Kaimo naujienos

Kaimyninėje Latvijoje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis (7)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 20:57
Šią savaitę laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) židinį Latvijos Valko krašto Ėrgemės valsčiuje. AKM nustatytas šešioms kiaulėms privačiame ūkyje.

Vyriausybė patvirtino 117 mln. Lt nacionalinės paramos (4)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 15:21
Vyriausybė patvirtino 117 mln. Lt nacionalinės paramos
Komandos nuotr.
Trečiadienį posėdyje Vyriausybė patvirtino Žemės ūkio ministerijos parengtą nutarimą „Dėl 2014 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos“, kuriuo įsipareigojama iš valstybės biudžeto skirti lėšų pereinamojo laikotarpio nacionalinei paramai už 2014 metus žemdirbių pajamoms palaikyti.

Spanguolių užderėjo trečdaliu mažiau (6)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 07:55
Dzū­ki­jo­je esan­čiuo­se Žu­vin­to ir Čep­ke­lių re­zer­va­tuo­se vie­ti­niai gy­ven­to­jai rug­sė­jį ga­li span­guo­liau­ti tik pa­gal šių gam­ti­nių re­zer­va­tų iš­duo­da­mus lei­di­mus. Abie­juo­se pa­ste­bi­mas treč­da­liu ma­žes­nis span­guo­lių der­lius nei per­nykš­tį ru­de­nį.

Latvijos veterinarinė tarnyba: šernų naikinimas jų populiacijos pakankamai nesumažins

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 09:47
Latvijos veterinarinė tarnyba: šernų naikinimas jų populiacijos pakankamai nesumažins
Romualdo Barausko nuotr.
Latvijos maisto prekių ir veterinarijos tarnybos generalinis direktorius Maris Balodis, kalbėdamas nacionalinės šalies televizijos laidoje "Ryto panorama", pareiškė, kad kovojant su afrikiniu kiaulių maru (AKM) taikomas šernų šaudymas šių populiacijos pakankamai nesumažins.

Ūkininkai prispaudė cukraus fabriką (15)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 00:01
Šiųmetis cukrinių runkelių perdirbimo sezonas Suvalkijoje galėjo ir neprasidėti, mat žemdirbiai buvo kategoriškai pareiškę, kad derliaus iš laukų į Marijampolės cukraus fabriką negabens tol, kol su jais nebus galutinai atsiskaityta už pernykštį.

Plintant marui Lietuvoje rasta neregistruotų kiaulių EK Lietuvai sušvelnino ribojimus (10)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 13:38
Plintant mirtinam afrikinio kiaulių maro virusui, Lietuvoje rasta tūkstančiai oficialiai neįregistruotų kiaulių. Žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę nustebino faktas, kad dėl priverstinio skerdimo ir kitų priežasčių turėjusi sumažėti kiaulių banda yra net 120 tūkst. didesnė negu pernai.

Lietuvos ūkininkai sugalvojo, kaip priešintis Rusijos sankcijoms (149)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 11:08
Rusijos draudimas importuoti į šalį vaisius ir daržoves iš visos Europos Sąjungos, taip pat ir Lietuvos ūkių, skaudžiai atsiliepia augintojams. Jie siūlo parodyti, kad jei atsisakoma bendradarbiauti, tuomet reikia neprekiauti visiškai – ir Rusijos pirkėjams neparduoti jiems reikalingų sėklų.

Didės baudos už pažeidimus, likviduojant afrikinį kiaulių marą (1)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 10:08
Didės baudos už pažeidimus, likviduojant afrikinį kiaulių marą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo griežtinti atsakomybę už pažeidimus, likviduojant afrikinio kiaulių maro ar kitų užkrečiamųjų ligų židinius, bei už neteisėtą veterinarų veiklą.

Laukuose – didysis rudens darbas dalyvaukite apklausoje!  (20)

2014 rugsėjo mėn. 13 d. 12:31
Sodžiuose – didžiųjų darbų metas – tęsiasi bulviakasis. Saulėtas ir šiltas oras šeštadienį į laukus išvijo būrius bulvių kasėjų.

V. Baltraitienė: ES kompensacija dėl Rusijos sankcijų paaiškės lapkritį (5)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 13:32
Lietuvos iš Europos Sąjungos (ES) prašoma 46 mln. eurų suma nuostoliams dėl Rusijos embargo kompensuoti kol kas nėra galutinė, sako žemės ūkio ministrė.

Pienas rekordiškai pinga, bet tik ne parduotuvėse (99)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 10:00
Ūkininkai kraipo galvas: pieno supirkimo kainos krito iki rekordiškai žemo lygio, bet pieno produktai parduotuvėse neatpigo.

Europa stabdo kompensacijas nukentėjusiems nuo Rusijos (7)

2014 rugsėjo mėn. 11 d. 09:01
Europos Sąjunga trečiadienį pristabdė 125 mln. eurų (431 mln. Lt) paramą vaisių ir daržovių augintojams, nukentėjusiems nuo Rusijos įvesto embargo, nes, pasak ES šaltinių, kilo abejonių dėl reikalaujamų kompensacijų už nuostolius, ypač dėl reikalavimų, sulauktų iš Lenkijos, informuoja "Eubusienss".

Jau planavo pienu laistyti žemę (25)

2014 rugsėjo mėn. 11 d. 07:58
Ūkininkai ir kiti pieno gamintojai varsto Vyriausybės duris skųsdamiesi ne tik nukritusiomis pieno supirkimo kainomis, bet ir kai kurių perdirbėjų atsisakymu iš viso supirkti žaliavą.

Ūkininkas sugalvojo, kur dėti derliaus perteklių (60)

2014 rugsėjo mėn. 11 d. 00:01
Tuo metu, kai dauguma Lietuvos daržininkų suka galvas, kur dėti užaugintą derlių, ir žvalgosi į valstybės kišenę kompensacijų, Kėdainių rajono ūkininkas Vidmantas Girdzijauskas ėmėsi savaip spręsti šią problemą ir savo ūkyje įkūrė daržovių perdirbimo cechą.

Kiaulių maras paliko be darbo: atleis 23 darbuotojus (3)

2014 rugsėjo mėn. 10 d. 14:21
Kiaulių maras paliko be darbo: atleis 23 darbuotojus
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Idavang” kompleksas Ignalinos rajone įspėjo 23 ūkyje dirbančius darbuotojus apie galimą atleidimą. Kompleksas patenka į griežčiausiai kontroliuojamą zoną dėl afrikinio kiaulių maro.

Pažadai dėl asbestinių stogų subliuško (26)

2014 rugsėjo mėn. 10 d. 08:18
Garsiai nuskambėję Vyriausybės pažadai kompensuoti išlaidas namų seno šiferio stogus keičiantiems gyventojams subliuško. Miesto gyventojai liko be jokių kompensacijų.

Iki rugsėjo vidurio ūkininkai raginami registruoti kiaules (5)

2014 rugsėjo mėn. 9 d. 07:23
Iki rugsėjo vidurio ūkininkai raginami registruoti kiaules
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Žemės ūkio ministerija ragina kiaulių augintojus iki rugsėjo vidurio užregistruoti laikomus gyvulius. Pastebima, kad šiemet kiaulių deklaruojama dukart daugiau nei pernai.

Grybautojai suglumę (18)

2014 rugsėjo mėn. 9 d. 07:04
Voveraitės  Dzūkijos miškuose
GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.
Dzūkijos grybų perdirbėjai džiaugiasi lietuviškų rudeninių grybų derliumi – miškuose gausiai dygsta baravykai, raudonikiai ir šilbaravykiai. Tačiau didžiąją dalį grybų perdirbėjai įsiveža iš Rusijos ir Baltarusijos. Pasak verslininkų, Sibire šiuo metu toks didelis voveraičių derlius, kad rinka net nepajėgi visų jų supirkti ir perdirbti. Beveik visi perdirbti grybai išvežami į Prancūziją, Italiją ir Vokietiją.

Rusijos sankcijos gąsdina ne visus: stato milžinišką fermą (14)

2014 rugsėjo mėn. 8 d. 08:29
Tuo metu, kai dėl Rusijos embargo ir nukritusių pieno supirkimo kainų daugelis šalies pienininkystės ūkių galvoja apie gamybos mažinimą, UAB „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“, kurios akcijas valdo Žemės ūkio ministerija, vykdo moderniausios Lietuvoje melžiamų karvių fermos statybą.

Skelbia: smulkių ūkių turi nelikti (63)

2014 rugsėjo mėn. 4 d. 07:21
Liepos pabaigoje Vilniuje rinkosi Estijos, Latvijos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai bei veterinarijos atstovai ir sutarė, kad kiekviena valstybė parengs savo veiksmų planą, o vėliau su bendru projektu kreipsis dėl paramos kovai su Afrikiniu kiaulių maru (AKM) į Europos Komisiją (EK).

Ritualinės skerdienos eksporto teks palaukti (23)

2014 rugsėjo mėn. 3 d. 19:25
Seimui ketinant nuo 2015-ųjų įteisinti ritualinį skerdimą, gyvulių mėsa būtų pradėta eksportuoti ne anksčiau kaip kitų metų pavasarį ar vasarą, sako Mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas Egidijus Mackevičius.

Kodėl šiemet greitai supūva obuoliai? (7)

2014 rugsėjo mėn. 3 d. 18:46
Kodėl šiemet greitai supūva obuoliai?
K. Cemnolonskio nuotr.
Šiemet lietuviškų obuolių kokybė prastesnė – jie greitai pūva, o to kaltininkas – gegužės ir birželio oras, sako Aukštikalnių sodų vadovas Arvydas Paškevičius.

ES rems žuvies eksportuotojus, nukentėjusius nuo Rusijos sankcijų (10)

2014 rugsėjo mėn. 3 d. 15:24
Europos Sąjunga (ES) svarsto finansinės paramos priemones žuvų eksportuotojams, nukentėjusiems nuo atsakomųjų Rusijos sankcijų. Rusija apribojo Vakaruose gamintos maisto produkcijos įvežimą, primena "Reuters".

Išsiaiškino, iš kur galėjo atsirasti naujas kiaulių maro protrūkis (2)

2014 rugsėjo mėn. 3 d. 11:46
Išsiaiškino, iš kur galėjo atsirasti naujas kiaulių maro protrūkis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Ignalinos rajone, Naujojo Daugėliškio seniūnijoje esančiame vienkiemyje rugsėjo 1 d. užfiksuotas afrikinio kiaulių maro protrūkis galėjo kilti dėl galimų kontaktų su laukine fauna.

Kokiais pinigais gali virsti krepšiai baravykų? (39)

2014 rugsėjo mėn. 4 d. 09:46
Kokiais pinigais gali virsti krepšiai baravykų?
GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.
Grybavimas - puikus sprendimas norintiems pasipildyti piniginę. Nors kai kurių grybų Lietuvoje šiais metais mažoka, supirkėjai tikina, kad užsidirbti vis tiek galima ganėtinai daug.

Iš Europos tikisi 70 proc. nuostolių kompensavimo (2)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 11:20
Lietuvos žemės ūkio ministrė tikisi, kad Europos Komisijos (EK) išmokos kompensacijoms ir afrikinio kiaulių maro prevencijai gali siekti apie 70 proc. visų išlaidų. Pasak Virginijos Baltraitienės, maro pasekmių likvidavimo planas Briuselyje gali būti priimtas spalio mėnesį.

Paaiškino, kodėl ūkininkai masiškai naikins derlių (352)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 09:09
"Pirkėjas mažesnių maisto produktų ar daržovių kainų nesulauks", - sakė Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

Ignalinos rajone - dar vienas kiaulių maro židinys (9)

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 14:14
Ignalinos rajone - dar vienas kiaulių maro židinys
GRYNAS
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šalyje patvirtintas jau šeštasis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių ūkyje. Naujausias ligos židinys nustatytas ūkyje, esančiame apie 1-1,5 km nuo Baltarusijos sienos.

Kiek reikia dirbti, kad išgyventum iš 9,5 hektaro? (52)

2014 rugsėjo mėn. 6 d. 00:53
Danutė ir Antanas Jonauskiai
Autoriaus nuotr.
Stilingai apkirpta ūkininko barzdelė, tvarkinga ūkininkės šukuosena, manikiūrininkės sutvarkyti lakuoti nagai, padažytos lūpos. Atviros šypsenos ir vidinės giedros nušviesti veidai.

Ką miestiečių šeima veikia kaime be kanalizacijos ir su būriu žąsų? (19)

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 14:42
Maloniai sutampa, kad, ieškodama įdomesnio susitikimo, vis sutinku į Utenos savivaldybės kaimus atsikėlusius vilniečius, kurie ne šonų kaitinti vasarą atvyksta iš sostinės, o ūkininkauti.