Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema

 (57)
Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema
© Bendrovės nuotr.

Bendrovės „Lietuvos energija“ valdoma Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (Kruonio HAE) pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą. Ši alternatyvaus energijos šaltinius naudojanti sistema ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti. Sistema įdiegta bendradarbiaujant su alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo paslaugas teikiančia bendrove „Terma“.

Naujoji saulės kolektorių baterija buvo sumontuota ant elektrodinės katilinės stogo. Saulės kolektoriaus baterijos veikimo principas - saulės spindulių energijos virsmas šilumine energija. Iš kolektoriaus paimta šilumos energija kaupiama trijose 15 kub. m talpos šildytuvuose. Vandenį šildytuve kaitina gyvatukas, kuriame cirkuliuoja neužšąlantis skystis iš saulės kolektorių. Jei saulė nešviečia ir vandens temperatūra per žema, jis papildomai pašildomas elektriniais kaitintuvais.

Kaip aiškina „Lietuvos energija”, įrengiant šią sistemą buvo siekiama kelių tikslų – skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą ir atlikti ilgalaikę sistemos stebėseną bei jos efektyvumo matavimus. Saulės energijos panaudojimo sistema yra skirta elektrinės ūkinėms reikmės naudojamam vandeniui šildyti. Saulės energijos kolektoriai paruošti nenutrūkstamai metinei eksploatacijai. Planuojama per metus pagaminti daugiau nei 70 MWh šiluminės energijos. Tai leis sutaupyti apie 30 tūkstančių litų.

Kruonio HAE l.e.p. direktorius Gintaris Mekas komentavo naująjį įrenginį: „Sistemoje įrengti plokštieji saulės kolektoriai, kurių efektyvaus paviršiaus plotas – 106 kv.v. Sistema integruota į esamą karšto vandens ruošimo sistemą, todėl dirba ypač efektyviai. Šioje sistemoje yra įdiegtas šilumos skaitiklis, yra galimybė stebėti sistemos galingumą, pagamintos energijos srautus ir temperatūros pokyčius, tad ateityje šiuos duomenis bus galima palyginti su kitomis sistemos ir įvertinti jų efektyvumą“.

Pradėjusi veikti birželio pradžioje, saulės kolektorių baterija jau pagamino 11,6 MWh energijos. Planuojama, kad šiuo būdu šildomas vanduo šiltuoju metų laiku visiškai patenkins elektrinės poreikius.

www.DELFI.lt
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

„Orlen Lietuva“ ir darbuotojų profesinė sąjunga pasiekė kompromisą (6)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 18:42
Orlen Lietuva darbuotojų piketas
Autoriaus nuotr.
„Orlen Lietuvos“ ir Naftininkų profesinės sąjungos atstovai pasiekė susitarimą dėl naujos kolektyvinės sutarties nuostatų.

Dėl ko „Akropolyje“ dingo elektra? (10)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 17:48
Šiaulių Akropolis
DELFI skaitytojo nuotr.
Per pietus Šiaulių „Akropolyje“ buvo dingusi elektra. Į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę šiaulietis įvažiavo aklinoje tamsoje, apšvietimas dingo ir prekybos centro patalpose. Elektros tiekimas buvo sutrikęs 9 tūkst. elektros vartotojų dėl oro linijų gedimo.

Bulgarams atominę statys amerikiečiai (19)

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 15:19
Bulgarija, viena iš penkių Europos Sąjungos (ES ) valstybių, kurios visiškai priklauso nuo branduolinio kuro iš Rusijos, pasirašė sutartį su JAV bendrove "Westinghouse Electric Company" dėl naujojo Bulgarijos atominės jėgainės "Kozloduj" energetikos bloko statybos, informuoja "Reuters".

J. Neverovičius vilioja Latviją (46)

2014 liepos mėn. 31 d. 18:31
Lietuvos energetikos ministras ketvirtadienį pakvietė Latviją dalyvauti naujos Visagino atominės elektrinės (VAE) statybos projekte. Jaroslavas Neverovičius pareiškė, kad tarpinė projekto bendrovė gali būti efektyvi, jei joje dalyvautų partneriai - Latvija ir Estija.

Maskva: ES sankcijos išprovokuos energijos kainų augimą (58)

2014 liepos mėn. 31 d. 12:47
Kremlius
DELFI montažas
Maskva perspėjo, kad nauja Vakarų sankcijų banga paskatins energijos kainų augimą Europos Sąjungoje ir kad jos pakenks tiek Rusijos, tiek paties bloko ekonomikai.