„Vilniaus energija” ketina uždaryti termofikacinę elektrinę

 (34)
„Vilniaus energija” ketina uždaryti termofikacinę elektrinę
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vilniaus energija” nuo 2016-ųjų ketina uždaryti vieną iš dviejų termofikacinių elektrinių. Vyriausybė tik kitą savaitę apsispręs, ar prašyti Briuselio išimties dėl taršos reikalavimų energetikos bendrovėms, BNS informaciją pateikia „Lietuvos rytas”.

„Vilniaus energijos” komercijos direktorius Rimantas Germanas sakė, kad 2016-ųjų pradžioje bus uždaryta taršos reikalavimų neatitinkanti trečioji Vilniaus termofikacinė elektrinė.

Neoficialiais duomenimis, „Dalkia” ilgalaikės nuomos sutartyje nėra įsipareigojusi investuoti į elektrinių taršos mažinimą, kaip numato dabartiniai ES reikalavimai, nes jie apibrėžti vėlesnėje – Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartyje.

www.DELFI.lt
 
34
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Perspėja dėl elektros skaitiklių tikrintojų (12)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 09:12
Elektros skirstymo bendrovės „Lesto“ prižiūrimų elektros apskaitos prietaisų rodmenis tikrina arba juos keičia tik „Lesto“ arba partnerių, su kuriais yra pasirašytos sutartys, įgalioti darbuotojai, nurodo įmonė.

R. Švedas: turime rimtą argumentą derybose su Rusija (85)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 20:41
Net jei „Statoil“ dujų kaina bus šiek tiek didesnė, svarbu tai, kad pirmą kartą istorijoje turime alternatyvą rusiškoms dujoms. Taip teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas (VU TSPMI) dėstytojas, buvęs energetikos viceministras Romas Švedas.

Po Kuršių mariomis – svarbi jungtis (26)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 18:55
Po Kuršių mariomis – svarbi jungtis
M. Milinio nuotr.
Ketvirtadienį po Kuršių marių dugnu pradėtas traukti kabelis, sujungsiantis Lietuvos ir Švedijos energetikos sistemas ir tuo įtvirtinsiantis mūsų šalies energetinę nepriklausomybę.

Naftos milžinė Rusijos prašo beprecedentės paramos (147)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 07:18
Rusijos valdžia paprašė bendrovės „Rosneft“, kuri kreipėsi dėl precedento neturinčios 1,5 trilijono rublių (107,436 mlrd. Lt) finansinės paramos, įrodyti, kad tų pinigų tikrai reikia, skelbia agentūra RBK.

D. Grybauskaitė: „Gazprom“ nebegalės diktuoti politinių kainų (102)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 14:18
Dalia Grybauskaitė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos sutartis su Norvegijos kompanija „Statoil“ leis užsitikrinti dujų tiekimo saugumą ir nebeleis Rusijos koncernui „Gazprom“ diktuoti politinių kainų, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.