Saulės elektrinės ant stogų jau nebestebina

 (26)
Daugelyje Europos valstybių paplitusi mada ant įmonės pastato stogo įrengti fotoelektros modulius pamažu skinasi kelią ir Lietuvoje. Pirmoji tokia elektrinė uostamiestyje pastatyta Šilutės plente, rašo „Lietuvos rytas”.
Saulės elektrinės ant stogų jau nebestebina
© Reuters/Scanpix

Ant plokščio stogo keliomis eilėmis išrikiuoti moduliai sugeria saulės šviesą, paverčia ją energija, kuri perduodama į bendruosius tinklus. Savininkai pelno tikisi po ketverių metų, kai atsipirks investicijos.

Saulės elektrinę ant stogo sumanęs sumontuoti įmonės „Senamiesčio vėtrungės” vadovas Donatas Labanauskas neabejoja greitai sulauksiantis sekėjų.

Juk tą patį gali padaryti kiekvienas komercinio ar pramoninio pastato savininkas.

„Jeigu pastatų valdytojų tokia energija nedomina, galima tartis dėl stogų nuomos kitiems. Didžiojoje Britanijoje ar Vokietijoje kreivai žiūrima į didesnių pramoninių objektų savininkus, kurie ant stogų dar nesumontavę saulės energijos įrenginių”, – kalbėjo D.Labanauskas.

Pramoniniame uostamiesčio rajone 28 kilovatų galingumo elektrinės moduliams sumontuoti ir prijungti prie elektros tinklų užteko dviejų dienų. Derinimo procedūros truko kur kas ilgiau – pusmetį.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

Parašas, galintis kainuoti Lietuvai milijardus (55)

Baltijos šalys tikisi dar šiemet užbaigti du svarbiausius energetinius projektus: nutiesti elektros jungtį su Švedija, tokiu būdu jau kitąmet turėsime galimybę su Skandinavijos šalimis, sukurti bendrą elektros rinką, pirkti joje pigią šiaurinės Europos hidroelektrinių elektrą, o jungtis su Lenkija atvers galimybę Baltijos šalių energetikos sistemoms susijungti su Vakarų Europa.

Latvijos ekonomikos ministrė: Latvijai svarbu susitarti su Lietuva (14)

Latvijai svarbu susitarti su Lietuva dėl ilgalaikio bendradarbiavimo tiekiant dujas, interviu naujienų agentūrai LETA sakė ekonomikos ministrė Dana Reizniecė-Uozuola.

Ukraina įsigis rusiškų dujų bent už 500 mln. JAV dolerių (13)

Ukraina pasirengusi įsigyti iš Rusijos dujų už 500 mln. JAV dolerių. Didesni kiekiai jau priklausys nuo šalies poreikių ir galimybių. Tokią informaciją penktadienį paskelbė Ukrainos energetikos ministras Vladimiras Demčišinas, praneša „RIA Novosti“.

„Achema“ skaidys orą (26)

Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ penktadienį pristatė vienintelį tokį Lietuvoje oro skaidymo bloką, į kurį iš privačių ir Europos sąjungos (ES) fondų lėšų viso investuota daugiau nei 12,3 mln. eurų, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

SGD terminalo dujos – ir latviams bei estams atnaujinta (108)

Penktadienį pradeda veikti dujotiekis iš Klaipėdos į Kuršėnus.