Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema

 (57)
Bendrovės „Lietuvos energija“ valdoma Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (Kruonio HAE) pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą. Ši alternatyvaus energijos šaltinius naudojanti sistema ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti. Sistema įdiegta bendradarbiaujant su alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo paslaugas teikiančia bendrove „Terma“.
Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema
© Bendrovės nuotr.

Naujoji saulės kolektorių baterija buvo sumontuota ant elektrodinės katilinės stogo. Saulės kolektoriaus baterijos veikimo principas - saulės spindulių energijos virsmas šilumine energija. Iš kolektoriaus paimta šilumos energija kaupiama trijose 15 kub. m talpos šildytuvuose. Vandenį šildytuve kaitina gyvatukas, kuriame cirkuliuoja neužšąlantis skystis iš saulės kolektorių. Jei saulė nešviečia ir vandens temperatūra per žema, jis papildomai pašildomas elektriniais kaitintuvais.

Kaip aiškina „Lietuvos energija”, įrengiant šią sistemą buvo siekiama kelių tikslų – skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą ir atlikti ilgalaikę sistemos stebėseną bei jos efektyvumo matavimus. Saulės energijos panaudojimo sistema yra skirta elektrinės ūkinėms reikmės naudojamam vandeniui šildyti. Saulės energijos kolektoriai paruošti nenutrūkstamai metinei eksploatacijai. Planuojama per metus pagaminti daugiau nei 70 MWh šiluminės energijos. Tai leis sutaupyti apie 30 tūkstančių litų.

Kruonio HAE l.e.p. direktorius Gintaris Mekas komentavo naująjį įrenginį: „Sistemoje įrengti plokštieji saulės kolektoriai, kurių efektyvaus paviršiaus plotas – 106 kv.v. Sistema integruota į esamą karšto vandens ruošimo sistemą, todėl dirba ypač efektyviai. Šioje sistemoje yra įdiegtas šilumos skaitiklis, yra galimybė stebėti sistemos galingumą, pagamintos energijos srautus ir temperatūros pokyčius, tad ateityje šiuos duomenis bus galima palyginti su kitomis sistemos ir įvertinti jų efektyvumą“.

Pradėjusi veikti birželio pradžioje, saulės kolektorių baterija jau pagamino 11,6 MWh energijos. Planuojama, kad šiuo būdu šildomas vanduo šiltuoju metų laiku visiškai patenkins elektrinės poreikius.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

Vairuotojams – geroji žinia (105)

Per pastarąjį mėnesį kuro kainos Lietuvos degalinėse nukrito maždaug dešimtadaliu. Banko „Nordea“ ekonomistas Žygimantas Mauricas prognozuoja, kad artimiausiu metu jos kris dar labiau.

„Gazprom“ turi naujų planų Baltijos jūroje (84)

Penktadienį Vladivostoke vykstančiame Rytų ekonomikos forume akcininkai pasirašė susitarimą dėl dujotiekio „Šiaurės Srautas 2" („Nord Stream 2“) statybų Baltijos jūros dugno pradžios. Apie tai praneša naujienų agentūra „Interfaks".

V. Putinas sulaukė dovanos iš Kinijos (60)

Rusijos koncernas „Gazprom" bei Kinijos nacionalinė naftos ir dujų kompanija (CNPC) pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl gamtinių dujų tiekimo iš Rusijos į Kiniją ir dujotiekio į Tolimuosius Rytus statybų.

Pratybos Klaipėdos uoste – grėsmingas išpuolis (18)

Ginkluoti asmenys ketvirtadienio rytą prasmuko į Klaipėdos uostą, bendrovės „Krovinių terminalas“ teritoriją ir viename iš jos terminalų, kuriame kraunami naftos produktai, sukėlė sprogimą.

SGD terminalas atpigins energiją (95)

Energetikos ministerija žada, kad kitąmet pigs ir dujos, ir elektra, ir šiluma. Tai užtikrins naujas Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo išlaikymo modelis, kurį trečiadienį pirmieji vertino pramonininkai.