Kaimo naujienos

Skamba įspėjimai: Europoje plinta paukščių gripas (9)

2015 sausio mėn. 27 d. 18:20
Veterinarijos specialistai perspėja ūkius dėl Europoje plintančio paukščių gripo.

A. Stančikas. Ūkininkų traktoriai netelpa pro valdininkų duris (15)

2015 sausio mėn. 27 d. 13:23
Andriejus Stančikas
Asmeninio archyvo nuotr.
Artėjantis naujas Europos Sąjungos paramos periodas ir džiugina, ir neramina ūkininkus. Dabartinėje 2014-2020 metų kaimo plėtros programoje užverti visi keliai žemės ūkio technikos ir įrengimų įsigijimo finansavimui – ūkininkai nebegali įsigyjamos technikos užstatyti bankui, o lizingo išlaidos yra netinkamos finansuoti.

Išaiškino, kas ir kaip gali derėtis su Kremliumi specialiai DELFI iš Briuselio (116)

2015 sausio mėn. 26 d. 22:08
Pirmadienio vakarą Briuselyje, po Europos tarybos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdžio, Europai siunčiama žinia, kad sąjunga išlieka vieninga ir dėl susitarimų su Rusija derėsis vienu balsu.

Šifruoja Rusijos veiksmus: pasirinko taktiką – skaldyk ir valdyk (34)

2015 sausio mėn. 26 d. 21:17
Lietuvos žemės ūkio asociacijos parašė kreipimąsi į eurokomisarą Vytenį Andriukaitį, išreikšdamos savo nusivylimą, kad Europos Komisija (EK) sutiko, kad pati Maskva rinktųsi, kokias Bendrijos šalis atleisti nuo sankcijų, o kurias ne. Lietuvos Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas „Žinių radijui“ pirmadienį sakė, kad jam iškilo klausimų dėl pačios Europos Sąjungos vieningumo.

Lietuvos žemdirbiai nusivylė V. P. Andriukaičiu: jis suteikė galimybę Rusijai (212)

2015 sausio mėn. 26 d. 15:28
Vytenis Andriukaitis
AP/Scanpix
Lietuvos žemdirbiai teigia nusivylę už sveikatą ir maistą atsakingu eurokomisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu. Jam skirtame laiške ūkininkų organizacijos reiškia pasipiktinimą, kad V.P.Andriukaičio vadovaujamas direktoratas bando suteikti Rusijai galimybę pačiai pasirinkti, kurioms Europos Sąjungos valstybėms panaikins maisto produktų embargą.

Dėl pažeidimų uždarė Vilniaus Centrinę ūkininkų turgavietę (22)

2015 sausio mėn. 26 d. 13:37
Vilniaus Centrinė ūkininkų turgavietė
VMVT nuotr.
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai nustatė, kad sostinės Centrinėje ūkininkų turgavietėje (Ukmergės g. 259A) neužtikrinamas vandens tiekimas, nefasuoti maisto produktai neapsaugoti nuo taršos. Nefasuotais ir nepaženklintais žuvies produktais prekiaujama iš atvirų dėžių.

Paukščių gripo protrūkiai – dar dviejose valstybėse (1)

2015 sausio mėn. 22 d. 17:54
Izraelyje ir Vokietijoje užfiksuoti nauji didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkiai, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Lietuvos maisto gamintojai Berlyne skinasi kelią į naujas rinkas (8)

2015 sausio mėn. 21 d. 23:20
Viena iš galimybių plėsti eksporto rinkas – tarptautinės parodos. Šiomis dienomis Berlyne, Vokietijoje, vykstančioje parodoje „Žalioji savaitė“ savo produkciją pristato stambios pieno ir mėsos gamybos bendrovės ir smulkūs ekologiškos produkcijos gamintojai.

Iškasė ir gailisi: kainos prismaugė (92)

2015 sausio mėn. 22 d. 09:58
Iškasė ir gailisi: kainos prismaugė
A.Solomino nuotr.
Lietuvoje daržovių kainos smuko daugiau nei penktadaliu: daugiausiai atpigo bulvės, morkos, kopūstai, svogūnai. Daržovių pardavėjai atvirauja, kad ir ateities perspektyvos nedžiugina.

Šilti orai medkirčiams atnešė sunkumų (10)

2015 sausio mėn. 20 d. 21:29
Šį miško ruošos sezoną dėl šiltų orų ne visur galima įvažiuoti į kirtavietes ir išvežti medieną. Generalinės miškų urėdijos duomenimis, pagal aukcionuose sudarytas ilgalaikes sutartis pirmam pusmečiui iš valstybinių miškų nupirkta kiek daugiau nei du trečdaliai pasiūlytos medienos.

Verslą pradėjo kaip siaubinga avantiūrą, dabar dirba po 18 valandų (24)

2015 sausio mėn. 22 d. 06:22
Aušrinė Daugėlienė
Autoriaus nuotr.
Aušrinės Daugėlienės gaminamos šviežios produkcijos asortimentas – įspūdingas: sviestas, grietinė, grietinėlė, rūgšti ir saldi varškė, kreminės varškės užtepėlės, apie 10 rūšių varškės sūrių, saldaus pieno sūriai, jogurtų – natūralių ir su įvairiomis šaldytomis uogomis.

Nelegaliai kertantiems miškus – prastos žinios (22)

2015 sausio mėn. 19 d. 08:35
Nelegaliai kertantiems miškus – prastos žinios
K. Cemnolonskio nuotr.
Pirmadienį prasideda miško kirtimo ir nukirstos medienos apskaitos tikrinimo akcija. Bus tikrinami transporto priemonėmis gabenamos nukirstos medienos dokumentai, lentpjūvių medienos apskaita, miško kirtimai valstybiniuose ir privačiuose miškuose.

Vokietijos ūkininkai protestuoja prieš GMO (9)

2015 sausio mėn. 18 d. 21:16
Berlyne vykstant didžiausiai Europoje žemės ūkio produktų parodai „Žalioji savaitė“ tūkstančiai žmonių prie Vokietijos vyriausybės rūmų protestavo prieš tai, kad šalyje plėtojama pramoninė žemdirbystė, daugėja genetiškai modifikuotų produktų. Vokietijos ūkininkai ir vartotojų teisių gynėjai reikalauja, kad vyriausybė labiau remtų tradicinę žemdirbystę.

Latviai ėmėsi nematyto verslo (17)

2015 sausio mėn. 16 d. 16:26
Latvijos entuziastai imasi naujo verslo – auginti krevetes. Manoma, kad po metų kitų šis verslas taps itin pelningas. Į projektą jau investuota per 100 tūkst. eurų, gautų iš europinių fondų. Krevetės bus auginamos Rygoje pagal itin pažangias technologijas. Žadama nenaudoti chemijos, antibiotikų ar hormonų. Krevetės nebus apdorojamos, jas parduos gyvas ar lengvai atvėsintas.

Didžiausias pasaulyje ūkis po stogu: skaičiai atima žadą (37)

2015 sausio mėn. 19 d. 00:00
Šiame itin sėkmingai veikiančiame didžiausiame pasaulyje buvusiame pramoninės paskirties pastate Japonijoje įrengtame daržovių ūkyje užauginamos produkcijos skaičiai atima žadą: kiekvieną dieną maždaug 2322 kvadratinių metrų ploto ūkyje nurenkama 10 tūkst. salotų galvų, o tai yra 100 kartų daugiau už tradiciniu būdu užaugintą derlių, skelbia portalas „Web Urbanist“.

Tik 31-erių, o jau turi 240 ha žemės (210)

2015 sausio mėn. 17 d. 23:51
Radviliškio rajono Šaukoto seniūnijos 31 metų jaunasis ūkininkas Mantas Jankūnas praėjusiais metais pelnė „Modernaus pieno ūkio“ prizą, yra vienas geriausių krašto žemdirbių. Manto melžiamų karvių banda – 110 piendavių ir 60 prieauglio, supirkėjams per metus parduoda 650 t kokybiško pieno.

Pats išmoko užsiauginti tai, kas Lietuvoje neauga (11)

2015 sausio mėn. 12 d. 11:25
Kas galėtų patikėti, kad bananai, papajos, figos, persimonai, kaktusai, kinrožės, bambukai gali ne tik augti po atviru dangumi Lietuvoje, bet ir sėkmingai žiemoti? Tuo galima įsitikinti apsilankius Šunskų pagrindinės mokyklos direktoriaus sodo sklype Marijampolėje.

Tėškė pienininkams: nereikia slėptis už Rusijos embargo (168)

2015 sausio mėn. 7 d. 18:42
Tėškė pienininkams: nereikia slėptis už Rusijos embargo
AOP nuotr.
Žemės ūkio ministerija ketina įstatymu sureguliuoti pieno supirkimo kainas. Esą po Rusijos embargo padėtis šalies žemės ūkyje vis dar sudėtinga. Be to, ministerija skatina žmones daugiau vartoti Lietuvoje pagamintus maisto produktus.

Ketina įstatymu reguliuoti pieno kainas (19)

2015 sausio mėn. 7 d. 15:59
Ketina įstatymu reguliuoti pieno kainas
AOP nuotr.
Žemės ūkio ministerija ketina įstatymu sureguliuoti pieno supirkimo kainas.

Baltarusija sugrąžino muitą kalio trąšų eksportui (5)

2015 sausio mėn. 7 d. 15:58
Baltarusijoje grąžintas 45 eurų muito tarifas kalio trąšų eksportui. Apie tokį sprendimą nurodoma trečiadienį publikuotame šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos įsake.

Ritualinis skerdimas įteisintas, bet verslininkai dar turi daug darbo (3)

2015 sausio mėn. 5 d. 10:04
Ritualinis skerdimas įteisintas, bet verslininkai dar turi daug darbo
Asmeninio archyvo nuotr.
Nuo 2015 metų įsiteisinus ritualinį gyvulių skerdimą, verslo atstovai sako esantys dar nepasiruošę pasinaudoti šia galimybe ir eksportuoti produkciją.

Jei lietuviai augintų daugiau ožkų, nesunkiai rastų ryšių Japonijoje ar JAV (12)

2015 sausio mėn. 4 d. 18:42
Jei lietuviai augintų daugiau ožkų, nesunkiai rastų ryšių Japonijoje ar JAV
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Didžiausią Lietuvoje ekologinį ožkų ūkį Širvintų rajone turinti Dalia Andžela Ėmužytė sako, kad ožkininkystė – perspektyvi. Didėja ožkų pieno ir mėsos produktų paklausa ne tik mūsų, bet ir kitose šalyse.

Sukaupė tokią kolekciją, kurios pinigais neįvertinsi (18)

2015 sausio mėn. 18 d. 12:00
Vytas Sinkevičius
Autoriaus nuotr.
Paskutinę 2014-ųjų metų naktį Kauno r. Dubravos eksperimentinės mokomosios urėdijos miškininko Vyto Sinkevičiaus namuose suskambėjo kelių dešimčių laikrodžių kurantai.

Nusprendė dirbti sau: mane įspėjo, kad bus krachas (49)

2015 sausio mėn. 10 d. 14:00
Jonas Grabauskas
Autoriaus nuotr.
Ūkininkauti 65 metų rokiškėnui Jonui Grabauskui – pašaukimas. Tik taip gali paaiškinti, kodėl profesionalus elektrikas, didelę savo gyvenimo dalį be jokios stokos vertęsis iš savo paklausios profesijos ir kitų pelningų darbų, pasirinko žemdirbio kelią.

Nesutarė dėl pieno supirkimo kainų (32)

2014 gruodžio mėn. 30 d. 17:35
Pieno perdirbėjams skelbiant, kad sausio pradžioje bus mažinamos pieno supirkimo kainos, po diskusijų Vyriausybėje premjeras Algirdas Butkevičius pranešė, kad pieno gamintojams ir perdirbėjams susitarti nepavyko, tačiau mažinti kainas žada ne visi perdirbėjai. Kitais metais situaciją pieno rinkoje taip pat tirs Konkurencijos taryba.

Lino šiugždėjimai gimtinės prieslenkstyje (7)

2015 sausio mėn. 1 d. 10:00
Linų laukas
Wikimedia Commons nuotr.
Kaip greitai užželia takai į gimtuosius namus, šiųjų vartus paskutiniam iš gimdytojų negrįžtamai užvėrus? Nelygu, kas lieka vaikams. Ar testamentas it lygut lygutėlis santarvės laukas iki pat horizonto ruoželio, ar nesantarvės piktžolėta dirva, kurioje sužėlę dagiliai drasko sielą, dygliais daigsto širdis.

Saulėgrąžų daigeliuose rado verslo nišą (17)

2014 gruodžio mėn. 28 d. 12:00
Indrė Benevičienė ir Loreta Vainius
Asmeninio archyvo nuotr.
Maži saulėgrąžų daigeliai turi tiek jėgos, kad augdami nuverčia didelį svarmenį, o idėja juos auginti pakeičia gyvenimą. Taip nutiko Indrei Benevičienei iš Ringaudų (Kauno r.) – dukrytę Sniegę auginanti jauna mama atrado ir nišą šeimos verslui.

Duona, kurią iškepti prireikė 10 metų (17)

2014 gruodžio mėn. 26 d. 12:05
Tautinio paveldo amatininkei, tradicijų puoselėtojai Editai Grigaliūnaitei prireikė 10 metų, kad nurimtų, susivoktų ir galėtų kepti duoną, nes duona, pasak jos, kepama ik visiškoje ramybėje. Tai E. Grigaliūnaitė papasakojo „Žinių radijo“ laidoje „Mano sveikata“.

Šilališkis pasakoja apie darbą, kurio nekeistų į jokį kitą (5)

2014 gruodžio mėn. 23 d. 15:04
Aštuonerius metus įgyvendinama Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programa (KPP) eina į pabaigą. Jos palikimas – ne tik išgražėjęs, modernesnis Lietuvos kaimas, bet ir tikros sėkmės istorijos.

Pirmoji bendruomenė, turinti savo mobiliąją programėlę

2014 gruodžio mėn. 22 d. 16:38
Smart Druskininkai
Stopkadras
Jaukūs bendruomenės namai, naujos žaidimų aikštelės, originalūs kelionių maršrutai – šie Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) LEADER metodu įgyvendinamos priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinamas“ rezultatai džiugina akį keliaujant per Lietuvos miestelius ir kaimus.