Kaimo naujienos

Alytaus rajone nustatytas naujas kiaulių maro atvejis (4)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 17:27
Alytaus rajone nustatytas naujas kiaulių maro atvejis
Romualdo Barausko nuotr.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM).

Ūkininkas iš Kinijos pinigus uždirba augindamas tarakonus (4)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 14:58
Tarakonai ant duonos gabalėlio
AOP nuotr.
Prieš penkerius metus vandens tiekimo sistemų inžinierius Tianas Tinglei metė darbą mieste ir ėmėsi žemės ūkio – vyras pradėjo auginti tarakonus. 32-ejų Tianas Tinglei nusprendė įkurti tarakonų auginimo ūkį, kai farmacijos pramonėje dirbantis draugas jam papasakojo apie tai, kad tradicinėje kinų medicinoje dažnai tarakonai naudojami kaip pigus baltymų ir amino rūgščių šaltinis.

Nukentėjusiems nuo Rusijos – 570 mln. Lt (4)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 09:48
Europos Komisija (EK) nusprendė padidinti iki 165 mln. eurų (570 mln. Lt) finansinę paramą Europos Sąjungos (ES) greitai gendančių daržovių ir vaisių gamintojams, kurie tiekė didžiąją savo produkcijos dalį į Rusiją, pranešama EK tinklapyje.

Mažėja sulčių spaudimo kainos (10)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 18:49
Mažėja sulčių spaudimo kainos
K. Cemnolonskio nuotr.
Sulčių spaudimas, nors ir sezoninis verslas, gana patrauklus.

Prasidėjo lenkiškos produkcijos invazija (390)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 05:30
Prasidėjo lenkiškos produkcijos invazija
A.Solomino nuotr.
Latvijos ūkininkai skaičiuoja, kad juos pigesnis lenkiškas derlius stumia iš rinkos, kuo pasiguosti turi ir Lietuvos augintojai. Prognozuojama, kad poveikį kainoms pirkėjai pamatys spalio pabaigoje, kai bus baigtas nuimti derlius.

Spaudžiantys sultis pastebi negerą tendenciją (34)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 07:52
Spaudžiantys sultis pastebi negerą tendenciją
K. Cemnolonskio nuotr.
Nors dėl nepalankių orų sąlygų obuolių derlius šiemet daug mažesnis nei praėjusiais metais, sulčių spaudimui obuolių tikrai užteks, portalą LRT.lt tikina sodininkas ir bitininkas Algirdas Amšiejus. „Kitas klausimas, ar turėsime obuolių pasidėti žiemai“, – priduria pašnekovas.

Mugė Kaune: ką siūlo ir kokios kainos (29)

2014 rugsėjo mėn. 27 d. 14:35
Respublikinė derliaus šventė
R. Tenio nuotr.
Kauno miesto centre šurmuliuojanti Respublikinė derliaus šventė vilioja lankytojus įvairiomis prekėmis. Žmonės pastebi, jog kainos yra aukštesnės, tačiau vis tiek susigundo, ką nors įsigyti.

Kada geriausias laikas skinti obuolius? (7)

2014 rugsėjo mėn. 27 d. 14:07
Obuolių skynimo laikas priklauso ir nuo jų veislės, ir nuo metų laiko, tačiau yra keletas bendrų požymių, kurie padės atskirti, ar jau laikas obuolius ruošti žiemai, sako Aleksandro Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto dekanas Viktoras Pranskietis.

Derliaus šventėje Kaune – nuo lašinių iki plaukų džiovintuvų (9)

2014 rugsėjo mėn. 26 d. 15:39
Penktadienį Kaune prasidėjo tradicinė Derliaus šventė.

Užplūdo itin pigios bulvės (20)

2014 rugsėjo mėn. 26 d. 11:25
Be to, kad rimtu smūgiu Latvijos bulvių augintojams tapo užsidariusi Rusijos rinka, šalį užplūdo itin pigios lenkiškos bulvės.

Užkrėsti šernai į Švenčionis galėjo ateiti iš Baltarusijos (5)

2014 rugsėjo mėn. 26 d. 09:12
Užkrėsti šernai į Švenčionis galėjo ateiti iš Baltarusijos
Romualdo Barausko nuotr.
Užkrėsti šernai į Švenčionių rajoną galėjo atkeliauti iš Baltarusijos. Pasak Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus, kaimyninėje valstybėje nuimtas kukurūzų derlius, tad šernai vėl pradėjo migruoti.

Nauja priemonė prieš šešėlį – kilpa ar gelbėjimosi ratas? (57)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 20:59
Greitai ir lengvai pasisamdyti pagalbininką išvengiant didelių mokesčių į valstybės biudžetą gali būti jau ne vien ūkininkų ir miškininkų privilegija. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kabinetuose sklando idėja praplėsti teikiančiųjų paslaugas pagal kvitus ratą.

Iškilo grėsmė didžiausiam šiltnamių ūkiui (26)

2014 rugsėjo mėn. 25 d. 21:44
Iškilo grėsmė didžiausiam šiltnamių ūkiui
K. Cemnolonskio nuotr.
Iškilo grėsmė didžiausiam Lietuvoje šiltnamių ūkiui – „Kietaviškių gausai“.

B. Gateso neįtikėtino masto projektas keičia ūkininkavimą (27)

2014 rugsėjo mėn. 27 d. 18:00
„Tai lyg naujas gyvenimas,“ sako Lucy Banda, ūkininkė iš Mwambaso kaimo vakarinėje Malavio dalyje. Per pastaruosius trejetą metų jos ūkio derlius padidėjo trigubai, o pajamos išaugo 15 kartų.

Nuo Rusijos embargo nukentėjo 9,5 mln. Europos ūkininkų (24)

2014 rugsėjo mėn. 24 d. 21:18
Nuo Rusijos taikomo maisto produktų embargo nukentėjo 9,5 mln. Europos ūkininkų. Tokia informacija skelbiama Europos Parlamento pranešime spaudai.

Grūdų kainos sparčiai krinta (38)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 16:02
Pasaulio rinkose dėl didelės pasiūlos grūdų kainos čiuožia žemyn. Praėjusią savaitę biržose jos staiga krito kone 5 proc. – iki žemiausio lygio per ketverius metus. Lietuva, šiemet eksportuojanti daugiau nei pusę užaugintų kviečių, taip pat patiria  tarptautinių rinkų spaudimą.

Nedžiugina nei derlius, nei kaina (35)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 21:16
Ūkininkų nedžiugina nei bulvių derlius, nei supirkimo kaina. Šiemet ji – rekordiškai žema ir nesiekia savikainos. Pasak bulvių augintojų, taip yra todėl, kad prekybininkai mažina kainas kaltindami Rusijos embargą.

Pradėtos veisti dar vienos saugomos žuvys (6)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 15:09
Žeimena
DELFI (J.Juršienės nuotr.)
Dėl intensyvios žvejybos Lietuvoje daugelio žuvų ištekliai natūraliai nebeatsikuria, tad žuvys veisiamos dirbtinai.

Kaimyninėje Latvijoje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis (5)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 20:57
Šią savaitę laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) židinį Latvijos Valko krašto Ėrgemės valsčiuje. AKM nustatytas šešioms kiaulėms privačiame ūkyje.

Vyriausybė patvirtino 117 mln. Lt nacionalinės paramos (4)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 15:21
Vyriausybė patvirtino 117 mln. Lt nacionalinės paramos
Komandos nuotr.
Trečiadienį posėdyje Vyriausybė patvirtino Žemės ūkio ministerijos parengtą nutarimą „Dėl 2014 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos“, kuriuo įsipareigojama iš valstybės biudžeto skirti lėšų pereinamojo laikotarpio nacionalinei paramai už 2014 metus žemdirbių pajamoms palaikyti.

Spanguolių užderėjo trečdaliu mažiau (6)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 07:55
Dzū­ki­jo­je esan­čiuo­se Žu­vin­to ir Čep­ke­lių re­zer­va­tuo­se vie­ti­niai gy­ven­to­jai rug­sė­jį ga­li span­guo­liau­ti tik pa­gal šių gam­ti­nių re­zer­va­tų iš­duo­da­mus lei­di­mus. Abie­juo­se pa­ste­bi­mas treč­da­liu ma­žes­nis span­guo­lių der­lius nei per­nykš­tį ru­de­nį.

Latvijos veterinarinė tarnyba: šernų naikinimas jų populiacijos pakankamai nesumažins

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 09:47
Latvijos veterinarinė tarnyba: šernų naikinimas jų populiacijos pakankamai nesumažins
Romualdo Barausko nuotr.
Latvijos maisto prekių ir veterinarijos tarnybos generalinis direktorius Maris Balodis, kalbėdamas nacionalinės šalies televizijos laidoje "Ryto panorama", pareiškė, kad kovojant su afrikiniu kiaulių maru (AKM) taikomas šernų šaudymas šių populiacijos pakankamai nesumažins.

Ūkininkai prispaudė cukraus fabriką (16)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 00:01
Šiųmetis cukrinių runkelių perdirbimo sezonas Suvalkijoje galėjo ir neprasidėti, mat žemdirbiai buvo kategoriškai pareiškę, kad derliaus iš laukų į Marijampolės cukraus fabriką negabens tol, kol su jais nebus galutinai atsiskaityta už pernykštį.

Plintant marui Lietuvoje rasta neregistruotų kiaulių EK Lietuvai sušvelnino ribojimus (10)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 13:38
Plintant mirtinam afrikinio kiaulių maro virusui, Lietuvoje rasta tūkstančiai oficialiai neįregistruotų kiaulių. Žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę nustebino faktas, kad dėl priverstinio skerdimo ir kitų priežasčių turėjusi sumažėti kiaulių banda yra net 120 tūkst. didesnė negu pernai.

Lietuvos ūkininkai sugalvojo, kaip priešintis Rusijos sankcijoms (148)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 11:08
Rusijos draudimas importuoti į šalį vaisius ir daržoves iš visos Europos Sąjungos, taip pat ir Lietuvos ūkių, skaudžiai atsiliepia augintojams. Jie siūlo parodyti, kad jei atsisakoma bendradarbiauti, tuomet reikia neprekiauti visiškai – ir Rusijos pirkėjams neparduoti jiems reikalingų sėklų.

Lietuvišką trispalvę nuėmęs ūkininkas: nutiko kažkas ne taip (824)

2014 rugsėjo mėn. 27 d. 00:03
Vytautas Stankevičius
Autoriaus nuotr.
Viename sėkmingiausių Lietuvoje Vaidutės ir Vytauto Stankevičių pienininkystės ūkyje kasdien primelžiama po 10 tonų pieno. Prieš dvejus metus ūkio metinė apyvarta perlipo 10 milijonų litų.

Didės baudos už pažeidimus, likviduojant afrikinį kiaulių marą (1)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 10:08
Didės baudos už pažeidimus, likviduojant afrikinį kiaulių marą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo griežtinti atsakomybę už pažeidimus, likviduojant afrikinio kiaulių maro ar kitų užkrečiamųjų ligų židinius, bei už neteisėtą veterinarų veiklą.

Naudotos buitinės technikos pardavėjas: nebėra kam pirkti (274)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 17:17
Skalbimo mašinos
Autoriaus nuotr.
Artėja metas, kai lietuviai sugedusias skalbimo mašinas ir šaldytuvus mes lauk, kaip ir vokiečiai. Buitinės technikos remonto laikai eina į pabaigą. Taip mano antrą dešimtmetį padėvėtą buitinę techniką iš Vokietijos į Lietuvą gabenantis ir skalbimo mašinas remontuojantis 37 metų savamokslis auksarankis Audrius Kažukalovas.

Laukuose – didysis rudens darbas dalyvaukite apklausoje!  (20)

2014 rugsėjo mėn. 13 d. 12:31
Sodžiuose – didžiųjų darbų metas – tęsiasi bulviakasis. Saulėtas ir šiltas oras šeštadienį į laukus išvijo būrius bulvių kasėjų.

V. Baltraitienė: ES kompensacija dėl Rusijos sankcijų paaiškės lapkritį (5)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 13:32
Lietuvos iš Europos Sąjungos (ES) prašoma 46 mln. eurų suma nuostoliams dėl Rusijos embargo kompensuoti kol kas nėra galutinė, sako žemės ūkio ministrė.