„Vilniaus energija” ketina uždaryti termofikacinę elektrinę

 (34)
„Vilniaus energija” ketina uždaryti termofikacinę elektrinę
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vilniaus energija” nuo 2016-ųjų ketina uždaryti vieną iš dviejų termofikacinių elektrinių. Vyriausybė tik kitą savaitę apsispręs, ar prašyti Briuselio išimties dėl taršos reikalavimų energetikos bendrovėms, BNS informaciją pateikia „Lietuvos rytas”.

„Vilniaus energijos” komercijos direktorius Rimantas Germanas sakė, kad 2016-ųjų pradžioje bus uždaryta taršos reikalavimų neatitinkanti trečioji Vilniaus termofikacinė elektrinė.

Neoficialiais duomenimis, „Dalkia” ilgalaikės nuomos sutartyje nėra įsipareigojusi investuoti į elektrinių taršos mažinimą, kaip numato dabartiniai ES reikalavimai, nes jie apibrėžti vėlesnėje – Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartyje.

www.DELFI.lt
 
34
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

D. Grybauskaitė: niekas negalės mūsų šantažuoti (214)

2014 spalio mėn. 21 d. 20:22
Dalia Grybauskaitė
DELFI.ee
Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia nesijaudinanti dėl galimų dujų tiekimo Lietuvai trikdžių ateinančią žiemą.

P. Porošenka nurodė pradėti šildymo sezoną, Ukraina prašo ES pinigų (60)

2014 spalio mėn. 21 d. 19:34
Likus kelioms dienoms iki Ukrainos parlamento rinkimų prezidentas Petro Porošenka nurodė šalyje pradėti šildymo sezoną. Šalis taip pat paprašė Europos Sąjungos (ES) 2 mlrd. eurų.

Dujos iš SGD terminalo tekės laikinuoju vamzdžiu (29)

2014 spalio mėn. 21 d. 16:53
Nors suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas jau priduotas eksploatacijai, jį su sausuma jungsiantis vamzdynas dar nebaigtas, o pirminiams sistemos bandymo darbams Kuršių marių dugnu bus tiesiamas laikinasis vamzdis.

C. de Margerie – naftos kompanijos vadovo stereotipo neatitikęs verslo ryklys (3)

2014 spalio mėn. 21 d. 15:28
Christophe'as de Margerie mėgo pokštauti ir dėl šios savo būdo savybės, vešlių ūsų ir stambaus stoto veikiau panėšėjo į malonų dėdulę, o ne į naftos kompanijos vadovą, geležiniu kumščiu valdžiusį prancūzų naftos milžinę „Total“, ne kartą patekusią į kontroversijų sūkurį.

Valdantieji linksta PVM lengvatą šildymui naikinti nuo liepos (47)

2014 spalio mėn. 21 d. 15:13
Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata šildymui gali būti panaikinta nuo 2015 metų liepos. Iki tol siūloma ieškoti galimybių ir priimti pataisas, kaip dar sumažinti šilumos kainas.