Vyriausybė svarsto neberiboti elektros įmonių pelnų

 (553)
Pirmadienį ministrų kabinetas politiškai sutarė dėl Energetikos ministerijos siūlymo įstatymu neberiboti elektros įmonių pelno dydžio. Tai numatančioms Elektros energetikos įstatymo pataisoms Vyriausybė turėtų pritarti trečiadienį.
© Scanpix

Šiuo metu įstatyme numatyta, kad elektros sektoriaus įmonių pelnas negali būti didesnis nei 5 proc. nuo reguliuojamo pelno. Teikiamose pataisose siūloma numatyti, kad pelno dydį reguliuotų Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

„Tai yra įmonių ekonominės veiklos reguliavimas, iš vienos pusės, kad įmonės nepiktnaudžiautų gaunamu pelnu ir būtų atsižvelgiama į vartotojus, o iš kitos pusės, kad įmonės būtų konkurencingos“, – sakė A. Sekmokas.

Jo teigimu, pagal pasaulinę praktiką, tokių įmonių pelnas sudaro 7-10 proc.

A. Sekmokas sakė, kad elektros kaina kitiems metams greičiausiai bus nustatoma pagal dabar galiojančią tvarką. Tačiau jau nuo liepos didėjant įmonių pelno maržai gali didėti ir elektros kaina vartotojams.

DELFI jau rašė, kad elektros įmonių pelno maržos didinimas siejamas su strateginių energetikos objektų statybomis ir planais juos finansuoti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

V. Putinas davė pradžią „Turkstream“ dujotiekio projekto dalies įgyvendinimui (13)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį oficialiai davė startą bendro su Turkija dujotiekio „Turkstream“ giliavandenės dalies įgyvendinimui bei iš laivo Juodojoje jūroje paskambino Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui.

Prancūzijos vyriausybė uždraus naftos ir dujų žvalgymą (5)

Prancūzija ketina nebeišduoti naujų naftos ir dujų žvalgymo savo žemyninėje dalyje ir užjūrio teritorijose licencijų, penktadienį pareiškė aplinkos ministras Nicolas Hulot.

Šilumininkai įspėja dėl brangsiančios šilumos, Kainų komisija ramina (7)

Šilumos tiekėjai įspėja, kad pakeitus šilumos supirkimo kainos skaičiavimo metodiką, trijų didžiųjų miestų gyventojams pabrangs centralizuotas šildymas.

Seimo nariai ragina kaimynines šalis nepirkti elektros iš Astravo (70)

Seimo narių grupė vakar Seime įregistravo rezoliuciją kviečiančią Estijos, Latvijos ir Lenkijos parlamentarus priimti teisės aktus, neleisiančius nesaugių branduolinių elektrinių vystytojų tiekiamai elektrai patekti į Baltijos šalių ir Lenkijos elektros sistemas.

„Gazprom“ planuoja investuoti į „Turkijos srauto“ projektą 6 mlrd. JAV dolerių (24)

Investicijos į dujotiekį „Turkijos srautas“ vertinamos šešiais milijardais JAV dolerių, pranešė Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ valdybos primininko pavaduotojas Andrejus Kruglovas, informuoja „RIA Novosti“.