„Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“ įtariami aferaatnaujinta 12.56

 (38)
„Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“ įtariami afera
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos prokuratūrai pavedė organizuoti ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo ir didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule bendrovėse „Vilniaus šilumos tinklai“ ir „Vilniaus energija“. Bendrovė „Vilniaus energija“ kaltinimus vertina kaip absurdiškus.

Tyrimas buvo pradėtas išnagrinėjus Generalinės prokuratūros gautą Vilniaus miesto tarybos narės Jūratės Žeimienės pareiškimą. Po Kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto tyrimo nustatyta, kad „Vilniaus šilumos tinklų“ vadovybė kaip investicijas įsigydama iš „Vilniaus energija“ šilumos skaitiklius kartu su sutartyje nenumatytomis jų montavimo išlaidomis, kurios sudaro 59 528, 23 Lt, galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir iššvaistė bendrovės žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą.

Taip pat nustatyta, kad „Vilniaus energija“ 2003-2004 m. parduodama kaip investicijas sukurtą turtą bendrovei „Vilniaus šilumos tinklai“, galimai apgaulės būdu užvaldė didelės vertės turtą, t.y. sukčiavo, o „Vilniaus šilumos tinklai“ vadovybė, nupirkdama šį didelės vertės svetimą turtą iš nuomininko be jį pateisinančių dokumentų, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir bendrininkavo sukčiaujant.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl piktnaudžiavimo, turto iššvaitymo ir sukčiavimo.

Kaltinimus vadina absurdiškais

Bendrovė „Vilniaus energija“ kaltinimus vertina kaip absurdiškus.

„Kaltinimai, esą prieš aštuonerius metus buvo iššvaistyta turto už 59 tūkstančius, yra absurdiški. Tai – tuščias politikavimas artėjant šildymo sezonui. Žinoma, atsakysime į visus prokurorų klausimus, kaip ir numato įstatymai“, - teigė R. Germanas.

Anot R. Germano, „Vilniaus energija“ nuo pat savo darbo sostinėje pradžios 2002 metais tiksliai pagal šilumos ūkio nuomos sutartyje numatytą grafiką vykdo visus investicinius įsipareigojimus miestui.

www.DELFI.lt
 
38
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Rusija keičia toną dėl strateginio projekto (24)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 14:21
Rusija neties "Pietų srauto" dujotiekio, jeigu iš Europos Sąjungos pusės nematyti jokio poreikio mažinti galimas grėsmes dujų tiekimui.

2013-ųjų elektros kainų giljotinos šiemet pavyko išvengti (3)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 11:40
2013-ųjų elektros kainų giljotinos šiemet pavyko išvengti
V.Cesevičiūtės nuotr.
Praėjus metams po didžiosios elektros kainų griūties, mirtinai prispaudusios net 5 elektros tiekėjus, padėtis rinkoje tapo ramesnė. Nors, kita vertus, tai ramybei priežasčių lyg ir nėra – tarpvalstybinių pralaidumų skaičiavimo metodika liko nepakeista, o naujų elektros generavimo šaltinių Lietuvoje neatsirado.

Sprendimas, kuris lems naftos kainas (10)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 10:43
Iki šiol analitikams nėra visai aišku, ar Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) valstybės narės artėja prie galimo kompromiso dėl naftos gavybos apimčių.

Rusijoje brangsta benzinas (30)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 20:58
Rusijoje benzino kainos 2014 metų spalį padidėjo 1,2 proc., o per dešimt mėnesių - 9,2 procento, praneša Rusijos federalinė statistikos tarnyba („Rosstat“).

Rusija: naftos kaina neprivers sumažinti gavybos apimčių (11)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 20:47
Pasak Rusijos bendrovės „Rosneft“ vadovo Igorio Sečino, mažesnė nei 60 dolerių už barelį naftos kaina neprivers Rusijos sumažinti naftos gavybos apimčių.