Suvilioti dosnių išmokų puolė statyti saulės jėgaines

 (103)
Suvilioti dosnių išmokų puolė statyti saulės jėgaines
© "Arginta" nuotr.

Dosniai pažadėjusi mokėti už saulės energiją Lietuvos valdžia sukėlė sumaištį: ūkininkai ir verslininkai puolė statyti jėgainių parkų, rašo „Lietuvos rytas”.

1,62 lito už kilovatvalandę. Tiek ūkininkas gauna iš valstybės už kiekvieną pagamintą kilovatvalandę. Valstybė privaloma tvarka superka visą į tinklus tiekiamą saulės energiją.

Tiesa, šiuo metu supirkimo tarifai šiek tiek pasikeitė, tačiau ūkininkui galioja dar sena tvarka, mat sutartį jis pasirašė gerokai anksčiau.

58 metų Vilius Juodelis Anykščių rajone buvo vienas pirmųjų, pasiryžusių išgauti saulės energiją. Tiesa, dėl biurokratinių kliūčių jo kolektorių parkas pradėjo veikti tik pirmosiomis šių metų dienomis. Jam priklausantys saulės kolektoriai per metus gali pagaminti net iki 99 tūkst. kilovatvalandžių elektros energijos.

Saulės energijos gamybos pradininkas Anykščių rajone jau užkrėtė ir kaimynus. „Aplink mane statomi jau 5 tokie parkai. Žmonės laukė, kol kas nors pradės, o tik po to ryžosi”, – sako V.Juodelis.

„Nieko ypatinga neatsitiko, Lietuva šioje srityje nebėra išskirtinė šalis”, – lietuvių susidomėjimo naujovėmis nelinkęs sureikšminti Lietuvos saulės energijos asociacijos prezidentas Edmundas Žilinskas. Tačiau jo vadovaujamos Kauno bendrovės „Saulės energija” specialistai nespėja suktis. Jie maždaug kas dešimt dienų pastato po naują jėgainę.

Šiuo metu šalyje veikia apie 40 saulės energijos jėgainių, tiekiančių elektrą bendrovei LESTO. Tačiau didelė dalis pavienių ūkininkų saulės energiją gaminasi sau.

Pasak E.Žilinsko, įrengti jėgainę kainuoja iki 200 tūkstančių litų, o esant dabartiniams tarifams investicija atsiperka vidutiniškai per 6 metus. Šiuos skaičiavimus gali sujaukti tik labai apniukęs dangus.

www.DELFI.lt
 
103
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Perkėlė trišales derybas dėl dujų

2014 spalio mėn. 1 d. 22:07
Trišalės derybos dėl dujų tarp Rusijos, ES ir Ukrainos perkeltos kitai savaitei. Apie tai pranešė Europos Komisijos (EK) atstovas.

Slovakijai Rusija stipriai prisuko dujų kranelius (8)

2014 spalio mėn. 1 d. 21:36
Slovakijos dujų importuotoja SPP (Slovensky plynarensky priemysel) pranešė, kad, trečiadienio duomenimis, dujų tiekimas iš Rusijos sumažėjo 50 proc., teigiama bendrovės pranešime spaudai.

Teismas atvertė A. Kubiliaus ginčą su ministerija dėl „Gazprom“ (6)

2014 spalio mėn. 1 d. 18:19
Teismas pradėjo nagrinėti dviejų opozicijos atstovų ginčą su Vyriausybe dėl jos sprendimo neteikti informacijos apie derybas su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“.

Į Klaipėdos uostą teoriškai jau įplaukė SGD laivas (278)

2014 spalio mėn. 1 d. 15:05
Į Klaipėdos uostą teoriškai jau įplaukė SGD laivas
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Spalio 27-oji Lietuvai bus istorinė, nes tądien į Klaipėdos uostą įplauks suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla „Independence“. Šiuo metu jis yra Lamanšo sąsiauryje, netrukus įplauks į Baltijos jūrą.

Aišku, kada į Klaipėdą atplauks SGD laivas atnaujinta (35)

2014 spalio mėn. 1 d. 13:17
Aišku, kada į Klaipėdą atplauks SGD laivas
R.Dačkaus (lrp.lt nuotr.)
Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje laivas „Independence“, kuris dabar yra prie Danijos krantų, į Klaipėdos uostą atplauks spalio 27 dieną, trečiadienį pranešė „Klaipėdos naftos“ atstovai.