Naftos kaina drebina rublį

 (63)
Brent" naftos barelio kaina Londono biržoje atnaujino vienuolikos metų minimumą.
Naftos kaina drebina rublį
© Reuters/Scanpix

Trečiadienį vasario mėnesio „Brent" markės naftos ateities sandorių kaina Londono ICE biržoje, kaip ir antradienį, krito ir pasiekė 34,85 dolerio už barelį. „Agentūros „Bloomberg" duomenimis, naftos kainų smukimą lėmė pakoreguoti duomenys apie naftos atsargas JAV.

Agentūros apklausti analitikai pažymi, kad konfliktas tarp Irano ir Saudo Arabijos neišprovokavo kainų augimo, nes pasiūla pasaulinėje rinkoje vis dar viršija paklausą.

Kai kurių ekspertų vertinimu, artimiausiomis savaitėmis naftos kaina gali smukti iki 30 dolerių už barelį.

Pastarąjį kartą „Brent" naftos kainos rekordinį minimumą buvo pasiekusios gruodžio pabaigoje.

Paskui naftą trečiadienį smigo ir rublis - jo kursas Maskvos biržoje krito iki 75,1 rublius už dolerį, skelbia meduza.io. Vėliau kursas kiek koregavosi iki 74,85 rublių už dolerį. JAV valiuta Rusijoje trečiadienį buvo brangiausia nuo 2014 m. pabaigos.

Tuo metu euro kursas sukosi apie 80 rublių.

Savaitės pradžioje, iškart po to, kai Saudo Arabija nutraukė diplomatinius santykius su Iranu, kilus ginčui dėl Rijade įvykdytos žymaus šiitų musulmonų dvasininko Nimro al Nimro egzekucijos, visame pasaulyje naftos kainos pakilo, tačiau netrukus vėl ėmė kristi.

ELTA
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Naujienų prenumerata

Energetika

Pirmasis pusmetis bendrovei „Inter RAO Lietuva“ buvo pelningas (12)

Šių metų pirmojo pusmečio veiklos rezultatus skelbianti bendrovė „Inter RAO Lietuva“ pranešė per šį laikotarpį uždirbusi 6,4 mln. eurų grynojo pelno, arba 0,76 mln. eurų mažiau nei per atitinkamą laikotarpį pernai.

Išgryninta veikla pagerino „Lietuvos energijos“ finansinius rezultatus (13)

Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ pirmąjį šių metų pusmetį nuosekliai gerino finansinius rezultatus. Grupė ne tik gavo daugiau pajamų, uždirbo didesnį pelną, sumažino sąnaudas, bet ir užtikrino, kad klientai už gamtines dujas ir elektros energiją antrąjį šių metų pusmetį mokėtų mažiau.

„Lietuvos energijos gamyba“ ir ESO užsiaugino pelnus (3)

Energijos gamintojos bendrovės „Lietuvos energijos gamyba“ pirmojo šių metų pusmečio pajamos, palyginti su 2015 m. pirmuoju pusmečiu, mažėjo, rodo bendrovės paskelbti audituoti 2016 m. pirmojo pusmečio veiklos rezultatai. Vis dėlto bendrovės pelningumo rodikliai ir vartotojams atnešta nauda pastebimai didėjo, teigiama bendrovės pranešime. Tuo tarpu pirmojo pusmečio ESO pelno augimą lėmė padidėjusios pajamos ir sumažėjusios veiklos sąnaudos.

Prezidentė Estijos diplomatei: Baltijos šalys turi reikalauti Astravo AE statybų skaidrumo (25)

Baltijos šalys turi reikalauti, kad Baltarusijos valdžia užtikrintų Astravo atominės elektrinės statybų skaidrumą ir nedelsdama įsileistų tarptautinius ekspertus, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį priėmusi Estijos ambasadorės Lietuvoje Janos Vanaveski skiriamuosius raštus.

Ekspertai: JK gali save imti pozicionuoti kaip mokesčių rojų tarptautinėms kompanijoms (7)

Po to, kai Europos Komisija (EK) įpareigojo kompaniją „Apple“ sumokėti Airijai 13 milijardų eurų mokesčių, analitikai svarsto, kad tokie atvejai gali tapti sėkmės istorija Jungtinei Karalystei (JK), kai ši pasitrauks iš Europos Sąjungos.