Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema

 (57)
Pradėta eksploatuoti didžiausia saulės energijos sistema
© Bendrovės nuotr.

Bendrovės „Lietuvos energija“ valdoma Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (Kruonio HAE) pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą. Ši alternatyvaus energijos šaltinius naudojanti sistema ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti. Sistema įdiegta bendradarbiaujant su alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo paslaugas teikiančia bendrove „Terma“.

Naujoji saulės kolektorių baterija buvo sumontuota ant elektrodinės katilinės stogo. Saulės kolektoriaus baterijos veikimo principas - saulės spindulių energijos virsmas šilumine energija. Iš kolektoriaus paimta šilumos energija kaupiama trijose 15 kub. m talpos šildytuvuose. Vandenį šildytuve kaitina gyvatukas, kuriame cirkuliuoja neužšąlantis skystis iš saulės kolektorių. Jei saulė nešviečia ir vandens temperatūra per žema, jis papildomai pašildomas elektriniais kaitintuvais.

Kaip aiškina „Lietuvos energija”, įrengiant šią sistemą buvo siekiama kelių tikslų – skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą ir atlikti ilgalaikę sistemos stebėseną bei jos efektyvumo matavimus. Saulės energijos panaudojimo sistema yra skirta elektrinės ūkinėms reikmės naudojamam vandeniui šildyti. Saulės energijos kolektoriai paruošti nenutrūkstamai metinei eksploatacijai. Planuojama per metus pagaminti daugiau nei 70 MWh šiluminės energijos. Tai leis sutaupyti apie 30 tūkstančių litų.

Kruonio HAE l.e.p. direktorius Gintaris Mekas komentavo naująjį įrenginį: „Sistemoje įrengti plokštieji saulės kolektoriai, kurių efektyvaus paviršiaus plotas – 106 kv.v. Sistema integruota į esamą karšto vandens ruošimo sistemą, todėl dirba ypač efektyviai. Šioje sistemoje yra įdiegtas šilumos skaitiklis, yra galimybė stebėti sistemos galingumą, pagamintos energijos srautus ir temperatūros pokyčius, tad ateityje šiuos duomenis bus galima palyginti su kitomis sistemos ir įvertinti jų efektyvumą“.

Pradėjusi veikti birželio pradžioje, saulės kolektorių baterija jau pagamino 11,6 MWh energijos. Planuojama, kad šiuo būdu šildomas vanduo šiltuoju metų laiku visiškai patenkins elektrinės poreikius.

www.DELFI.lt
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Perspėja dėl elektros skaitiklių tikrintojų (11)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 09:12
Elektros skirstymo bendrovės „Lesto“ prižiūrimų elektros apskaitos prietaisų rodmenis tikrina arba juos keičia tik „Lesto“ arba partnerių, su kuriais yra pasirašytos sutartys, įgalioti darbuotojai, nurodo įmonė.

R. Švedas: turime rimtą argumentą derybose su Rusija (85)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 20:41
Net jei „Statoil“ dujų kaina bus šiek tiek didesnė, svarbu tai, kad pirmą kartą istorijoje turime alternatyvą rusiškoms dujoms. Taip teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas (VU TSPMI) dėstytojas, buvęs energetikos viceministras Romas Švedas.

Po Kuršių mariomis – svarbi jungtis (26)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 18:55
Po Kuršių mariomis – svarbi jungtis
M. Milinio nuotr.
Ketvirtadienį po Kuršių marių dugnu pradėtas traukti kabelis, sujungsiantis Lietuvos ir Švedijos energetikos sistemas ir tuo įtvirtinsiantis mūsų šalies energetinę nepriklausomybę.

Naftos milžinė Rusijos prašo beprecedentės paramos (147)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 07:18
Rusijos valdžia paprašė bendrovės „Rosneft“, kuri kreipėsi dėl precedento neturinčios 1,5 trilijono rublių (107,436 mlrd. Lt) finansinės paramos, įrodyti, kad tų pinigų tikrai reikia, skelbia agentūra RBK.

D. Grybauskaitė: „Gazprom“ nebegalės diktuoti politinių kainų (102)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 14:18
Dalia Grybauskaitė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos sutartis su Norvegijos kompanija „Statoil“ leis užsitikrinti dujų tiekimo saugumą ir nebeleis Rusijos koncernui „Gazprom“ diktuoti politinių kainų, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.