Kaimo naujienos

Neįveikiant kiaulių maro, ūkininkai nemato plėtros galimybių (8)

2014 spalio mėn. 21 d. 07:36
Nepavykstant Lietuvoje įveikti afrikinio kiaulių maro, kiaulininkystės plėtra, ypač smulkiuose ūkiuose, nėra perspektyvi. Kol kas ūkiams nėra numatyta jokių kompensacijų, išskyrus vienkartines už paskerstas kiaules. Žemės ūkio ministerija skatina pereiti prie kitos veiklos: dabar teikti paraiškas gali stambūs augintojai, rengiama paramos programa ir smulkiesiems.

VMVT pateko į teisėsaugos akiratį (10)

2014 spalio mėn. 20 d. 16:30
VMVT pateko į teisėsaugos akiratį
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kai liepą Ignalinos rajone esančiame kiaulių komplekse „Idavang“ buvo aptiktas afrikinio kiaulių maro židinys, paaiškėjo, kad jau anksčiau buvo užkasta minėtu virusu užkrėstų kiaulių, bet apie tai visuomenė neinformuota. Pradėtas ikiteisminis tyrimas ir dėl trukdymo pareigūnams tirti bylą. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai tai vadina nesusipratimu.

Europos šalys veisia eršketus (7)

2014 spalio mėn. 20 d. 08:46
Aštriašnipio eršketo jauniklis
Lietuvos žuvininkystės tarnybos nuotr.
Baltijos jūroje ir į ją įtekančiose upėse prieš 50 metų išnykusių eršketų išteklius ėmėsi atkurti prie Baltijos esančios valstybės. Tam parengta bendra Lenkijos, Vokietijos, Lietuvos ir kitų šalių programa iki 2020 metų.

Ėmėsi nežinomo verslo – ir negali atsidžiaugti (19)

2014 spalio mėn. 19 d. 12:00
Imtis nežinomo verslo ryžtasi ne dažnas. Šalčininkų rajone Dieveniškėse gyvenančios Ščikno šeimos vyrai – tėvas Ryšardas ir du jo sūnūs: Andžejus ir Jaroslavas, yra būtent tie, kurie nebijo naujovių.

Alytaus rajone rasti penki nuo afrikinio kiaulių maro nugaišę šernai (15)

2014 spalio mėn. 15 d. 21:14
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijos miške rasti 5 nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) nugaišę šernai.

Lietuviškas medus – ypatingos kokybės (24)

2014 spalio mėn. 19 d. 08:00
Šių metų rugsėjo mėnesį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko medaus, tiekiamo į Lietuvos prekybos tinklus, kokybės tyrimą.

Ėmėsi egzotiškos veiklos: augina 15 gyvūnų - vertė 130 tūkst. Lt (85)

2014 spalio mėn. 18 d. 16:29
Raimondas Neverdauskas ir jo alpakos
A. Sireikienės nuotr., "Ūkininko patarėjas"
Ūkininkas ir verslininkas Raimondas Neverdauskas Šiaulių rajone pirmasis nusprendė auginti alpakas.

Ministrė: ES turėtų padengti 75 proc. Lietuvos išlaidų kovojant su kiaulių maru (6)

2014 spalio mėn. 13 d. 21:52
Europos Sąjunga turėtų padengti iki 75 proc. Lietuvos išlaidų kovoje su afrikiniu kiaulių maru, teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Pasak jos, bendrijos narių atstovai neformalioje žemės ūkio ministrų taryboje pritarė, kad Lietuvai turi būti padidintas finansavimas.

Šokėjas tapęs ūkininku: kiekviena diena vis geresnė (22)

2014 spalio mėn. 13 d. 19:23
Buvęs breiko šokėjas, ūkininkas Audrius Jokubauskas, jau šešti metai gyvena kaime – iš pradžių Dargužiuose, vėliau Kabeliuose (Varėnos raj.), kur su kolega laiko 20 melžiamų avių ir 4 melžiamas karves.

Lig šiol padengta tik trečdalis kovos su kiaulių maru išlaidų (2)

2014 spalio mėn. 13 d. 08:41
Šią savaitę Briuselyje turėtų būti priimtas afrikinio kiaulių maro padarinių likvidavimo planas. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė tikisi, kad Europos Komisijos išmokos kompensacijoms ir kiaulių maro prevencijai sieks apie 70 proc. visų išlaidų.

Alytaus rajone toliau siaučia Afrikinis kiaulių maras: užfiksuoti dar šeši atvejai (17)

2014 spalio mėn. 12 d. 12:30
Alytaus rajone aptikti dar šeši nuo Afrikinio kiaulių maro (AKM) kritę šernai, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Embargas kirto ir su Rusija neprekiavusiesiems (20)

2014 spalio mėn. 18 d. 14:00
Kai prekių pasirinkimas beribis, šiuolaikiniam vartotojui bet ko neįsiūlysi. Daržoves auginančio pasvaliečio Algimanto Morkūno produkcija tinka ir išrankiausiam pirkėjui – švarios, į polietileninius maišelius nedideliais kiekiais sufasuotos morkos, svogūnai ar burokėliai, taip pat kopūstai jau daug metų keliauja į didžiuosius šalies prekybos tinklus, kavines ir valgyklas. Tačiau užsidarius Rusijos rinkai, pasekmes pajuto ir produkcijos į šią šalį neeksportavęs žemdirbys.

Kiaulių maras – jau Vilniaus pašonėje (21)

2014 spalio mėn. 11 d. 12:16
Kiaulių maras – jau Vilniaus pašonėje
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vilniaus rajone, Nemenčinės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Mūsų šalyje tai jau aštuntas AKM atvejis, užfiksuotas šernų populiacijoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Neįprastas mokytojos ūkis: 27 tūkstančiai augintinių (13)

2014 spalio mėn. 11 d. 08:00
 Sonata Rimkienė
Autoriaus nuotr.
Junkiluose (Užvenčio seniūnija, Kelmės r.) su šeima gyvenanti Sonata Rimkienė dirba muzikos mokytoja, tačiau nuo šio pavasario ėmėsi ūkininkavimo. Tiesa, ne visai įprasto: moteris neaugina nei gyvulių, nei javų ar bulvių, o jos ūkis – tūkstančiai afrikinių sraigių.

Lenkijoje per naktį mįslingai žuvo 5 mln. bičių (34)

2014 spalio mėn. 12 d. 14:00
Bitės
Stopkadras/DELFI.TV
Bitininkai sielvartauja, ūkininkai baiminasi dėl ateinančių metų derliaus, o mokslininkai bando įminti mįslę: kas atsitiko, kad Dolno Pžyčyno kaime Lubusko vaivadijoje Lenkijoje per vieną naktį mirė 5 mln. bičių, rašo Lenkijos spaudos agentūra PAP.

Ekologiniai ūkiai norėtų plėstis, bet negali (5)

2014 spalio mėn. 7 d. 15:27
Ekologiniai ūkiai norėtų plėstis, bet negali
Stopkadras/DELFI.TV
Ekologinių ūkių šeimininkai piktinasi, kad šiemet neturėjo galimybių plėsti ekologiškų plotų, nes už juos neskirtos išmokos. Žemės ūkio ministerija teigia, kad taip atsitiko, nes Europos Komisija (EK) tik liepą išleido reglamentą, numatantį kaip šiemet  skirstyti paramą.

Obuolių sulčių bus, o kriaušių – nė su žiburiu nerasi (6)

2014 spalio mėn. 7 d. 08:21
Sultys
Alytusplius.lt nuotr.
Alytuje prie sulčių spaudyklų eilės nesidriekia, bet norinčių pasimėgauti šviežiomis obuolių sultimis yra nemažai.

Paaiškino, kodėl augina grikius, nors visai nepelninga (13)

2014 spalio mėn. 7 d. 00:00
Kėdainių rajono Pajieslio žemės ūkio bendrovę, kurią prieš maždaug devynerius metus nusipirko „Galinta ir partneriai“, anksčiau buvo galima drąsiai vadinti šalies grikių auginimo lydere, nes šių augalų plotai čia būdavo vieni didžiausių Lietuvoje. Šiemet dėl sėjomainos ir pelningesnių kultūrų konkurencijos čia jų auginama tik apie trečdalį ankstesnio ploto.

Dzūkijos žemdirbiai džiaugiasi geru javų derliumi (7)

2014 spalio mėn. 6 d. 12:10
Akcinės bendrovės „Kauno grūdai“ Alytaus padalinys supirko beveik 70 tūkst. t javų, kai pernai tuo pat metu – apie 50 tūkst. t javų.

Pradėjo nuo 7 hektarų ir vėjo perpučiamos trobelės: pasiekimai kelia susižavėjimą (96)

2014 spalio mėn. 12 d. 21:51
Mindaugas ir Kristina Petkevičiai
Autoriaus nuotr.
„Tik ne į kaimą!“ – bend­ro gyvenimo pradžioje apie šeimos ateitį kalbėdamasi su vyru Mindaugu jam pareiškė Kristina Petkevičienė. Tačiau prieš 15 metų susituokusi kauniečių pora jau dvyliktus metus ne tik gyvena kaime, bet ir ūkininkauja. Sėkmingai ūkininkauja. Ir labai gražiai tvarko savo namus bei sodybą.

Po „kenkėjų“ antplūdžio 30 ha kukurūzų laukų - kaip nebūta (19)

2014 spalio mėn. 5 d. 16:00
Puožo kaime ūkininkų Šerelių kukurūzų laukuose šernai smagiai papuotavo.
Ūkininko patarėjo nuotr.
Dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) intensyviai medžiojami šernai, atrodo, nežada be kovos pasiduoti ir tyliai laukti savo liūdnos lemties. Pastaruoju metu jie smagiai puotauja kai kurių Kupiškio rajono ūkininkų kukurūzų laukuose.

Alytaus rajone nustatytas naujas kiaulių maro atvejis (8)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 17:27
Alytaus rajone nustatytas naujas kiaulių maro atvejis
Romualdo Barausko nuotr.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM).

Ūkininkas iš Kinijos pinigus uždirba augindamas tarakonus (4)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 14:58
Tarakonai ant duonos gabalėlio
AOP nuotr.
Prieš penkerius metus vandens tiekimo sistemų inžinierius Tianas Tinglei metė darbą mieste ir ėmėsi žemės ūkio – vyras pradėjo auginti tarakonus. 32-ejų Tianas Tinglei nusprendė įkurti tarakonų auginimo ūkį, kai farmacijos pramonėje dirbantis draugas jam papasakojo apie tai, kad tradicinėje kinų medicinoje dažnai tarakonai naudojami kaip pigus baltymų ir amino rūgščių šaltinis.

Nukentėjusiems nuo Rusijos – 570 mln. Lt (5)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 09:48
Europos Komisija (EK) nusprendė padidinti iki 165 mln. eurų (570 mln. Lt) finansinę paramą Europos Sąjungos (ES) greitai gendančių daržovių ir vaisių gamintojams, kurie tiekė didžiąją savo produkcijos dalį į Rusiją, pranešama EK tinklapyje.

Mažėja sulčių spaudimo kainos (10)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 18:49
Mažėja sulčių spaudimo kainos
K. Cemnolonskio nuotr.
Sulčių spaudimas, nors ir sezoninis verslas, gana patrauklus.

Prasidėjo lenkiškos produkcijos invazija (386)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 05:30
Prasidėjo lenkiškos produkcijos invazija
A.Solomino nuotr.
Latvijos ūkininkai skaičiuoja, kad juos pigesnis lenkiškas derlius stumia iš rinkos, kuo pasiguosti turi ir Lietuvos augintojai. Prognozuojama, kad poveikį kainoms pirkėjai pamatys spalio pabaigoje, kai bus baigtas nuimti derlius.

Spaudžiantys sultis pastebi negerą tendenciją (36)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 07:52
Spaudžiantys sultis pastebi negerą tendenciją
K. Cemnolonskio nuotr.
Nors dėl nepalankių orų sąlygų obuolių derlius šiemet daug mažesnis nei praėjusiais metais, sulčių spaudimui obuolių tikrai užteks, portalą LRT.lt tikina sodininkas ir bitininkas Algirdas Amšiejus. „Kitas klausimas, ar turėsime obuolių pasidėti žiemai“, – priduria pašnekovas.

Mugė Kaune: ką siūlo ir kokios kainos (30)

2014 rugsėjo mėn. 27 d. 14:35
Respublikinė derliaus šventė
R. Tenio nuotr.
Kauno miesto centre šurmuliuojanti Respublikinė derliaus šventė vilioja lankytojus įvairiomis prekėmis. Žmonės pastebi, jog kainos yra aukštesnės, tačiau vis tiek susigundo, ką nors įsigyti.

Kada geriausias laikas skinti obuolius? (7)

2014 rugsėjo mėn. 27 d. 14:07
Obuolių skynimo laikas priklauso ir nuo jų veislės, ir nuo metų laiko, tačiau yra keletas bendrų požymių, kurie padės atskirti, ar jau laikas obuolius ruošti žiemai, sako Aleksandro Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto dekanas Viktoras Pranskietis.

Derliaus šventėje Kaune – nuo lašinių iki plaukų džiovintuvų (9)

2014 rugsėjo mėn. 26 d. 15:39
Penktadienį Kaune prasidėjo tradicinė Derliaus šventė.