Naftos kainos savaitę baigia su pliusu

 (4)
Naftos kainos penktadienį kyla ir savaitę baigia prieaugiu, reaguodamos į signalus, kad pasaulyje mažėja naftos atsargos.
Nafta
© Reuters / Scanpix

Rugsėjo mėnesio ateities sandorių „Brent“ naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios padidėjo 0,32 JAV dolerio, arba 0,66 proc., iki 48,74 JAV dolerio. O rugpjūčio mėnesio ateities sandorių WTI nafta Niujorko prekių biržoje (NYMEX) pabrango 0,29 JAV dolerio, arba 0,63 proc., iki 46,37 JAV dolerio.

Nuo savaitės pradžios „Brent“ pabrango 4,3 proc., o WTI – 4,8 proc.

JAV naftos atsargos per praėjusią savaitę smuko 7,56 mln. barelių – daugiausia nuo praėjusių metų rugsėjo. Ekspertai prognozavo, kad atsargos sumažės 2,45 mln. barelių.

Be to, Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) ketvirtadienį pranešė, kad naftos atsargos Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalyse gegužę sumažėjo 6 mln. barelių. Šiuo metu atsargos yra 266 mln. barelių didesnės už penkerių metų vidurkį, lyginant su 300 mln. barelių balandį.

Be to, TEA padidino pasaulinės naftos paklausos prieaugio prognozę šiems metams iki didžiausio lygio per dvejus metus – 1,4 mln. barelių per parą.

„Pirmą kartą per ilgą laiką naftos rinka sulaukia „bulių“ signalų, – sakė „Again Capital“ Johnas Kilduffas. – TEA prognozuoja paklausos augimą, nepaisant išliekančių problemų dėl pasiūlos perveršio.“

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

VTEK nutraukė tyrimą dėl Kainų komisijos nario (1)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) nario Jono Makausko elgesio, nesant pakankamai duomenų apie jo turėtą tiesioginį ir akivaizdų privatų interesą šiai komisijai priimant sprendimą dėl sankcijos skyrimo UAB „Vilniaus energija“, rašoma VTEK pranešime.

Neatsiskaitantiems pagal skaitiklius – gerokai didesnės išlaidos (1)

Įsigaliojus didesniam karšto vandens suvartojimo normatyvui „Vilniaus šilumos tinklai“ skatina klientus atsiskaityti pagal skaitiklius, rašoma pranešime spaudai.

Atsinaujinančių energijos išteklių projektams – 10 mln. eurų ES investicijų (2)

Lietuvos pramonės įmonėms atsiveria dar viena galimybė sumažinti energijos vartojimo intensyvumą, padidinti atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą bei taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.

Kitą savaitę Lietuvą pasieks SGD iš Nigerijos (88)

Rugpjūčio pradžioje į Lietuvą turėtų atvykti naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, tačiau šįkart jis atkeliaus ne iš Norvegijos, kaip įprastai, o iš Nigerijos.

Rusija planuoja Kryme dar vieną elektrinę (24)

Rusijos energetikos ministerija planuoja artimiausiu metu skelbti konkursą dar vienai elektrinei aneksuotame Kryme statyti.