Suvilioti dosnių išmokų puolė statyti saulės jėgaines

 (103)
Dosniai pažadėjusi mokėti už saulės energiją Lietuvos valdžia sukėlė sumaištį: ūkininkai ir verslininkai puolė statyti jėgainių parkų, rašo „Lietuvos rytas”.
Suvilioti dosnių išmokų puolė statyti saulės jėgaines
© "Arginta" nuotr.

1,62 lito už kilovatvalandę. Tiek ūkininkas gauna iš valstybės už kiekvieną pagamintą kilovatvalandę. Valstybė privaloma tvarka superka visą į tinklus tiekiamą saulės energiją.

Tiesa, šiuo metu supirkimo tarifai šiek tiek pasikeitė, tačiau ūkininkui galioja dar sena tvarka, mat sutartį jis pasirašė gerokai anksčiau.

58 metų Vilius Juodelis Anykščių rajone buvo vienas pirmųjų, pasiryžusių išgauti saulės energiją. Tiesa, dėl biurokratinių kliūčių jo kolektorių parkas pradėjo veikti tik pirmosiomis šių metų dienomis. Jam priklausantys saulės kolektoriai per metus gali pagaminti net iki 99 tūkst. kilovatvalandžių elektros energijos.

Saulės energijos gamybos pradininkas Anykščių rajone jau užkrėtė ir kaimynus. „Aplink mane statomi jau 5 tokie parkai. Žmonės laukė, kol kas nors pradės, o tik po to ryžosi”, – sako V.Juodelis.

„Nieko ypatinga neatsitiko, Lietuva šioje srityje nebėra išskirtinė šalis”, – lietuvių susidomėjimo naujovėmis nelinkęs sureikšminti Lietuvos saulės energijos asociacijos prezidentas Edmundas Žilinskas. Tačiau jo vadovaujamos Kauno bendrovės „Saulės energija” specialistai nespėja suktis. Jie maždaug kas dešimt dienų pastato po naują jėgainę.

Šiuo metu šalyje veikia apie 40 saulės energijos jėgainių, tiekiančių elektrą bendrovei LESTO. Tačiau didelė dalis pavienių ūkininkų saulės energiją gaminasi sau.

Pasak E.Žilinsko, įrengti jėgainę kainuoja iki 200 tūkstančių litų, o esant dabartiniams tarifams investicija atsiperka vidutiniškai per 6 metus. Šiuos skaičiavimus gali sujaukti tik labai apniukęs dangus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

V. Mazuronis: Darbo partijai trūko informacijos apie SGD įstatymo pataisas (3)

Seimui grąžinus tobulinti Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo įstatymo pataisas, Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis sako, kad kai kurie „darbiečiai“ parlamente balsavimo metu susilaikė, nes jiems trūko diskusijų apie pataisų pasekmes.

Saudo Arabija pradėjo jūra tiekti naftą į Lenkiją (17)

Didžiausia naftos gamintoja pasaulyje Saudo Arabija pradėjo tiekti naftą į Lenkiją per Gdansko uostą, „Rosneft" vadovo Igorio Sečino žodžius cituoja agentūra „Reuters".

Nori, kad už SGD terminalą mokėtų visi (384)

Antradienį Seime planuojama imtis Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo pakeitimų, kurių esmė, pakeisti modelį, kaip turi būti paskirstomos jo sąnaudos. Siūloma, kad už terminalo išlaikymą mokėtų visi dujų vartotojai.

Lenkija atidarė jūrinį suskystintų dujų terminalą (23)

Lenkijos premjerė Ewa Kopacz pirmadienį atidarė jūrinį suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą Baltijos pajūryje, turintį užtikrinti šalies energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos.

Aistros dėl Vilniaus šilumos tinklų nerimsta (12)

Po nesutarimų su Vilniaus savivaldybės deleguotais Vilniaus šilumos tinklų stebėtojais ir valdybos pirmininku pasitraukus nepriklausomiems valdybos nariams, sostinės meras teigia, kad bus skiriama nauja įmonės valdyba, įskaitant ir jos pirmininką. Remigijus Šimašius leidžia suprasti, kad Arvydas Darulis gali netekti šio posto.