Kaimo naujienos

Ūkininkas: morkas – į griovį, 40 darbuotojų – į gatvę (412)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 09:15
Ūkininkas: morkas – į griovį, 40 darbuotojų – į gatvę
D. Dokšaitės nuotr.
Kelmės rajone, Girnikų kaime ūkininkaujantis daržovių augintojas Algimantas Vaupšas kol kas nežino, kur dės morkas.

Kėdainių ūkininkai vienas po kito raportuoja apie javapjūtės pabaigą (16)

2014 rugpjūčio mėn. 26 d. 15:26
Kai daugelyje Lietuvos regionų javapjūtė dar tik įpusėjo, Kėdainių rajono ūkininkai vienas po kito raportuoja apie jos pabaigą.

Medaus sezonas bitininkams atnešė nuostolių (31)

2014 rugpjūčio mėn. 25 d. 07:29
Medaus sezoną baigiantys Šiaulių krašto bitininkai sako, kad jis nuostolingas. Mūsų krašte bitės šiemet sunešė maždaug ketvirtadaliu mažiau medaus nei pernai. Kituose šalies regionuose rezultatai dar liūdnesni. Prastesniam medunešiui įtakos turėjo permainingi pavasario ir vasaros orai. Medaus kainos mūsų krašte panašios į pernykštes.

Lietuvoje – naujas kiaulių maro židinys (15)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 17:14
Lietuvoje – naujas kiaulių maro židinys
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad penktadienį, rugpjūčio 22 d. ištyrus savo reikmėms paskerstos kiaulės kraujo mėginius, Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys.

Skirs paramą už išdalytas, sušertas gyvuliams arba išmestas daržoves (30)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 16:34
Skirs paramą už išdalytas, sušertas gyvuliams arba išmestas daržoves
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Europos Sąjunga skirs paramą už vaisių ir daržovių šalinimą iš rinkos, tai yra už tuos vaisius ir daržoves, kurios bus išdalytos nemokamai, skirtos šerti gyvuliams arba visiškai išmestos.

Pavojingų stogų keitimui – dvigubai daugiau paramos (21)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 08:55
Žemės ūkio ministerija dvigubina paramą, skirtą pakeisti kenksmingus asbesto stogus.

Afrikinio maro baubas kapituliuoja prieš grybautojų azartą (8)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 07:43
Alytaus rajono Daugų ir aplinkinių apylinkių miškuose – grybautojų antplūdis. Žinia, kad pastarosiomis dienomis šiuose miškuose pasirodė bene pirmasis gausus šių metų grybų derlius skrieja žaibišku greičiu.

Ukrainietis, kuriam V. Putinas padvigubino pensiją, prisiduria turguje (247)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 00:02
Vladimiras Gorochovas
Autoriaus nuotr.
Šiauliuose gyvenantis 71 metų Vladimiras Gorochovas į Mažeikių turgų važinėja jau dvidešimt penkerius metus. Prekių sąraše – nuo gyvsidabrinio termometro iki seno rankinio pjūklo rėmo.

Suskaičiavo Rusijos sankcijų kainą - kalbama apie šimtus milijonų (23)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 10:01
Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės skaičiavimais, dėl Rusijos įvesto maisto produktų embargo Lietuvos pieno ir mėsos gamintojai gali patirti iki 500 mln. litų nuostolių.

Tokios kainos, kad svarsto, ar verta rinkti derlių (23)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 07:07
Tokios kainos, kad svarsto, ar verta rinkti derlių
A.Stackevič nuotr.
VšĮ „Versli Lietuva“ duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį pagal eksporto apimtis litais antra vieta teko daržovėms, nors lietuviškos nesudarė nė 1 proc. (didžioji dalis eksporto – reeksportas: per Lietuvą keliaujantis kitų šalių daržovių derlius).

Lietuviams - išbandymas neregėtomis kainomis (217)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 05:30
Lietuviams - išbandymas neregėtomis kainomis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Daržovių valgytojai gali džiūgauti - Lietuvoje bene perpus atpigo pomidorai ir agurkai, sumažėjo morkų, bulvių, burokėlių kainos. Tiesa, kol kas apie kainų mažėjimą kalba augintojai ir didmenininkai, bet ir prekybos centruose jau galima pastebėti iki 2 Lt kainuojančių pomidorų.

Nepritarė kompensacijoms atnaujinta 16.19 (42)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 14:53
Vyriausybė trečiadienį nepritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui pieno ir mėsos perdirbėjams, nukentėjusiems dėl Rusijos sankcijų, praradimus kompensuoti biudžeto lėšomis.

Prekyvietėse pasirodė pirmieji baravykai

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 09:01
Prekyvietėse pasirodė pirmieji baravykai
DELFI skaitytojo nuotr.
Klaipėdos prekyvietėse jau pasirodė pirmieji baravykai ir raudonikiai. Tikimasi, kad po savaitės kitos jų bus daugiau, nes yra pakankamai šilta ir drėgna.

Uždelsto veikimo Rusijos smūgis (17)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 08:49
Verslo atstovai prognozuoja, kad tikrieji Rusijos sankcijų padariniai daržovių ir vaisių įmonėse išryškės jau po mėnesio, o visiškai pakeisti rinką gali prireikti ir metų ar dvejų.

Pavogė dalį nuo kiaulių maro turėjusios apsaugoti tvoros (23)

2014 rugpjūčio mėn. 19 d. 13:07
Tveriama tvora aplink Alytaus miškus
"Alytaus naujienų" nuotr.
Šį mė­ne­sį du kar­tus nuo il­ga­pirš­čių nu­ken­tė­jo pa­va­sa­rį Aly­taus ra­jo­ne nu­ties­ta tvo­ra, skir­ta ap­sau­go­ti miš­kus nuo šer­nų mig­ra­ci­jos. Va­gys iš vi­so jau pa­vo­gė per 90 cin­kuo­tų tvo­ros stul­pe­lių.

Nukentėję nuo Rusijos sulauks Europos pagalbos (7)

2014 rugpjūčio mėn. 19 d. 10:42
Europos Komisija dengs Lietuvos žemės ūkio sektoriaus nuostolius, kuriuos įmonės patyrė, nes dėl Rusijos sankcijų negalėjo realizuoti greit gendančios produkcijos.

Bendrovė, Rusijos veiksmams pasiruošusi iš anksto (9)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 10:00
Jonavos rajono Pauliukų žemės ūkio bendrovės specialistai, ko gero, turi gerai išvystytą vadinamąjį šeštąjį pojūtį, nes ūkio skerdyklos atidarymui pradėjo ruoštis dar tada, kai apie Rusijos embargą dar niekas nė nesapnavo.

Nukentėjusiems nuo Rusijos – 431 mln. Lt (13)

2014 rugpjūčio mėn. 18 d. 14:57
Pirmadienį Europos Sąjungos (ES) komisaras žemės ūkio klausimais Dacianas Ciolosas paskelbė apie nukentėjusiems nuo Rusijos importo apribojimų vaisių ir daržovių augintojams paremti skiriamus 125 mln. eurų (431 mln. Lt), praneša "Reuters".

Viena kelionė sujaukė visą gyvenimą (37)

2014 rugpjūčio mėn. 18 d. 11:22
Viena kelionė sujaukė visą gyvenimą
DELFI (P.Sadausko nuotr.)
Ar ga­li ant­sto­liai tur­to var­žy­ti­nes reng­ti be sko­li­nin­ko ži­nios? Į to­kią bė­dą jau­čia­si pa­te­kęs Kel­mės ra­jo­no gy­ven­to­jas Ro­mas And­ru­lis. Jam ka­lint Ang­li­jos ka­lė­ji­me, sko­los išieš­ko­ji­mą vyk­dęs ant­sto­lis iš­par­da­vi­nė­jo jo ne­kil­no­ja­mą tur­tą. Prie su­ski­lu­sios gel­dos li­kęs vy­ras šiuo me­tu te­bek­lai­džio­ja tei­si­niuo­se la­bi­rin­tuo­se.

Maras sukiršino valdininkus ir mokslininkus (7)

2014 rugpjūčio mėn. 18 d. 11:19
Maras sukiršino valdininkus ir mokslininkus
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Žaibišku greičiu Lietuvoje plintant afrikinio kiaulių maro (AKM) užkratui, didžiausios specialistų pajėgos šiandien metamos mėginių tyrimams, ligos židinių likvidavimui ir dezinfekcijai, kitiems neatidėliotiniems veiksmams. Tačiau vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad su šiuo maru reikėjo pradėti kovoti daug anksčiau, prieš kokį dešimtmetį, kai viruso Lietuvoje dar nebuvo – atlikti mokslinius tyrimus, kurie būtų leidę dabar efektyviau priešintis arba jo iš viso išvengti.

Kas laukia ūkininkų pensijoje? (44)

2014 rugpjūčio mėn. 24 d. 10:00
Bene dažniausiai mūsų skaitytojų užduodamų klausimų tema – ūkininkų pensijos.  Kaip jos apskaičiuojamos, kokie mokesčiai mokami, ar dalis mokamų mokesčių „Sodrai“ nukeliauja į privalomojo sveikatos draudimo krepšelį, ar reikia mokėti įmokas, jeigu ūkininkas dirba ir pagal darbo sutartį kitoje įmonėje, kur taip pat moka mokesčius, ar sulaukęs pensinio amžiaus jis vis tiek privalo mokėti įmokas „Sodrai“ ir t.t.

Žaliavos Lietuvoje nerandantis verslininkas vardina uždarbio galimybes (12)

2014 rugpjūčio mėn. 18 d. 07:58
Žaliavos Lietuvoje nerandantis verslininkas vardina uždarbio galimybes
Alytaus RAAD nuotr.
Be­veik dvi­de­šimt me­tų Aly­tu­je vei­kian­ti, uo­gų šal­dy­mu ir pre­ky­ba be­si­ver­čian­ti ben­dro­vė „Vėt­ri­ja“ šį­met kaip nie­ka­da anks­čiau pri­sti­go mė­ly­nių.

Pirmosios žinios iš Briuselio dėl pagalbos: nėra ko džiaugtis (95)

2014 rugpjūčio mėn. 14 d. 16:02
Europos Komisija ketvirtadienį Lietuvai leido teikti tik nereikšmingą pagalbą, o šalies situaciją dėl Rusijos sankcijų dar vertins atskirai, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Rusijai skirti vaisiai pūva tiesiog mašinose (81)

2014 rugpjūčio mėn. 14 d. 08:59
Praėjus savaitei po to, kai Rusija uždraudė maisto prekių importą iš Europos Sąjungos šalių, taip atsakydama į prieš ją paskelbtas sankcijas, Graikijos ūkininkai teigia jau pajutę skaudžius embargo padarinius žemės ūkiui, rašo "The Guardian".

Ūkininkai nori atsitverti nuo Baltarusijos (15)

2014 rugpjūčio mėn. 13 d. 18:20
Klumpaites nuo vandalų sauganti tvora ties Balsio ežeru
I. Labutytės nuotr.
Lietuvos kiaulių augintojai siūlo grįžti prie tvoros su Baltarusija idėjos ir tikisi, kad toks barjeras pristabdytų šernų migraciją ir mirtino afrikinio kiaulių maro plitimą.

Ignalinos rajone - du nauji afrikinio kiaulių maro židiniai (14)

2014 rugpjūčio mėn. 13 d. 12:22
Ignalinos rajone - du nauji afrikinio kiaulių maro židiniai
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Dviejuose Ignalinos rajono vienkiemiuose, netoli nuo užkrėsto „Idavang“ kiaulių komplekso, nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro židiniai.

Latvijoje – sujudimas dėl kiaulių maro (6)

2014 rugpjūčio mėn. 12 d. 19:25
Latvijoje nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) židinius antradienį šalyje priimtos ministrų kabineto patvirtintų nuostatų pataisos, numatančios, prireikus, išplėsti nepaprastosios padėties zoną ir reguliuojančios išmokas už paskerstas kiaules.

ES išpirks dalį derliaus iš persikų ir nektarinų augintojų (20)

2014 rugpjūčio mėn. 12 d. 13:52
Europos persikų ir nektarinų augintojai gaus dalinę kompensaciją už nuostolius, susijusius su atsakomosiomis Rusijos sankcijomis. ES valdžia išpirks iš jų 10 proc. derliaus ir išdalys ligoninėms, mokykloms ir kalėjimams, informuoja BBC.

Nustatė, kur labiausiai išplitę Sosnovskio barščiai (20)

2014 rugpjūčio mėn. 11 d. 09:37
Nustatė, kur labiausiai išplitę Sosnovskio barščiai
DELFI skaitytojo nuotr.
Sosnovskio barščiais užkrėsta beveik 850 hektarų, jie labiausiai išplitę Utenos ir Kauno apskrityse, nustatė Aplinkos ministerija.

Naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis – Lenkijoje (10)

2014 rugpjūčio mėn. 8 d. 16:31
Rugpjūčio 8 d. Lenkijos generalinis veterinarijos inspektoratas informavo, kad jų šalyje patvirtintas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys. Pavojingos ligos užkratas nustatytas privataus ūkininko laikomai kiaulei.