„NordBalt“ jungties remontas tęsis dar 2 savaites

 (29)
Ketvirtadienį pranešta apie tai, kad „NordBalt“ jungties remontas tęsis dar bent dvi savaites, rašoma „Lietuvos energijos gamybos“ pranešime spaudai.
„NordBalt“ jungties remontas tęsis dar 2 savaites
© Bendrovės nuotr.

Elektros energijos stygių tuo metu kompensuos Kruonio HAE ir, dar labiau pakilus elektros kainoms, „Lietuvos elektrinėje“ esantis kombinuoto ciklo blokas.

Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos kainų zonoje visą praėjusią savaitę iki jungties gedimo vidutinė elektros energijos kaina svyravo apie 30 Eur/MWh.

Atsijungus jungčiai ji šoktelėjo ir pirmosiomis savaitės dienomis viršijo 40 Eur/MWh ribą, o trečiadienį pakilo iki 45,13 Eur/MWh. Atskiromis valandomis kaina biržoje siekė ir 95 Eur/MWh.

„Tokios kainos mums jau yra aiškus signalas, kad situacija rinkoje priartėjo prie tokios, kai galėtume pradėti gaminti kombinuoto ciklo bloku ir prisidėti prie stabilių elektros energijos kainų užtikrinimo. Šiemet, kai kvota remtinai gamybai Elektrėnų komplekse nėra skirta, dar atidžiau stebime rinką, siekdami išnaudoti šio įrenginio galimybes efektyviai gaminti didelį elektros energijos kiekį“, – sako „Lietuvos energijos gamybos“ generalinė direktorė Eglė Čiužaitė.

Pasak jos, biržai teikiami įvairūs kombinuoto ciklo bloku pagamintos elektros pardavimo pasiūlymai. Jeigu vidutinė kaina biržoje pakiltų dar 5–10 Eur už megavatvalandę, kombinuoto ciklo blokas greičiausiai būtų įjungtas ir padėtų sustabdyti tolesnį kainų kilimą.

Dabartinėje situacijoje galimybę greičiau prisidėti prie kainų stabilumo užtikrinimo turi Latvijos termofikacinės elektrinės – jos gamybą padidina pirmosios, nes gamindamos elektros energiją gauna ir pajamas už kartu pagamintą šilumos energiją.

www.lrt.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Energetika

„Klaipėdos nafta" nuo metų pradžios perkrovė daugiau nei 6,7 mln. t naftos produktų

Naftos ir Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė AB „Klaipėdos nafta" nuo metų pradžios perkrovė 17,2 proc. daugiau naftos produktų, o SGD terminale suskystinta ir į gamtinių dujų perdavimo sistemą patiekta 3,1 karto daugiau dujų nei pernai per tą patį laikotarpį.

ESO siūlys naują paslaugą (8)

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) nuo 2017 metų pradžios klientams, norintiems įsivesti elektrą ar dujas, pradės siūlyti vidaus tinklo įrengimo paslaugas.

Išaugus abejonėms dėl OPEC susitarimo veiksmingumo, pinga nafta (6)

Naftos kainos antradienį sumažėjo, nes stiprėja abejonės dėl OPEC susitarimo veiksmingumo, ypač atsižvelgus į didėjantį gręžimo platformų skaičių JAV. Apie tai informuoja „Reuters“.

Fukušimos atominėje jėgainėje atsitiktinai išjungtas pažeisto reaktoriaus aušinimas (8)

Japonijos Fukušimos atominėje jėgainėje vieno iš cunamio pažeistų reaktorių aušinimas buvo laikinai nutrūkęs, kai vienas darbininkas patikrinimo metu, eidamas pro siaurą praėjimą tarp valdymo pultų, netyčia užkliudė jungiklį ir išjungė siurblių sistemą.

Kogeneracinei jėgainei Vilniuje – 190 mln. eurų paskola (9)

Europos investicinis bankas (EIB) ir valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ šiandien pasirašė susitarimą dėl 190 mln. eurų paskolos, skirtos naujos kogeneracinės jėgainės statybų Vilniuje finansavimui, rašoma pranešime spaudai.