„Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“ įtariami aferaatnaujinta 12.56

 (38)
„Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“ įtariami afera
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos prokuratūrai pavedė organizuoti ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo ir didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule bendrovėse „Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“. Bendrovė „Vilniaus energija“ kaltinimus vertina kaip absurdiškus.

Tyrimas buvo pradėtas išnagrinėjus Generalinės prokuratūros gautą Vilniaus miesto tarybos narės Jūratės Žeimienės pareiškimą. Po Kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto tyrimo nustatyta, kad „Vilniaus šilumos tinklų“ vadovybė kaip investicijas įsigydama iš „Vilniaus energija“ šilumos skaitiklius kartu su sutartyje nenumatytomis jų montavimo išlaidomis, kurios sudaro 59 528, 23 Lt, galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir iššvaistė bendrovės žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą.

Taip pat nustatyta, kad „Vilniaus energija“ 2003-2004 m. parduodama kaip investicijas sukurtą turtą bendrovei „Vilniaus šilumos tinklai“, galimai apgaulės būdu užvaldė didelės vertės turtą, t.y. sukčiavo, o „Vilniaus šilumos tinklai“ vadovybė, nupirkdama šį didelės vertės svetimą turtą iš nuomininko be jį pateisinančių dokumentų, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir bendrininkavo sukčiaujant.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl piktnaudžiavimo, turto iššvaitymo ir sukčiavimo.

Kaltinimus vadina absurdiškais

Bendrovė „Vilniaus energija“ kaltinimus vertina kaip absurdiškus.

„Kaltinimai, esą prieš aštuonerius metus buvo iššvaistyta turto už 59 tūkstančius, yra absurdiški. Tai – tuščias politikavimas artėjant šildymo sezonui. Žinoma, atsakysime į visus prokurorų klausimus, kaip ir numato įstatymai“, - teigė R. Germanas.

Anot R. Germano, „Vilniaus energija“ nuo pat savo darbo sostinėje pradžios 2002 metais tiksliai pagal šilumos ūkio nuomos sutartyje numatytą grafiką vykdo visus investicinius įsipareigojimus miestui.

www.DELFI.lt
 
38
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Maskva: ES sankcijos išprovokuos energijos kainų augimą (43)

2014 liepos mėn. 31 d. 12:47
Kremlius
DELFI montažas
Maskva perspėjo, kad nauja Vakarų sankcijų banga paskatins energijos kainų augimą Europos Sąjungoje ir kad jos pakenks tiek Rusijos, tiek paties bloko ekonomikai.

Naujoji katilinė šilumos kainą grąžino į 2008 m. lygį Liepą sutaupys apie 2,5 mln. litų (26)

2014 liepos mėn. 31 d. 12:36
Ketvirtadienį Kaune, Petrašiūnuose, oficialiai atidaryta bendrovės „Pramonės energija“ 19,2 MW galios biokuro katilinė. Realiai konkuruoti pradėję nepriklausomi šilumos gamintojai šilumos kainą vartotojams per 4 mėnesius sumažino net 31,9 proc. Liepą nustatytas vos 18,74 cnt už kWh šilumos energijos tarifas – mažiausias Kaune nuo pat 2008-ųjų.

Prasidėjo: JAV pirmą kartą per 40 metų eksportavo naftą (123)

2014 liepos mėn. 31 d. 10:45
JAV pirmą kartą per 40 metų eksportavo žaliavinę naftą, rašo "The Wall Street Journal". Liepos 30-osios vėlų vakarą tanklaivis "BW Zambesi" su Singapūro vėliava išplaukė iš Teksaso Sičio uosto Pietų Korėjos kryptimi. 400 tūkst. barelių naftos gabenimas tanklaiviu kainuoja 40 mln. dolerių.

Užtvanką pavers hidroelektrine (19)

2014 liepos mėn. 31 d. 07:50
Užtvanką pavers hidroelektrine
T. Janonio nuotr.
Anykščių valdžia, pagaliau suradusi naujus užtvankos nuomininkus, tikisi per metus miesto centre esančią užtvanką ant Šventosios upės rekonstruoti į hidroelektrinę.

„Klaipėdos nafta“ ruošiasi įsilieti į tinklą

2014 liepos mėn. 30 d. 16:31
Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą įgyvendinanti AB „Klaipėdos nafta“ praneša, kad, padedant Baltijos jūrų uostų organizacijai (angl. Baltic Ports Organization), kartu su dar penkių Baltijos jūroje esančių uostų direkcijomis gavo Europos Sąjungos finansavimą SGD infrastruktūros vystymo parengiamiesiems darbams.