„Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“ įtariami aferaatnaujinta 12.56

 (38)
„Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“ įtariami afera
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos prokuratūrai pavedė organizuoti ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo ir didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule bendrovėse „Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“. Bendrovė „Vilniaus energija“ kaltinimus vertina kaip absurdiškus.

Tyrimas buvo pradėtas išnagrinėjus Generalinės prokuratūros gautą Vilniaus miesto tarybos narės Jūratės Žeimienės pareiškimą. Po Kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto tyrimo nustatyta, kad „Vilniaus šilumos tinklų“ vadovybė kaip investicijas įsigydama iš „Vilniaus energija“ šilumos skaitiklius kartu su sutartyje nenumatytomis jų montavimo išlaidomis, kurios sudaro 59 528, 23 Lt, galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir iššvaistė bendrovės žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą.

Taip pat nustatyta, kad „Vilniaus energija“ 2003-2004 m. parduodama kaip investicijas sukurtą turtą bendrovei „Vilniaus šilumos tinklai“, galimai apgaulės būdu užvaldė didelės vertės turtą, t.y. sukčiavo, o „Vilniaus šilumos tinklai“ vadovybė, nupirkdama šį didelės vertės svetimą turtą iš nuomininko be jį pateisinančių dokumentų, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir bendrininkavo sukčiaujant.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl piktnaudžiavimo, turto iššvaitymo ir sukčiavimo.

Kaltinimus vadina absurdiškais

Bendrovė „Vilniaus energija“ kaltinimus vertina kaip absurdiškus.

„Kaltinimai, esą prieš aštuonerius metus buvo iššvaistyta turto už 59 tūkstančius, yra absurdiški. Tai – tuščias politikavimas artėjant šildymo sezonui. Žinoma, atsakysime į visus prokurorų klausimus, kaip ir numato įstatymai“, - teigė R. Germanas.

Anot R. Germano, „Vilniaus energija“ nuo pat savo darbo sostinėje pradžios 2002 metais tiksliai pagal šilumos ūkio nuomos sutartyje numatytą grafiką vykdo visus investicinius įsipareigojimus miestui.

www.DELFI.lt
 
38
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Perkėlė trišales derybas dėl dujų

2014 spalio mėn. 1 d. 22:07
Trišalės derybos dėl dujų tarp Rusijos, ES ir Ukrainos perkeltos kitai savaitei. Apie tai pranešė Europos Komisijos (EK) atstovas.

Slovakijai Rusija stipriai prisuko dujų kranelius (8)

2014 spalio mėn. 1 d. 21:36
Slovakijos dujų importuotoja SPP (Slovensky plynarensky priemysel) pranešė, kad, trečiadienio duomenimis, dujų tiekimas iš Rusijos sumažėjo 50 proc., teigiama bendrovės pranešime spaudai.

Teismas atvertė A. Kubiliaus ginčą su ministerija dėl „Gazprom“ (6)

2014 spalio mėn. 1 d. 18:19
Teismas pradėjo nagrinėti dviejų opozicijos atstovų ginčą su Vyriausybe dėl jos sprendimo neteikti informacijos apie derybas su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“.

Į Klaipėdos uostą teoriškai jau įplaukė SGD laivas (278)

2014 spalio mėn. 1 d. 15:05
Į Klaipėdos uostą teoriškai jau įplaukė SGD laivas
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Spalio 27-oji Lietuvai bus istorinė, nes tądien į Klaipėdos uostą įplauks suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla „Independence“. Šiuo metu jis yra Lamanšo sąsiauryje, netrukus įplauks į Baltijos jūrą.

Aišku, kada į Klaipėdą atplauks SGD laivas atnaujinta (35)

2014 spalio mėn. 1 d. 13:17
Aišku, kada į Klaipėdą atplauks SGD laivas
R.Dačkaus (lrp.lt nuotr.)
Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje laivas „Independence“, kuris dabar yra prie Danijos krantų, į Klaipėdos uostą atplauks spalio 27 dieną, trečiadienį pranešė „Klaipėdos naftos“ atstovai.