Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema

 (57)
Bendrovės „Lietuvos energija“ valdoma Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (Kruonio HAE) pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą. Ši alternatyvaus energijos šaltinius naudojanti sistema ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti. Sistema įdiegta bendradarbiaujant su alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo paslaugas teikiančia bendrove „Terma“.
Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema
© Bendrovės nuotr.

Naujoji saulės kolektorių baterija buvo sumontuota ant elektrodinės katilinės stogo. Saulės kolektoriaus baterijos veikimo principas - saulės spindulių energijos virsmas šilumine energija. Iš kolektoriaus paimta šilumos energija kaupiama trijose 15 kub. m talpos šildytuvuose. Vandenį šildytuve kaitina gyvatukas, kuriame cirkuliuoja neužšąlantis skystis iš saulės kolektorių. Jei saulė nešviečia ir vandens temperatūra per žema, jis papildomai pašildomas elektriniais kaitintuvais.

Kaip aiškina „Lietuvos energija”, įrengiant šią sistemą buvo siekiama kelių tikslų – skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą ir atlikti ilgalaikę sistemos stebėseną bei jos efektyvumo matavimus. Saulės energijos panaudojimo sistema yra skirta elektrinės ūkinėms reikmės naudojamam vandeniui šildyti. Saulės energijos kolektoriai paruošti nenutrūkstamai metinei eksploatacijai. Planuojama per metus pagaminti daugiau nei 70 MWh šiluminės energijos. Tai leis sutaupyti apie 30 tūkstančių litų.

Kruonio HAE l.e.p. direktorius Gintaris Mekas komentavo naująjį įrenginį: „Sistemoje įrengti plokštieji saulės kolektoriai, kurių efektyvaus paviršiaus plotas – 106 kv.v. Sistema integruota į esamą karšto vandens ruošimo sistemą, todėl dirba ypač efektyviai. Šioje sistemoje yra įdiegtas šilumos skaitiklis, yra galimybė stebėti sistemos galingumą, pagamintos energijos srautus ir temperatūros pokyčius, tad ateityje šiuos duomenis bus galima palyginti su kitomis sistemos ir įvertinti jų efektyvumą“.

Pradėjusi veikti birželio pradžioje, saulės kolektorių baterija jau pagamino 11,6 MWh energijos. Planuojama, kad šiuo būdu šildomas vanduo šiltuoju metų laiku visiškai patenkins elektrinės poreikius.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

„Bank of America“ prognozuoja naftos kainų smukimą (21)

Jungtinių Valstijų bankas „Bank of America“ sumažino savo trečiojo šių metų ketvirčio naftos kainų prognozes. Finansų institucijos atstovai mano, kad „Brent“ markės naftos kainos vidutiniškai kris iki 50 JAV dolerių už barelį. Liepos mėnesį juodasis auksas atpigo 18 proc. Antradienį naftos kaina buvo smukusi iki 52 JAV dolerių. Apie tai praneša Estijos naujienų portalas „ERR.EE“.

„Gazprom” išgauna vis mažiau dujų (5)

Rusijos įmonė "Gazprom" pirmąjį 2015 m. pusmetį, palyginti su analogišku 2014 metų laikotarpiu, sumažino dujų gavybos apimtis 13 proc., iki 311,3 mlrd. kub. metrų, praneša "Reuters", remdamasi Rusijos ekonomikos plėtros ministerijos tinklapyje paskelbta informacija.

Nafta pinga (46)

Naftos kainos antradienį rytinėje prekyboje priartėjo prie mažiausio lygio per keturis mėnesius dėl perteklinės paklausos ir akcijų rinkų smukimo. Apie tai informuoja naujienų agentūra "Reuters".

K. Trečiokas skeptiškai žiūri į skalūnų dujų žvalgybos konkursą (3)

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas skeptiškai vertina galimybę skelbti naują skalūnų dujų žvalgybos konkursą. Anot jo, naftos ir dujų kainos yra žemos, tad gali neatsirasti norinčiųjų ieškoti dujų Lietuvoje.

Vilniuje neatsargūs kasinėtojai pažeidė dujotiekį (2)

Pirmadienį, apie 14.00 val., Vilniaus Pašilaičių mikrorajone privačiai įmonei be leidimo atliekant žemės kasimo darbus buvo pažeistas vidutinio slėgio dujotiekis.