„Vilniaus energija” ketina uždaryti termofikacinę elektrinę

 (34)
Vilniaus energija” nuo 2016-ųjų ketina uždaryti vieną iš dviejų termofikacinių elektrinių. Vyriausybė tik kitą savaitę apsispręs, ar prašyti Briuselio išimties dėl taršos reikalavimų energetikos bendrovėms, BNS informaciją pateikia „Lietuvos rytas”.
„Vilniaus energija” ketina uždaryti termofikacinę elektrinę
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Vilniaus energijos” komercijos direktorius Rimantas Germanas sakė, kad 2016-ųjų pradžioje bus uždaryta taršos reikalavimų neatitinkanti trečioji Vilniaus termofikacinė elektrinė.

Neoficialiais duomenimis, „Dalkia” ilgalaikės nuomos sutartyje nėra įsipareigojusi investuoti į elektrinių taršos mažinimą, kaip numato dabartiniai ES reikalavimai, nes jie apibrėžti vėlesnėje – Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartyje.

www.DELFI.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

Rusai jau gegužę Egiptui pristatys suskystintas gamtines dujas (8)

Jau gegužę Egiptas gaus vieną iš penkių sutartų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) partijų iš Rusijos bendrovės „Rosneft“. Apie tai praneša „Reuters“, remdamasi Egipto bendrovės „Egyptian Natural Gas Holding Company“ (EGAS) atstovu.

Nuo liepos Ukrainoje šildymas pabrangs 90 proc. (63)

Ukrainos gyventojai nuo liepos 1 dienos ims už šildymo paslaugas mokėti maždaug 75-90 proc. daugiau. Sprendimą padidinti tarifą šiluminei energijai ir centrinio šildymo paslaugoms priėmė Nacionalinė energetikos ir komunalinių paslaugų valstybinio reguliavimo komisija.

Sprendimas dėl Visagino AE nukeliamas dar toliau (24)

Sprendimas, ar bus statoma Visagino atominė elektrinė (AE), bus priimtas po šių metų, atidžiai išanalizavus padėtį energetikos rinkoje, sako energetikos ministras Rokas Masiulis.

R. Miliauskas: „Achema“ siekia pasirašyti ilgalaikę dujų tiekimo sutartį (3)

Pirmą kartą per veiklos istoriją gamtines dujas perkanti iš dviejų šaltinių – „Gazprom“ ir „Statoil“ – didžiausia šalies dujų vartotoja, Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ siekia pasirašyti ilgalaikę dujų tiekimo sutartį, kuri suteiktų daugiau stabilumo ir leistų lengviau prognozuoti veiklą, sako bendrovės vadovas.

L. Linkevičius: be tarptautinių ekspertų Astrave išsiversti nepavyks (8)

Lietuvos užsienio reikalų ministras teigia, kad informacija apie galimą incidentą statomoje Astravo atominėje elektrinėje (AE) rodo, kad be tarptautinių ekspertų išsiversti nepavyks.