Suvilioti dosnių išmokų puolė statyti saulės jėgaines

 (103)
Dosniai pažadėjusi mokėti už saulės energiją Lietuvos valdžia sukėlė sumaištį: ūkininkai ir verslininkai puolė statyti jėgainių parkų, rašo „Lietuvos rytas”.
Suvilioti dosnių išmokų puolė statyti saulės jėgaines
© "Arginta" nuotr.

1,62 lito už kilovatvalandę. Tiek ūkininkas gauna iš valstybės už kiekvieną pagamintą kilovatvalandę. Valstybė privaloma tvarka superka visą į tinklus tiekiamą saulės energiją.

Tiesa, šiuo metu supirkimo tarifai šiek tiek pasikeitė, tačiau ūkininkui galioja dar sena tvarka, mat sutartį jis pasirašė gerokai anksčiau.

58 metų Vilius Juodelis Anykščių rajone buvo vienas pirmųjų, pasiryžusių išgauti saulės energiją. Tiesa, dėl biurokratinių kliūčių jo kolektorių parkas pradėjo veikti tik pirmosiomis šių metų dienomis. Jam priklausantys saulės kolektoriai per metus gali pagaminti net iki 99 tūkst. kilovatvalandžių elektros energijos.

Saulės energijos gamybos pradininkas Anykščių rajone jau užkrėtė ir kaimynus. „Aplink mane statomi jau 5 tokie parkai. Žmonės laukė, kol kas nors pradės, o tik po to ryžosi”, – sako V.Juodelis.

„Nieko ypatinga neatsitiko, Lietuva šioje srityje nebėra išskirtinė šalis”, – lietuvių susidomėjimo naujovėmis nelinkęs sureikšminti Lietuvos saulės energijos asociacijos prezidentas Edmundas Žilinskas. Tačiau jo vadovaujamos Kauno bendrovės „Saulės energija” specialistai nespėja suktis. Jie maždaug kas dešimt dienų pastato po naują jėgainę.

Šiuo metu šalyje veikia apie 40 saulės energijos jėgainių, tiekiančių elektrą bendrovei LESTO. Tačiau didelė dalis pavienių ūkininkų saulės energiją gaminasi sau.

Pasak E.Žilinsko, įrengti jėgainę kainuoja iki 200 tūkstančių litų, o esant dabartiniams tarifams investicija atsiperka vidutiniškai per 6 metus. Šiuos skaičiavimus gali sujaukti tik labai apniukęs dangus.

www.DELFI.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

Rusai jau gegužę Egiptui pristatys suskystintas gamtines dujas (2)

Jau gegužę Egiptas gaus vieną iš penkių sutartų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) partijų iš Rusijos bendrovės „Rosneft“. Apie tai praneša „Reuters“, remdamasi Egipto bendrovės „Egyptian Natural Gas Holding Company“ (EGAS) atstovu.

Nuo liepos Ukrainoje šildymas pabrangs 90 proc. (52)

Ukrainos gyventojai nuo liepos 1 dienos ims už šildymo paslaugas mokėti maždaug 75-90 proc. daugiau. Sprendimą padidinti tarifą šiluminei energijai ir centrinio šildymo paslaugoms priėmė Nacionalinė energetikos ir komunalinių paslaugų valstybinio reguliavimo komisija.

Sprendimas dėl Visagino AE nukeliamas dar toliau (19)

Sprendimas, ar bus statoma Visagino atominė elektrinė (AE), bus priimtas po šių metų, atidžiai išanalizavus padėtį energetikos rinkoje, sako energetikos ministras Rokas Masiulis.

R. Miliauskas: „Achema“ siekia pasirašyti ilgalaikę dujų tiekimo sutartį (3)

Pirmą kartą per veiklos istoriją gamtines dujas perkanti iš dviejų šaltinių – „Gazprom“ ir „Statoil“ – didžiausia šalies dujų vartotoja, Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ siekia pasirašyti ilgalaikę dujų tiekimo sutartį, kuri suteiktų daugiau stabilumo ir leistų lengviau prognozuoti veiklą, sako bendrovės vadovas.

L. Linkevičius: be tarptautinių ekspertų Astrave išsiversti nepavyks (8)

Lietuvos užsienio reikalų ministras teigia, kad informacija apie galimą incidentą statomoje Astravo atominėje elektrinėje (AE) rodo, kad be tarptautinių ekspertų išsiversti nepavyks.