Kaimo naujienos

Lietuvos žemės ūkio konsultantų patirtis pravers afrikiečiams (1)

2015 gegužės mėn. 26 d. 00:01
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje (LŽŪKT) praktiką atliekantis Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentas iš Nigerijos Nosiru Abiodun Issa tiki, kad čia įgyta patirtis gerokai prisidės prie jo planuojamos gyvenimo misijos – skatinti viso Afrikos kontinento žemės ūkio pažangą.

Lietuviškų braškių kaina privers žagtelėti (286)

2015 gegužės mėn. 24 d. 18:20
Braškės užkariauja ne tik didžiuosius prekybos centrus, bet ir Šiaulių miesto turgavietes. Kadangi lietuviškų braškių sezonas dar ne visur neprasidėjo, viešose prekybos vietose dažniau karaliauja atvežtinės braškės.

ES parama – daugiausiai atrankos balų surinkusiems jauniesiems ūkininkams (4)

2015 gegužės mėn. 21 d. 13:09
Pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) parama, teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“, siekia itin daug pareiškėjų. Paramos lėšų neužtenka visiems, norintiems gauti paramą, todėl administracinio tikrinimo metu pagal surinktus atrankos balus buvo sudaryta projektų pirmumo eilė. Paaiškėjo, kad bus vertinamos 345 paraiškos, surinkusios daugiausiai atrankos balų.

Sunkus, bet įdomus verslas (54)

2015 gegužės mėn. 19 d. 00:03
 Audrius Barzda
Autoriaus nuotr.
Kai žmogui atsibosta viršininkai „ant galvos“, norisi būti nepriklausomam, jis kuria savo verslą. Taip pasielgė ir statybininko profesiją turintis Audrius Barzda. Daugiau kaip prieš dvejus metus jis ėmėsi Lietuvoje jau nenaujo afrikinių sraigių auginimo verslo. Iš kitų pasakojimų atrodęs gana lengvas ir pelningas darbas tikrovėje pasirodė esąs nei toks lengvas, nei pelningas. Bet įdomus.

Ūkininkai verslumo moko kaimynus (3)

2015 gegužės mėn. 23 d. 10:00
Ūkininkas Gediminas Jančauskas rankose vos išlaikė stiprų gražuolį gaidį.
Autoriaus nuotr.
Žemės ūkio rūmų pirmininko patarėja Rimantė Misiūnienė džiaugiasi, kad Joniškio rajone imtasi įdomios iniciatyvos – sodiečiai vieni kitiems pasakoja apie savo verslą, dalijasi patirtimi, skatina domėtis naujovėmis. Taip kaimo žmonės vieni iš kitų mokosi verslumo, raginami imtis naujos veiklos.

Ūkininkai domisi, ar remiamas ne maistui skirtų gyvūnų auginimas (1)

2015 gegužės mėn. 15 d. 09:16
Ūkininkai domisi, ar remiamas nemaistinių gyvūnų auginimas
J. Kalinsko nuotr.
Pradėjus rinkti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“, pareiškėjams kyla klausimų, ar remiami ir ūkiai, kuriuose auginami ne maistui skirti gyvūnai bei augalai.

Parama ekologiniams ūkiams – pagal naujas taisykles (3)

2015 gegužės mėn. 15 d. 07:25
Parama ekologiniams ūkiams – pagal naujas taisykles
M. Mirošnikovo nuotr.
Ekologiniu ūkininkavimu užsiimantys ar ketinantys užsiimtys ūkininkai turėtų atkreipti dėmesį į šiemet pakitusius reikalavimus Europos Sąjungos (ES) ir valstybės teikiamai paramai gauti.

Daržovių, bulvių, uogų ir vaisių augintojams – europinės išmokos (3)

2015 gegužės mėn. 13 d. 14:51
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) informuoja, kad deklaruoti savo laukus pagal naujojo finansinio laikotarpio su plotu susijusią priemonę ir prašyti papildomų išmokų iki birželio 15 d. gali ir išskirtinės kokybės daržovių, bulvių, uogų bei vaisių augintojai. Parama teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklos sritį „Tausojanti aplinką vaisių ir daržovių auginimo sistema“.

Specialistai, kurių trūksta rajonuose: be 1 tūkst. eurų neina kalbėtis (177)

2015 gegužės mėn. 13 d. 20:21
Specialistai, kurių trūksta rajonuose: be 1 tūkst. eurų neina kalbėtis
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Lietuvos žemės ūkio specialistai vienbalsiai tvirtina, kad jiems stinga specialistų. Vienais paklausiausių yra gydytojai veterinarai, tačiau bėda ta, kad mokslus vos baigusiems specialistams nėra kaip įsitvirtinti kaime.

Ramina: nauja JAV-ES sutartis nepakenks Lietuvos žemės ūkiui (2)

2015 gegužės mėn. 12 d. 14:05
JAV ir Europos Sąjungos prekybos sutartis Lietuvos žemės ūkio pramonei neturėtų pakenkti, sako nuolatinis atstovas ES. Pasak Raimundo Karoblio, JAV neužvers Lietuvos pigia produkcija, nes pagal sutartį muitai būtų panaikinti tik konkrečiai amerikietiškų produktų kvotai.

Augina avis, kurių pasaulyje – vos 5000: mato rimtas perspektyvas (6)

2015 gegužės mėn. 11 d. 22:19
Augina avis, kurių pasaulyje – vos 5000: mato rimtas perspektyvas
Organizacijos nuotr.
Avių per penkerius metus Lietuvoje pagausėjo beveik iki 150-ies tūkstančių, tačiau avių augintojai turi ambicijų šį skaičių padvigubinti.

Deklaruojant – sprendimas dėl tęstinių įsipareigojimų

2015 gegužės mėn. 8 d. 14:40
Deklaruojant – sprendimas dėl tęstinių įsipareigojimų
J. Kalinsko nuotr.
Iki š. m. birželio 15 d. (pavėluotai iki liepos 10 d.) ūkininkai bei kiti žemės ūkio veiklos subjektai, deklaruodami turimas žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti, bendrojoje paraiškoje gali prašyti ir paramos pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP 2014–2020 m.) priemones. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atkreipia dėmesį, kad šiemet pareiškėjai turėtų apsispręsti dėl tęstinių įsipareigojimų.

Rusija ir Kinija sukurs investicinį fondą, skirtą žemės ūkio projektams (2)

2015 gegužės mėn. 8 d. 09:36
Rusija ir Kinija sukurs specializuotą investicinį fondą, skirtą investicijoms į žemės ūkio sektoriaus projektus. Atitinkamas susitarimas bus pasirašytas penktadienį per Kinijos delegacijos vizitą į Maskvą, pranešė naujienų agentūrai "RIA Novosti" Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) generalinis direktorius Kirilas Dmitrijevas.

Paramą ūkiui modernizuoti lems atrankos balai

2015 gegužės mėn. 8 d. 08:37
Aldona Naujokaitienė
Asmeninio archyvo nuotr.
Iki birželio 30 d. modernizuoti valdas norintys ūkininkai, žemės ūkio kooperatyvai, įmonės gali kreiptis Europos Sąjungos (ES) ir valstybės teikiamos paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.

Miškininkystės paroda lankytojus vilios naujovėmis ir muzika (1)

2015 gegužės mėn. 6 d. 01:45
Baltijos miškai 2015
Autoriaus nuotr.
Gegužės 14–16 d. visi keliai ves ne į Romą, o į Kauno rajone įsikūrusius Girionis, kur šurmuliuos žurnalo „Miškai“ organizuojama ketvirtoji tarptautinė miškininkystės paroda „Baltijos miškai 2015“.

„Litagros“ grupė pertvarko struktūrą

2015 gegužės mėn. 5 d. 14:22
Viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio verslo grupių „Litagra“ pertvarko valdymo struktūrą.

Ūkininko valdos – per du rajonus (13)

2015 gegužės mėn. 9 d. 16:00
Leonardas Rinkevičius su dukra
Autoriaus nuotr.
Ūkininko Leonardo Rinkevičiaus valdos – per du rajonus. Anykščių sav., Viešintose, per dešimt metų vystomas ekologinis augalininkystės ūkis, prie pat Utenos, Joneliškyje, antri metai įkurdintas jo privatus Utenos žirgynas. Kol kas pirmajame gautosios pajamos investuojamos į naująjį, nes nuotaikingai bendraujančiam šeimininkui svarbu niurzgalių pasaulį praskaidrinti teigiamomis emocijomis.

Ūkininkai: kai kurios daržovės šįmet vėluos (6)

2015 gegužės mėn. 5 d. 11:18
Ūkininkai: kai kurios daržovės šįmet vėluos
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Ūkininkams geresnio derliaus nei praėjusiais metais tikėtis neverta, nes, nors žiema buvo palanki, pavasaris yra per daug permainingas, sako Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. „Pavasaris gana neramus – vieną dieną 18 šilumos, kitą – jau 5 šalčio. [...] Tokia yra ūkininkų dalia: 50 proc. esame priklausomi nuo gamtos, 50 proc. – nuo valdžios priimamų sprendimų“, – LRT.lt teigė J. Talmantas. Kiek džiugesni šiemet – žieminius kviečius auginantys ūkininkai.

Parodoje EXPO 2015 Lietuvos pristatymą pradės pieno perdirbėjai (9)

2015 gegužės mėn. 1 d. 23:05
Atidaroma pasaulinė paroda „Expo 2015”
Organizatorių nuotr.
Penktadienį Milano priemiestyje atidaryta paroda "Expo 2015”, pirmąją parodos savaitę Lietuvą pristatys pieno perdirbėjai, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Kauniečio planuose: kaimo turizmo sodyba emigrantams Didžiojoje Britanijoje (67)

2015 gegužės mėn. 11 d. 00:02
Pabandęs Dzūkijoje įkurti kaimo turizmo sodybą kaunietis Rimas Sukackas neapsiriko. Vyras pasakoja, kad vasarai jau užrezervuotos beveik visos gyvenamosios vietos. Sėkmingas verslas privertė mąstyti ir apie kaimo turizmo sodybą užsienyje.

Parama – tik aktyviam ūkininkui (3)

2015 balandžio mėn. 30 d. 17:41
Parama – tik aktyviam ūkininkui
NMA
Iki š. m. birželio 15 d. (pavėluotai iki liepos 10 d.) ūkininkai bei kiti žemės ūkio veiklos subjektai gali deklaruoti turimas žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti. Taip pat galima teikti paraiškas pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones.

Dzūkai šventė Pirmosios vagos šventę (8)

2015 balandžio mėn. 25 d. 19:11
Šeštadienį Lazdijų hipodrome surengta jau 15-oji tarptautinė Pirmosios vagos šventė.

ES leidžia importuoti 10 naujų genetiškai modifikuotų organizmų (9)

2015 balandžio mėn. 24 d. 22:54
Genetiškai pakeisti citrusinių vaisių sodinukai
„National Geographic Lietuva“ nuotr.
Europos Sąjungos (ES) pareigūnai penktadienį leido importuoti į regioną 10 naujų genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) rūšių bei dvi gėlių rūšis. Tai pirmasis toks leidimas įvežti genetiškai paveiktų augalų per daugiau kaip vienerius pastaruosius metus, praneša „Reuters“.

Pavyzdinis ūkis – per kančias (12)

2015 balandžio mėn. 25 d. 00:01
Ūkininkas Bronius Pratašius
Autoriaus nuotr.
Šiandien žvalgydamasis po Tauragės r. ūkininkų Stanislavos ir Broniaus Pratašių valdas galėtum drąsiai teigti, jog šiai šeimai pavyko sukurti modelį tokio ūkio, kokį išties norėtųsi matyti viso Lietuvos kaimo perspektyvoje.

Įspėjo, kad ūkininkai verčiami dėti parašus, pradedamas tyrimas (10)

2015 balandžio mėn. 24 d. 11:59
Įspėjo, kad ūkininkai verčiami dėti parašus, pradedamas tyrimas
AOP nuotr.
Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkų nepasirašyti jokių dokumentų, kuriais reikalaujama skirti paramą pieno perdirbėjams.

Patvirtintos ekologinio ūkininkavimo taisyklės (4)

2015 balandžio mėn. 21 d. 18:15
Patvirtintos ekologinio ūkininkavimo taisyklės
Stopkadras/DELFI.TV
Patvirtintos Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Ekologinis ūkininkavimas“ įgyvendinimo taisyklės.

Aiškinasi situaciją pieno rinkoje (5)

2015 balandžio mėn. 21 d. 15:58
Aiškinasi situaciją pieno rinkoje
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Konkurencijos taryba šiuo metu atlieka pieno rinkos tyrimą, kurio tikslas - įvertinti galimas konkurencijos problemas pieno sektoriuje ir, remiantis kitų valstybių gerąja patirtimi bei praktika, pateikti siūlymus dėl priemonių veiksmingai konkurencijai užtikrinti.

Ką „Expo“ parodai ruošia Lietuvos ūkininkai ir bendrovės? (5)

2015 balandžio mėn. 20 d. 21:43
Ką „Expo“ parodai ruošia Lietuvos ūkininkai ir bendrovės?
K. Cemnolonskio nuotr.
Iki pasaulinės „Expo“ parodos Milane Italijoje liko 11 dienų. Pirmą kartą pasaulinė paroda, kurios tema – „Pamaitinti planetą. Gyvybės energija“ skirta maistui bei žemės ūkiui. Šioje parodoje geriausius savo produktus pristatys ir Lietuva.

Ūkininkai skundžiasi nuostoliais ir daržoves sodina į per šaltą dirvą (15)

2015 balandžio mėn. 20 d. 21:37
Nors pavasaris neskuba – ūkininkai laukti nebegali. Sodinamos ankstyvosios bulvės, morkos, kopūstai. Pernykštį derlių pardavę už savikainą arba išdalinę labdarai Kėdainių rajono ūkininkai vėl triūsia laukuose ir ieško naujų rinkų.

Graikijos ūkininko sprendimas: galvijams – didžėjus ir klasikinė muzika (5)

2015 balandžio mėn. 19 d. 16:20
Šiaurės Graikijos ūkininkas, auginantis galvijus ir užsiimantis mėsos pramone, investavo į tai, kad gyvuliai augtų girdėdami klasikinę muziką. Pasak graiko, tokie galvijai būna protingesni ir jų mėsa daug kokybiškesnė. Ūkininko fermoje galima rasti ir didžėjų, o klasikinės muzikos repertuaras įvairus – nuo W. A. Mozarto iki F. Chopino.