Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema

 (57)
Bendrovės „Lietuvos energija“ valdoma Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (Kruonio HAE) pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą. Ši alternatyvaus energijos šaltinius naudojanti sistema ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti. Sistema įdiegta bendradarbiaujant su alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo paslaugas teikiančia bendrove „Terma“.
Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema
© Bendrovės nuotr.

Naujoji saulės kolektorių baterija buvo sumontuota ant elektrodinės katilinės stogo. Saulės kolektoriaus baterijos veikimo principas - saulės spindulių energijos virsmas šilumine energija. Iš kolektoriaus paimta šilumos energija kaupiama trijose 15 kub. m talpos šildytuvuose. Vandenį šildytuve kaitina gyvatukas, kuriame cirkuliuoja neužšąlantis skystis iš saulės kolektorių. Jei saulė nešviečia ir vandens temperatūra per žema, jis papildomai pašildomas elektriniais kaitintuvais.

Kaip aiškina „Lietuvos energija”, įrengiant šią sistemą buvo siekiama kelių tikslų – skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą ir atlikti ilgalaikę sistemos stebėseną bei jos efektyvumo matavimus. Saulės energijos panaudojimo sistema yra skirta elektrinės ūkinėms reikmės naudojamam vandeniui šildyti. Saulės energijos kolektoriai paruošti nenutrūkstamai metinei eksploatacijai. Planuojama per metus pagaminti daugiau nei 70 MWh šiluminės energijos. Tai leis sutaupyti apie 30 tūkstančių litų.

Kruonio HAE l.e.p. direktorius Gintaris Mekas komentavo naująjį įrenginį: „Sistemoje įrengti plokštieji saulės kolektoriai, kurių efektyvaus paviršiaus plotas – 106 kv.v. Sistema integruota į esamą karšto vandens ruošimo sistemą, todėl dirba ypač efektyviai. Šioje sistemoje yra įdiegtas šilumos skaitiklis, yra galimybė stebėti sistemos galingumą, pagamintos energijos srautus ir temperatūros pokyčius, tad ateityje šiuos duomenis bus galima palyginti su kitomis sistemos ir įvertinti jų efektyvumą“.

Pradėjusi veikti birželio pradžioje, saulės kolektorių baterija jau pagamino 11,6 MWh energijos. Planuojama, kad šiuo būdu šildomas vanduo šiltuoju metų laiku visiškai patenkins elektrinės poreikius.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (57)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

D. Medvedevas patvirtino Ukrainai suteikiamą nuolaidą dujoms (14)

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pirmadienį, birželio 29 d., pasirašė sprendimą nuo liepos 1 d. nustatyti tam tikrą eksporto muitą tiekiamoms į Ukrainą dujoms. Tokia informacija skelbiama vyriausybės puslapyje paviešintame dokumente.

Naftos kaina ir Rusijos rublis važiuoja žemyn (44)

Pirmadienį naftos kainos smunka - taip rinka reaguoja į Graikijos sprendimą uždaryti bankus ir taikyti kapitalo kontrolės priemones, informuoja "Reuters".

Didžiojo JAV žingsnio belaukiant: koks poveikis bus Europai (192)

Ilgai lauktas JAV dujų eksportas netrukus virs kūnu – planuojama, kad šį gruodį Europą pasieks pirmasis bandomasis suskystintų gamtinių (SGD) krovinys, o komerciniai kroviniai plauks kitų metų viduryje.

Įtakingo JAV politiko dėmesys – Lietuvos energetikos projektams (17)

Energetikos ministras Rokas Masiulis sekmadienį Klaipėdoje susitiko su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Johnu Boehneriu, kuriam pristatė Lietuvos pasiekimus didinant šalies bei regiono energetinį saugumą.

Uždaryta seniausia likusi Vokietijos atominė elektrinė (5)

Seniausias likęs Vokietijos branduolinis reaktorius buvo uždarytas – pagal prieš ketverius metus inicijuotą planą iki 2022-ųjų uždaryti visas šalies atomines elektrines.