KTE skelbia apie dar vieną investuotoją iš Kinijos

 (8)
Prieštaringai vertinamo verslininko Rimando Stonio valdoma Kauno termofikacijos elektrinė (KTE), dar užpernai skelbusi planus pritraukti investuotojus iš Kinijos, pranešė apie dar vieną galimą kinų investuotoją. Tačiau nei jo pavadinimo, nei kitų detalių bendrovė neatskleidžia.
Žygimantas Vaičiūnas
© DELFI / Karolina Pansevič

Bendrovės atstovas Arūnas Armalis tikina, kad naujos jėgainės Kaune projektas nesustojo, tiesiog šiuo metu siekiama pritraukti dar vieną investuotoją.

„Dar vienas žaidėjas ketina prisijungti, todėl procesas dabar yra nurimęs. Tikimės, kad galėsime pranešti naujienų per mėnesį ar du“, - BNS sakė A. Armalis.

Jis tikino, kad antras investuotojas yra didelė Kinijos bendrovė, o Kauno projektas nėra tarp jos prioritetų, tad derybos trunka ilgai.

Anot A. Armalio, tikimasi, jog naują jėgainę būtų galima pastatyti per trejus metus - iki 2020-ųjų, kai dabartiniai KTE įrenginiai jau nebegalės veikti.

KTE, kurios įrenginiai nebeatitinka sugriežtintų Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimų, skelbė planus kartu su Pekino koncernu „Beijing Energy Investment Holding“ už 127 mln. eurų statyti naujus dujų įrenginius. Tačiau vėliau naujienų apie naujos jėgainės statybas nebuvo girdėti.

KTE vadovas Evaldas Paulavičius trečiadienį susitiko su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu. Anot A. Armalio, ministerijos parengtos naujos energetikos strategijos kontekste kalbėta ir apie naują jėgainės projektą. KTE požiūriu, jis nesikerta su strategijoje numatytais tikslais iki 2050 metų elektros sektoriuje visiškai pereiti prie atsinaujinančios energijos.

„Tai nesikerta su tuo „žalumu“, nes jėgainės statomos 30-čiai metų“, - BNS sakė A. Armalis.

Ž. Vaičiūnas BNS teigė, kad su KTE vadovu kalbėjo ir apie strategiją, ir apie elektros rezervo aukcionus.

„Buvo bendrais bruožais kalbama - apie rezervus, kokia yra vizija, taip pat apie energetikos strategiją, nes šiuo metu kaip tik vyksta diskusijos su asociacijomis“, - BNS sakė Ž. Vaičiūnas.

KTE ir „Beijing Energy Investment Holding“ pernai lapkritį pasirašė ketinimų protokolą, pagal kurį koncernas žadėjo investuoti su sąlyga, jeigu bus pagrindinis bendros įmonės akcininkas. Iš pradžių svarstyta statyti anglimi kūrenamą jėgainę, tačiau vėliau buvo nuspręsta modernizuoti dujinę jėgainę.

JAV registruota R.Stonio bendrovė „Clement Power Venture“ iš Rusijos koncerno „Gazprom“ už daugiau nei 29 mln. eurų KTE įsigijo 2013 metais. Pernai vasarį vienintele KTE akcininke tapo Singapūro „Energy Capital Holdings“, tačiau galutine įmonės savininke liko R.Stonio šeima.

Iki tol 100 proc. KTE akcijų priklausė Liuksemburge registruotai „Power Equity Investments“.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

Į Klaipėdą atplaukia naujas SGD krovinys (71)

Šeštadienį į Klaipėdą atplaukia naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys.

Baltarusija neigia pranešimus apie naujus mirtinus incidentus Astravo AE (127)

Baltarusija neigia pranešimus apie naujus žmonių mirtimi pasibaigusius incidentus Astravo atominės elektrinės (AE) statybos aikštelėje.

Prieš kitos savaitės OPEC susitikimą nafta laikosi netoli 50 dolerių

Naftos kainos penktadienį laikėsi mažai pakitusios prieš kitą savaitę laukiantį Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) susitikimą, skelbia „Reuters“.

G. Landsbergis: lengvatinis PVM tarifas šildymui turi būti 9 proc. (81)

Susitarimą su valdančiaisiais „valstiečiais“ dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centriniam šildymui sugrąžinimo sudaręs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad lengvatinis tarifas turėtų siekti 9 procentus.

V. Šapoka: „Lietuvos energija“ perrašo energetikos istoriją (15)

„Lietuvos energija“ per ketverius veiklos metus ne tik sėkmingai pertvarkė ir išgrynino grupės veiklas, bet ir užtikrino svarią grąžą Lietuvos valstybei. Tai ketvirtadienį pabrėžė finansų ministras Vilius Šapoka darbą baigusiai „Lietuvos energijos“ Stebėtojų tarybai. Joje dirbo Šarūnas Kliokys, Antanas Danys, Dr. Virginijus Lepeška, Agnė Bagočiutė, Rasa Noreikienė ir Tomas Garasimavičius.