Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema

 (57)
Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema
© Bendrovės nuotr.

Bendrovės „Lietuvos energija“ valdoma Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (Kruonio HAE) pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą. Ši alternatyvaus energijos šaltinius naudojanti sistema ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti. Sistema įdiegta bendradarbiaujant su alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo paslaugas teikiančia bendrove „Terma“.

Naujoji saulės kolektorių baterija buvo sumontuota ant elektrodinės katilinės stogo. Saulės kolektoriaus baterijos veikimo principas - saulės spindulių energijos virsmas šilumine energija. Iš kolektoriaus paimta šilumos energija kaupiama trijose 15 kub. m talpos šildytuvuose. Vandenį šildytuve kaitina gyvatukas, kuriame cirkuliuoja neužšąlantis skystis iš saulės kolektorių. Jei saulė nešviečia ir vandens temperatūra per žema, jis papildomai pašildomas elektriniais kaitintuvais.

Kaip aiškina „Lietuvos energija”, įrengiant šią sistemą buvo siekiama kelių tikslų – skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą ir atlikti ilgalaikę sistemos stebėseną bei jos efektyvumo matavimus. Saulės energijos panaudojimo sistema yra skirta elektrinės ūkinėms reikmės naudojamam vandeniui šildyti. Saulės energijos kolektoriai paruošti nenutrūkstamai metinei eksploatacijai. Planuojama per metus pagaminti daugiau nei 70 MWh šiluminės energijos. Tai leis sutaupyti apie 30 tūkstančių litų.

Kruonio HAE l.e.p. direktorius Gintaris Mekas komentavo naująjį įrenginį: „Sistemoje įrengti plokštieji saulės kolektoriai, kurių efektyvaus paviršiaus plotas – 106 kv.v. Sistema integruota į esamą karšto vandens ruošimo sistemą, todėl dirba ypač efektyviai. Šioje sistemoje yra įdiegtas šilumos skaitiklis, yra galimybė stebėti sistemos galingumą, pagamintos energijos srautus ir temperatūros pokyčius, tad ateityje šiuos duomenis bus galima palyginti su kitomis sistemos ir įvertinti jų efektyvumą“.

Pradėjusi veikti birželio pradžioje, saulės kolektorių baterija jau pagamino 11,6 MWh energijos. Planuojama, kad šiuo būdu šildomas vanduo šiltuoju metų laiku visiškai patenkins elektrinės poreikius.

www.DELFI.lt
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Gana sudarė su „Eni“ sandorį už 6 mln. dolerių (5)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 21:11
Pirmadienį Gana sudarė sutartį su Italijos naftos ir dujų bendrove „Eni“ už 6 mln. dolerių, informuoja AFP.

Ukraina: anglies tiekimas iš Rusijos nutrauktas (32)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 20:01
Ukrainos energetikos ministerija pranešė, kad anglies iš Rusijos tiekimas pristabdytas, praneša „RIA Novosti“.

Ukrainos planuose – milijardas kubinių metrų rusiškų dujų (16)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 17:18
Iki 2014 metų pabaigos Ukraina įsigis milijardą kubinių metrų rusiškų dujų.

Kauno hidroelektrinė pervadinta A. Brazausko vardu (263)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 16:53
Po kelerius metus trukusių diskusijų Kauno hidroelektrinė oficialiai pervadinta pavadinta socialdemokrato, pirmojo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidento Algirdo Brazausko vardu.

Suskaičiavo naujas dujų kainas (150)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 14:40
Valstybinė įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“ pirmajam kitų metų pusmečiui suskaičiavo dujų kainas buitiniams vartotojams.