Naftos kaina drebina rublį

 (63)
Brent" naftos barelio kaina Londono biržoje atnaujino vienuolikos metų minimumą.
Naftos kaina drebina rublį
© Reuters/Scanpix

Trečiadienį vasario mėnesio „Brent" markės naftos ateities sandorių kaina Londono ICE biržoje, kaip ir antradienį, krito ir pasiekė 34,85 dolerio už barelį. „Agentūros „Bloomberg" duomenimis, naftos kainų smukimą lėmė pakoreguoti duomenys apie naftos atsargas JAV.

Agentūros apklausti analitikai pažymi, kad konfliktas tarp Irano ir Saudo Arabijos neišprovokavo kainų augimo, nes pasiūla pasaulinėje rinkoje vis dar viršija paklausą.

Kai kurių ekspertų vertinimu, artimiausiomis savaitėmis naftos kaina gali smukti iki 30 dolerių už barelį.

Pastarąjį kartą „Brent" naftos kainos rekordinį minimumą buvo pasiekusios gruodžio pabaigoje.

Paskui naftą trečiadienį smigo ir rublis - jo kursas Maskvos biržoje krito iki 75,1 rublius už dolerį, skelbia meduza.io. Vėliau kursas kiek koregavosi iki 74,85 rublių už dolerį. JAV valiuta Rusijoje trečiadienį buvo brangiausia nuo 2014 m. pabaigos.

Tuo metu euro kursas sukosi apie 80 rublių.

Savaitės pradžioje, iškart po to, kai Saudo Arabija nutraukė diplomatinius santykius su Iranu, kilus ginčui dėl Rijade įvykdytos žymaus šiitų musulmonų dvasininko Nimro al Nimro egzekucijos, visame pasaulyje naftos kainos pakilo, tačiau netrukus vėl ėmė kristi.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Energetika

ESO siūlys naują paslaugą (2)

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) nuo 2017 metų pradžios klientams, norintiems įsivesti elektrą ar dujas, pradės siūlyti vidaus tinklo įrengimo paslaugas.

Išaugus abejonėms dėl OPEC susitarimo veiksmingumo, pinga nafta (5)

Naftos kainos antradienį sumažėjo, nes stiprėja abejonės dėl OPEC susitarimo veiksmingumo, ypač atsižvelgus į didėjantį gręžimo platformų skaičių JAV. Apie tai informuoja „Reuters“.

Fukušimos atominėje jėgainėje atsitiktinai išjungtas pažeisto reaktoriaus aušinimas (8)

Japonijos Fukušimos atominėje jėgainėje vieno iš cunamio pažeistų reaktorių aušinimas buvo laikinai nutrūkęs, kai vienas darbininkas patikrinimo metu, eidamas pro siaurą praėjimą tarp valdymo pultų, netyčia užkliudė jungiklį ir išjungė siurblių sistemą.

Kogeneracinei jėgainei Vilniuje – 190 mln. eurų paskola (9)

Europos investicinis bankas (EIB) ir valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ šiandien pasirašė susitarimą dėl 190 mln. eurų paskolos, skirtos naujos kogeneracinės jėgainės statybų Vilniuje finansavimui, rašoma pranešime spaudai.

Išaugus gavybai po gamintojų susitarimo, nafta pinga (20)

Naftos kainos pirmadienį sumažėjo, nes išaugęs JAV gręžimo platformų skaičius sutrikdė rinką, rinkos nerimauja, kad gavybos sumažinimas, dėl kurio susitarė Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC) ir Rusija, gali būti ne toks žymus, kaip tikėtasi, informuoja "Reuters".