Saulės elektrinės ant stogų jau nebestebina

 (26)
Saulės elektrinės ant stogų jau nebestebina
© Reuters/Scanpix

Daugelyje Europos valstybių paplitusi mada ant įmonės pastato stogo įrengti fotoelektros modulius pamažu skinasi kelią ir Lietuvoje. Pirmoji tokia elektrinė uostamiestyje pastatyta Šilutės plente, rašo „Lietuvos rytas”.

Ant plokščio stogo keliomis eilėmis išrikiuoti moduliai sugeria saulės šviesą, paverčia ją energija, kuri perduodama į bendruosius tinklus. Savininkai pelno tikisi po ketverių metų, kai atsipirks investicijos.

Saulės elektrinę ant stogo sumanęs sumontuoti įmonės „Senamiesčio vėtrungės” vadovas Donatas Labanauskas neabejoja greitai sulauksiantis sekėjų.

Juk tą patį gali padaryti kiekvienas komercinio ar pramoninio pastato savininkas.

„Jeigu pastatų valdytojų tokia energija nedomina, galima tartis dėl stogų nuomos kitiems. Didžiojoje Britanijoje ar Vokietijoje kreivai žiūrima į didesnių pramoninių objektų savininkus, kurie ant stogų dar nesumontavę saulės energijos įrenginių”, – kalbėjo D.Labanauskas.

Pramoniniame uostamiesčio rajone 28 kilovatų galingumo elektrinės moduliams sumontuoti ir prijungti prie elektros tinklų užteko dviejų dienų. Derinimo procedūros truko kur kas ilgiau – pusmetį.

www.DELFI.lt
 
26
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

Slovakija planuoja tiesti reversinį dujotiekį (1)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 23:26
Europos Sąjungos dujų transportavimo sistemoje per kelis artimiausius metus atsiras reversinis dujotiekis, jungiantis Ukrainą ir Turkiją. Savo planuos realizuoti tokį projektą trečiadienį paskelbė Slovakijos bendrovė „Eustream“.

Biokurą pirks per biržą. Kas išloš?

2014 gruodžio mėn. 17 d. 13:33
Biokuro ruošimas
I. Labutytės nuotr.
Seimui įpareigojus šilumos gamintojus nuo kitų metų pusę jiems reikalingo kuro įsigyti per biržą, o nuo 2016 metų – 100 proc. kuro, energijos išteklių biržos „Baltpool“ generalinė direktorė Laura Žalaitė „Žinių radijui“ pabrėžė, kad biokuro pirkėjas galės jį įsigyti ir už biržos ribų, jei biržoje kuro kaina būtų didesnė.

Pasaulinės naftos kainos toliau krinta (7)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 11:23
Trečiadienį pasaulinės naftos kainos toliau krinta, rinkos laukia JAV federalinio atsargų banko gruodžio mėnesio posėdžio. Antradienį buvo užfiksuotas nedidelis brangimas iki 60 dolerių už barelį.

Naftos kainos krinta: kaip tai palies mūsų gyvenimą? (29)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 11:19
Naftos kainų kritimas lietuviams gali išeiti į naudą ne tik dėl to, kad išlaidos kurui ir šildymui gali mažėti ar bent jau nedidėti, sako finansų analitikas Marius Dubnikovas.

Kaip OPEC sunaikino Rusijos rublį (150)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 07:08
Rusijos rublio kursas
AP/Scanpix
Rusijos centrinis bankas elgėsi teisingai. Reaguodamas į mažėjančias naftos kainas, leido laisvai svyruoti rublio kursui ir reaguoti į naftos kainos pokyčius; kišosi tik tam, kad sušvelnintų drastiškus kainų svyravimus.