Paskelbtas reglamentas startuoti dujų biržai

 (11)
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) patvirtino Prekybos gamtinių dujų biržoje reglamentą, kas leis pradėti prekybą ir dujomis biržoje „Baltpool”.
Paskelbtas reglamentas startuoti dujų biržai
© AP/Scanpix

VKEKK vadovė Diana Korsakaitė pažymi, kad iki šiol įstatymai draudė tarpininkavimą šioje srityje, o birža padės įmonėms realizuoti perteklinius ar įgyti trūkstamus dujų kiekius.

„Galimas dalykas, kad šioje biržoje dalyvautų šilumos įmonės, kurios užsisakė per didelius arba per mažus dujų kiekius ir galbūt dalyvautų elektros generaciją vykdančios įmonės, galbūt įmonės, vartojančius didesnius dujų kiekius“, - apie tai, kas būtų pirmieji dalyviai, svarstė D. Korsakaitė. Anot jos, eilinis vartotojas naudą pajustų, jei tik pramonės įmonėms pavyktų biržoje pigiau įsigyti dujas.

„Per antrinį efektą, per galimai padidintą pramonės konkurencingumo lygį galės pasiekti vartotojus biržos nauda“, - kalbėjo D. Korskaitė.

Kad nauja galimybė bus aktualiausia šilumininkams, kurie, priklausomai nuo šalčių, turi dujų perteklių ar stygių, neabejoja ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos Energetikos komiteto pirmininko pavaduotojas Pijus Ralys. Jis DELFI teigė, kad iki šiol įmonės, perkančios dujas, turėdavo arba pasiimti sutartyse numatytą kiekį, arba už jį sumokėti. To nepadarius, būdavo numatytos baudos.

„Tai vartotojams suteiks galimybę atsikratyti nesuvartotų dujų – ne baudą sumokėti, o pasiūlyti nusipirkti jas kitam“, - sako P. Ralys. Anot jo, „Lietuvos dujos“ baudų už nepaimtą dujų kiekį nebuvo linkusios taikyti, tačiau tekdavo mokėti perdavimo mokestį.

Didžiausias Lietuvos dujų vartotojas yra „Achema“ per metus suvartojanti iki 1,5 mlrd. kubinių metrų dujų, antra - „Lietuvos energija“ su 600 mln., trečia - „Vilniaus energija“, suvartojanti 400-500 mln. kubinių metrų per metus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

Latvijos ekonomikos ministrė: Latvijai svarbu susitarti su Lietuva (8)

Latvijai svarbu susitarti su Lietuva dėl ilgalaikio bendradarbiavimo tiekiant dujas, interviu naujienų agentūrai LETA sakė ekonomikos ministrė Dana Reizniecė-Uozuola.

Ukraina įsigis rusiškų dujų bent už 500 mln. JAV dolerių (13)

Ukraina pasirengusi įsigyti iš Rusijos dujų už 500 mln. JAV dolerių. Didesni kiekiai jau priklausys nuo šalies poreikių ir galimybių. Tokią informaciją penktadienį paskelbė Ukrainos energetikos ministras Vladimiras Demčišinas, praneša „RIA Novosti“.

„Achema“ skaidys orą (26)

Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ penktadienį pristatė vienintelį tokį Lietuvoje oro skaidymo bloką, į kurį iš privačių ir Europos sąjungos (ES) fondų lėšų viso investuota daugiau nei 12,3 mln. eurų, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

SGD terminalo dujos – ir latviams bei estams atnaujinta (108)

Penktadienį pradeda veikti dujotiekis iš Klaipėdos į Kuršėnus.

Ketvirtadienį naftos kainos auga (9)

Nauji duomenys apie išaugusį pasaulinį naftos vartojimą šiais metais ir situacija Sirijoje palaiko naftos kainas, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.