„Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“ įtariami aferaatnaujinta 12.56

 (38)
„Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“ įtariami afera
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos prokuratūrai pavedė organizuoti ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo ir didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule bendrovėse „Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“. Bendrovė „Vilniaus energija“ kaltinimus vertina kaip absurdiškus.

Tyrimas buvo pradėtas išnagrinėjus Generalinės prokuratūros gautą Vilniaus miesto tarybos narės Jūratės Žeimienės pareiškimą. Po Kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto tyrimo nustatyta, kad „Vilniaus šilumos tinklų“ vadovybė kaip investicijas įsigydama iš „Vilniaus energija“ šilumos skaitiklius kartu su sutartyje nenumatytomis jų montavimo išlaidomis, kurios sudaro 59 528, 23 Lt, galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir iššvaistė bendrovės žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą.

Taip pat nustatyta, kad „Vilniaus energija“ 2003-2004 m. parduodama kaip investicijas sukurtą turtą bendrovei „Vilniaus šilumos tinklai“, galimai apgaulės būdu užvaldė didelės vertės turtą, t.y. sukčiavo, o „Vilniaus šilumos tinklai“ vadovybė, nupirkdama šį didelės vertės svetimą turtą iš nuomininko be jį pateisinančių dokumentų, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir bendrininkavo sukčiaujant.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl piktnaudžiavimo, turto iššvaitymo ir sukčiavimo.

Kaltinimus vadina absurdiškais

Bendrovė „Vilniaus energija“ kaltinimus vertina kaip absurdiškus.

„Kaltinimai, esą prieš aštuonerius metus buvo iššvaistyta turto už 59 tūkstančius, yra absurdiški. Tai – tuščias politikavimas artėjant šildymo sezonui. Žinoma, atsakysime į visus prokurorų klausimus, kaip ir numato įstatymai“, - teigė R. Germanas.

Anot R. Germano, „Vilniaus energija“ nuo pat savo darbo sostinėje pradžios 2002 metais tiksliai pagal šilumos ūkio nuomos sutartyje numatytą grafiką vykdo visus investicinius įsipareigojimus miestui.

www.DELFI.lt
 
38
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

Naftos pramonė „ties kracho riba" (15)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 07:54
Didžiosios Britanijos naftos pramonę krečia "krizė", krintant naftos kainoms, BBC tarnybai pareiškė nepriklausomų tyrėjų asociacijos "Brindex" pirmininkas Robinas Allanas.

Slovakija planuoja tiesti reversinį dujotiekį (5)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 23:26
Europos Sąjungos dujų transportavimo sistemoje per kelis artimiausius metus atsiras reversinis dujotiekis, jungiantis Ukrainą ir Turkiją. Savo planuos realizuoti tokį projektą trečiadienį paskelbė Slovakijos bendrovė „Eustream“.

Biokurą pirks per biržą. Kas išloš?

2014 gruodžio mėn. 17 d. 13:33
Biokuro ruošimas
I. Labutytės nuotr.
Seimui įpareigojus šilumos gamintojus nuo kitų metų pusę jiems reikalingo kuro įsigyti per biržą, o nuo 2016 metų – 100 proc. kuro, energijos išteklių biržos „Baltpool“ generalinė direktorė Laura Žalaitė „Žinių radijui“ pabrėžė, kad biokuro pirkėjas galės jį įsigyti ir už biržos ribų, jei biržoje kuro kaina būtų didesnė.

Pasaulinės naftos kainos toliau krinta (8)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 11:23
Trečiadienį pasaulinės naftos kainos toliau krinta, rinkos laukia JAV federalinio atsargų banko gruodžio mėnesio posėdžio. Antradienį buvo užfiksuotas nedidelis brangimas iki 60 dolerių už barelį.

Naftos kainos krinta: kaip tai palies mūsų gyvenimą? (29)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 11:19
Naftos kainų kritimas lietuviams gali išeiti į naudą ne tik dėl to, kad išlaidos kurui ir šildymui gali mažėti ar bent jau nedidėti, sako finansų analitikas Marius Dubnikovas.