V. Pranckietis: Ignalinos AE ištekliai turi būti naudojami taupiai ir skaidriai

 (25)
Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) penktadienį apsilankęs Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susipažino su Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo projektu ir pasiektais rezultatais.
Ekskursija Ignalinos AE
© Mindaugas Klusas

Susitikime su įmonės vadovybe svečiams pristatyta, kaip vyksta pagrindiniai eksploatavimo nutraukimo projektai, išmontavimas, naujų radioaktyviųjų atliekų objektų statyba. Ypatingas dėmesys skirtas tam, kokia svarbi Europos Sąjungos (ES) finansinė parama eksploatavimo nutraukimui po 2020 metų.

„Neturint pakankamo finansavimo ateityje, gali tekti peržiūrėti visą eksploatavimo nutraukimo strategiją, kas gali turėti įtakos galutiniam eksploatavimo nutraukimo terminui. Be to, nauji radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrenginiai, kuriems skirtos didelės lėšos, nebus eksploatuojami arba bus eksploatuojami tik iš dalies“, - sakė IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.

„Tikimės, kad ES ir toliau vykdys savo įsipareigojimus - tinkamai finansuos darbus, o Lietuva - tęs eksploatavimo nutraukimo procesą“, - susitikimo metu sakė V. Pranckietis. Pasak Seimo pranešimo, parlamento vadovas taip pat akcentavo, kad Ignalinos AE uždarymas turi būti vykdomas saugiai, o ištekliai - naudojami taupiai ir skaidriai.

Energetikos viceministras Simonas Šatūnas pažymėjo, kad Europos Komisija, Europos Parlamentas, Europos Audito rūmai ir kitos ES institucijos aktyviai domisi ir atidžiai stebi, kaip vykdomi Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo darbai.

„Todėl labai svarbu visoms pusėms dirbti nuosekliai ir kokybiškai vardan vieno tikslo. Tik atlikdami visus darbus laiku ir maksimaliai efektyviai naudodami europinę paramą bei valstybės biudžeto lėšas, užtikrinsime sėkmingą šio projekto įgyvendinimą“, - sakė S. Šatūnas.

Elektrinės bloke delegacijos atstovai susipažino su vykdomų išmontavimo darbų apimtimis ir jų atlikimo rezultatais. Apsilankę Laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos B1 projekto aikštelėje, svečiai susipažino su šio projekto pažanga.

Kartu su Seimo Pirmininku Ignalinos AE lankėsi Seimo nariai Algimantas Dumbrava, Gintautas Kindurys, Vytautas Rastenis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

„Lietuvos energija“ parduoda „NT Valdų“ transporto veiklą

Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ toliau grynina savo veiklą - liepos 28 d. inicijuoja vienos didžiausių turto valdymo bendrovės „NT Valdos“ transporto veiklos pardavimą.

S. Jakeliūnas apie PVM lengvatą šildymui: finansinio populizmo virusas vėl išplito (125)

Vyriausybė suplanavo nemažai įvairių mokesčių pakeitimų, kurie gali daryti įtaką prekių ir paslaugų kainoms, taip pat dirbančiųjų pajamoms, įmonių veiklos sąnaudoms. Apie tai – pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ su Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentu Žilvinu Šilėnu, Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininku, ekonomistu Stasiu Jakeliūnu ir ekonomistu, socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėju Romu Lazutka.

VTEK nutraukė tyrimą dėl Kainų komisijos nario (3)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) nario Jono Makausko elgesio, nesant pakankamai duomenų apie jo turėtą tiesioginį ir akivaizdų privatų interesą šiai komisijai priimant sprendimą dėl sankcijos skyrimo UAB „Vilniaus energija“, rašoma VTEK pranešime.

Neatsiskaitantiems pagal skaitiklius – gerokai didesnės išlaidos (1)

Įsigaliojus didesniam karšto vandens suvartojimo normatyvui „Vilniaus šilumos tinklai“ skatina klientus atsiskaityti pagal skaitiklius, rašoma pranešime spaudai.

Atsinaujinančių energijos išteklių projektams – 10 mln. eurų ES investicijų (3)

Lietuvos pramonės įmonėms atsiveria dar viena galimybė sumažinti energijos vartojimo intensyvumą, padidinti atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą bei taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.