seniūnijos ūkininkų Alinos ir Laimo Šileikų veikloms suskaičiuoti vos užtenka rankos pirštų. Jie augina grūdinius augalus, gamina biokurą ir šieną graužikams. Vis dėlto mėgstamiausias yra mažiausiai pelningas verslas – maždaug 120 mėsinių avių banda.

Dvaro savininkas siūlo išeitį norintiems emigruoti (307)

2017 vasario mėn. 5 d. 22:05
Ilzenbergo dvaro ūkis
Bendrovės nuotr.
Ūkiai Lietuvoje alksta gerų darbininkų. Norėdami prisikviesti darbuotojų, ūkininkai neretai siūlo ir gyvenamąją vietą.

Nevalytas kaminas – vienas žingsnis iki nelaimės (9)

2017 vasario mėn. 5 d. 18:00
Kėdainių ugniagesiai nuolat gauna pranešimus apie kaminuose degančius suodžius. Tiesa, nors tokie gaisrai dažniausiai baigiasi tik didžiuliu šeimininkų išgąsčiu, tačiau specialistai sako, kad degantys suodžiai gali prišaukti rimtą nelaimę – gali supleškėti namas.

Vyriausybė pritaria, kad žemę būtų galima pirkti paprasčiau (28)

2017 vasario mėn. 1 d. 13:52
Vyriausybė pritarė žemės ūkio paskirties žemės pirkimo sąlygų švelninimui, panaikinant kai kuriuos kvalifikacinius kriterijus ir maksimalią 500 hektarų galimo pirkti ploto ribą.

Sumažėjo grūdų derlius Lietuvoje (17)

2017 vasario mėn. 1 d. 12:57
Grūdų derlius Lietuvoje per metus sumažėjo 12 proc., – tokius išankstinius duomenis pateikia Statistikos departamentas, lygindamas 2016 m. su 2015 m. rezultatais.

Vyriausybė grįš prie žemės ūkio paskirties žemės pardavimo klausimo (14)

2017 vasario mėn. 1 d. 06:55
Vyriausybė trečiadienį dar kartą svarstys pataisas, kuriomis siekiama palengvinti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą. Šiuo metu galiojančias taisykles Europos Komisija laiko diskriminuojančiomis ir dėl to prieš Lietuvą yra pradėta pažeidimo procedūra.

Derybos dėl cukraus Marijampolėje įstrigo

2017 vasario mėn. 1 d. 06:50
Nors derybas su Marijampolėje įsikūrusia UAB „Lietuvos cukrus“ dėl būsimo sezono cukrinių runkelių supirkimo kainos ūkininkai vadina konstruktyviomis, tačiau pirmadienį įvykęs susitikimas baigėsi be rezultatų, rašo „Valstiečių laikraštis“.

Grūdų perdirbimo sektorius tikisi pagalbos didinant eksportą (4)

2017 sausio mėn. 31 d. 19:00
Lietuvos grūdų perdirbėjai su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku Vilniuje aptarė ministerijos prioritetus žemės ūkyje, galimus pokyčius sektoriuje, Europos Sąjungos (ES) paramos ir eksporto klausimus.