Suvilioti dosnių išmokų puolė statyti saulės jėgaines

 (103)
Suvilioti dosnių išmokų puolė statyti saulės jėgaines
© "Arginta" nuotr.

Dosniai pažadėjusi mokėti už saulės energiją Lietuvos valdžia sukėlė sumaištį: ūkininkai ir verslininkai puolė statyti jėgainių parkų, rašo „Lietuvos rytas”.

1,62 lito už kilovatvalandę. Tiek ūkininkas gauna iš valstybės už kiekvieną pagamintą kilovatvalandę. Valstybė privaloma tvarka superka visą į tinklus tiekiamą saulės energiją.

Tiesa, šiuo metu supirkimo tarifai šiek tiek pasikeitė, tačiau ūkininkui galioja dar sena tvarka, mat sutartį jis pasirašė gerokai anksčiau.

58 metų Vilius Juodelis Anykščių rajone buvo vienas pirmųjų, pasiryžusių išgauti saulės energiją. Tiesa, dėl biurokratinių kliūčių jo kolektorių parkas pradėjo veikti tik pirmosiomis šių metų dienomis. Jam priklausantys saulės kolektoriai per metus gali pagaminti net iki 99 tūkst. kilovatvalandžių elektros energijos.

Saulės energijos gamybos pradininkas Anykščių rajone jau užkrėtė ir kaimynus. „Aplink mane statomi jau 5 tokie parkai. Žmonės laukė, kol kas nors pradės, o tik po to ryžosi”, – sako V.Juodelis.

„Nieko ypatinga neatsitiko, Lietuva šioje srityje nebėra išskirtinė šalis”, – lietuvių susidomėjimo naujovėmis nelinkęs sureikšminti Lietuvos saulės energijos asociacijos prezidentas Edmundas Žilinskas. Tačiau jo vadovaujamos Kauno bendrovės „Saulės energija” specialistai nespėja suktis. Jie maždaug kas dešimt dienų pastato po naują jėgainę.

Šiuo metu šalyje veikia apie 40 saulės energijos jėgainių, tiekiančių elektrą bendrovei LESTO. Tačiau didelė dalis pavienių ūkininkų saulės energiją gaminasi sau.

Pasak E.Žilinsko, įrengti jėgainę kainuoja iki 200 tūkstančių litų, o esant dabartiniams tarifams investicija atsiperka vidutiniškai per 6 metus. Šiuos skaičiavimus gali sujaukti tik labai apniukęs dangus.

www.DELFI.lt
 
103
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Saulės energijos projektas Sacharoje apšvies Europą (6)

2014 lapkričio mėn. 1 d. 08:11
Projekto „TuNur“ vystytojai, įskaitant investicijų į atsinaujinančius energijos šaltinius bendrovę „Low Carbon“ ir saulės energijos įmonę „Nur Energie“, tvirtina, kad šioje vietovėje bus pagaminama dvigubai daugiau elektros energijos, negu pagamina vidutinė atominė elektrinė. Tačiau užuot naudoję įprastus fotovoltinius elementus, kurie gamina elektrą tik dienos metu, jie naudoja koncentruotą saulės energiją. Perdavimo linijomis elektra pasieks Tuniso pakrantę, nuo kur povandeniniu kabeliu per centrą Šiaurės Italijoje pateks į Europos elektros tinklus.

JAV sulaikytas „Rosatom“ padalinio vadovas (12)

2014 spalio mėn. 31 d. 20:42
Jungtinėse Valstijose sulaikytas bendrovės TENAM vadovas Vadimas Mikerinas. Apie tai savo tinklapyje informuoja bendrovė „Techsnabeksport“, pavaldi valstybinei bendrovei „Rosatom“, kuriai priklauso ir TENAM.

Kanada ties naują energetikos gyslą (6)

2014 spalio mėn. 31 d. 20:28
Kanada pranešė apie planus tiesti 3000 km naftotiekį, projektas vertinamas 11 mlrd. JAV dolerių.

Skaičiuoja, kiek sumažės rusiškų dujų eksportas (6)

2014 spalio mėn. 31 d. 19:31
Rusiškų dujų eksportas į tolimąjį užsienį šių metų spalį, preliminariais skaičiavimais, sumažės 17 proc. iki 10,4 mlrd. kubinių metrų, informuoja „Interfax“ remdamasi tranzito statistikos duomenimis.

Paskelbė, ką Ukraina sutarė su „Gazprom“ (12)

2014 spalio mėn. 31 d. 19:27
Ukrainos ministrų kabinetas savo tinklapyje paskelbė protokolą dėl rusiškų dujų tiekimo sąlygų, informuoja „RIA Novosti“.