LDT ir „Latvenergo“ turėtų pasirašyti dujų pirkimo-pardavimo sutartį

 (53)
Energetikos grupės „Lietuvos energija“ dujų prekybos bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“ ir didžiausia Latvijos dujų vartotoja „Latvenergo“ pirmadienį turėtų pasirašyti dujų pirkimo-pardavimo sutartį, teigia BNS šaltiniai.
© DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)

Neoficialiais duomenimis, „Latvenergo“ iš LDT įsigis didelį dujų kiekį, ir tai bus pirma tokia sutartis tarp Lietuvos ir Latvijos dujų bendrovių.

Tikėtina, kad LDT Latvijos bendrovei parduos suskystintų gamtinių dujų (SGD), kurių rugpjūtį bei rugsėjį atsigabens iš JAV - du laivus po 140 tūkst. kubų. Skelbta, kad dalį šių dujų planuojama saugoti Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje.

Kita „Lietuvos energijos“ grupės įmonė „Litgas“ dar 2015 metais siekė „Latvenergo“ parduoti bandomąjį dujų kiekį, tačiau dėl „Latvijas Gaze“ monopolijos to padaryti nepavyko. Nesėkmingi buvo ir kiti „Litgas“ bandymai parduoti dujų kitoms Latvijos įmonėms.

Lietuvai galimybė tiekti dujas Latvijos vartotojams atsirado po to, kai balandį buvo liberalizuota kaimyninės valstybės dujų rinka. Monopolininkė „Latvijas Gaze“ iki tol valdė ir dujų perdavimo infrastruktūrą.

Latvijos rinkoje siekia įsitvirtinti ir Lietuvos dujų birža „Get Baltic“ - ji nuo liepos Latvijoje ir Estijoje įsteigė prekybos aikšteles ir siekia tapti regionine dujų rinka. Nuo 2020-ųjų Baltijos šalyse planuojama sukurti bendrą rinką, tuomet, tikimasi, palengvės ir prekyba.

Lietuva per Klaipėdos SGD terminalą pernai įsigijo 60 proc. dujų. Estija 93 proc., o Latvija 100 proc. dujų nupirko iš Rusijos „Gazprom“.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

Atsinaujinančių energijos išteklių projektams – 10 mln. eurų ES investicijų (2)

Lietuvos pramonės įmonėms atsiveria dar viena galimybė sumažinti energijos vartojimo intensyvumą, padidinti atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą bei taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.

Kitą savaitę Lietuvą pasieks SGD iš Nigerijos (84)

Rugpjūčio pradžioje į Lietuvą turėtų atvykti naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, tačiau šįkart jis atkeliaus ne iš Norvegijos, kaip įprastai, o iš Nigerijos.

Rusija planuoja Kryme dar vieną elektrinę (23)

Rusijos energetikos ministerija planuoja artimiausiu metu skelbti konkursą dar vienai elektrinei aneksuotame Kryme statyti.

Energetikos inspekcija: elektros tiekimas Seimui birželį sutriko dėl ESO darbuotojų kaltės (6)

Elektros tiekimas Seimui birželį trumpam buvo nutrūkęs dėl bendrovės Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) darbuotojų kaltės, konstatavo tyrimą atlikusi Valstybinė energetikos inspekcija.

Monstras šalia mūsų. Ką reikštų blogiausias scenarijus (128)

Periodiškai įjungiamos sirenos, per kurias kartojama frazė „Radiacinis pavojus“ – tokį civilinės saugos signalą išgirstų Lietuvos gyventojai, jei Astravo atominėje elektrinėje įvyktų avarija.