© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Tikslas labai paprastas – kad prezidentas nepadarytų klaidos, įteisindamas „Leo LT“ projektą, kurį mes vertiname kaip aferą ir Lietuvos nacionalinių interesų, t. y. piliečių gerovės ir valstybės saugumo išdavystę. Nes liko neatsakyta į daugybę klausimų.

Be konkurso atiduodama didelė Lietuvos energetikos dalis vienai privačiai bendrovei, visai neaišku, ar elektrinė bus statoma, nes „Maxima" niekaip teisiškai neįsipareigojo to daryti. Neaišku, už kokius pinigus tai bus statoma. Greičiausiai visa elektrinės statybos našta guls ant paprastų žmonių pečių.

Parašai prieš „Leo LT“
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Mes mokėsime labai didelius viršpelnius šitoms bendrovėms ir už tai bus statoma elektrinė. Prezidentas, prieš darydamas tokį svarbų visiems žmonėms sprendimą, turėtų pasiklausti jų, ar jie nori tokiomis sąlygomis statyti elektrinę“, - antradienį teigė viena iš piliečių parašų rinkimo akcijos iniciatorių visuomeninės organizacijos „Už Lietuvą be kabučių“ atstovė Rasa Kalinauskaitė.

Anot jos, minėtą akciją inicijuoja ir remia apie 20 pilietinių organizacijų. Piliečių parašai renkami interneto svetainėje www.culture.lt/neparduok/, anot akcijos organizatorių, parašų skaičius auga sparčiai ir parašai toliau renkami.

„Tai spontaniška akcija. Tiesiog pamatėme, kad gėda žiūrėti į tai, kas vyko ilgą laiką Vyriausybėje, vėliau Seime, kai Seimo dauguma dalijosi portfelius ir šiaip ne taip prastūmė tą įstatymą. Gėda, jeigu tylėsime“, - sakė R.Kalinauskaitė.

Antradienį perduodant piliečių parašus prezidentui, akcijoje dalyvavo ir Lietuvos žaliųjų judėjimo, Vilniaus Žvėryno bendruomenės atstovai, žurnalistė Rūta Grinevičiūtė.

Parašai prieš „Leo LT“
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Piliečių parašus priėmė prezidento patarėjai. Antradienį prezidentas V.Adamkus priims kelių visuomeninių organizacijų atstovus, taip pat ekspertus.

Visuomeninės organizacijos savo ruožtu teigia vykdysiančios ir daugiau akcijų, trečiadienį 12 val. „Piliečių santalka“ ir „Piliečių sąjūdis“ bei dar kelios dešimtys visuomeninių organizacijų organizuoja akciją „Lik su tauta“ prie prezidentūros Daukanto aikštėje, dar kelios akcijos planuojamos ketvirtadienį ir penktadienį.

“Lik su tauta” trečiadienį organizuojamos akcijos iniciatoriai teigia kviečią paremti prezidentą.

“Susirinkę prie Prezidentūros rūmų pakviesime mūsų valstybės vadovą nepasirašyti Seimo priimto Atominės elektrinės įstatymo viešai neatsakius į visuomenei rūpimus klausimus. Mums ne vis vien, kas ir kaip tvarkys visą šalies elektros ūkį, nuo kieno valios priklausys ūkinė ir politinė tautos nepriklausomybė. Ateik į Vilniaus Simono Daukanto aikštę, paremk savo Prezidentą - pasakyk jam: Lik su tauta!”, - rašoma minėtos akcijos organizatorių antradienį išplatintame pranešime.

Penktadienį „Švarių marškinių“ mitingą prie prezidentūros žada organizuoti Jaunieji konservatoriai bei Liberalų ir centro sąjunga.

Vetuoti AE įstatymo pataisas taip pat šalies vadovą antradienį bendru laišku paragino ir opozicinės Liberalų sąjūdžio, „Tvarka ir teisingumas“ bei valdančioji Liberalų ir centro sąjungos frakcija.

Opozicinė konservatorių frakcija panašų laišką prezidentui su raginimais vetuoti įstatymą išsiuntė pirmadienį.

AE įstatymo pataisoms oponuojantys parlamentarai kartoja jau ne kartą išsakytus argumentus, kad įstatymas priimtas neišsiaiškinus daugelio konkrečių klausimų bei neišsklaidžius visų abejonių.

Nevyriausybinių organizacijų atstovai pas prezidentą
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Pasigendama aiškių garantijų dėl strateginių valstybės tikslų – naujos atominės elektrinės ir elektros tiltų į Vakarus statybos, taip pat pabrėžiama, kad galimai pažeidžiant įstatymus bei Konstituciją sudarytos išskirtinės sąlygos tik vienai privačiai bendrovei dalyvauti minėtame projekte.

Liberaldemokratų jaunimas Turniškėse protestavo prieš „Leo Lt“

Prie Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus rezidencijos antradienio rytą buvo susirinkęs ir partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) jaunimas surengė piketą, kurio metu prašė šalies vadovą vetuoti Atominės elektrinės įstatymo pataisas. "Veto - liūto nasrams!" - toks reikalavimas ryte Turniškėse pasitiko prezidentą.

Jaunimo grupė išsakė V. Adamkui neigiamas partijos nuostatas dėl praėjusį penktadienį Seime priimtų Atominės elektrinės įstatymo pataisų.

"Mes pasisakome prieš „Leo Lt“ projektą, nes tokios sąlygos, kuriomis jame dalyvauja privatus kapitalas, stiprina oligarchiją ir valstybės užvaldymą Lietuvoje. Jūs, Prezidente, kalbėjote, kad esate prieš oligarchiją mūsų šalyje, tad prašome atsižvelgti ir į mūsų nuomonę. Prašome, vetuokite Seimo paskubomis priimtą ir Jums jau pasirašyti perduotą Atominės elektrinės įstatymo projektą", - sakė vienas iš piketo dalyvių Paulius Paulionis.

Prezidentas V. Adamkus susirinkusiam jaunimui tvirtino, kad prieš priimdamas sprendimą, ar pasirašyti minėtą įstatymą, jis analizuos ir svarstys visus šio teisės akto aspektus, susitiks ir su šio projekto šalininkais, ir su jo kritikais.

Seimas penktadienį priėmė Atominės elektrinės įstatymo pataisas, atveriančias kelią prieštaringai vertinamam nacionalinio investuotojo į atominę elektrinę „Leo LT" projektui.

Už AE įstatymo pataisas, pagal kurias nacionalinis investuotojas į atominę elektrinę būtų kuriamas ne „Lietuvos energijos", o naujos patronuojančios bendrovės pagrindu penktadienį balsavo 63, prieš 11, susilaikė 3 parlamentarai.

Šiuos balsavimo rezultatus nulėmė opozicinės Darbo partijos frakcijos balsai, nors „darbietė" Loreta Garužinienė prieš pat balsavimą siūlė daryti svarstymo pertrauką, per kurią Vyriausybė turėtų pasitikrinti pasitikėjimą. Nepaisant šių L.Graužinienės pareiškimų, Darbo partija vėliau drausmingai dalyvavo balsavime - beveik vieningai balsavo už AE įstatymo pataisas.

Opozicinės konservatorių, Liberalų sąjūdžio ir „Tvarkos ir teisingumo" partijų atstovai, balsuojant dėl „Leo LT", siekdami apskritai sugriauti balsavimą ir protestuodami, išėjo iš Seimo posėdžių salės.

Valdančioji Liberalų ir centro sąjunga balsavo prieš.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

S. Skvernelis dėl Baltijos šalių SGD susitarimo toliau laukia Latvijos sprendimo (30)

Latvijos ministrų kabinetui nepriėmus sprendimo, ar pritars Baltijos šalių susitarimui dėl...

„Litesko“ siūlys grąžinti Alytui šilumos ūkį, reikalaus 9 mln. eurų kompensacijos (3)

Besitęsiant ginčui teisme dėl išankstinio Alytaus šilumos ūkio grąžinimo miestui, Prancūzijos...

Astravo AE antrojo reaktoriaus korpuso sulauks rugsėjį (4)

Astravo atominės elektrinės (AE) antrojo reaktoriaus korpusas į jėgainės statybos aikštelę...

Teismas atmetė „Vilniaus energijos“ skundą dėl kainų kėlimo (1)

Iš sostinės šilumos ūkio pasitraukusiai „Vilniaus energijai“ teisme nepavyko panaikinti Kainų...

Ž. Vaičiūnas: pigesnių JAV dujų efektą vartotojai pajus kitąmet papildyta S. Skvernelio komentaru (61)

Lietuvą pirmadienį pasiekus pirmajam suskystintų gamtinių dujų ( SGD ) kroviniui iš JAV ,...

Top naujienos

V. Laučius. Kauno medžių apokalipsė (1)

Saugoti senus medžius reikia, labai gerai, kad žmonės juos bando ginti, bet stebina viena...

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (319)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (122)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Ragina būti atsargius: stiprus vėjas prilaužė medžių (4)

Ugniagesiai ketvirtadienio rytą gavo šešis iškvietimus šalinti nuvirtusių medžių.

S. Skvernelis: padidinti alkoholio akcizai pasiteisino (108)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog šiemet drastiškai padidinti alkoholio akcizai pasiteisino -...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (84)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (71)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

Traumos padariniai: neišvengiami M. Kalniečio viršvalandžiai ir alternatyvos (19)

Tai turėjo būti metai, kai Lietuvos rinktinė pagaliau nebūtų turėjusi bėdų įžaidėjų...

Provincijos turguje vaikinas susikūrė naują įvaizdį ir tai kainavo visai nedaug (30)

DELFI Stilius vėl apsilankė Raseinių turguje ir šį kartą žvalgėsi, kokių drabužių čia...

Pigu ir kokybiška: egzotiškesnės alternatyvos pabodusiai Turkijai (12)

Visame pasaulyje viena iš populiariausių žmones apsėdusių manijų tampa kelionių manija....