Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema

 (57)
Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema
© Bendrovės nuotr.

Bendrovės „Lietuvos energija“ valdoma Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (Kruonio HAE) pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą. Ši alternatyvaus energijos šaltinius naudojanti sistema ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti. Sistema įdiegta bendradarbiaujant su alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo paslaugas teikiančia bendrove „Terma“.

Naujoji saulės kolektorių baterija buvo sumontuota ant elektrodinės katilinės stogo. Saulės kolektoriaus baterijos veikimo principas - saulės spindulių energijos virsmas šilumine energija. Iš kolektoriaus paimta šilumos energija kaupiama trijose 15 kub. m talpos šildytuvuose. Vandenį šildytuve kaitina gyvatukas, kuriame cirkuliuoja neužšąlantis skystis iš saulės kolektorių. Jei saulė nešviečia ir vandens temperatūra per žema, jis papildomai pašildomas elektriniais kaitintuvais.

Kaip aiškina „Lietuvos energija”, įrengiant šią sistemą buvo siekiama kelių tikslų – skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą ir atlikti ilgalaikę sistemos stebėseną bei jos efektyvumo matavimus. Saulės energijos panaudojimo sistema yra skirta elektrinės ūkinėms reikmės naudojamam vandeniui šildyti. Saulės energijos kolektoriai paruošti nenutrūkstamai metinei eksploatacijai. Planuojama per metus pagaminti daugiau nei 70 MWh šiluminės energijos. Tai leis sutaupyti apie 30 tūkstančių litų.

Kruonio HAE l.e.p. direktorius Gintaris Mekas komentavo naująjį įrenginį: „Sistemoje įrengti plokštieji saulės kolektoriai, kurių efektyvaus paviršiaus plotas – 106 kv.v. Sistema integruota į esamą karšto vandens ruošimo sistemą, todėl dirba ypač efektyviai. Šioje sistemoje yra įdiegtas šilumos skaitiklis, yra galimybė stebėti sistemos galingumą, pagamintos energijos srautus ir temperatūros pokyčius, tad ateityje šiuos duomenis bus galima palyginti su kitomis sistemos ir įvertinti jų efektyvumą“.

Pradėjusi veikti birželio pradžioje, saulės kolektorių baterija jau pagamino 11,6 MWh energijos. Planuojama, kad šiuo būdu šildomas vanduo šiltuoju metų laiku visiškai patenkins elektrinės poreikius.

www.DELFI.lt
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

G. Gečiauskienė. Naftos kainų kritimas tęsiasi – pasiektas dugnas (7)

2014 spalio mėn. 2 d. 15:30
Giedrė Gečiauskienė
Bendrovės nuotr.
Atsinaujinusi naftos gavyba Libijoje, sulėtėjęs Kinijos ekonomikos augimas ir staigiai pabrangęs JAV doleris. Tai trys pastarųjų dienų įvykiai, lėmę, jog  „Brent“ rūšies naftos kaina smuko  žemiau 95 JAV dolerių už barelį kartelės – šiuo metu ji yra nukritusi iki 92 JAV dolerių.

Rusija ruošiasi blogiausiam: jei nafta kainuos 60 dol. už barelį (121)

2014 spalio mėn. 2 d. 14:14
Vienas iš neigiamų Rusijos finansų politikos prognozių scenarijų, pagal kurį naftos kainos smuks iki 60 JAV dolerių (164 Lt) už barelį, vargu ar yra galimas. Tokią nuomonę ketvirtadienį pareiškė Rusijos ekonomikos plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas, praneša "RIA Novosti".

Svarsto naujus rusiškų dujų krizės sprendimus (6)

2014 spalio mėn. 2 d. 11:55
Krizės paveikta Ukraina ir Europos Sąjunga (ES) ketvirtadienį bandys suderinti tarpusavyje naujus veiksmus, kurių imsis susidarius energetikos krizei derybose dėl rusiškų dujų. Apie tai praneša "EUbusiness".

Suomijos SGD projektui Europos Komisija pinigų neduos (8)

2014 spalio mėn. 2 d. 11:30
Europos Komisija nusprendė nefinansuoti "Alexela Energia" ir Suomijos energetikos bendrovės "Gasum" bendrų projektų dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų statybos Suomijos įlankos pakrantėje.

Premjeras nesureikšmina „Chevron“ pareiškimo (23)

2014 spalio mėn. 2 d. 09:25
Premjeras nesureikšmina JAV energetikos bendrovės „Chevron“ pareiškimo, kad jos nebedomina skalūnų dujų žvalgyba Lietuvoje. Algirdas Butkevičius tikisi, kad į Lietuvą ateis kitų investuotojų.