„NordBalt“ jungtis sutaisyta

 (15)
Beveik 8 paras neveikusi elektros jungtis su Švedija „NordBalt“ sutaisyta. Antradienį ryte 700 megavatų galios jungtis veikė maksimaliu pajėgumu.
Litgrid and LitPol Link
© DELFI / Karolina Pansevič

Elektros biržoje „Nord Pool“ pranešama, kad jungtis sutaisyta naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Pradžioje planuota liepos 2 dieną sugedusios jungties remonto darbus baigti sekmadienį, vėliau – pirmadienį vakare.

Elektros perdavimo operatorės „Litgrid“ Komunikacijos projektų vadovė Gabrielė Klusienė BNS teigė, kad remonto metu pakeista mova Lietuvoje.

„Remonto metu buvo keičiama sausumos mova Lietuvos pusėje, maždaug 5 kilometrai nuo „NordBalt“ keitiklio“, – BNS teigė G. Klusienė.

Dėl dažnų jungties gedimų kitąmet planuojama keisti 116 sausumos kabelio movų. Tiksli remonto data kol kas nepaskelbta.

Birželį buvo atlikti dvi savaites trukę planuoti jungties priežiūros darbai, o nuo metų pradžios iki šiol ji dėl įvairių priežasčių buvo sugedusi 8 kartus. Pernai jungtis gedo apie 15 kartų, tačiau pirmąjį pusmetį ji veikė bandomuoju režimu, kai gedimai būna dažnesni.

550 mln. eurų vertės 453 kilometrų ilgio Švediją ir Lietuvą sujungusį kabelį Švedijos ABB nutiesė 2015-ųjų pabaigoje. Švedijos pusėje požeminis „ NordBalt“ kabelis driekiasi beveik 40 kilometrų, o Lietuvos pusėje – 13 kilometrų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

S. Jakeliūnas apie PVM lengvatą šildymui: finansinio populizmo virusas vėl išplito (114)

Vyriausybė suplanavo nemažai įvairių mokesčių pakeitimų, kurie gali daryti įtaką prekių ir paslaugų kainoms, taip pat dirbančiųjų pajamoms, įmonių veiklos sąnaudoms. Apie tai – pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ su Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentu Žilvinu Šilėnu, Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininku, ekonomistu Stasiu Jakeliūnu ir ekonomistu, socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėju Romu Lazutka.

VTEK nutraukė tyrimą dėl Kainų komisijos nario (3)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) nario Jono Makausko elgesio, nesant pakankamai duomenų apie jo turėtą tiesioginį ir akivaizdų privatų interesą šiai komisijai priimant sprendimą dėl sankcijos skyrimo UAB „Vilniaus energija“, rašoma VTEK pranešime.

Neatsiskaitantiems pagal skaitiklius – gerokai didesnės išlaidos (1)

Įsigaliojus didesniam karšto vandens suvartojimo normatyvui „Vilniaus šilumos tinklai“ skatina klientus atsiskaityti pagal skaitiklius, rašoma pranešime spaudai.

Atsinaujinančių energijos išteklių projektams – 10 mln. eurų ES investicijų (3)

Lietuvos pramonės įmonėms atsiveria dar viena galimybė sumažinti energijos vartojimo intensyvumą, padidinti atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą bei taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.

Kitą savaitę Lietuvą pasieks SGD iš Nigerijos (88)

Rugpjūčio pradžioje į Lietuvą turėtų atvykti naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, tačiau šįkart jis atkeliaus ne iš Norvegijos, kaip įprastai, o iš Nigerijos.